Komentarz na pielegniarki.info.pl: Z proponowanych podwyżek pana Radziwiłła dla mgr ze specjalizacją także bym się nie cieszyła. Wystarczy, że pracodawca przesunie pielęgniarkę...

Komentarze pielęgniarek i położnych

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Z proponowanych podwyżek pana Radziwiłła dla mgr ze specjalizacją także bym się nie cieszyła. Wystarczy, że pracodawca przesunie pielęgniarkę (mgr ze specjalizacją) np. chirurgiczną, pracującą dotychczas na oddziale chirurgicznym- na oddział internistyczny i takowa nagle traci uprawnienia do grupy 7, a wskakuje do grupy 9, ponieważ jej specjalizacja nie jest wymagana na zajmowanym stanowisku pracy. Takim sposobem niewiele pielęgniarek dostanie faktycznie podwyżkę, bo pracodawcy bezkarnie będą korzystać z tej furtki, jaką daje im ustawodawca. Drogie Panie z NRPiP oraz OZZPiP, prosimy w końcu o interwencję. Nie można przyklaskiwać takiej ustawie, gdzie pielęgniarka jako jedyna grupa zawodowa z wyższym wykształceniem (mgr, licencjat) jest wpisana w zaszeregowanie średniego personelu medycznego. My Polskie Pielęgniarki prosimy Was, nasze przedstawicielki, na które delegowałyśmy nasz głos, o interwencję w naszym imieniu, o nagłośnienie sprzeciwu naszego środowiska przeciwko procedowanej ustawie o wynagrodzeniach.

Zobacz komentowany artykuł:

Drugi przykład dotyczący pielęgniarek i położnych w grupie 8 - "pielęgniarka albo położna, ze specjalizacją". Zobacz jak to będzie w praktyce z dodatkami brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2017 roku?

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

Zobacz także:

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.