Materiał telewizyjny: pielęgniarka mówi do kamery - mam 37 lat pracy. Na rękę dostaję ponad 2 tysiące złotych. Mam skończone studia wyższe oraz specjalizację...

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Najbliższe wydanie w poniedziałek... 5 marca 2018 

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.                            


Komentarze użytkowników

#1  2018.03.03 07:15:59 ~Ja

Bo powinnyśmy podać petycje o zlikwidowanie izb bo tylko szkodzą. Wypisać się ze związków zawodowych i stworzyć własną nie uwikłaną w jakieś toksyczne relacje formację. Te panie są niestety już emerytkami. Jedyna na czym im zależy to pieniądze i spokój. Podejrzewam że w tej grupie nie ma pań po studiach ani ze specjalizacją. Władze samorządu i związku się skompromitowały i jakby te panie miały trochę honoru to same ustąpiły by miejsca. Jedyne co potrafią to włożyć czepek na łeb i ,robić cyrk" . Nie jest moim celem nieść pomoc i mieć z tego satysfakcję. Jestem pracownikiem. Chcę aby moje kwalifikacje były docenione a muszę o to walczyć w sądzie. Praca nie przynosi mi satysfakcji bo czuję się gorszego soktu pracownikiem. Jestem po studiach, robię w wolnym czasie kursy. Po ciężkim dyżurze zamiast odpocząć idę się uczyć i za kurs otrzymuję nic. Dzwonię do pracodawców i pytam o pracę. Tam jest informacja że moje studia mogę sobie schować a stawka to 2600brutyo z zembalowym. Cała Polska bije się o pracownika a w szpitalach nadal taka arogancja. Zastanawiam się nad przejściem do biedronki bo tam jest jasno określona ścieżka kariery i awansu a w ochronie zdrowia tylko lekarze na piedestale dużo nic i potem my. Ciężko pracujące, niedoceniane, bez szans na wysłanie na szkolenie przez szpital, z żebraczymi stawkami. Nie ma pielęgniarek a traktowane są od zawsze bardzo źle. Nawet braki kadrowe nie dają rządzącym do myślenia, bo przecież dla pielęgniarek nie ma, nie było i nie będzie pieniędzy. Bo rządzący wypełniający misję biorą za to grube tysiące a od pielęgniarek też żądają wypełniania misji ale za nic. To jest zwyczajnie skandal. I nie można do pracy przychodzić z zadowoleniem i mieć z tego satysfakcję.

#2  2018.03.03 10:09:39 ~Brat

I znowu te siostry.

#3  2018.03.03 11:24:25 ~morelka

Do 2-po pierwsze nie siostry,po drugie dlaczego znowu.Człowieku nie wypowiadaj się jeśli nie znasz pracy pielęgniarek,ciężkiej i bardzo odpowiedzialnej.To ona jeśli się coś dzieje z pacjentem informuje lekarza ,bo ona pierwsza widzi że coś sie dzieje nie lekarz.Życzę ci zdrowia i obyś nie prosił pielęgniarek o pomoc,bo według ciebie są nikim.

#4  2018.03.03 11:32:02 ~Do#2

Jeżeli jedynym problemem dla Ciebie jest to, że pacjent czasem zwróci się do Twojej koleżanki przy użyciu dawniej powszechnego, choć błędnego, zwrotu "siostro" to gratuluję dobrego samopoczucia. Nie wiem co lepsze - 'siostra" z godnym wynagrodzeniem czy też pani magister z minimalnym krajowym wynagrodzeniem. Wybór pozostawiam każdej z nas.

#5  2018.03.03 13:16:10 ~morelka

Siostro może mi powiedzieć mój brat dla innych jestem panią pielęgniarką,gdyż nie jestem siostrą zakonną ani siostrą miłosierdzia.A czy jesteś jesli chodzi o pieniążki to nie ma żadnego znaczenia czy jesteś mgr czy nie i tak mamy najniższa krajowa.

#6  2018.03.03 14:24:18 ~meg

No tak.brak szacunku a widza Cie tylko w potrzebie. Na szczęście odwazylam się i wyjechałam 6 lat temu.Finanse oczywiście o niebo lepsze - prestiż i szacunek na miare ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Sory.wroce do Polski.ale na pewno już nie do zawodu Ale polecam .szczególnie wszystkim którzy w innych krajach nagle przypominają sobie ze zawsze chciały być pielegniarka.niech zaczna od Polski.robia to co my przez wiele lat za glodowa pensje.

#7  2018.03.04 10:13:12 ~Pamiętajci

Wy jeszcze robicie jakieś kursy? Ja się już wyleczyłam. Ostatnio w pracy koordynująca rzuciła hasło: "zapisujcie się na kurs leczenia ran dla pielęgniarek". Ja się pytam "co z tego będę miała"? Odp. "nic, ale będziesz mogła usuwać szwy! " ( niedawno okazało się , że nie możemy usuwać szwów, bo nie miałyśmy odpowiedniego kursu ). Dawniej usuwałyśmy szwy w poradni chirurgicznej za chirurga, ale wymogłyśmy na nim, że musiał sam sobie usuwać. My podajemy skalpel, narzędzia i pan lekarz sam sobie musi usunąć. Więc ja jej odpowiedziałam, że dziękuję za kurs i wolę te obecny status quo . Po co mi dodatkowa robota? A chirurg, który myśli jakby tu wydębić naszym kosztem ( bo opatrunki ja zmieniam na akord ) więcej punktów, niech sobie dalej usuwa szwy :-) A po co się wysilać? Musicie zmądrzeć! Nikt nie czeka na nasze papierki! W kursach, studiach, specjalizacjach tylko chodzi o kasę - ale nie naszą.

#8  2018.03.04 10:55:31 ~Piel.

Repostaż potrzebn

#9  2018.03.04 17:45:06 ~personel m

Pracuje na oddziale mam wyzsze medyczne wykształcenie,jedna z pielęgniarek stratła do mnie,że dlaczego nie sprzątam szafek leżącym pacjentom? A ja jej na to ze jak ma ochotę to niech sama to robi.Nie jestem salową, a one są od tego właśnie.Służącą od pielęgniarek z przerośnietym na wyrost ego też nie jestem.

Dodaj komentarz