Zobacz nową siatkę płac pielęgniarek i położnych, zwierającą nowy podział tych zawodów, która została skierowana do zatwierdzenia na dzisiejszym posiedzeniu rządu (24 lipca 2018).

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarski mem (16) - à propos (NIE)porozumienia pań w czepkach z ministrem zdrowia.

 

Inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (15) - à propos stwierdzenia przez wiceminister zdrowia panią Józefę Szczurek-Żelazko, podczas wizyty Rzeszowie, gdzie pojechała wyleczyć ponad 500 pielęgniarek ze zwolnień lekarskich, że problem jest fakt, iż "nasze informacje (z dobrymi informacjami także dla pielęgniarek i położnych) nie zawsze są komunikowane pracownikom".

Pielęgniarski mem (14) -  à propos polskiego pielęgniarskiego piekła...

Pielęgniarski mem (13) -  à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Zobacz inne pielęgniarskie memy



24 lipca 2018 roku

Zobacz najnowszą wersję (z dnia 18 lipca) ustawy o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych, którą pani Józefa Szczurek-Żelazko przesłała do sejmu.

Zobacz ostatnią wersję ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Poniżej nowa siatka płac pielęgniarek i położnych, zwierająca nowy podział tych zawodów: 

Zobacz całą ustawę...


POSIEDZENIE PARLAMENTARNEGO ZESPOŁU DS. SZPITALI POWIATOWYCH W DNIU 19 LIPCA 2018 ROKU:


23 lipca 2018 roku 

Panie w czepkach ze związków zawodowych opublikowały raport z badań "Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych - stan na 31 grudnia 2017". Wartość merytoryczna raportu? Oceńcie sami. 

Zobacz raport wynagrodzenia pielęgniarek i położnych - stan na 31 grudnia 2018 roku


WYNAGRODZENIE SENATORA A WYNAGRODZENIE PIELĘGNIARKI

Senator Jan Filip Libicki na posiedzeniu senatu w dniu 6 czerwca 2018 roku:

"Myślę sobie także w ten sposób: ostatnio byłem zdziwiony – a ta sprawa oczywiście budzi zainteresowanie wielu osób – bo z rozmowy z dyrektorem dużego szpitala poznańskiego dowiedziałem się, że u niego pielęgniarka, która dobrze pracuje, nie jakoś katorżniczo, ale dobrze i ma w miarę dużo godzin, wyrabia 6 tysięcy zł na rękę. A my po tej obniżce – mówię o uposażeniu – będziemy mieli, o ile dobrze policzyłem, 5 tysięcy 600 zł. Ja uważam pracę pielęgniarki za niezwykle użyteczną społecznie i cenną, ale praca parlamentarzysty wydaje mi się równie cenną pracą, a w pewnych aspektach może także ważniejszą".

Ze stenogramu wybrał: Mariusz Mielcarek 

P.S. Sprawdziłem... z oświadczenia majątkowego senatora za 2017 roku wynika, że z tytułu wykonywania mandatu senatora jego przychód za 2017 rok wyniósł 163 tysiące złotych. Miesięcznie 13,5 tysiąca. 

No tak, prawie tyle co pielęgniarki, która "dobrze pracuje, nie jakoś katorżniczo, ale dobrze i ma w miarę dużo godzin".

Prawie...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.07.24 16:16:33 ~piel.

Co tu jest nowego? Wszyscy już tą siatkę znają?

#2  2018.07.24 16:18:02 ~Ja

A niech się gonią.

#3  2018.07.24 16:27:45 ~ja piel

Jak skończyłam studia magisterskie na kierunku ekonomika i organizacja ochrony zdrowia a pracuję jako pielęgniarka, to w jakiej jestem grupie- bo już nic nie rozumiem?

#4  2018.07.24 16:58:27 ~Jola

Panie w czepkach ? Przecież to przeszło do historii . Teraz nawet do pielęgniarki nie wolno powiedzieć siostro , bo zaraz się obrażają i złośliwie zwracają uwagę . Proponuję też zmienić im nazwę zawodu , bo pielęgniarstwo jak sama nazwa mówi , to między innymi pielęgnowanie chorego , a leżąc w szpitalu wszystkie czynności pielegnacyjne wykonywały panie opiekunki medyczne .Zawsze uśmiechnięte i bardzo pomocne . Zmieniały pościele , karmnily , zmieniały pozycję chorego , wykonywały toaletę chorego , woziły na wszystkie badania itd , a pielęgniarki tylko podały tabletki , podłączymy kroplówkę i tyle ich widziałam . A tyle krzyczą jak ciężko pracują przy chorym .

