Dwie pielęgniarki znajdują się pod dozorem policji oraz maja zawieszone prawo wykonywania zawodu. Powód? Prokurator stawia zarzut narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez niewłaściwą opiekę oraz zarzut związany z fałszowaniem dokumentacji.

Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Błędne podanie pacjentowi leków przeciwzakrzepowych? Dwie pielęgniarki znajdują się pod dozorem policji oraz maja zawieszone prawo wykonywania zawodu. Powód? Prokurator stawia zarzut narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez niewłaściwą opiekę oraz zarzut związany z fałszowaniem dokumentacji.

Więcej: 

Aktualności według działów: Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki.

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.15 12:05:51 ~re

Dobra zmiana wsadza wszystkich za kraty za lamanie prawa

#2  2017.10.17 09:33:19 ~Gość

O dwie mniej w systemie .

#3  2017.10.17 17:43:21 ~xv.

Błędne podanie leku,to częsty wykręt lekarzy. Była sytuacja,jak- próbę na antytoksynę lekarz odczytał jako ujemną,choć pielęgniarka twierdziła,że jest dodatnia,mimo tego lekarz wpisał do karty zleceń,próba ujemna podać lek.Lek podany w/g zlecenia,po chwili pacjent we wstrząsie,z trudem i po szybkiej interwencji,został uratowany.I co powiedział lekarz pielęgniarka źle podała lek.

#4  2017.10.19 10:29:39 ~a_

Nie bardzo rozumiem opisaną sytuację. Pracuję na oddz. zabiegowym i w sytuacji, kiedy widzę, że coś niepokojącego dzieje się z pacjentem, to wzywam lekarza. Po drugie: o co chodzi z lekami p/ zakrzepowymi? Z opisanej sytuacji wynika, że musiała być np. przekroczona dawka leku. Pytanie: przez lekarza? pielęgniarkę? A może krew w j. brzusznej spowodowana była np. niedbalstwem operanta? Za dużo znaków zapytania. Już 3-ci m-c pielęgniarki pozbawione wolności i ani słowa wyjaśnienia. Czy znowu wydarzy się sytuacja podobna do podania KCl ? Kiedy w pierwszej chwili trąbiono głośno, że to wina pielęgniarki, a później b. cicho, że jednak wina lekarza.

Dodaj komentarz