Komentarz na pielegniarki.info.pl: Panie Mariuszu i Drogie Pielęgniarki Koleżanki, pracuję w tym szpitalu i byłam obecna na pikiecie. Powyższe słowa, zacytowane w tytule artykułu, są kłamstwem naszego Pana dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Wynagrodzenia pielęgniarek.

Wideo powyżej: W imieniu rządu wiceminister zdrowia (pielęgniarka) mówi: "Najwyższe podwyżki w okresie przejściowym otrzymywać będą najmniej zarabiający...".


Komentarz na pielegniarki.info.pl 

Panie Mariuszu i Drogie Koleżanki, pracuję w tym szpitalu i byłam obecna na pikiecie. Powyższe słowa, zacytowane w tytule artykułu, są kłamstwem naszego Pana dyrektora ŚCO. Media już po pikiecie uprzedziły nas, że niestety, ale przekaz medialny nie będzie obiektywny - "siła wyższa" :(. Zdecydowałyśmy się na ten krok, ponieważ ciągle jesteśmy przez dyrekcję upokorzeni. Na pikiecie miałyśmy ze sobą paski z wypłatami, ale jakoś nikt nie chciał z mediów ich opublikować. Koleżanki z 30 letnim stażem pracy mają podstawę 2 300 zł brutto. Czarę goryczy przelał fakt odejścia kolegi pielęgniarza, po dwóch miesiącach pracy od momentu zatrudnienia - mgr piel, spec AiIT, rat.med, a jego pensja 2200 zł brutto, co dało na rękę 1700 zł (ma żonę i dziecko). Poszedł do konkurencyjnego szpitala i BARDZO DOBRZE ZROBIŁ, chociaż smutno nam, bo był bardzo dobrym pracownikiem i kolegą ;) Nikt u nas nie chce pracować. DYREKTOR ŚCO Nasłał na naszą przewodniczącą związków POLICJĘ ! Robi wszystko żeby nas zastraszyć i ukryć swoje bezczelne kłamstwa! Żadna z nas, takich pieniędzy o jakich mówi dyrektor, na oczy nie widziała! Aby podnieść nasze dramatyczne pensję, walczymy aby dyrektor włączył dodatki brutto brutto do podstawy. Czujemy się oszukane i upokorzone przez dyrektora ŚCO. NA 1500 pracowników szpitala, jest tylko 460 pielęgniarek! W szpitalu Wojewódzkim (za płotem nasz sąsiad) ponad połowa pracowników szpitala to pielęgniarki i pielęgniarze! i mają dodatki brutto brutto włączone do podstawy. A My z ŚCO! Mamy jałmużnę! Jako ciekawostka - dyrektor ŚCO, również nisko finansowo ceni lekarzy. Ale za to bardzo dyrektor sobie ceni układy polityczne z PSL i PO.

Zobacz komentowany artykuł: Zobacz zdjęcia i wideo. W tym szpitalu średnia wynagrodzeń pielęgniarek to 4 875 zł brutto. Od września wzrośnie do 5 200 zł. Pielęgniarki zorganizowały pikietę: "Nie chcemy czuć się gorszymi pielęgniarkami, też chcemy podwyżek". Dobrze, że pielęgniarki zaczynają się cenić. BRAWO!


3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

4 lipca 2017 Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

5 lipca 2017 Trzecie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.09 11:45:50 ~służba

Tak czy inaczej dzieje sie w każdej placówce medycznej czy można temu zaradzić ? oto jest pytanie -mam cichą nadzieje że już nie długo problem rozwiąże się sam poprzez braki personelu i jedność która powinna wreszcie zawitać w szeregi tej grupy-:)

#2  2017.08.19 15:06:58 ~PIEL-NIARK

Nie tylko u Was (ale dobrze że piszesz) cała Warszawa stoi na dodatkach - tylko może 2 duże rządowe szpitale daję trochę większe podstawy, ale atmosfera tam lepiej nie mówić no i ciągle poszukują ludzi do pracy z tzw. pazerstwa.PAZERNE Z 5 ETATÓW NATYCHMIAST ZOSTAWCIE TO BEZMYŚLNE DORABIANIE I TE MŁODSZE I STARSZE - EMERYTKI - NATYCHMIAST I SZYKOWAĆ WIELKIE, MĄDRE I KONSEKWENTNE PROTESTY - ODWAŻNIE - NAPRZÓD ! W DZISIEJSZYM FAKCIE NAPISANO ŻE SZYKUJĄ SIĘ PODWYŻKI DLA SĘDZIÓW CO I TAK JUŻ DUŻO MAJĄ NO I CO PISIORY Z PIELĘGNIAREK ROBIĄ ? ŚMIEJĄ SIĘ NAM W TWARZ ! WICEMINISTROWO SZCZUREK PIELĘGNIARKO WIELKA KIEDY PRZEMÓWISZ DO ŚRODOWISKA MEDIALNIE ?

#3  2017.08.19 15:13:25 ~Piel.

Do 1 braki to już dawno są ale i pazerstwo kwitnie na kilku etatach to braków nie będzie - logiczne. DO 2 BARDZO DOBRZE NAPISANE - ZMIENIAJMY NASZĄ MENTALNOŚĆ ! a i nie kłóćmy się o wykształcenie bo to najgorszy prymityw taka postawa - co prawda jest tego mniej ale jeszcze w niektórych tematach się czyta np. post niejakiej Stasipieleg kobieto co za prymitywizm i zawiść w tobie siedzi - samochwalstwo tudzież! Zamiast ciągnąć nas w górę to dołujesz i oczerniasz jakim prawem?

Dodaj komentarz