WAŻNE!!! Zobacz co stwierdziła kontrola Wojewody Dolnośląskiego w zakresie norm zatrudniania pielęgniarek i położnych, w szpitalu, który chce w przyszłym tygodniu zwolnić pielęgniarkę (zarzut zniesławienia), która przekazała do publicznej wiadomości informację na temat poziomu udzielania świadczeń zdrowotnych.

Akcja Społeczna portalu i gazety branżowej pielegniarki.info.pl

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.      


14 marca 2018 - Zobacz materiał telewizyjny - "Jedna na 40 pacjentów". Szpital zaprzecza wersji pielęgniarki i zapowiada, że ją zwolni

17 marca 2018 roku - zobacz artykuł prasowy - Szpital w Złotoryi. Jest nieźle, bo… tak samo źle, jak było Rzecznik przyznaje, że "Był chwilowy problem z materiałami opatrunkowymi, ale to już przeszłość". 

Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!


UWAGA!!! Zagłosuj w sondzie 

W związku z argumentacją rządu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, podejmujemy działania w celu doprowadzenia do zwiększenia stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego z 45 do 200%, za pracę w niedziele z dniem 1 stycznia 2019 roku. 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.18 10:07:51 ~a_

Normy wg. rozporządzenia są minimalne, ale okazuje się, że mogą być minimalistyczne. Co na to rzecznik szpitala? Kogo teraz będzie chciał zwolnić? Gdyby nie ta odważna pielęgniarka, to nadal można byłoby to ciągnąć, ponieważ pozostałym pielęgniarkom i położnym było to a) obojętne, b) są zbyt zastraszone c) są robocopami. A prokuratura czeka na ich błędy.

#2  2018.03.18 11:03:49 ~Ewa

I tak jest wszędzie niestety, kontrole powinny być w całej Polsce

#3  2018.03.18 11:08:29 ~Go

Ta firma prowadząca szpital naprawdę go zniszczy.Jak możecie szukajcie pracy gdzie indziej.Poczytajcie w gazetach o szpitalu w Pszczynie-to skandal prywatyzacyjny trwający od 2011roku do dziś.Szpital jest w ruinie- mieszkancy lecza się w szpit.w okolicznych miejscowościach (na szczęście jest b.duzy wybór) A Starostwo w P.cały czas rżnie głupa.Czy narazi się tej firemce ordynator czy przewodnicząca związku- nieważne, bo niszczą wszystkich(przerobione w P.).Grożą procesami o zniesławienie radnej oraz bylej posłance.Nie wykonują kontraktu NFZ,wykorzystywali łóżka geriatryczne od Owsiaka na innym oddziale niż geriatryczny.Myślę, że to b.silne umocowanie polityczne gdzieś wysoko ( kto byl u wladzy w 2010-2011 wiecie)I wiecie co-wlos im z głowy dalej nie spada!

#4  2018.03.18 14:14:46 ~ja

Oby jak najwięcej było skarg od pacjentów bo może takie postawy coś zmienią bo w innym przypadku pozamiatają !

#5  2018.03.18 14:15:07 ~i ja

Do 4 prawda

#6  2018.03.18 14:51:33 ~Piel.

Piszmy do telewizji POLSAT o sytuacji w polskim pielęgniarstwie - jedyna stacja telewizyjna, która mówi czasem o brakach pielęgniarek.Dostarczmy im jak najwięcej materiału!

#7  2018.03.18 21:28:48 ~Piel

To naczelne nic nie robią z normami zatrudnienia i udają przed dyrekcją że wszystko jest w porządku ponieważ boją się stracić ciepłą posadę i dobrze płatną

Dodaj komentarz