Komentarz na pielegniarki.info.pl - My musimy zadbać o siebie, bo - jak widać - lekarze o siebie zadbali w ostatnich latach i nie przeszkadzała im rosnąca przepaść w płacach między nimi i pielęgniarkami...

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl

Jestem jak najbardziej za tym, żeby młode pielęgniarki miały prawo decydowania, ponieważ wszystkie zasługują na takie samo traktowanie, zarówno te starsze, jak i młodsze. Natomiast stanowczo nie zgadzam się na mieszanie nas w interesy lekarzy, ponieważ oni świetnie sobie radzili i nadal poradzą bez naszego wspierania. Gdyby mówiono od początku o podwyżkach dla wszystkich pracowników medycznych i od początku ustalono, że wszyscy stajemy do walki o lepsze warunki pracy i podwyższenie składki na ochronę zdrowia, to byłabym ZA. Ale od początku nie było ani słowa o naszej grupie zawodowej. Dopiero, gdy się okazało, że ten protest nie robi wrażenia na społeczeństwie i rządzie, to nagle trzeba w to wmanewrować pielęgniarki. Jak było "białe miasteczko", to oni przygotowywali się do matury, ale ich starsi koledzy byli wtedy rezydentami, lekarzami i też byli zajęci? Przecież to jest żenujące! My musimy zadbać o siebie, bo - jak widać - lekarze o siebie zadbali w ostatnich latach i nie przeszkadzała im rosnąca przepaść w placach między nimi i pielęgniarkami. Jestem za tym, żeby walczyć o dobre rozwiązania w ochronie zdrowia, ale na uczciwych zasadach, a nie wykorzystywać pielęgniarki do budowania tła lub lepszego wizerunku, żeby ugrać coś dla siebie, tak jak to  robiły kolejne rządy przed wyborami. Niech nasz OZZPiP nas reprezentuje i walczy o nasze interesy, bo jest coraz gorzej. Niech się ockną z tego stuporu i zaczną działać, zamiast podpisywać kolejne porozumienia, które tylko nas pogrążają i trzymają w marazmie z obiecankami bez pokrycia. Naprawdę tylko na to was stać? Skoro PZM od początku nie zgadzało się z propozycjami rządu, to należało ustalić wspólny front działania i protestować razem w interesie wszystkich. Choćby w takiej formie jak rezydenci.

Zobacz komentowany artykuł: Felieton - Zdaniem pielęgniarki - Trzeba koniecznie dopuścić do głosu młode pielęgniarki...

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Komentarze użytkowników

#1  2017.11.19 18:54:47 ~1

Mówmy w końcu jednym głosem i nie dzielny środowiska na lepsze i gorsze a jednocześnie nie bądźmy jak przysłowiowy „pies ogrodnika” który sam nie zje i nikomu nie da. Wykształcenie można zawsze i w każdym wieku uzupełnić zapewniając sobie w przyszłości wyższa pensje.

#2  2017.11.19 22:22:29 ~a_

Ładnie napisane, bez tego nieustającego dokopywania sobie nawzajem. Jednak czytając forum myślę, że daleka droga przed nami. Padnie jeszcze TU zbyt wiele niepotrzebnych i często krzywdzących opinii, zanim nasze koleżanki zrozumieją, że problem nie leży w poziomie wykształcenia, zakresie obowiązków, a często nawet w warunkach pracy. Problemem są żenująco niskie zarobki pielęgniarek, ratowników - czyli ogólnie ujmując tzw. średniego personelu. To jest główny problem. Uświadomienie sobie tego faktu być może przełoży się na większą solidarność w naszym środowisku.

Dodaj komentarz