#5  2018.07.24 17:25:36 ~Jan

do Jola .ale Panie opiekunki nie potrzymały Cię za rękę a mnie Panie pielęgniarki potrzymały .

#6  2018.07.24 17:35:43 ~Rebeka

Oj Jola, Jola. Po co ty się kładłaś do tego szpitala. Trzeba było poprosić panią opiekunkę o pomoc i leczyć się w domu. A tak na marginesie to u mnie w szpitalu nie jest zatrudniona ani jedna taka opiekunka. Więc co z pacjentami? Sami sobą się opiekują? Wiem jedno. Mnie po dyżurze tak naparzają nogi, że nie wiem co mam z nimi zrobić. I to nie od picia kaffffki i chrupania ciasteczek. A tobie Joleczko pomyliły się fora .

#7  2018.07.24 17:49:11 ~Marek PIel

Pani Jolu. Nie wiem czy Pani przeczyta tego posta, ale prawie pewien jestem faktu iz Pani ma bardzo ograniczone procesy poznawcze, nie zmieni Pani swojego zdania chocby dowody przeczyly Pani tezom. Niemniej jednak postaram sie cos wyjasnic, dla Potomnych oczywiscie bo jak wspominalem nie spodziewam sie ze Pani to zrozumie. Jesli czlowieka nie widac to nie znaczy ze sie opierdziela. Jako pielegniarze mamy duzo pracy papierkowej zwiazanej z pacjentem, musimy rowniez dbac o innych pacjentow ktorych nota bene jest za duzo no i co najwazniejsze przygotowac te nieszczesne tabletki. Ow tabletki prosze Pani to nie tic-taci, sa to leki ktore w taki czy inny sposob oddzialuja na organizm i pomylenie dawek, czy w ogole pomylenie leku ktory wejdzie w interakcje z innym rowna sie takiemu zjawisku co sie nazywa wstrzasem. Prosze poczytac o tym na wikipedii jest to dobrze opisane. Jesli dla Pani leczenie opiera sie na karmieniu, myciu i piciu to jak kolezanka wczesniej wspomniala po co Pani przychodzi do szpitala? Owszem przyznaje ze sa pielegniarki i piguly, ale w kazdym zawodzie znajdzie sie patalach. No chyba ze jest Pani osoba bezrobotna od x lat siedzaca na zasilkach to wtedy osiaga pani Ostateczny poziom patalacharstwa a mianowicie staje sie Pani elektoratem pis-u :)

#8  2018.07.24 19:20:09 ~Aga

Przeciez wy w kolo to samo pierdolicie tak chuj wie o czym napiszcie cos nowego konkretyyy a nie bzdury

#9  2018.07.24 22:14:44 ~Rena

Siatka siatką ale odpowiedź ministerstwa na interpelację izb jest najciekawsza.Warto przeczytać.Aktualności.

#10  2018.07.24 23:24:10 ~do jonasz

Właśnie słowa są tylko słowami.A obelgi obelgami.Nic nie znaczysz dla mie a jak obrażasz to nie pisz tylko weź jakieś proszki bo to portal po to istnieje by w spokojnej atmosferze wymieniać sobie miło argumenty.W końcu nie świnki a ludzie.

#11  2018.07.25 05:15:31 ~Do Jola

U mnie na oddziale jest tak samo od czasu pojawienia się opiekunek medycznych. To są teraz panie pielęgniarek od wyższych celów i glupawych dyskusji na dyzurce. Wyslugiwac się innym personelem na oddziale, to teraz pigulom pasuje. Patrzeć na to nie mogę, niedobrze się robi.

#12  2018.07.25 08:07:04 ~Do3

Jestes w tej grupie w jakiej sa pielegniarki bez studiow. Ekonomika i promocja zdrowia nie kwalifikuja ciebie do wyzszej grupy. Co innego gdybys miala mgr z pielegniarstwa

#13  2018.07.25 08:08:26 ~Do4

To co wymieniasz to wlasnie zakres pracy opiekunow.

