Wiele pielęgniarek i położnych jest zmuszonych pracować w wymiarze ponad jednego etatu a, prezes naczelnej izby pip składa życzenia: "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym". Życzenia składa osoba z wynagrodzeniem miesięcznym około 20 tys. złotych - syty głodnego nie zrozumie!

Pielęgniarstwo 2018.


                 Zobacz całość tutaj...

Więcej o sprawie piszemy tutaj



11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.05.08 16:38:01 ~piel

W relacji do zasług na rzecz "pielęgniarek odcinkowych " /pracujacych w bezpośredniej opiece nad chorym : pozycji zawodowej i społecznej pielegniarek ,prestiżu zawodowego ,licznych przywilejow zawodowych, wynagrodzeń i warunków pracy to skandalicznie mało.

#2  2018.05.08 17:38:04 ~pielęgniar

Mając połowę Pani pensji zachowam umiar, ale niestety nawet nie mam 1/4 Pani wynagrodzenia, za życzenia jednak dziękuję.

#3  2018.05.08 18:24:26 ~Piel

Mają nas za nic, traktują jak śmieci i śmieją nam się cynicznie w teraz ! MOŻE CZAS NAJWYŻSZY ZEWRZEC SZYKI I POWIEDZIEĆ GŁOŚNO DOŚĆ! Matki dzieci niepełnosprawnych i sami niepełnosprawni mają większe jaja niż my!

#4  2018.05.08 20:15:43 ~piel

Bezczelność

#5  2018.05.08 21:34:56 ~Piel

P. Zofia Malas ma 20.000 zł brutto pensji. ? Z naszych składek. ? Jak można tyle zarabiać wiedząc że większość Pielęgniarek na 2.000 zł na miesiąc.

#6  2018.05.08 22:14:38 ~piel. dypl

12 maja jest rocznicą śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Za jego życia ( i też innych budowniczych Niepodległej) uchwalona została Ustawa z dnia 21 lutego o pielęgniarstwie.

#7  2018.05.08 22:15:33 ~piel. dypl

12 maja jest rocznicą śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Za jego życia ( i też innych budowniczych Niepodległej) uchwalona została Ustawa z dnia 21 lutego 1935 r. o pielęgniarstwie.

#8  2018.05.08 22:49:59 ~Anna p

Głosowaliście w swoich szpitalach i przychodniach? Wybierałyście oddziałowe i przełożone do samorządu czyli izb w regionach? Malas i reszta nie spadła z nieba! Rozejrzyjcie sie kto i ile kadencji zasiada w izbach! Teraz nie marudzić tylko rządac rozliczeń ich działań na rzecz pielegniarek! Mielcarek ma 100% racji! A pielegniarki cyfrowe zamiast( w jakim celu? ) mierzyć 12 maja w nasz dzień ciśnienia przechodniom niech dołączam do Marszu Wolności bo tylko tak możemy sie pokazać i udowodnić ze bez ozzpip i nrpip tez istniejemy i możemy same sie reprezentować!

#9  2018.05.09 12:16:37 ~do 8

Ach że wy wierzycie w jakieś wybory ! Głosowały na siebie i zafałszowały wyniki ! Tylko tak trzeba myśleć -związek zawodowy solidarność od samych podstaw to rząd ! A taka sytuacja wymaga wielkiej naprawy i zmian - bo wszędzie jest PIS a głównych przywódczyń i pańć pisowskich wśród pielęgniarek skolko godno - po to by wprowadzić zamordyzm na pielegniarkach !

#10  2018.05.09 12:24:30 ~Piel.

Do 9 popieram wypowiedź

#11  2018.05.09 12:32:22 ~Kaśka

I nie ma przypomnienia od Redakcji o sobotnim marszu wolności w Warszawie i spotkaniu pielegniarek na Krakowskim Przedmieściu. 12 maj g.12 Ciągle tylko tu pisanie i nic więcej nie robimy !

#12  2018.05.09 12:36:59 ~piel

Słoma z butów wystaje,a toto tyle kasy co miesiąc zgarnia.Jak ma czelność ludziom w oczy spojrzeć.Nie studia,nie specjalizacje,tylko cwaniactwo ustawia w życiu.

