Pielęgniarki nie podpiszą porozumienia płacowego z dyrekcją. Nie ma zgody na opłacenie ustawowych podwyżek z zembalowego. Taka sytuacja nie wchodzi w rachubę bowiem wyjdzie na to, "jakby pielęgniarki same sfinansowały sobie podwyżkę".

Protest pielęgniarek i położnych w Kaliszu.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Pielęgniarki zatrudnione w kaliskim szpitalu, które reprezentuje Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych prawdopodobnie nie podpiszą porozumienia o podwyżce płac uzgodnionego w negocjacjach związków zawodowych dyrekcją.

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.23 16:13:44 ~mrg spec.

Oczywiście że kompromis będzie wątpliwy, bo skoro ustawa daje zielone światło aby podwyżki były finalizowane z Zembalowych to który dyrektor da kasę ze środków własnych, choćby ją miał do nie da, to oczywiste, całe lata nas ''rżnęli '' to teraz nie zrobią z siebie świętych mikołajów. Przełożą z kieszeni do drugiej kieszeni i będzie po sprawie.

#2  2017.09.23 16:16:31 ~piel

Żadne związki nic tu nie pomogą, takie są zapisy ustawy i teraz związki niech lepiej szykują spory zbiorowe i przygotowują pielęgniarki do strajków z odejściem od łóżek.

#3  2017.09.23 17:33:55 ~Pielęgniar

W naszym szpitalu dyrektor proponuje podwyżkę w wysokości 20zl do podstawy a podstawy mamy 2070zl .Wstyd to się nadaje do telewizji niech ktoś wreszcie ujawni prawdę jak naprawdę wyglądają nasze podwyżki. Piszcie dziewczyny ile wam dyrekcja proponuje.

#4  2017.09.23 17:41:25 ~a

Przed tą " giga podwyżką" miałam 2400 podstawy- woj. lubuskie. Za 2070 nie wstaję! Tyle obecnie wynosi najniższe wynagrodzenie, po prostu : bez jaj! Najniższe wynagrodzenie dla pracownika, który do pracy, obowiązków i odpowiedzialności pielęgniarki ma się nijak.

#5  2017.09.23 19:43:20 ~do 2

To, że MZ taką podjęło uchwałę nie znaczy, że mamy się z tym godzić. Uważam, że związki z kaliskiego szpitala postąpiły słusznie nie godząc się z taką podwyżką, czyli przesunięcie z"kupki do drugiej kupki".

#6  2017.09.23 20:25:43 ~dora

W moim szpitalu zwiazki takze nie doszly do porozumienia z dyrekcja Podwyzki beda wprowadzone poprzez z arzadzenie Co w takim przpadku mozna zrobic

#7  2017.09.23 20:41:47 ~Rika

W moim szpitalu związki zawodowe szybko i bez problemu podpisały porozumienie z dyrektorem

#8  2017.09.25 11:15:58 ~awatar~

Jeżeli Pielęgniarki mają SAME FINANSOWAĆ SOBIE PODWYŻKĘ - to reszta personelu w myśl Ustawy niech przyniesie każdy z osobna , ustaloną kwotę pieniędzy wynikającą z ,dokumentu - typu Porozumienie'', położy na stół pracodawcom i te pieniążki otrzymają do zbliżającej się wypłaty - czyli każdy niech się okaże takim filantropem jakiego widzi cały RZAD POLSKI w pielęgniarkach. I tutaj kłania się kreatywne myślenie Prawa i Sprawiedliwości - czyli ani prawa ani sprawiedliwości - łamanie Konstytucji mówiącej o zasadzie równości wobec prawa ( niestety nasz zawód wyraźnie dyskryminuje się, każąc niejako pielęgniarkom ze swoich wywalczonych poprzez protesty z 2015 r. - finansować sobie Ustawę podwyżkową) , następnie - łamanie Prawa Pracy - czyli zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu itd. ,Puste głowy'' naszych Naczelnych Władz, to po prostu ogromna porażka pielęgniarek i położnych w całym kraju.

#9  2017.09.26 21:25:34 ~smutna

Piszecie koleżanki, że macie podstawy ponad 2 tys. zł i jesteście oburzone podwyżkami, które proponuje dyrekcja. My pracujemy w szpitalu woj. lubuskie jest to sieć szpitali zarząd również chce dać nam podwyżki, które same sobie zafundujemy.NASZA PODSTAWA TO 1650 zł. brak słów kiedy wreszcie docenią nasz zawód i naszą pracę bo uwierzcie , że czujemy się wykorzystane i oszukane. Nie liczą się ze zdaniem związków robią co im się podoba nie mamy żadnych narzędzi w ręku .co to za ustawa.Polskiego pielęgniarstwa i połóżnictwa JUŻ DAWNO NIE MA.wstyd i hańba.Nie wierzyłam,że doczekam takich czasów.

#10  2017.09.26 21:52:59 ~do 6

Zarzadzanie można. zaskarżyć i tak trzeba robić. Niech prawnicy związkowi zaczną działać. My tez nie podpisałyśmy i mamy ten sam problem.

#11  2017.09.27 12:28:04 ~awatar

,smutna'' - odejdź - jak wiele innych - od zawodu - w tej waszej branży jedyne co ci obiecać mogą to dodatkowe szkolenia / grubo płatne- oczywiście / , z których nic nie wynika, ale drenować kieszeń najuboższych, nie dając im nic w zamian - to wredne barbarzyństwo w czystej postaci!

#12  2017.09.27 21:30:55 ~skrzypo

To prawda , nowy drenaż kieszeni. Jak wyciągną co się da to ustawę zmienią i po sprawie

#13  2017.09.29 20:17:41 ~#13

W moim szpitalu związkowcy mają tyt. mgr i specjalizację i z ustawy są bardzo zadowoleni,porozumienie z dyrekcją podpisali dawno,o czym dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu.Oczywiście podpisali w takim wydaniu jak ją stworzono.Nie było żadnych negocjacji.Panie z Izb Pielęgniarskich w Warszawie też są bardzo zadowolone z tej ustawy , bo mają tyt. mgr i specjalizację.Wiem,bo rozmawiam z ludzmi.Więc nie liczyła bym na to,że ktoś za nami stanie.Pielęgniarki,ze Związków Zawodowych,Izb Pielęgniarskich załatwiły swoje interesy i na resztę się wypięły.

#14  2017.09.29 22:38:21 ~kier

U nas pielęgniarka dostała 7 zł! podwyżki, specjalistka ok 40 zł! , a pensja zasadnicza wynosi 1750 zł (do minimalnej wliczony staż pracy) - takie podwyżki wyszły bo zsumowano z "zębalowym" (dostajemy osobno zębalowe, nie jest nawet na jednym pasku -podobno pozwala Rozporządzenie MZ z 08 września 2015). No i tak sen złoty.

#15  2017.09.30 19:08:05 ~Andzia

Do kiera nieznajomość prawa nie usprawiedliwia czytajcie dużo czytajcie ze zrozumieniem PRACODAWCA NARUSZYŁ OBIE USTAWY w Kaliszu właśnie z tego powodu się wkurzyły ustawa z czerwcowa 2017 to 10 % podwyżka pochodząca z RÓŻNICY WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO BRUTTO DOCELOWE ( WSPÓŁCZYNNIK 0,64 lub 0,73 lub 1,05 X 3900 = X i od tego odejmuje się pensje ZASADNICZĄ PRACOWNIKA z tej różnicy pracownik otrzymuje 10% zembalowe jest dodatkiem to niech się wali.Ale trzeba się wkurzyć ani czekać

Dodaj komentarz