#14  2018.07.25 08:08:44 ~Mika

Mnie tylko zastanawia dlaczego te wszystkie osoby, które wystawiają negatywne opinie nie robią nic w tym celu, żeby zostać pielęgniarką skoro to taka złota robota. Obecnie brakuje pielęgniarek, więc serdecznie zapraszamy do pracy.

#15  2018.07.25 10:27:22 ~iza

A zapomnial ktoś o studiach podyplomowych! - gdzie zostalo to uznane ? , studia takie odbywa się na Uniwersytetach Medycznych a nie poprzez jakies firmy , ktore nie mają bladego pojęcia o slużbie zdrowia !

#16  2018.07.25 10:33:59 ~maja

No wlaśnie takie posiadam - mam stanowisko - wyższe wyksztalcenie w pielęgniarstwie , czyli mgr, posiadam studia podyplomowe z zarządzania w opiece zdrowotnej na kierunku menadzerskim- a zarabiam.tyle co najstarsza salowa - to jest patologia systemu!

#17  2018.07.25 11:36:25 ~Do#6

Sama sobie odpowiadasz. Zostań menadżerem zgodnie z kwalifikacjami. A póki co - kim zarządzasz ?

#18  2018.07.25 21:22:26 ~piel. dypl

Ciekawe czy w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym, specjalizacje na poziomie średniego szkolnictwa np.medycznego np. w pielęgniarstwie są wskazane jako podniesienie kwalifikacji w danej dziedzinie dla absolwentów wyższych uczelni ?

#19  2018.07.28 10:43:13 [email protected]

Ustawa - prawo o szkolnictwie wyższym studia wyższe - studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, Dlaczego studia pierwszego stopnia (wykształcenie wyższe wg ustawy o szkolnictwie) w przypadku pielęgniarek i położnych są pomijane w ustawie o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia? W tabeli powinno być: lp.7: pielęgniarka albo położna z wykształceniem wyższym i specjalizacją mającą zastosowanie w ochronie zdrowia, lp.8: pielęgniarka albo położna z wykształceniem wyższym lub ze specjalizacją mającą zastosowanie w ochronie zdrowia, lp.9: pielęgniarka albo położna inna niż w lp. 7 i 8. Pani minister i izbianki "wykształcone" i mają problem z wypracowaniem konkretnych zapisów?

#20  2018.07.28 11:28:15 [email protected]

A współczynniki pracy? Co za przepaść w grupie pielęgniarek i położnych! Dlaczego gr. 7 ma tak wysoki współczynnik pracy? Przecież w grupie 8 i 9 też są wykształcone osoby, wiele z nich posiada tytuł licencjata (wykształcenie wyższe I stopnia), ma ukończone różne kursy kwalifikacyjne, specjalistyczne itp. Dlaczego są traktowane jak towar gorszego gatunku?

#21  2018.08.21 14:51:03 ~przedsiebi

Słuchałem p Błaszczaka jak przed wyborami się wypowiadał o służbie zdrowia, jak uleczyć brak personelu pielęgniarskiego (pięknie) . Ogólnie rządzący wszystko wiedzą jak i co trzeba zrobić. Tyle że to za duży wydatek by zdobyć poparcie dlatego bez działań siłowych nic nie wywalczycie. Siatki płac miedzy dobrym ubawem o śmiechem nie są godnym wynagrodzeniem. Poziom płac świadczy o szacunku do wykonywanej pracy. Jesteście potrzebni ludziom walczącym o życie nie mającym siły stanąć za wami na ulicy. Ja zarabiam naprawdę dobrze i namawiam od kilku lat by się zwolniła z tej ciężkiej stresującej roboty. Niestety twierdzi że nie pracuje dla kasy tylko . wiadomo, moralny obowiązek pomagania. Unikanie pracy uderza w chorych to niesprawiedliwe ale do każdego protestu niezadowolenia chętnie się dołączę. 3mam kciuki.

#22  2018.08.21 15:11:37 ~magister p

Magister pielęgniarstwa bez podwyżki