Szpitale dostały ponad 2 tysiące na etat pielęgniarki.

Kontrowersje wokół 1100


Szpitale dostały ponad 2 tysiące na etat pielęgniarki

Ptok podaje, że pracodawcy nieco się pogubili w przepisach, które dotyczą podwyżek dla pielęgniarek. A część z nich „oszczędza” na wynagrodzeniach pielęgniarkach, by łatać dziury w szpitalnym budżecie, co – jak podkreśla przewodnicząca OZZPiP – jest niedopuszczalne, bo zgodnie z przepisami pieniądze dedykowane pielęgniarkom, jeśli nie zostaną im przekazane, powinny zostać oddane do Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Część pracodawców dała pielęgniarkom tylko 1110 zł do podstawy wynagrodzenia, a inni 1350 zł. Wszyscy otrzymali z Narodowego Funduszu Zdrowia dodatkowe pieniądze na wzrost pochodnych wynikający ze wzrostu podstawy wynagrodzenia i powinni je przekazać pielęgniarkom, niestety nie wszędzie się tak dzieje – podkreśla Ptok.

Więcej szczegółów w przedmiotowej sprawie...

źródło: prawo.pl

 

Zobacz także aktualności według działów:

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek


INFORMATOR o nowych normach zatrudnienia

Czytaj całe listopadowe wydanie Gazety Pielęgniarek i Położnych


Komentarze użytkowników

#1  2018.11.14 20:12:41 ~Wojtek

Nic z tego nie rozumiem jak miałem podstawę 1870 a teraz mam 2890 to ile dostałem podwyżki?

#2  2018.11.14 20:34:53 ~Piel

Ja jestem na macierzynskim i nie dostalam nic mam teraz gola pensje a dokladnie 80% podstawy

#3  2018.11.14 21:23:45 ~Do 1 #

To sobie policz, chyba umiesz liczyć?

#4  2018.11.14 21:29:25 ~Piel

Nam w Wielkopolsce Pani dyrektor powiedziała że nie otrzymuje na czas Zembalowego z NFZ.Wyplate mamy 2 każdego miesiąca a Zembalowego nie dostałysmy za październik do dzisiaj więc co jest grane. .

#5  2018.11.14 21:41:46 ~Do 3

A Ty bądź milszy lub milsza zawsze jakieś gówno no sie znajdzie co śmierdzi.

#6  2018.11.14 21:51:54 ~Piel.

"Dega" w Poznaniu też nie wypłacił pielęgniarkom do dnia dzisiejszego nawet złotówki.

#7  2018.11.14 21:52:04 ~Do 5 #

Licz się ze słowami, bo też cię nazwę gównem obślizgłym, trochę kultury

#8  2018.11.14 22:04:51 ~Aaa

Tak mi za was wstyd :(

#9  2018.11.14 22:15:25 ~Do 8#

To się wstydź

#10  2018.11.14 23:11:35 ~Xd

Teraz czas na laborantòw fizjoterapeutow opiekunów medycznych bo za grosze pracują

#11  2018.11.15 06:33:08 ~Meg

Czy będąc na dwu tygodniowym L4 należy się dodatek ? Ja otrzymałam tylko 270 zł.

#12  2018.11.15 07:21:25 ~#

Jednym słowem pracujecie za przeproszeniem w idiotycznych szpitalach. Jeżeli nie dostaliście 1100 zł to definitywnie wina dyrekcji, gdyż nie zgłosiła was do NFZ. Nie sądzę że dyekcja była by na tyle odważna że brała by kasę a Wam nic. U nas w szpitalu jak przyjdzie nowy pracownik jest zgłaszany odrazu i nie ma z tym problemu

#13  2018.11.15 08:43:30 ~Pomorze

Bo w szpitalach pracują tylko lekarze i pielęgniarki i zawsze mają mało

#14  2018.11.15 10:23:45 ~Sabrina

Czy jest zgodne z prawem wyliczenie do podwyżek dodatku stazowego? Czy powinno być wliczone do podstawy. Jak to jest z prawnego punktu

#15  2018.11.15 10:39:27 ~Do 14 #

Od podstawy nalicza się stażowe, zmianowość, święta, noce

#16  2018.11.15 13:29:02 ~Ale

Co za guwno

#17  2018.11.15 13:33:28 ~Hanys

A gdzie reszta pracowników? ? Tylko pielęgniarki i lekarze ? Więcej mam pracy i kontaktu z pacjentami chorymi psychicznie i często jestem przez nich poniżany i narażony na ich agresje

#18  2018.11.15 14:52:13 ~Piguła

Do Hanys to walcz o swoje zamiast sie zastanawiac kto w szpitalu pracuje.

