11 pielęgniarek (kontraktowych) operacyjnych nie przedłużyło umów od grudnia br. Pielęgniarki zażądały wyższego wynagrodzenia. Szpital wykonuje tylko planowe zabiegi, nie "na ostro". Szpital ogłosił, że poszukuje instrumentariuszek... Podania można było składać do 5 grudnia. Jaka jest obecnie sytuacja?

Pielęgniarstwo 2017.

 

W dniu 4 grudnia informowalismy: NIECH ŻYJE WOLNY I SAMODZIELNY ZAWÓD PIELĘGNIARKI!!! Szpital nie jest w stanie wykonywać zabiegów operacyjnych "na ostro", tylko planowe... Pielęgniarki instrumentariuszki nie przedłużyły od grudnia kontraktów... Nie ma protestu, strajku... Wreszcie może ktoś zauważy, że pielęgniarka ma prawo do stawiania warunków udzielania świadczeń zdrowotnych i prawo do negocjacji stawki, za którą wykonuje wolny zawód... JEST STRONĄ UMOWY! Kiedy taką świadomość będą miały WSZYSTKIE pielęgniarki? 

Ta sprawa wzbudziła na fanpage pielegniarki.info.pl spore zainteresowanie (ponad 200 KOMENTARZY!):

Czytaj więcej w tej sprawie na facebooku


Jaka jest sytuacja na dzień 6 grudnia?

Mimo ogłoszenia przez szpital o poszukiwaniu 6 pielęgniarek operacyjnych (ogłoszenie z dnia 1 grudnia 2017 roku), pomiędzy pielęgniarkami, które nie przedłużyły umów kontraktowych a dyrekcją szpitala trwały ciągłe negocjacje płacowe. Negocjacje te zakończyły się zawarciem porozumienia. Dlatego szpital w dniu 5 grudnia unieważnił ogłoszone w dniu 1 grudnia postępowanie konkursowe.

Bloki operacyjne od dyżuru nocnego dnia 5 grudnia funkcjonują w pełnym zakresie! 

Następnie w dniu 6 grudnia szpital ogłosił, że poszukuje 12 pielęgniarek operacyjnych (takie są wymogi formalne, które muszą byc spełnione, aby szpital podpisał nowe umowy z kontraktowymi pielęgniarkami operacyjnymi).

Pielęgniarkom kontraktowym instrumentariuszkom życzymy wszystkiego dobrego oraz dziękujemy za działania, które mam nadzieję, wpłynie na podniesienie świadomości pielęgniarek i położnych, że mają prawo do stawiania warunków udzielania świadczeń zdrowotnych i prawo do negocjacji stawki, za którą wykonują wolny zawód! 

inf. wł. pielegniarki.info.pl 

Mariusz Mielcarek