Pielęgniarki do decydentów: pracodawcy winni stworzyć godne warunki pracy dla pielęgniarek, a nie sprowadzać cudzoziemców z Białorusi i Ukrainy. Należy także zachęcić nasze polskie pielęgniarki do powrotu do kraju, które masowo pracują w innych krajach UE.

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

       


Zobacz także:

17 maja 2017 roku - Dobry pomysł? Państwo polskie powinno pokryć koszt studiów pomostowych dla osób z Ukrainy i Białorusi, które będą zatrudnione przez polskie szpitale jako asystentki pielęgniarstwa! To nie żart.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.24 19:46:19 ~piel.

Walą drzwiami i oknami hahahahah POWODZENIA

#2  2017.05.24 20:16:02 ~ewa

Tylko na to liczą że przyjadą do pracy z Ukrainy, ciągle chcą nas tratować jak tanią siłę roboczą , wmawiając nam że mamy pracować ,bo to powołanie. Pracodawcy - dosyć takiego podejścia do pracy, zacznijcie płacić odpowiednie wynagrodzenia ,to i pielęgniarki i położne znajdą się do pracy. Nie chcemy dostawać jałmużny za tak ciężką i odpowiedzialną pracę . Dziewczyny przeczekajmy jeszcze trochę , w końcu do tych betonów to dotrze , a jak nie to niech sami lekarze obrabiają wszystko przy pacjentach ,bo dla nich zawsze kasa jest odpowiednia,tylko nie dla nas

#3  2017.05.24 20:17:17 ~Maria

A jak to bedzie wyglądac formalnie I od strony prawnej .czy ukrainki bedą płaci. Sk"adki do izb I czy beda miały wydawane przez nasze izby prawo wykonywania zawodu ,jesli tak to na jakiej podstawie

#4  2017.05.24 20:33:55 ~piel.

Jakie ukrainki zapomnijcie o nich jeśli będą to tylko jednostki i one pojadą dalej do europy gdzie zarobią mimo wszystko więcej co im będzie za różnica gdzie będą na emigracji tu czy tam. A jeszcze trzeba zaznaczyć jedną kwestię tolerancji, nasze koleżanki plują jadem jedna na drugą więc niewiele będzie miejsc gdzie ukrainki będa dobrze tolerowane przez nasze środowisko, nie mówiąc o pacjentach.

#5  2017.05.24 22:23:58 ~funia

Dzisiaj odbyło się spotkanie w Centrum Dialog związkowców ochrony zdrowia,pracodawców z ministrem zdrowia,prosimy o info.Pozdrawiam.

#6  2017.05.25 01:34:59 ~gg

Z internetu. Rozmawialiśmy o przyszłości Narodowego Funduszu Zdrowia, o dalszych losach ustawy o minimalnym wynagrodzeniu zasadniczym pracowników medycznych, rozmawialiśmy o podwyżkach ratowników - powiedział minister. Dodał, że na ratownictwo medyczne zaplanowano w tym roku "nieco więcej środków tj. ok. 37 mln zł. w skali roku z przeznaczeniem na podwyżki dla ratowników". "Kwoty podwyżek nie będą oszałamiające"   Jak relacjonował dziennikarzom Radziwiłł, wśród przekazanych uczestnikom spotkania informacji, jest m.in. ta, że w środę, premier Beata Szydło przekazała do Sejmu projekt ustawy ws. minimalnych wynagrodzeń pracowników medycznych.   - Mam nadzieję, że prace pójdą szybko, chcielibyśmy by ustawa weszła w życie 1 lipca. Czasu jest niedużo - powiedział minister.   - Będziemy czekać na szybką inicjatywę pana marszałka ws. skierowania projektu do pierwszego czytania - powiedziała Ochman.   Jej zdaniem, kwoty podwyżek w oparciu o ustawę dot. minimalnych wynagrodzeń, nie będą oszałamiające. - To jest krok czystej społecznej uczciwości aby ci, którzy zarabiają upokarzająco nisko dzisiaj (…) mogli uzyskać minimalne wynagrodzenie poniżej którego nie można zejść - podkreśliła.  

#7  2017.05.25 10:44:01 ~JA

DO 6 CZYLI NA JEDNO WYCHODZI NADAL UPOKORZENIE ! - KIEDY 13-TA PENSJA?

Dodaj komentarz