Posłanka Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w sejmie: "Ja, odchodząc 2 lata temu do Sejmu na urlop bezpłatny po 24 latach pracy jako pielęgniarka, z wyższym wykształceniem, ze specjalizacją, 16 lat na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, dostawałam na rękę...".

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

 


Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 10 października 2017 roku: 

Poseł Bernadeta Krynicka:

Panie Ministrze! Panie Marszałku! Wysoka Izbo!
Pan poseł Baszko mówił, jak to dobrze w Podlaskiem zarabiają. Ja, odchodząc 2 lata temu do Sejmu na urlop bezpłatny po 24 latach pracy jako pielęgniarka, z wyższym wykształceniem, ze specjalizacją, 16 lat na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, dostawałam na rękę 2300 zł, w tym: 20% z tytułu wysługi lat, 25% dodatku funkcyjnego.

(Głos z sali: Brutto się mówi.)

Tak wynagradzał mnie rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego i były minister pan Arłukowicz. (Oklaski) Takie niskie wynagrodzenie otrzymywali prawie wszyscy, prawie wszystkie grupy zawodowe. To dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości od 1 lipca działa ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w służbie zdrowia, która ureguluje te sprawy i będzie wspierać pracowników ochrony zdrowia.

(Poseł Lidia Gądek: Z której nikt nie jest zadowolony w służbie zdrowia.)

(Głos z sali: Tylko głodują, brawo.)

Szanowni państwo, bądźcie cicho. Nie sposób nie przypomnieć słów byłego ministra pana Arłukowicza, dziś wielkiego obrońcy i heroicznego działacza (Dzwonek) na rzecz lekarzy rezydentów. Mówił pan do przedstawicieli protestujących lekarzy w 2014 r., nazwał ich pan małą grupą próbującą szantażować innych lekarzy i pacjentów.

(Poseł Bartosz Arłukowicz: Działaczy, działaczy, tego ministra tak nazwałem.) 

Wicemarszałek Stanisław Tyszka:

Dziękuję, pani poseł.

Poseł Bernadeta Krynicka:

Dziś pan chce, pan podjudza…

Wicemarszałek Stanisław Tyszka:

Pani poseł, dziękuję pani bardzo.

Poseł Bernadeta Krynicka:

…rezydentów, lekarzy i chce zbić na tym kapitał polityczny…

(Wicemarszałek wyłącza mikrofon, poseł przemawia przy wyłączonym mikrofonie) 

Wybrał ze stenogramu: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Posłanka PiS Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w Sejmie o nowej siatce płac pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.14 07:09:44 ~Tomasz

Jeśli jest pani pielęgniarką to powinna pani zadbać o kobiety pielęgniarki które przez wiele lat pracowały prawie za darmo i nie miały za co się szkolić na pierwszym miejscu miały rodzinę a dzisiaj dzięki takim jak pani podziękowano im za tak ciężką pracę tak wyśmienitą ustawą podpisaną przez głowę narodu proponował bym im umożliwić choć specjalizację za szpitalne pieniądze jak lekarzom bo licencjat unijny już mają łudząco się że będą kiedyś więcej zarabiać i mieç większą emeryturę dziękuję za tak wysokie dysproporcje pani ma do czego wracać jak pis przegra wybory ale proponuję oddział a nie ciepłą posadę za 6 tys pozdrawiam.

#2  2017.10.14 09:35:18 ~Mała

Jeszcze PIS nic nie dał. Póki co dostajemy dodatek Zębali

#3  2017.10.14 09:44:05 ~piel.

Punkt widzenia zawsze zmienia się od punktu siedzenia. Ustawa ustawą a podwyżek , żadnych nie ma w wielu szpitalach, dyrektor przekłada z kieszeni do drugiej kieszeni, dodatek Zembalowy i wydaje zarządzenie, ze pielęgniarki i położne otrzymały 200 zł podwyżki (a to żadna podwyżka tylko trzecia transza). Związki odbywają spotkanie za spotkaniem i nic z tego nie wynika. BYŁO, JEST I BĘDZIE tak samo :-(((

#4  2017.10.14 09:44:40 ~a_

Nic nie dał, a poróżnił, poskłócał.

#5  2017.10.14 09:57:32 ~a_

A ja tu na naszym forum czytam, jak to nasze koleżanki pielęgniarki popierają lekarzy rezydentów. No mało mnie szlag nie trafił! Nie dość że takiego lekarzynę trzeba pilnować na dyżurze , żeby nie walnął jakiegoś babola, trzeba mu wszystko pokazać, przynieść itd, bo to istne dziecko we mgle. To nasze koleżanki popierają! Nie zauważając, że sierpniowa podwyżka dla nas pielęgniarek jest najniższa. Oni mają dużo, dużo więcej. teraz kiedy walczą o swoje podwyżki, to jesteśmy "zespołem", później będą lekarzami.

#6  2017.10.14 10:27:49 ~Specjalist

Z jednej kieszeni czyli dodatku zembali zabrano nam100zl i dano do drugie kieszeni czyli do podstawy jNie patrzac na ustawe wg kwalifikacji tylko wszystkim pielegniarkom jednakowo Niewarto sie doksztalcac Tracic czas i pieniadze

#7  2017.10.14 13:58:38 ~Rodzina

Szlag mnie chce trafić że wielcy mali bogowie mówię o rezydentach którzy walczą a na dodatek popiera ich PO oraz PSL Petru chcą podwyżek niech zapracuja na to co dostali a zarabiają nieźle zaraz po Medycynie my pielegniarki czy nawet lekarze starsi stażem uczą ich wszystkiego nie można takiego niedouka zostawić samego bo aż strach co może zrobić ile błędów popełnić Pielegniarki mają groszowe pensje i dużo lepiej pracują zaraz po szkole gdyż są nauczone robić za tych małych rezydentów pa noszą się już a leczyć nie potrafi Niech rząd weźmie się za nich jak chce wyjechać za granicę to niech wyjezdzaja ale w Polsce się 6 lat uczyli za polskie pieniądze niech to odda albo odpracuje nie popieramy ich PIS myślę że poradzi sobie z nimi nie ustępować prosimy mogę nawet strajków 2 lata rozgoryczenie i niech wezmą się do pracy

#8  2017.10.14 20:10:18 ~Anka

Kto cię kobieto wybrał do Sejmu?

Dodaj komentarz