#13  2018.05.09 13:18:31 ~ela

Nie ma życzeń ŹLE, są życzenia też jest Źle, niedobrze się nie raz robi jak się czyta te komentarze. Same to się własnego cienia boją jak coś trzeba zrobić a na portalu to swoje mądrości potrafią pisać.

#14  2018.05.09 13:40:47 ~do13

Żle,bo żle się dzieje i realizacji strategii wiele z nas po prostu nie doczeka.

#15  2018.05.09 13:50:54 ~piel

Gdyby miesięczne wynagrodzenie pielęgniarki wynosiło 5 tys na rękę NA JEDNYM ETACIE ,bez dni świątecznych wolnych od pracy i nocy to pensje "naszych" przedstawicielek można by jeszcze było uznać za przyzwoite.

#16  2018.05.09 14:21:26 ~Piel.

Do 3 może? jakie może! POWINNIŚMY SIĘ ZORGANIZOWAC I TO SZYBKO ! Tak zgadza się rodzice niepełnosprawnych dzieci sa bardzo zdeterminowani - no ale im politycy pomagają.My zawsze same a inni przeciwko nam i ta pani co o niej poniżej też ! Wczoraj niejaka bernadetta krynicka posłanka Prawa i Sprawiedliwości a matka 24-letniej niepełnosprawnej intelektualnie córki i p. w. PIELĘGNIARKA stwierdziła, że niepełnosprawni nie są dla niej partnerem do dyskusji jak również i rodzice. Mineła ich szybko i lekceważąco jak by była nie wiadomo kim (kiedyś była oddziałowa szpital mazury) TO TAK ZACHOWUJE SIĘ PIELĘGNIARKA I MATKA DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO ? W GŁOWIE SIĘ TO NIE MIEŚCI ! KOBIETO NIE PRZYNOŚ NAM WSTYDU ! DZIŚ ZAMIESZCZONO JEJ ZDJĘCIE W FAKCIE - WYGLADA JAK WSCIEKŁY ROTWALIER ! NAPISANO TEŻ, ŻE JEST PIELĘGNIARKĄ - TO LUDZIE CZYTAJĄY TAKIE INFO JESZCZE BARDZIEJ NAS ZNIENAWIDZĄ !

#17  2018.05.09 14:26:06 ~piel.

Do 16 prawda a krynicka zla kobieta nikogo nie lubi a pielegniarek najbardziej mimo, że sama nią jest za tą wypowiedź o niepełnosprawnych powinna mieć zabrane prawo wykonywania zawodu !

#18  2018.05.09 14:51:10 ~Obserwator

To tylko życzenia od Małas i to tylko tu w tym internetowym grajdołku ? A w innych służbach życzenia skladane są przez najważniejsze osoby w państwie plus pokazówka w tvp publiczna ! Strażak ratuje ludzi i trzeba go publicznie docenić a pielegniarki już nie ? Jak zwykle rokroczne chamstwo i dalsza deprecjacja zawodowa i to jest ta wielka strategia rozwoju pielegniarstwa i promocja zawodu wg szczurek ? Skandal ! NIE OTWIERAJCIE TYCH ŻYCZEŃ PO CO TA OBŁUDA ? TAK TU NAUCZYŁY SIĘ W TYM PORTALU WYSTĘPOWAĆ CZY SKLADAĆ ŻYCZENIA A KTO TE PANIE CIĄGLE TU ZAPRASZA ? A NIECH WYSTAPIĄ W MEDIAACH PUBLICZNYCH I POWIEDZA PRAWDE O POLSKIM PIELEGNIARSTWIE - JAKIE SĄ REALIA ! W PORTALIKACH TEŻ SKŁADAJĄ ŻYCZENIA ! TYLKO W PORTALIKACH ! I TO MALAS ZAZWYCZAJ POKAZUJE, ZE COŚ ROBI - TYLKO ZE ZWIĄZKÓW A RZĄD JEST OD SKLADANIA ŻYCZEŃ INNYM GRUPOM ZAWODOWYM ? WKRÓTCE PRZY WSPÓLNYM KORYCIE PAŃCIE ZABAWIA SIĘ 14 MAJA W HOTELU GROMADA WARSZAWA - ZA NASZE CIĘŻKO WYPRACOWANE SKŁADKI !

