Komentarz na pielegniarki.info.pl: Witam wszystkie panie pielęgniarki. Nie mam nic wspólnego zawodowo z pielęgniarstwem. Jestem budowlańcem. Z ciekawości wszedłem na waszą stronę i nie ukrywam że trochę mnie wnerwiłyście...

Pielęgniarstwo 2017.

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl

Witam wszystkie Panie. Nie mam nic wspólnego zawodowo z pielęgniarstwem. Jestem budowlańcem. Z ciekawości wszedłem na waszą stronę i nie ukrywam że trochę mnie wnerwiłyście. Piszecie o niesprawiedliwości jaka was spotyka,porównujecie swoje zarobki do zarobków płytkarza, stawiacie swój zawód ponad innymi. Jeśli jest tak jak piszecie to czemu nie rzucicie tego w cholerę i nie pójdziecie pracować na budowę? Demagogia? Nie, proste rozumowanie. Ale nie to mnie zdenerwowało. Chodzi o to że nieraz z boku, osobie nie związanej bezpośrednio z problemem łatwiej zauważyć jego przyczynę. Stanowicie dużą grupę społeczną, macie swoje zrzeszenia które was reprezentują. Pamiętam Wasze protesty, białe miasteczka itp. Czy coś z tego wynikło? Nic! I nic nie wyniknie. Będziecie zarabiać jak zarabiacie, będziecie tyrać piątek-świątek, podzielą Was na stałe, kontraktowe i jakie tylko chcą. Dlaczego? Przeczytajcie spokojnie jeszcze raz swoje wpisy. Jesteście jak stado skłóconych przekupek. Podzielili Was i robią co chcą. Interesuje Was ile inni zarabiają zamiast określić swoje oczekiwania i o nie zawalczyć. Jakoś nie słyszałem dawno o strajku lekarzy, o skargach na zarobki. Czemu? Bo zostawili Was, sami się zorganizowali i wymusili na rządzących to co chcieli. A Wy dalej będziecie się żalić, obwiniać za stan rzeczy wszystkich tylko nie siebie. Jak dzieci. Nie traktujcie Panie mojego komentarza jako atak na Was albo przejaw wrogiego nastawienia. Gdyby tak było nie traciłbym czasu na te wypociny. Dosadnego języka również użyłem celowo, nie jest moim zamiarem obrażanie Was. Wykorzystajcie swój potencjał i zawalczcie wspólnie, rozbite nie znaczycie nic. Pozdrawiam.

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.07 19:45:59 ~Gosia

Bardzo dobrze napisane. Absolutnie się z tym zgadzam.

#2  2017.05.07 19:48:35 ~Ola

Brawo!

#3  2017.05.07 19:59:16 ~gonia

Właśnie dlatego jest nas tak mało, część osób doszła do takiego samego wniosku i zmieniła zajęcie, część narzekając została i one odejdą na emeryturę, kto będzie pracował? młodych i chętnych jakoś nie widać, a podobno brakuje na dziś ok 20 tyś pielęgniarek, to już nie jest nasz problem tylko ogólnospołeczny.zdrowia życzę

#4  2017.05.07 20:05:27 ~pigulka

ZGADZAM SIĘ

#5  2017.05.07 20:14:53 ~piel.

W całości popieram komentarz tego Pana, który bardzo logicznie i mądrze opisuje Nasz problem. Rozbicie Naszej grupy zawodowej było z pewnością podstawowym zadaniem rządzących abyśmy nie mogły osiągnąć sukcesu. Zawarł Pan prawie wszystkie bolączki w swojej wypowiedzi. Niestety nie wierzę w to, żebyśmy mogły kiedykolwiek coś osiągnąć. Dzieje się tak między innymi dlatego, że praca pielęgniarek jest również rozbita na różne komórki. Nie da się porównać pracy w poradni z pracą na oddziale. Dlatego też wygodniej jest siedzieć cicho niż się narażać. Temat jest jak rzeka nie skończony. Martwi mnie ten fakt, że nie możemy się zjednoczyć. Nic dobrego Nam to nie przyniesie.

#6  2017.05.07 20:17:14 ~anka

BRAWO ! Pięknie ujęte. Taka prawda , za złotówkę byśmy do piekła poszły. Jestem "stara" zaraz idę na emeryturę i powiem że mam dość. Koniec z tym co kochałam - nie będę pielęgniarką . Pracuję w dwóch pracach aby żyć godnie. Koniec z upokorzeniem które otrzymuję i sorki - od starocia 85 lat słyszę że " jestem jak dupa od srania" Wszystko się należy - ale nie nam. Ten brak szacunku, niskie pensje , ogrom pracy , papierologia i NAJWŻNIEJSZE- odpowiedzialność za czyjeś życie! Wolę sprzątać biura:(

#7  2017.05.07 20:25:59 ~Czopek

Ma gościu racje! Tylko co z tego? nic dalej będą klotnie i podział środowiska. Nawet jak któraś się dopcha do koryta to nic już potem nie robi. Mam na myśli wszystkie ministry I obecną i z przeszłości . A o potencjale jedynie zdają sobie sprawę ci którym zależy na podziale środowiska. Taktyka przez lata stosowana we wszystkich gałęziach w PRL-u . Od zawsze wiadomo że skłóconym personelem lepiej się dyryguje. Nie wierzę już że coś się zmieni dlatego od dwóch lat pracuje za granicą ale jedno hasło i wracam. Tym hasłem będzie 5tysi zł podstawy . Czego życzę wszystkim

#8  2017.05.07 20:29:12 ~Bogusława

Mimo ,że jest pan poza naszą grupą zawodową ,postawił pan doskonałą diagnozę problemów naszego środowiska.Ja jestem już położną emerytką ,ale nadal śledzę wzloty i upadki koleżanek.Zawsze były problemy z wynagrodzeniem za pracę ,stosownym do naszego wykształcenia ,ciągłego podnoszenia kwalifikacji ,bo medycyna rozwija się , diagnostyka i urządzenia w niej zastosowane wymagają zdobywania coraz większych kompetencji ,żeby każda mogła spełniać oczekiwania MZ ,poparte nowymi rozporządzeniami dotyczącymi wykonywania zawodu na poszczególnych stanowiskach pracy.Rozporządzeń mniej lub bardziej sensownych przybywa,ale nie idą za nimi wyższe zarobki.Podzieliły nasze środowisko koleżanki zatrudnione na kontraktach , podzieliła również polityka w kraju.Nie potrafimy wspierać się ,żeby wyegzekwować należne nam prawa i właściwe zarobki.Brakuje wyraźnie liderki ,która ponad podziałami ,potrafiła by zjednoczyć całe środowisko zawodowe w słusznej sprawie . Świadomość rządzących o braku pielęgniarek i położnych już teraz,w niektórych szpitalach ,czy innych zakładach opieki zdrowotnej , może być sprzymierzeńcem w dążeniu o lepsze wynagradzania trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz pacjentów.Trzeba tylko odwagi i jedności w działaniu ,czego wszystkim koleżankom życzę przy okazji święta położnych i pielęgniarek.

#9  2017.05.07 20:32:06 ~Małgorzata

Ma Pan rację

#10  2017.05.07 20:32:56 ~piel

Wolicie się kłócić o wykształcenie, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie w pracy na odcinku Wszystkie wyspecjalizowane grupy zawodowe prześcignęły was w zarobkach a wy co? Dajecie się dzielić i same się dzielicie. Najlepszym przykładem jest kiedy pielęgniarka przychodzi do pielęgniarki o pomoc. Zachowujecie się jak słodkie żmijki a jad wpuścicie gdy obracamy się tyłem.

#11  2017.05.07 20:34:04 ~ona

Czemuś biedny, boś .

#12  2017.05.07 20:35:07 ~Aqua

Komentarz Pana nie jest odkrywczy, nie spowoduje cudu, już niejedne próby się odbywały.Musi nastąpić niestety zmiana pokoleniowa.Przykre.

#13  2017.05.07 20:43:30 ~Monia

Brawo temu Panu. Ma Pan 100% rację!

#14  2017.05.07 20:44:22 ~Rene

Brawo mądre słowa zamiast walczyć o swoje to tylko"a w biedronce zarabiajà tyle a w Lidlu tyle i tak naokoło kaufland Tesco .

#15  2017.05.07 20:50:14 ~Anna

Ujęte w punkt! Brawo dla Pana! Mówię to samo moim koleżankom, że trzeba się postawić, sprzeciwić, nie zgodzić, ale one, że dom, że dzieci, itp. ,itd, a ja to niby nie mam domu, dzieci? Tylko , że jakoś jako jedna z niewielu na moim oddziale wytrwałam w sporze zbiorowym, walczę o swoje, a one biorą dyrektorskie ochłapy.(30, 40, 60 zł). I się cieszą.Zero godności i cywilnej odwagi. Dziękuję szanownym koleżankom! Tylko jak jęczą, to na własne życzenie.

