Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Mam dość. Studia mgr, 2 specjalizacje i zero szacunku, narzucanie takiej ilości pracy i obowiązków, że chodzimy jak zjawy warczące na siebie wzajemnie ze zmęczenia, frustracji i niedoceniania(...) WYJEŻDŻAM DO UK. Żałuję, że tak późno, ale wierzyłam. Wierzyłam, że będzie lepiej, a co jest?! Pielęgniarstwo jest w agonii".

Pielęgniarki 2017.


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Drogie Koleżanki i Koledzy. Powiem ze swojej perspektywy - zgadzam się w 100% z panią Moniką. Od kiedy tylko zaczęłam pracę, czyli w 2004 roku, już po studiach, mocno angażowałam się w każdą inicjatywę protestu, strajku, mobilizowałam koleżanki, tłumaczyłam, że wreszcie trzeba walczyć skutecznie o nasz zawód, i tak było do teraz. Mam dość. Studia mgr, 2 specjalizacje i zero szacunku, narzucanie takiej ilości pracy i obowiązków, że chodzimy jak zjawy warczące na siebie wzajemnie ze zmęczenia, frustracji i niedoceniania. Czarę goryczy przelał fakt masowych zapisów na studia mgr moich koleżanek, które wierzą, że dostaną dzięki temu podwyżki, a wszystkie już mają mgr tylko z pokrewnych kierunków, ale dot ochrony zdrowia. Wyciągana jest od nich kasa w białych rękawiczkach. Wątpię czy dyrektorzy, za 2 lata jak skończą studia, da im cokolwiek. Reasumując - ja już więcej nie będę czekała na zmiany. WYJEŻDŻAM DO UK. Żałuję, że tak późno, ale wierzyłam. Wierzyłam, że będzie lepiej, a co jest ! Pielęgniarstwo jest w agonii.

Zobacz komentowany artykuł: Zdaniem pielęgniarki: "Może po prostu trzeba dopuścić do głosu młode pielęgniarki, tak jak lekarze dopuścili rezydentów?

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl