Rząd: Zrobiliśmy wiele dla pielęgniarek. Zobacz, co na to pielęgniarki...?

Komentarze pielęgniarek i położnych


Komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl:

 • Dobrego????? Ja od tego rządu nie dostałam NIC. No chyba, że mówimy o kolejnej podwyżce tymi samymi pieniędzmi. Jakby nie patrzeć to nadal NIC!
   
 • Troche żal... ja tam nikomu nie żałuję... każdy powinien zarabiać godnie... ale troche przeginka bo odpowiedzialność pielęgniarki niezależnie od wykształcenia nie ma porównania z odpowiedzialnością sekretarki... znowu ktoś pluje nam w twarz... szkoda... szkoda
   
 • Pierwszy stopień studiów nie zaliczono do wyższego wykształcenia. Winię za to rząd ale również panie z Izb Pielęgniarskich i Związków zawodowych które podpisały się pod tym projektem. Zastanawia mnie również postawa uczelni bo to godzi w ich dobro skoro licencjat nie zalicza się do wyższego wykształcenia to po co kończyć takie uczelnie.
   
 • No to prawda! Żaden rząd nie dał trzy razy tych samych pieniędzy!!!!
   
 • Zgadzam sie z kolezanka Beatą co oni takiego zrobili dla pielegniarek wrzucili niecale 1100 z 1600 zl ktore dal nam minister zembala ale nie ten rzad. Dajcie pielegniarkom godnie zyc. Zeby studia licencjackie zepchnac na sam dol to niedopomyslenia.
   
 • Nie dostałam od tego rządu nic, poza poniżeniem i obrażają pielęgniarki, które nota bene niedługo opuszczą swoje stanowiska pracy a po nich nie biedzie nic.......... ŻENADA I WSTYD
   
 • Żenada kłamstwa i nic wiecej tyle zrobił nasz obecny rząd ha ha obłuda
   
 • Dzięki ,że już mi to wisi I powiewa przez 40 lat nic nie było lepiej zawsze obiecanki cacanki
   
 • Co nam dał rząd? Podwyżkę? Przecież to pieniądze zembali, okrojone w dodatku. Rząd uważa licencjat ?? pielęgniarstwa nie jest wykształceniem wyższym. No żenada.
   
 • Kto ją upoważnił do takiej wypowiedzi... Pewnie sam prezes... Jak takie osoby reprezentują nasze interesy to niestety nigdy żaden rząd nie doceni płacowo naszej pracy. Myślę, że trzeba rozwalić Izby ,bo szkoda naszych ciężko zarobionych przekazywanych tam pieniędzy , ludzie tam siedzący na stołkach myślą tylko o swoim interesie i nic dobrego dla polskiego pielęgniarstwa nie zrobiły I PEWNIE NIE ZROBIĄ...
   
 • A co takiego zrobił rząd??? Czegoś nie zrozumiałam lub nie zauważyłam??? wiem tylko że próbuje odebrać pieniądze które dał inny rząd... te okrojone już i tak zagmatwane 1100 zł... które jest czy go nie ma... może ktoś odpowie????
   
 • Zaden inny rząd nie robił dla pielegniarek tyle ZŁEGO co ten obecny
   
 • Za chwilę tyle będzie specjalistek i magistrów że znów wymyśla podyplomowki żeby dostać podwyżkę po co? Tylko dla pieniędzy żeby Izby pielęgniarskie utrzymywać.Ja już ani swojego cennego czasu na doszkalanie nie poświęcę ani pieniędzy.
   
 • Aha czyli jak rządziło PO to były podwyżki po 400zl brutto rocznie? Bo mi sie wyfaje ze nawet tego nie bylo. Niech pan się zastanowi zanim zacznie taką propagandę
   
 • Ha,ha żenada rząd nie robi nic dla pielęgniarek a my to śmieciami jesteśmy gorzej traktowane niż panie sprzątające.
   
 • Gobels nie powstydził by się takiej propagandy
   
 • Doceniam pracę pielęgniarek ale uwierzcie my też nie mamy kokosów całe osiem godzin dzień w dzień na nogach a pensyjka 1700
   
 • Ha,ha ??????SAME WALCZYŁYŚMY ,żenada że te same pieniądze krążą wokół nas
   
 • Nie wiem Kogo p. Szczurek-Żelazko reprezentuje ale zapewniam, że na pewno NIE MNIE
   
 • Dlaczego w innych zawodach nie zaliczono studiów pierwszego stopnia do studiów wyższych? Chciałabym widzieć miny tych ludzi. Tak apropos jest to nieprawdopodobne, aby było możliwe, a jednak...... Kto te decyzje na tym poziomie takie podejmuje, podpisuje, jakie ta osoba ma wykształcenie bo świadczy to o bardzo niskim poziomie. Dlatego może właśnie nasza grupa zawodowa tylko ma ten problem,?
   
