Nie dla deprecjacji pielęgniarek absolwentów LM i SM.

Pielęgniarki a regulacje prawne.

Nie dla deprecjacji pielęgniarek absolwentów LM i SM

 

Czy antagonizmy pomiędzy ''starszymi'' a ''młodszymi'' pielęgniarkami to codzienność czy pojedyncze przypadki?

W dniu swoich niedawnych 55. urodzin pielęgniarz Mariusz Mielcarek napisał: ''35 lat temu ukończyłem LM. Dziś mam dyżur. Lubię swoją pracę''. Podobnie myśli prawie 5 tysięcy osób, które na Facebooku tworzą grupę: ''Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!''.

Grupa została utworzona w celu integracji pielęgniarek - absolwentów Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Główny cel to kontakty koleżeńskie, ale grupa dąży także do przeciwdziałania deprecjacji absolwentów wymienionych szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek.

Mielcarek - pielęgniarz, redaktor naczelny portalu dla pielęgniarek i położnych, administrator wspomnianej grupy na Fb - wskazuje, że jeśli chodzi o uregulowania prawne, zwłaszcza te dotyczące płac, można zauważyć dyskryminację pielęgniarek i położnych jako grupy w obrębie zawodów medycznych.

- Również wśród pielęgniarek i położnych jest tendencja do tego, żeby deprecjonować pielęgniarki po LM czy MSZ - dziś pracowników z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Są to osoby zrzucane na margines - uważa Mielcarek.

Czytaj więcej...

Zobacz całość wyżej cytowanego artykułu: Pielęgniarki po LM i SM duma i uprzedzeni


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


 

Zobacz także aktualności według działów:

Pielęgniarkom źle wypłacają 1100

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek