Temat układania grafików ciąg dalszy... U mnie największym problemem są wolne weekendy. Jakimś dziwnym trafem, tylko określona grupa pielęgniarek ma je zagwarantowane - dwa a nawet i trzy. Na pytanie, dlaczego tak jest, słyszymy odpowiedź, że według przepisów, należy się co czwarta niedziela. Tylko dlaczego to prawo dotyczy tylko części zespołu pielęgniarskiego?

"Układanie" grafików dla pielęgniarek.

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania kwietniowego...

Zapraszamy do lektury...


Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!


 

"UKŁADANIE"

 

GRAFIKÓW

.

Komentarz pod artykułem: Kilka przykładów "podłych praktyk"! Z licznych maili do redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych, wyłania się problem w kwestii układania grafików dla pielęgniarek i położnych przez pielęgniarki oddziałowe...

"U mnie największym problemem są wolne weekendy. Jakimś dziwnym trafem, tylko określona grupa pielęgniarek ma je zagwarantowane - dwa a nawet i trzy. Na pytanie, dlaczego tak jest, słyszymy odpowiedź, że według przepisów, należy się co czwarta niedziela. Tylko dlaczego to prawo dotyczy tylko części zespołu pielęgniarskiego?" 

Zobacz komentowany artykuł oraz komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl (kliknij poniżej w link)

Kilka przykładów "podłych praktyk"! Z licznych maili do redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych, wyłania się problem w kwestii układania grafików dla pielęgniarek i położnych przez pielęgniarki oddziałowe...


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.09 16:49:33 ~ja

Nowe ble ble nie harować pazernie to dopiero się zacznie układanie grafików ! pisać do różnych instytucji bo w tym portalu to tylko pisanie dookoła i nic !

#2  2018.04.09 16:51:06 ~piel.

Prawda

#3  2018.04.11 17:57:04 ~mnn

Dlaczego zagranicą grafiki zawsze wyglądają tak samo np.1rano 1popołunie 1noc- 2,dni wolne,i nie jest inaczej.Prośby można mieć również.Polacy jak nie pokręcą wszystkiego to nie żyją.

#4  2018.04.12 04:42:23 ~Do#3

Podany przez Ciebie przykład grafików zagranicznych jest całkowicie błędny. W cyklu pięciodniowym jest tylko 3 dni pracy co w miesiącu daje 144 godziny pracy do etatu brakuje zatem ok. 22 godziny. Ten system jest podobny do stosowanej w przemyśle czterobrygadówki – tam najczęściej jest 2 pierwsze zmiany, 2 drugie, 2 trzecie i 2 dni wolne. W naszym przypadku należałoby podzielić pielęgniarki na 4 brygady, w każdej z nich ilość pielęgniarek z uwagi na nieobecności musiała by być wyższa niż norma. Drugi problem – czy obciążenie pracą jest w każdym dniu i na każdej zmianie takie same ? Wprowadzenie takiego systemu rozwiązało by tylko jeden problem – każda z nas otrzymywała by grafik na cały kwartał czy nawet półrocze. Myślałam nad tym, gdy byłam oddziałową – nie zdecydowałam się wprowadzić takich grafików. Może ktoś mądrzejszy ode mnie spróbuje, może Ty.

#5  2018.04.12 05:01:10 ~b.oddz.

Każda z Was chciałaby mieć wolne niedziele, święta i nie pracować w nocy - jednocześnie chciałaby otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie za taką pracę. To niestety niemożliwe. I właśnie grafiki to główny choć nie jedyny powód, dla którego nie będę już nigdy oddziałową i nie wrócę do pracy w szpitalu. Zostawiam te zaszczyty związane z tym stanowiskiem dla innych. Dzień złożenia wypowiedzenia umowy o pracę jest jak dotychczas najlepszym dniem w mojej pracy zawodowej.

#6  2018.04.12 16:52:11 ~do 4

Tak pracowałam,czasami po nocy 1 dzień wolny.A Wy zawsze najmądrzejsze.Wykażcie się swoją mądrością i obliczeniami u siebie,swoich błędów nie widzicie.Ale zarabiałam ok 2500-2800 euro/samozatrudnienie/.W to również nie uwierzysz.Ale to jest prawda.

#7  2018.04.12 17:03:43 ~cd

Szkoda że nie mogę zeskanować,wysłałam bym cały.

#8  2018.04.12 17:26:18 ~cd

Sprawdziłam,w miesiącu wypada zawsze 2,czasami 3 razy,jeden dzień wolny po nocy,pozostałe zawsze 2 wolne po nocy/wypada 6-7 nocy w mc-u/.A zdarzają się 3 dni po rząd- wolne.Każda pielegniarka,-arz ma przez cały rok taki sam grafik. Planuje się dni wolne,urlopy i nie ma zmiam w systemie. Grafiki przygotowują kadry.

#9  2018.04.13 05:09:27 ~Do#6

Wcale nie twierdzę, że nie było tak jak piszesz. Być może tam, gdzie pracowałaś obowiązywał mniejszy ustawowy wymiar czasu pielęgniarki i wówczas podana przez Ciebie ilość godzin pracy powodowała ich pełne zbilansowanie w okresie rozliczeniowym. U nas podstawową normą czasu pracy dla pracowników medycznych jest 7 godzin 35 minut na dobę. Zatem tygodniowa norma czasu pracy to 40 godzin. I stąd dane zawarte w #4. Oczywiście wierzę, choć w to wątpisz , w podaną wysokość Twoich zarobków. Piszesz o samozatrudnieniu , brak danych o kosztach , należało by podawać raczej dochód netto, choć w dyskusji o grafikach są to informacje zbędne.

#10  2019.06.22 22:18:19 ~Elwira

Grafiki sa ukłądane od i od daną osobę lubianą rzez ielegniarke oddziałową