Szpital zorganizował Dzień Otwarty dla pielęgniarek i pielęgniarzy. Z wykładów wygłoszonych podczas spotkania goście dowiedzieli się jakie panują zasady zatrudniania pielęgniarek...

Pielęgniarstwo 2018.

Szpital zorganizował Dzień Otwarty dla pielęgniarek i pielęgniarzy 

W środę 18 kwietnia w auli Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej odbył się Dzień Otwarty Pierwszej Katedry Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej. Spotkanie było adresowane do  pielęgniarek, pielęgniarzy oraz studentów kierunku pielęgniarskiego. Celem zaś jego było poszerzenie wiedzy o możliwościach rozwoju zawodowego oraz zachęcenie gości do podjęcia pracy w Szpitalu Uniwersyteckim.

Z tej okazji zorganizowano serię wykładów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych. Szczególną uwagą cieszyła się zwłaszcza prelekcja pani Dominiki Studnickiej, zastępcy Dyrektora ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Pielęgniarki Naczelnej – pani Marii Szymaczek. Gościom zaprezentowano historię I Katedry Chirurgii Ogólnej, opowiedziano o nowej siedzibie Szpitala i o możliwościach rozwoju naukowego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ. Z wykładów wygłoszonych podczas spotkania goście dowiedzieli się jakie panują zasady zatrudniania pielęgniarek w Szpitalu Uniwersyteckim oraz o tym jak wygląda struktura organizacyjna i opieka nad chorymi ambulatoryjnymi i hospitalizowanymi.

W ramach inspiracji gościom przedstawiono także postacie pani Joanny Dudek, finalistki tegorocznego konkursu na Najlepszą Pielęgniarkę Roku oraz pana Marka Wojczyka, finalistę II etapu Konkursu Pielęgniarza Roku 2014.

źródło: su.krakow.pl (zobacz zdjęcia)