#19  2018.05.09 15:13:34 ~Ja

Do 13 albo jesteś zacofana i nie interesujesz się info, polityką i publicystyką albo głupią udajesz albo jesteś pisowy troll ! Odszukaj info nt. kto składa życzenia i w jak godny sposób innym grupom zawodowym - gdzie jest premier, prezydent czy minister jak w przypadku innych służb czy zawodów i jedt również przekaz w ogólnopolskich mediach z uroczystosci. Nie jesteśmy i nie będziemy służkami małas - w tamtym roku mówiła to samo i m.in. o brakach pielegniarek - gdzie i kiedy normy zatrudnienia pielęgniarek ? itd.Itp. I co zrobila przez z ten rok, żeby to zmienic ? Jaki więc sens mają takie życzenia? Ach i te jej sztuczne miny które mówią : "jesteś pielegniarką to masz powołanie i cicho siedź " Niedobrze sie robi - obłuda do granic możliwości !

#20  2018.05.09 15:15:48 ~Piel.

Do 18, 19 super napisane, popieram i pozdrawiam ;)

#21  2018.05.09 16:14:03 ~Ja

Wiele pielęgniarek jest zmuszonych pracować na pół etatu albo w ogóle nie pracować bo nie są w stanie gdyż pracując na jednym etacie dwadziescia kilka lat straciły zdrowie. I takich pielęgniarek lawinowo przybywa. Nie przyjmuję życzeń od pań czepkach.

#22  2018.05.09 16:28:12 ~ja

Jak można tak obudnie składać życzenia i mówić o zachowaniu równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem jak pielegniarek brakuje i kiepsko zarabiają i harowka kwitnie w najlepsze !

#23  2018.05.09 16:29:25 ~do 22

O CZM MALAS DOSKONALE WIE !

#24  2018.05.09 16:39:03 ~piel.

Do 9 widać, że ktoś myśli

#25  2018.05.09 16:45:08 ~i ja

Krynicka bernadetto - pielegniarko jak ci nie wstyd wobec osób niepelnosprawnych - kto ciebie wybral? Pewnie pisowska egzekutywa partyjna ! Nie próżność nam wstydu !

#26  2018.05.09 16:45:16 ~i ja

Krynicka bernadetto - pielegniarko jak ci nie wstyd wobec osób niepelnosprawnych - kto ciebie wybral? Pewnie pisowska egzekutywa partyjna ! Nie próżność nam wstydu !

#27  2018.05.09 16:56:00 ~q~

Do 25 zgadza się

#28  2018.05.09 17:37:11 ~oddziałowa

Tak to prawda, że w Izbach pielęgniarskich działają przede wszystkim pielęgniarki oddziałowe. A to dlatego, że przy wyborach do Izb Pielęgniarskich, które odbywają się w waszych szpitalach nie przychodzą pielęgniarki odcinkowe. Nie mają ochoty na działanie. Lepiej narzekać niż wziąć się do roboty. Pielęgniarkom nie chce się chodzić na spotkania w izbach, udział w komisjach itd, a jak trzeba dojechać np. 40 km to porażka. Zobaczcie, że w waszych izbach są wciąż te same osoby, dlatego że tak wybieracie - o przepraszam same się wybierają, bo nie mają konkurencji.

#29  2018.05.09 17:40:54 ~a_

Też byłabym zdystansowana i umiarkowana, a nawet znalazłabym czas dla rodziny mają 20 tyś. co m-c. ;d

#30  2018.05.09 17:44:11 ~do28

Pielęgniarki odcinkowe już od dawna wiedzą,że oipipy to towarzystwo wzajemnej adoracji

#31  2018.05.09 19:19:52 ~&

Ze szkodnikami się walczy.

