Idzie nowe? Pielęgniarki skarżyły się na wysokość wynagrodzeń. Złożyły wypowiedzenia. Po negocjacjach z dyrekcją część wycofała zwolnienia. Brakujące etaty obsadziły pielęgniarki z Ukrainy!

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi.

Pielęgniarski mem (16) - à propos (NIE)porozumienia pań w czepkach z ministrem zdrowia.

Pielęgniarski mem (15) - à propos stwierdzenia przez wiceminister zdrowia panią Józefę Szczurek-Żelazko, podczas wizyty Rzeszowie, gdzie pojechała wyleczyć ponad 500 pielęgniarek ze zwolnień lekarskich, że problem jest fakt, iż "nasze informacje (z dobrymi informacjami także dla pielęgniarek i położnych) nie zawsze są komunikowane pracownikom".

Pielęgniarski mem (14) -  à propos polskiego pielęgniarskiego piekła...

Pielęgniarski mem (13) -  à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Zobacz inne pielęgniarskie memy


8 września 2018 r.
"
mojaolesnica.pl"

"W maju na łamach portalu MojaOlesnica.pl pisaliśmy, że pielęgniarki pracujące w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie złożyły wypowiedzenia, przez co istniało zagrożenie poważnym problemem kadrowym w jednostce. Głównym powodem takiej decyzji personelu miały być zarobki".

Czytaj więcej na MojaOlesnica.pl

Czytaj więcej w aktualnościach w dziale: Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi


6 września 2018 r.
"Rzeczpospolita"

Mamy sygnały od pielęgniarek, że dyrektorzy proponują im włączenie do podstawy tylko 600 zł, bo na więcej ich nie stać – przyznaje Sebastian Irzykowski, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych (NRPiP).

– Tymczasem ta kwota nie podlega negocjacji. Rozporządzenie jasno określa jej wysokość, a w ocenie skutków regulacji czytamy, że pracodawca, który do podstawy wynagrodzenia włączy niższą sumę, zapłaci karę w wysokości 5 proc. kwoty, jaką w ten sposób „zaoszczędził" – dodaje.

źródło: https://bit.ly/2wYOpsz

Czytaj więcejrp.pl


Wypowiedź rzecznika związku zawodowego pielęgniarek

5 września 2018 r.

Iwona Borchulska: szpitale zabrały pieniądze pielęgniarek...

Doniesienia medialne w sprawie strajku głodowego
pielęgniarek w Przemyślu

5 września 2018 r.

4 września 2018 r.

TVN24: "Każdą podwyżkę musimy wystrajkować. To urągające". Pielęgniarki rozpoczęły głodówkę. - Osiem pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu rozpoczęło w poniedziałek głodówkę. Domagają się podwyżki podstawy wynagrodzenia do 6 tysięcy złotych brutto. Czytaj więcej i zobacz video...

TVP3: Grupa pielęgniarek przemyskiego szpitala rozpoczęła głodówkę. Dyrekcja placówki sytuacją jest zaskoczona, bo spór zbiorowy trwa a obie strony czekają na wyznaczenie mediatora. Czytaj więcej i zobacz video...

POLSAT NEWS: Pielęgniarki z Przemyśla rozpoczęły głodówkę. Głodówka jest formą zaostrzenia protestu. Czytaj więcej...


Czytaj artykuły z bieżącego numeru miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...

Komentarze użytkowników

#1  2018.09.10 11:17:45 ~Bart

Rozumie, że miały prawo wykonywania zawodu Pielęgniarki na terenie naszego kraju ,jeśli nie to pracują zapewne jako opiekunki,za parę miesięcy kierunek Niemcy , który wchłania każdą ilość personelu medycznego.

#2  2018.09.10 12:21:15 ~Medyk

I bardzo dobrze, że ukrainki będą, w końcu polskie lenie pielęgniarki przestaną wymyślać zarobki z kosmosu jak by były jedyne które pracują wszystkie bym pozwalał grube leniwe krowy.

#3  2018.09.10 12:44:42 ~do# Medyk

Przestań nas obrażać i koniecznie zmień portal !

#4  2018.09.10 12:52:24 ~Ona do Med

Te nowo przyjęte Panie nie są przyjmowane na stanowisko pracy PIELĘGNIARKA tylko OPIEKUN MEDYCZNY / SANITARIUSZ, a to spora różnica w zakresie obowiązków. Nie da się obsadzić całej jednej zmiany na oddziałach szpitalnych jedynie opiekunami medycznymi. Opiekun medyczny nie może podać leków, nie wykona iniekcji, nie pobierze krwi, nie założy venflonu, nie nakarmi pacjenta przez sondę żołądkowa, czy gastrostomię.

#5  2018.09.10 14:23:55 ~piel

Placówki powolutku zapełnią się ukrainkami-opiekunkami,a my z dziadowskimi pensjami będziemy dalej licytować się na zaliczone papierki.

#6  2018.09.10 14:38:13 ~Do # medyk

Ciekawe czy nauczy się z Tobą i pacjentami po polsku rozmawiać

#7  2018.09.10 15:15:36 ~Anonim

Do kiedy będą tolerowane te kłamstwa na temat idealnie działającego Domu Pomocy w Ostrowinie. Obsady na stanowiskach opiekuńczych minimalne, tylko współczuć podopiecznym. A Pan wicestarosta nie wie, że Panie z Ukrainy, które pracowały ale na stanowiskach opiekuna, po prostu żenada. Ciekawe, czy ktoś z władz powiatu chciałby, aby tak zaopiekowano się jego członkiem rodziny. Brakujące etaty obsadziły opiekunki z Ukrainy. Komentarz z MojaOlesnica.pl

#8  2018.09.10 15:34:02 ~Do medyka

Spadaj padalcu, z ciebie medyk jak ze mnie baletnica

#9  2018.09.10 16:21:09 ~len

Dobra zmiana utylizuje NARODOWĄ służbę zdraowia,

#10  2018.09.10 19:38:13 ~X

Z tego co mi wiadomo to opiekun medyczny może karmić przez sondę. A co do zarobków pielęgniarek to co niektóre przesadzaja . 6000 ttyyysi to jak na warunki Polski przesada. I to duża przesada. Uważam że 4000 brutto to całkiem byłoby przyzwoicie.

#11  2018.09.10 20:18:27 ~Pielęgniar

W moim szpitalu lekarz dyżurny za 24 godzinny dyżur ma 2400 zł . niektórzy biorą cały weekend To nam daje 4800 . .Ja gdyby wzięła dodatkowy dyżur To jest 150-200 zł ale tak na prawdę mam najniższą krajową plus noce i święta i dodatek . Wychodzi mi na miesiąc tyle co lekarz ma za 24 godzinny dyżur a takich dyżurów jak chce to może mieć kilka w miesiącu. Chyba widać sporą niesprawiedliwość? pielęgniarki chcą pensję z kosmosu ? śmieszne. my tylko chcemy godne pieniądze za swoją ciężka pracę. A lekarza stawka za dyżur nie jest z kosmosu ? Jak cenią lekarzy to niech zaczną cenic i nas! Każda grupa zawodowa w szpitalu jest ważna. Ale nie powinno byc takich dużych różnic w zarobkach. Jeżeli ktoś uważa, że my nic nie robimy zapraszam na tydzień pracy w szpitalu przy pacjenci ciężko chorym, umierającym. Dlaczego wieczne pretensję do pielęgniarek ? A według was lekarz 24 godziny pracuje i leczy chorych ?

#12  2018.09.10 20:22:37 ~Pielęgniar

W ustawie o zawodzie pielęgniarki są też dyżury medyczne. Są lepiej płatne i trwają 24 godziny. Mogłybyśmy mieć tak jak lekarze ale ktoś to zaniedbał. Te baby z izb nie robią nic aby nam było lepiej.

#13  2018.09.10 20:37:01 ~Dania

Pracuje w zawodzie od 35 lat na umowie o pracę w prywatnej spółce nie jestem leniwa i grubaska nadrabiamy usmiechem za lekarzy bo nieraz aż wstyd za zachowanie a prze, zembalowym, miałam 1600 zł podstawy ale i zembalowe okradli a jaki to prywaciarz kiedy korzysta z publicznych pieniędzy . Przydałoby się więcej kontroli rzeczywistych wydatków w lecznicach

#14  2018.09.10 23:18:59 ~Pracownik

Wszystko to prawda, nic dodać. Do medyka. Lepiej będzie jak zrobisz coś pożytecznego dla świata i zaadoptujesz psa. Ps. Kto Cię postawił?

#15  2018.09.11 08:27:54 ~Ela do 10

KIM TY jesteś? Znasz obowiązki opiekuna, pielęgniarki, znasz wykazy czynności itd. To co w/g Ciebie przyzwoicie-to tylko i wyłącznie twoje mniemanie

#16  2018.09.11 08:48:57 ~Ala

Wlasnie widac ;) jak nas szanuja ! Lekarzom w pas sie klaniaja a nas wiecznie obrażaja.Pan Medyk widac ma problem ze soba i flustracje pewnie uzewnetrznia.oj panie Medyk cos z panem nie tak.tyle jadu.

#17  2018.09.11 08:59:44 ~Maria do m

Wiem kim jesteś,ubliżając nam chcesz podnieść swoje ego,dość że nie masz wiedzy ,to z ciebie taki medyk jak że mnie 20-latka ,tylko pogratulować ci inteligencji,sam wydałeś o sobie opinie,brawo

#18  2018.09.11 15:44:43 ~Kasia

Dziewczyny,szkoda emocji i na ludzi którzy nigdy nie zrozumieją ogromu pracy i poświęcenia.Dla niektórych ciągle jestesmy""siostrami; i nasza praca w kwestii finansów traktowana jest jak Służba.Pracuje 30 lat.Nic się nie zmienia.Moze tylko na gorsze.

#19  2018.09.15 14:14:49 ~Dora

Szkoda psa dla takiego matoła jak medyk . Styl pisania świadczy o jego prostactwie.