#16  2017.05.07 20:56:09 ~Pielka

100/ racji. Niestety.

#17  2017.05.07 21:44:42 ~piel

Nie musi nastąpić zmiana pokoleniowa ale zmiana myślenia. To dowód, że dalej chcecie grać na czasie. Powodzenia.

#18  2017.05.07 22:25:20 ~alfa

Ameryki nie odkryłeś. Taka jest prawda i część o tym wie. Ale niestety, część:(

#19  2017.05.08 00:59:06 ~A do licha

Jesli znikna kontrakty to wtedy mozna probowac sie zjednoczyc

#20  2017.05.08 00:59:42 ~P.

Wszyscy piszecie, że pielęgniarki powinny się zjednoczyć i walczyć, niby kto ma to zrobić, pielegniarki które mają już po 60 lat, bo tych jest najwięcej? one mają już dosyć, chcą odejść na emeryturę i mieć spokój, skończyć z tym dziadostwem

#21  2017.05.08 07:00:43 ~piel

Mam koleżanki pracujące w różnych zawodach. I wiecie co nigdzie nie ma takiej zawistnej i ciężkiej atmosfery jak w Naszej pracy. Nie potrafimy już się nawet szczerze przyjaźnić.

#22  2017.05.08 08:03:15 ~mm

Zjednoczone to moglybysmy być 20 lat temu kiedy nie bylo kontraktów po 300 godzin/miesiąc i pracy na 5 etatach. Teraz to niemożliwe koleżanki siłaczki są zyt zajęte praca za 10zl na godzinę.

#23  2017.05.08 08:13:24 ~Eva

No i co z tego! Piszecie w komentarzach - zgadzam sie , brawo itd itp . I co i tak g. no zrobicie . Będziecie sobie tylko tu brawa bić i przytakiwać i tyle .

#24  2017.05.08 08:33:40 ~Piel

Same się nie szanujemy i dlatego nikt nas nie szanuje!

#25  2017.05.08 08:55:54 ~Akle

Róbcie w końcu coś w tej ciągnącej się od zawsze sprawie albo kończcie z tymi wywodami Bo chodż też jestem pielęgniarką to mdli mnie od narzekania i czekania ,nie wiadomo na Kogo i na Co .Chciałybyśmy ,ale co códzymi rękoma dokonać zmian. Kiedy zrozumiecie ,że aby otrzymać godną zapłatę /pomijam wolontariat/ musimy złożyć wypowiedzenia i to ogólnopolskie .A nie jakieś tam strajki , białe. .No naprawdę zastanówcie się .Kto ! ,jak nie My same !

#26  2017.05.08 09:09:19 ~Edi

Adekwatna pensja pielegniarki odcinkowej na oddziele powinna wynosic 6 tys zl netto plus dyzury nocne i swiateczne Za mgr . dodatek Wowczas pielegniarki traktowane by byly z szacunkiem a odpowiedzialny zawot ktory zatacza krag wokol zycia czlowieka jako jak najbardziej doceniony i deficytowy towar godny poswiecena uwagi .Wkurwiaja mnie guly jak ida i zebrza o 400 brutto Suma nie podlega zadnych negocjacji Wowczas nikt by z Nas nie kpil jak to robia dotychczas inne zawody

#27  2017.05.08 10:18:25 ~mm

Wystarczy złożyć rezygnacje z dodatkowej pracy. Wtedy pielegniarka siłaczka zamiast 5000 za 300 godzin pracy dostanie tyle samo za prace w ramach jednego etatu. Proste ? Szkoda ze żadna z siłaczek tego mie rozumie.

#28  2017.05.08 10:42:21 ~elli

Przyznaję rację panu,który pisał ten komentarz.Dopóki się nie zjednoczymy a nasze władze przestaną chodzić na sznurku rządu w przeciwną stronę niż my to gó.o będzie z tego wszystkiego.