#32  2018.05.09 19:52:49 ~do 28

Ośmieszasz się takim komentarzem. I potwierdzasz to co powyżej piszą pielegniarki .Ktoś kto ma szacunek do siebie nie pójdzie tam, żeby podwyższać frekwencję i oklaskiwać panie z kręgu izbowego towarzystwa wzajemnej adoracji . Znamy te wzajemne powiąnia ,liczne funkcje jakie pełnią tam oddzialowe i ich słynne udzielanie się w izbach i działania ktöre skutkują m.in tym że w przypadku konfliktu oddziałowej z pielęgniarką izby zawsze staną po stronie oddziałowej.Tak więc adorujcie się dalej i wzajemnie bijcie sobie brawo. I wybierajcie się wzajemnie , bo faktycznie poza Towarzystwem Wzajemnej Adoracji konkurencji nie macie.

#33  2018.05.09 20:20:54 ~do 28

Jakoś z tego działania i brania się do roboty, w izbach ,nic dobrego dla pielęgniarek nie wynika. Wręcz odwrotnie .Sytuacja zawodowa polskich pielęgniarek dramatycznie pogarsza się a pozycja zawodowa słaba jak nigdy dotąd. Zamiast trudzić się w myśleniu w jakim stroju ,fryzurze i kolorze paznokci prezentować się w izbach -wróć na odcinek i ponownie zacznij zmieniać pampersy. Ty wiesz najlepiej jak duże jest tam zapotrzebowanie na te zadania pielegniarskie . Jestem przekonana ,że oprócz pacjentów najbardziej zadowolona z ciebie bedzie twoja oddziałowa.

#34  2018.05.09 20:48:13 ~a_

Nie rozumiem tych przytyków do #28, przecież pisze prawdę i nic tu nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Dokładnie jest tak jak pisze #28 i stąd mamy, tak jak mamy.

#35  2018.05.09 22:58:04 ~Pielegniar

Moja odpowiedź na życzenia p.Malas - jak pielęgniarki Beda zarabiały połowę Pani wynagrodzenia to zachowają umiar i dystans. Życzę więc naszym przedstawicielkom(chyba pielegniarkom)żeby zachowały umiar w lansowaniu siebie na przeróżnych spotkaniach z ktorych nic nie wynika dla naszego srodowiska i wziely sie do pracy.

#36  2018.05.10 00:11:16 ~Anna

Zosiu,mam pytanie.Dlaczego twoja płaca jest wielokrotnością średniej krajowej,a nie najniższej pielęgniarskiej? Wtedy może walczyłabyś o nasze dochody, chcąc zwiększyć swoje.koleżanka z klasy.

#37  2018.05.10 06:36:26 ~do36

Zosia zapewne nie zniża się do poziomu najniższych,więc raczej nie odpowie.

#38  2018.05.10 08:04:11 ~Piel.

Wstyd mi za posłankę krynica pielęgniarkę - w kontekście kom.nr.16 i 25 i podobnych. Dlaczego kobiety PISU tak się zachowują? Specjalnie takie wybrali ! Tak jak i ptok niejaka krystyna nazywa naszą pracę obsługą! jaka prymitywna kobieta -my nie barmanki ptok to nawet na barmanke nie ma wyglądu - kolejna co nic dla nas nie zrobiła ale 14 maja pojedzie do hotelu GROMADA DO WARSZAWY by zasiąść do wspólnego koryta wypasionego za nasze ciężko wypracowane składki i pomlaska sobie wspólnie z podobnymi do niej - za stołami I za zamkniętymi drzwiami - bo plebs będzie jadł na stojąco - a za nim to nastąpi będzie musiał odczekać w długiej kolejce po miskę ryżu !

#39  2018.05.10 08:18:34 ~do 28

Proszę nie pisać bzdur - jakie tam wybory. Wszystko z góry pod rząd ustawione. Po co nam te związki i izby ! Popieram 38 PRZYPOMINAM O MARSZU W WARSZAWIE 12 MAJA REDAKCJI PORTALU POMOGĘ W PRZYPOMINANIU - WAŻNE - PAMIETAJCIE O TRANSPARENTACH ! TAK ZGADZA SIĘ 14 MAJA WIELKIE ŚWIĘTO IZBIANEK I PANĆ ODWALONE W MAKIJAŻU ZASIĄDĄ DO WYPASIONEGO KORYTA ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI WCZEŚNIEJ ODWALĄ PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIA A W TVP W DNIU 12 MAJA NIE BĘDZIE ŻYCZEŃ OD PREZYDENTA PREMIERA CZY MINISTRA ZDROWIA JAK TEN PRZYWILEJ DANY JEST INNYM ZAWODOM DLA OBSLUGI NIC SIE NIE NALEŻY!