 • W moim szpitalu nic nie dostalysmy...podobno nie ma pieniedzy:) Mamy k...a czekac.
   
 • Chyba tyle złego dla pielęgniarek!!!!!
   
 • A pielegniarki po studiach 1 stopnia do kąta
   
 • Ta Pani Żelazko by sie nie osmieszala.Wywiez ja na taczce . To zenada by nas reprezentowala
   
 • Czy my żyjemy w tym samym kraju????
   
 • Dalej pielęgniarki poniżają . A podwyżki są ale rachunków


zachowano oryginalną pisownie

Zobacz więcej komentarzy...
 


NOWA SIATKA WYNAGRODZEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH 

Prezydent w dniu 3 października podpisał ustawę  z dnia 13 września 2018 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Podpisana ustawa zawiera nowy podział pielęgniarek i położnych na grupy.

Obowiązujący podział pielęgniarek i położnych jest następujący:

Podział pielęgniarek i położnych w podpisanej przez prezydenta ustawie jest następujący:

Kiedy powyższy podział pielęgniarek i położnych wejdzie w życie?

Ustawa podpisana przez prezydenta, została ogłoszona w Dzienniku Ustaw w dniu 10 październia 2018 r.

Zobacz ustawę w Dzienniku Ustaw.

Wejście jej w życie "nastąpi po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia".

Wobec powyższego nowy podział pielęgniarek i położnych wejdzie w życie 25 października 2018 r.

Co będą musieli zrobić pracodawcy, kiedy ustawa wejdzie w życie? 

Czytaj dalej...

 

Więcej informacji w sprawie:

 

INFORMATOR - nowa siatka płac pielęgniarek i położnych 2018


Pielęgniarek komentarze o 1100 zł
na portalu i w mediach społecznościowych 

 • Pieniądze za wrzesień z NFZ oczywiście nie wpłynęły. Faktury wystawia się po zakończeniu miesiąca. Fundusz ma 14 dni na zapłacenie. Z uwagi na układ w kalendarzu w tym miesiącu nawet przy wystawieniu faktury 1 października Fundusz przeleje pieniądze na konto 12 października.
 • A dziś się dowiedziałam że jeszcze nie wyliczone pieniądze i aneksów nie ma bo nie wpłynęły pieniądze z funduszu. .To jak to w końcu jest?
 • Mój szpital i inny w którym znam pielęgniarki wymyślił taki oto majstersztyk, że aneksy umów z podwyżką stawki o 1100 zł są czasowe do sierpnia 2019, ponieważ dalej nie wie Pan dyrektor czy otrzyma środki na wypłatę podwyżek. Mamy ogromne poczucie "stabilności" wynagrodzenia o czym tak szumnie mówiły związki zawodowe i NIPiP.
 • Jestem na urlopie macierzyńskim i powiedziano mi, że nie muszę przyjeżdżać podpisywać aneksu dotyczącego podwyżki bo za urlop macierzyński płaci ZUS, podwyżkę dostanę po powrocie do pracy.
 • Od maja jestem na zwolnieniu ciążowym.Do września miałam wypłacany dodatek zembalowy.Od października dowiedziałam się, że dodatek już mi nie przysługuje bo zostanie włączony do pensji zasadniczej+ aneks do umowy jest już przygotowany. Z tego co wiem ze związków zawodowych ministerstwo przekazuje środki na jedną pielęgniarkę na pokrycie podwyżki dokładnie o 2200zl- gdzie są te pieniądze, skoro pielęgniarkom na zwolnieniach ciażowych nie przysługuje ten dodatek? Idzie na pokrycie bieżących wydatków szpitala?
 • Obecnie przebywam na zwolnieniu ciążowym.Co z tego,że właczą mi 1100 zł do podstawy skoro zabrali dodatek zembalowy i podwyżkę odczuje dopiero po powrocie do pracy bo mi się nie należy będąc na L4. Na tą chwilę jestem stratna 1200 zł brutto,brutto
 • Jestem na zwolnieniu chorobowym z powodu ciąży od 2 miesięcy. 1100 zł do podstawy dostałam bo właśnie podpisałam nową umowę ( akurat mi się skończyła) już z wyższym wynagrodzeniem. I co z tego ? Te pieniądze są tylko na papierku bo w praktyce płaci mi ZUS który wypłaca mi średnią z ostatnich 12 miesięcy. Do tej średniej nie liczy się wcześniej wypłacany mi dodatek zembalowy. W efekcie wróciłam do wypłaty z przed 4 lat! Nie dostaję ani zambalowego bo już nie istnieje a wynagrodzenia wyższego też nie mam. Byłam u pracodawcy, w ZUSie i Izbach Pielęgniarskich, wszyscy rozkładają ręce. Usłyszałam " no ma Pani pecha". Czy na prawdę nie istnieje żaden sposób żeby nam pomóc?
 • Czy jest jakaś opinia Ministerstwa bądź ZZPiP w sprawie zabrania dodatku zembalowego i włączenia go do podstawy w przypadku kobiet przebywających na zwolnieniach ciażowych i urlopach macierzyńskich? Osobybywające na w/w zwolnieniach są stratne.
 • koleżanka dzwoniła do Ministerstwa tam pani powiedziała, że się nic nam nie należy, a wczesniejsze zembalowe dostawalysmy bezprawnie.
 • Czyli wszędzie tak samo , przebywam na urlopie macierzyńskim, usłyszałam dziś w kadrach że dodatek zabrany, ciekawi mnie to co z pulą tych pieniędzy skoro zakład pracy wykazuje mnie jako zatrudnionego pracownika. Zatem środki pewnie są przekazywane.