#29  2017.05.08 11:23:08 ~S

Oj glupiutkie.już się rozpędzili i dadzą więcej bo "mądre" rzuciły dodatkową pracę. Lekarze upchną prywaty na państwówce na 100%, kolejki się znacznie wydłużą, pacjenci będą leżeć na korytarzach na dostawkach, i w łazienkach też, a dla was figa z makiem. I dodatkowej pracy nie będzie, natomiast w podstawowej pracy będzie wszystkiego od zajeb.a, że będziecie się modlić o koniec dyżuru. Tak będzie! I tak wyjdzie wasza mądrość.

#30  2017.05.08 11:50:01 ~mm

Czy informatyk ma pracy od zayeb? Nie moja droga on dyktuje stawki bo niżej określonej kwoty nie wyjmie rąk z kieszeni. Pielegniarka siłaczka pogna do dodatkowej pracy za dychę za godz. Szanuj się a będziesz szanowany.

#31  2017.05.08 13:59:14 ~Paula

To już stare jest. Juz wcześniej był wpisany ten komentarz.

#32  2017.05.08 14:03:58 ~irena

I piszą wszystkie ,owczym pędem'' - ,brawo'', , ma pan 100% racji'', i że to święta prawda itd. Najpierw spójrzcie moje drogie w lustro! - bo to są szanowne Panie Wasze komentarze, w których ujawniacie swój poziom myślenia, wytykacie sobie na forum sięgając po filozoficzne sentencje, jakie to jesteście mądre w ocenie innej grupy zawodowej, a ten nieszczęśliwy los was nie docenia i macie takie pensje a nie inne. Powinno Wam być wstyd! tutaj nie powinno być żadnego komentarza z Waszej strony - zwyczajnie - powinnyście milczeć! A później rozważyć - albo jeden etat i walka o godne zarobki albo jak do tej pory - latanie z dupą na trzech etatach i nic nie mówienie- poprostu - akceptacja drogi jaką się wybiera. I tak ma być bo czytam i nie wierzę - im więcej lat pracujecie , tym gorsze wypowiedzi- jednym słowem tragizm!

#33  2017.05.08 14:12:21 ~graza

Do 30. Absolutna prawda. Corka informatyk specjalista ponizej 10tys. nie rozmawia o pracy. Poza tym czesto wyjezdza w delegacje za granice na kazdy kontynent [diety płatne] osobno . Ja po 40 latach pracy mam 1800 zl emerytury. Nie namawiam nikogo do zawodu pielęgniarki. To zawod dla desperatów. Jezeli studiowac to tylko medycyne na wydz. lekarskim .

#34  2017.05.08 14:18:09 ~Aqua

Do 32- Dualizm "PIELĘGNIAREK".

#35  2017.05.08 14:43:07 ~pielęgniar

Brawo Pan budowlaniec, samą prawdę napisał

#36  2017.05.09 12:20:34 ~ERKA

Do Irena : zawsze czytasz w moich myślach- dzięki ! Co za tępa z nas grupa zawodowa - WSTYD MI !

#37  2017.05.09 13:56:52 ~motyl

Ja do tego budowlańca , co poczuł się wnerwiony .To może oddasz swoją jedną pensję na prawnika aby pomóc Paniom .Łatwo jest szkalować i obrażać a gorzej z czynami .Człowieku - nie masz zielonego pojęcia o strajkach i prawie , to po pierwsze a po drugie konowalsrwo ma dużą kasę i mogą sobie brykać bo mają za swoimi plecami najlepszych i najlepiej opłaconych prawników . Więc jak nie znasz reguł to nie oczerniaj i zamilcz . A po trzecie - jak zwolnią te Panie z pracy ( to może dasz im na utrzymanie ) . Najpierw naucz się prawa a potem komentuj a tak - to nie jesteś zadnym partnerem do rozmowy . Bo zza szklanego ekranu łatwo obrażać ale to jest takie , MAŁE " i kłaka nici warte .

#38  2017.05.11 22:44:20 ~Edi

A po co budowlaniec ma oddawac swoja pensje niech sie obudzi Szefowa pielegniarek ,a nie wypisuje bzdury,ze piel. ciagna po 400 godz Czy ona ma rozum pisac takie brednie ,ze zwloki opiekuja sie pacjentami .Czy ona jest tem pa ,czy chora od Swojej pensji .jaka dawkuje z naszych skladek.Musimy walczyc o 6 tys .pensji pdst.Jezeli zaczniemy od 5 ,to spieprza nas do 4 ,a 5 dadza mgr. Tak ,ze od 6 tys w gore Kolezanki i Nic w dol