Pielęgniarko nim przyjmiesz ofertę pracy na umowę zlecenie ze stawką 45zł/godzinę prosze rozważ za i przeciw. Szczegóły...

Pielęgniarstwo 2017.


KOMUNIKAT

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie (SPSK 1 w Lublinie) padła propozycja ze strony Dyrekcji szpitala, iż w związku z brakiem personelu pielęgniarskiego na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii zostaną zatrudnione pielęgniarki z zewnątrz na umowę zlecenie ze stawką 45zł / godzinę. Z uwagi na trwający obecnie spór zbiorowy ze szpitalem, dotyczący kwestii wynagrodzeń pielęgniarek i położnych oraz żądaniem zmiany personalnej na stanowisku Pielęgniarki Naczelnej – nie będzie korzystne przyjmowanie tej propozycji przez pielęgniarki, zatrudnione w innych placówkach, z uwagi na dobro pielęgniarek obecnie zatrudnionych w tym szpitalu.

O sytuacji w powyższym szpitalu, można przeczytać poniżej:

15 lipca 2017 - Lublin: Kolejny spór zbiorowy w szpitalu przy ul. Staszica - Pielęgniarki: "Żądamy przede wszystkim zwiększenia zatrudnienia aby wykluczyć jednoosobowe obsady na dyżurach dziennych i nocnych oraz przywrócenia zatrudnienia pielęgniarek i położnych w poszczególnych klinikach. (...) Domagamy się też przywrócenia stanowiska salowych, sanitariuszy i noszowych przypisanych do poszczególnych klinik oraz zmiany regulaminu wynagradzania i stworzenia siatki płac zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami".

6 czerwca 2017 - Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Staszica grożą strajkiem. Chcą podwyżek

10 czerwca 2017 - Dyrektor SPSK1 odpowiada pielęgniarkom na zarzuty dotyczące zarobków

31 maja 2017 - Spór w szpitalu przy ul. Staszica. Dyrektor nie przyjął rezygnacji szefowej pielęgniarek

19 maja 2017 - Mobbing w szpitalu przy ul. Staszica? Naczelna pielęgniarka chce zrezygnować z funkcji

28 kwietnia 2017 - Mobbing w szpitalu przy ul. Staszica? Dyrektor da pielęgniarkom ankiety

27 kwietnia 2017 - Spór w szpitalu przy ul. Staszica. Naczelna pielęgniarka odrzuca oskarżenia podwładnych

25 kwietnia 2017 - Pielęgniarki mają dosyć przełożonej. "Nie jesteśmy w stanie wytrzymać dalszych upokorzeń"

Wybrał:

Mariusz Mielcarek