​Zachowano oryginalną pisownię

​Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Czytaj więcej...


Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 3 października 2018 roku

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński:
(...)
Szczególnie ważne w tym kontekście jest to porozumienie, które 9 lipca pan minister Szumowski zawarł z przedstawicielami związku zawodowego pielęgniarek i położnych oraz Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych. Doprowadziło ono do uporządkowania systemu wynagradzania pań pielęgniarek i pań położnych. Jeśli chodzi o te tymczasowe, wprowadzane w przedwyborczym chaosie rozwiązania, które prowadziły do tego, że 4 razy 400 równa się mniej niż 1000, mniej niż 1000 na koncie, to się zmienia.

Nowa regulacja, oczekiwana przez środowisko, doprowadzi do tego, że skończą się te sytuacje, że Narodowy Fundusz Zdrowia przekazuje środki, które ostatecznie nie trafiają do pielęgniarek. Porozumienie przewiduje konkretne rozdysponowanie środków z NFZ-u poprzez wskazanie kwoty, o którą wzrosną wynagrodzenia podstawowe. Od 1 września tego roku to jest…
(...)
Tak jak już mówiłem, od 1 września tego roku to będzie 1100 zł podwyżki do wynagrodzenia podstawowego. Od 1 lipca przyszłego roku to będzie 1200 zł. Żadna pielęgniarka ani położna w Polsce już nie będzie musiała się zastanawiać, ile to naprawdę jest 4 razy 400 według państwa matematyki.

Natomiast wsparcie pielęgniarstwa to nie tylko zapewnienie stabilnych wynagrodzeń, ale także systemowe rozwiązania, które doprowadzą do tego, że zostanie zapełniona ta luka pokoleniowa, która w tym systemie jest i która powstała nie kiedy indziej, jak właśnie w trakcie państwa rządów. W ramach strategii dla pielęgniarstwa przygotowujemy konkretne rozwiązania, żeby tę lukę zapełnić. Inwestujemy w kształcenie.
W ramach programu POWER w tym roku przekazano 90 mln zł – także na uczelnie w województwie podkarpackim – na kształcenie pielęgniarek, na stypendia i na staże absolwenckie, w ramach których pielęgniarki, które wchodzą do zawodu, otrzymują dodatek do wynagrodzenia.

Wybrał: Mariusz Mielcarek

źródło: stenogram posiedzenia


Pielęgniarka: "To już jest przegięcie pały...".

Czyli kilka słów o 1100 zł do wynagrodzenia zasadniczego...

Liczne zgłoszenia do redakcji pielegniarki.info.pl dotyczą sprawy 1100 złotych do wynagrodzenia zasadniczego, w kontekście postępowania pracodawców wobec pielęgniarek przebywających na zwolnieniach lekarskich z powodu ciąży lub urlopach macierzyńskich. 

Część pracodawców odmawia włączenia 1100 złotych do wynagrodzenia zasadniczego. Często argumentacja za takim stanowiskiem pracodawcy sprowadza się do stwierdzenia: "konsultowaliśmy to, i dlatego się nie należy"! 