#19  2018.11.15 15:47:28 ~zawiedzion

U nie tez źle wypłacają .pensja z dodatkami za święta i nocki stoi w miejscu lub nieznacznie wzrosła ok 100 zł.w zależności od nocek i świat.wliczono do podstawy 1100 zł wyszło 3250 zł. a zarabiam tyle samo co jak podstawa była 2150 zł .dlaczego nikt nie przeprowadza kontroli placówek? /jak pracownik może ubiegać się o swoje? .skoro nawet księgowość nie chce dać danych odnośnie naliczania bo to zastrzega zleceniodawca.{pracodawca}

#20  2018.11.15 16:20:22 ~Plg

Jeżeli my zwracamy się do wszystkich jak 18 . Nie szanując drugiego człowieka.To mamy taki szacunek od innych.

#21  2018.11.15 16:31:58 ~R.

Dobrze ktoś napisał a co z opiekunem medycznymi,ministerstwo zalicza nas do pracowników niemedycznych. Czyli salowych pracowników cywilnych (elektrycy sekretarki itp)To dziwne zróżnicowanie bo moim zdaniem pracownik niemedyczny to ten który nie ma czynienia z bezpośrednim czynienie z pacjentem.A tu jednak mamy jak najbardziej do czynienia z bezpośrednim kontakt z pacjentem.Podlegamy bezpośredni lekarzowi, pielegniarce w celu wykonania zadań dlaczego więc pytam szereguje się nas jako nie medyczni? Może z braku wiedzy ministrstwa,czyli niewiedzy tzw mądrych głów. Powiedzmy tak wiele pielęgniarek jest jeszcze w zawodzie bo odeszły im najbardziej siłowe zadanie oraz te nie przyjemne jak toalety. Nie umiejszam tu paniom pielegniarkom,ale nas też powinno się brać troszeczkę poważnie z wynagrodzeniami odnośnie wynagrodzenia proszę pomyśleć w Ministerstwie

#22  2018.11.15 19:40:36 ~Plg

Proszę mi uwierzyć nie odeszły nam pampersy ani karmienie .Cały czas do magamy się o pracowniķów medycznych,którymi są opiekunowie.Na niektórych oddziałach już są.U nas nie ma tak dobrze.Nie chodzi o to żeby zwalić wszystko na opiekunkę.Był taki dzień kiedy na oddziale zostałyśmy z koleżanką.Nie poradziłybyśmy same.Dali nam Panią opiekunkę.Szła z nami do pracy ramię w ramię.Ciężko było ale jakoś poradziłyśmy.Jesteście też bardzo ważne.

#23  2018.11.15 19:55:20 ~Plg

Nie narzekałyśmy na pampersy czy karmienie.Nie w tym rzecz.Poprostu narzucono nam tyle obowiązków,że niesposób nadążyć.Zaczynam karmić wysyłają na TK- i to już.Chcę zmienić pampersa przyjęcie za przyjęciem.To się równa kupa papierów i komputer.Idę do pampersa -szybkie zlecenie EKG i podłączyć pompę z lekiem.Tak do 15-ej aż rozejdą się zleceniowcy.Ich jes więcej od wykonujących.Natomiast pacjent leży mokry.Czasami pływa.Taka jest rzeczywistość szpitali o wysokich standardach.Nie dziwię się ,że ludzie na nas psioczą.Oni tego nie pojmą.W ogóle się im nie dziwię.

