Według tygodnika "Wprost" węgierski analityk inwigilował polskie pielęgniarki. Na zlecenie... ministerstwa zdrowia!

Działalność ministerstwa zdrowia a zawód pielęgniarki i położnej.

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


DZIAŁALNOŚĆ MINISTERSTWA ZDROWIA 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie: Według tygodnika "Wprost": Węgierski analityk inwigilował polskie pielęgniarki. Na zlecenie Ministerstwa Zdrowia...
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.26 15:49:26 ~Ii

Ale nas nie lubią

#2  2017.06.26 18:06:57 ~do #1

Ależ skąd tzn.że jesteście CIEKAWE;)a ten ministra! no cóż tonący brzytwy się łapie:(

#3  2017.06.26 18:32:18 ~graza

Polak Wegier dwa bratanki. Chyba sie zdewaulowało to powiedzenie. Przykre ze wladze polskie nie moga lub nie chca usiasc do stołu z pielegniarkami i wysłuchac problemów tej grupy zawodowej. Takie postepowanie ministra doprowadzi do całkowitego upadku tego zawodu w Polsce bo rozsadne maturzystki nie wybiora studiów po których jestes do wszystkiego tylko najmn iej do pielęgnowania pacjenta i jeszcze ta ponizajaca płaca .

Dodaj komentarz