Mamy także sygnały od części pielęgniarek, że w powyższej sytuacji mają właczone 1100 zł do podstawy wynagrodzenia zasadniczego(?!)

Wobec powyższego prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami w przedmiotowej sprawie przez pielęgniarki, które doświadczyły powyżej opisanej, oczywistej niesprawiedliwości. 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy pod artykułem oraz przesyłanie na adres mailowy [email protected] ewentualnej dokumentacji w zakresie korespondencji z pracodawcą w omawianej kwestii oraz pisemnych stanowisk np. pracodawców, związków lub izby pielęgniarek w odniesieniu do konkretnych sytuacji. 

Część tej dokumentacji za zagodą ich właścicieli opublikujemy na portalu.  

Oczywiście dane osobowe (pielęgniarek i pracodawców) pozostaną do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 

Mariusz Mielcarek 


Czytaj artykuły z bieżącego numeru miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...

Komentarze użytkowników

#1  2018.10.17 21:51:10 ~Ja

To teraz skoro pielęgniarka po studiach bez doświadczenia ma zarabiać więcej niż ja z przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem to życzę powodzenia wszystkim nowym i podzielcie obowiązki i odpowiedzialność bo ten podział pielęgniarek to Totalna bzdura tak samo specjalizacja to też totalna bzdura i wszyscy o tym wiedzą jedyna rzecz która decyduje o tym która pielęgniarka jest lepsza a która gorsza to tylko i wyłącznie doświadczenie i nic więcej! Wszyscy o tym wiemy tylko każda udaje że tak nie jest

#2  2018.10.18 06:08:15 ~ja

Co dali ? OBRZYDLIWA MANIPULACJA DODATKIEM ZEMBALI !

#3  2018.10.18 08:13:09 ~Piel

Propaganda kwitnie! Trzeci raz dali dali te same pieniądze, które w ostatniej chwili przed wyborami rzuciła poprzednia ekipa i do tego za każdym razem coraz bardziej okrojone! Jak wam nie wstyd oszuści?

#4  2018.10.18 08:26:48 ~dziady

No napracowali się biedaki,nieżle trzeba było się nagłówkować,żeby tak dać,żeby nic nie dać.Oszuści,hipokryci,karierowicze.

#5  2018.10.18 08:33:30 ~Do#1

Do wymienionych przez ciebie bzdur należy dodać jeszcze jedną i to na pierwszym miejscu - Twój komentarz.

#6  2018.10.18 09:09:14 ~Do 5#

Ale dlaczego jesteś taka złośliwa małpa, 1 # ma rację, taka jest rzeczywistość. Tylko się kłócimy przez to bardzo niesprawiedliwe zaszeregowanie, trochę życzliwości jedna dla drugiej

#7  2018.10.18 10:26:41 ~Stella

Ja jako pielęgniarka z DPSu nie dostałam ani 1 ZŁOTÓWKI. Gdzie tu sprawiedliwość? O Nas od dawna NIKT nie pamięta. DLACZEGO?

#8  2018.10.18 10:30:05 ~Pieli do 5

Popieram 1 nie ma dobrej pielęgniarki po szkole liczy się doświadczenie zapamiętaj.

#9  2018.10.18 11:38:56 ~joszko

Aaaaa idżcie wy wszystkie w pi--du! Nie ośmieszajcie się już w oczach wszystkich.Wy aspirujecie do miana "wyższego personelu"! Do magla! Na bazar!

#10  2018.10.18 13:13:09 ~piel

Jakoś nie czuję tego WIELE w portfelu oraz w obowiązkach w pracy. Nic tylko w takie samo jajo zagrać z rządzącymi.

#11  2018.10.18 17:33:07 ~U

Do 9 Nie mamy ochoty dotrzymywać ci towarzystwa w wymienionych przez ciebie miejscach trollu paskudny

#12  2018.10.19 19:18:21 ~rdo11

To ja mam już dość twojego towarzystwa:)

#13  2018.10.23 20:12:32 ~klara

Pani minister uważa , że zrobiła wiele dla pielęgniarek. Otóż, NIE. To co się pani udało, to skłóciła pani środowisko pielęgniarskie oraz pielęgniarki z innymi. To jest skandal , że nie uznaje pani i rząd, licencjatu pielęgniarstwa, a innych zawodów owszem, co znajduje miejsce w ustawie. Niedopuszczalna jest taka dyskryminacja. To jest niezgodne z prawem.

Dodaj komentarz