Zobacz, ile pielęgniarek i położnych przeszło szkolenia z ordynowania leków, a ile z nich faktycznie wystawia recepty. Ile recept wystawiły te osoby oraz na jaki leki.

Recepty pielęgniarek

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Zobacz, ile pielęgniarek i położnych przeszło szkolenia z ordynowania leków, a ile z nich faktycznie wystawia recepty. Ile recept wystawiły te osoby oraz na jaki leki.
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Recepty pielęgniarek
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.23 15:20:38 ~mgr specj

Słusznie, jak nie mają gratyfikacji pieniężnej to niech nie wystawiają. Nie ma św.mikołajów, skończyły się czasy wykorzystywania, dziś dobrze wykształcona pielęgniarka zna swoją wartość. Sama mam uprawnienia ale dotychczas wykorzystuje je tylko dla siebie i swojej rodziny. Jak pracodawca zaproponuje sensowne pieniądze to będę wystawiała pacjentom.

#2  2017.06.23 23:30:26 ~Ja

Niestety sami farmaceuci robią wielkie oczy jak widzą receptę pielęgniarską. Również wypisuje leki tylko dla siebie. Jak na razie nie opłaca się ich wypisywać dla pacjentów, bo nic z tego nie ma. Chcę zobaczyć wyniki kontroli recept pielęgniarskich przeprowadzonych przez NFZ, tak jak to robią z ordynacją lekarską, czyli czepiają się wszystkiego. Na samą myśl o tym się boję, dlatego za darmo nie warto tego robić.

#3  2017.06.24 08:13:52 ~mgr

Szukaja jelenia by za darmo wykonywal kolejna prace. ZA PRACE NALEZY SIĘ GODZIWA PLACA.

Dodaj komentarz