#40  2018.05.10 16:15:51 ~Anka

Do 38 bardzo dobrze napisane - a wejdźcie tam do pańć 14 maja do hotelu GROMADA W WARSZAWIE OK 13-14 I POKAŻCIE CO PLEBS POTRAFI ! Fakt wstyd tej krynickiej i to bardzo !

#41  2018.05.10 16:17:12 ~Piel

Popieram super komentarze !

#42  2018.05.10 18:16:52 ~Piel

I po co te szopki małasowe, ptokowe, szczurkowe i podobneJ maści ?

#43  2018.05.11 18:15:36 ~Medyk

Podle polskie rzady.Traktuja pielegniarki jak zlo konieczne.Dbaja o interesy lekarzy a pielegniarki maja gdzies.Prezesi spolek zarabiaja do dzisiaj kokosowe pieniadze i nikt nic z tym nie robi! W Polsce jest bezprawie i anarchia obrzydliwe swinstwo.Rzad dba o swoje interesy.Dlatego emigrujemy za lepszym zyciem.Na zachodzie mamy opinie zlodziei i cwaniakow okradajacych wlasne spoleczenstwo.I to jest prawda.W Polsce jedynie garba mozna sie dorobic.Nigdy nie bedzie dobrze.Podly kraj nie dbajacy o rodakow.Wstretne to i podle.

#44  2018.05.11 19:59:45 ~do #38

To po co jesteście jeszcze w tym pseudo związku - wypiszcie się wszystkie w cholerę i zobaczycie co zrobią bez Waszych pieniędzy !

#45  2018.05.12 07:14:56 ~Piel

Żadam aby Z. Malas obniżyła sobie wynagrodzenie oraz wszystkim przewodniczącym, v-ce, skarbnikom Okręgowych Izb o 20 % tak jak robi to obecnie Rząd. To byłby dobry przykład od góry. A nie fałszywe życzenia, uśmiechy i mydlenie oczu od tylu lat.

#46  2018.05.12 08:06:43 ~do45

Nie rób sobie jaj

#47  2018.05.12 09:58:03 ~Do#45

P. Małas nie ma takich uprawnień. Wynagrodzenia funkcyjnych "izbianek" ustala zjazd - czyt. towarzystwo wzajemnej adoracji. Mogłabyś zatem uzyskać odpowiedź - nie chcem pobierać tak wysokich wynagrodzeń, ale muszem. Chciałabym je sobie obniżyć, ale nie mogem. Nie ma tu błędów ortograficznych - to nieco zmieniona parafraza wypowiedzi pewnego przywódcy.

#48  2018.05.13 13:06:20 ~ja

Do 47 wiadomo że parafraza

#49  2018.05.13 13:07:17 ~MY

Do 47 to MY jej pomożemy z tym problemem !

#50  2018.05.13 13:08:36 ~do 46

Co to za troll z tymi jajami już nie pierwszy raz w tym portalu ?

#51  2018.05.13 18:25:30 ~logicznie

Skoro Wam się nie podoba finansowanie izbianek (są wynagradzane wg uchwały) to ruszcie swoje szanowne 4 litery - każda z was jest członkiem izby tak ? wybieracie delegatów na zjazdy jeśli nie ma chętnych nowych osób to jadą zawsze te same z kółeczka wzajemnej adoracji i macie to co macie.

#52  2018.05.13 21:22:30 ~i co

Na śląsku w pewnym szpitalu w Katowicach pielęgniarki dostają na dzień dobry stawkę 3500 brutto a od tego wszystkie dodatki - mało ?

#53  2018.05.16 10:07:37 ~do52

Mało