#24  2018.11.15 20:07:58 ~Ela do 21

Proszę ze swoją petycją do Ministerstwa, jak p. pisze, że podlega lekarzowi- proszę na Portal lekarski wnosić swoje uwagi. Zawsze można podnieść swoje kwalifikacje- poprzez ukończenie Odpowiedniej Szkoły

#25  2018.11.15 21:13:24 ~GG

Hej odeszłam na l4 ciążowe w maju zeszłego roku, w pazdzierniku urodziłam dziecko, nie dostałam żadnej podwyżki, teraz wracam w grudniu po macierzynskim, a szef mi mowi ze moze mnie zglosic dopiero w przyszlym roku. Jak to jest z tymi podwyzkami - ominely mnie w sumie dwie, zarabiam tyle samo ile zarabialam odchodzac 1.5 roku temu . Gdzie ewentualnie moge sie udac zeby dowiedziec sie czy te podwyzki mi sie nalezaly badz naleza od teraz?

#26  2018.11.15 23:40:21 ~piel

W Czechach pielęgniarki maja dużo powyżej średniej krajowej. "W Polsce punktem odniesienia jest płaca minimalna. To nie jest jakas straszna suma pieniedzy gdybyśmy nawet drastycznie podwyższyli te pensje. To są koszty mniejsze niż pięćset plus" . Pamiętajmy też o jeszcze jednej konsekwencji niskich zarobków jaką jest niska emerytura. Osoby które w tych zawodach przepracowały całe swoje życie, często kosztem swojego zdrowia, które wymaga potem podreperowania same znajdują się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej więc w jakiś sposób są bite podwójnie" red. Ł. K. ( rynek pracy.org.pl)

#27  2018.11.16 04:39:48 ~Dezynfekcj

Wszyscy tylko o pieniądzach .Nikt nie przekłada naszej pracy na zdrowie.To ,że nasza praca jest również fizyczna wszyscy wiedzą.Mamy chore kręgosłupy,barki ,żylaki. Czy ktoś przebadał pielęgniarki od stóp do głów po 12 godz. dyżurze używania zgodnych proceduralnie czynności w zakresie stosowania wcieru płynów dezynfekcyjnych? Na dyżurze używa się setki ml.Jaki wpływ te środki wywierać będą po latach stosowania? TEMAT OTWARTY.

#28  2018.11.16 08:03:31 ~PIEL

Pierwsze słyszę, żeby do podstawy wliczać staż. Zembalowe jest do podstawy.

#29  2018.11.16 08:12:19 ~PIEL

Powiedzmy, ze ktoś miał 3 tys. to jak dostał 1100 to ma 4100. Plus noce , święta , stażowe, premia. Czyli np. 20 % wysługi lat ma liczone 4100 x 0, 2. Cała reszta też liczona od 4100. Nie dajcie się robić w konia.

#30  2018.11.16 10:10:51 ~Piel

Do 28 #-pierwszy raz słyszysz? Zawsze tak było, że od podstawy naliczane są pochodne np staż. 29# jasno przedstawiła jak to wygląda. Do podstawy nie wlicza się stażowego tylko od podstawy się nalicza procentowo

#31  2018.11.16 15:28:43 ~Dorka

Czemu psioczycie? Macie całkiem spore podwyżki z budżetu. Tylko o te 80 zł zagryzłybyście się nawzajem. Typ myślenia piguły poznać na pierwszy rzut oka.Zawsze mało, zawsze inne mają więcej, zawsze strasznie dużo obowiązków i zawsze jest od lat fatalnie. Przestańcie dziamać a weźcie się do roboty, bo co zajrzę do dyżurki to kawka i ciasteczka. Zwłaszcza te na oddziałach dziecięcych.Cmok wam.Trzeba było się uczyć i zostać lekarzem.

#32  2018.11.18 17:20:35 ~Plg

Do Dorki.Tzn. mam skończyć studia lekarskie ,żeby w ciągu 12 godzinnego dyżuru wypić kawę i coś przekąsić? Dziwni jesteście ,obserwujący nas z boku.Żeby ocenić obiektywnie trzeba obserwować naszą pracę od wewnątrz.