Będzie nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Będzie nowa siatka płac pielęgniarek i położnych

W dniu 26 listopada 2018 r. odbyło się kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, wyjątkowe – bo z udziałem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedmiotem posiedzenia była kontynuacja dyskusji na temat wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. OPZZ reprezentowali stali członkowie zespołu: przewodnicząca Rady Branży OPZZ ,,Usługi Publiczne” Urszula Michalska, przewodniczący OZZ Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek oraz Renata Górna (Wydział Polityki Społecznej OPZZ, ekspert). Podczas posiedzenia przedstawiciele NFZ przedstawili także informację o planowanych nakładach na świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków dysponowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz kosztach realizacji wzrostów wynagrodzeń pracowników tego sektora, w tym finansowanych z budżetu państwa.

Strona społeczna, pracowników i pracodawców od dłuższego czasu sygnalizowała potrzebę omówienia kondycji finansów ochrony zdrowia w związku z ustawową realizacją regulacji płacowych pracowników ochrony zdrowia. Podczas posiedzenia zespołu, ze strony Ministra Zdrowia padły bardzo ważne słowa i deklaracje, w tym chyba ta najważniejsza: konieczność przeglądu obowiązującej tzw. ,,ustawy podwyżkowej” w ochronie zdrowia (ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych). Minister przyznał, że ostatni czas pokazał, że ustawa nie funkcjonuje w sposób, w jaki chciałaby strona społeczna i strona rządowa. Wskazał, że ma zastrzeżenia zarówno do mechanizmów i wysokości współczynników na podstawie których są dokonywane podwyżki. Poinformował także, że resort zdrowia zbiera realne dane z podmiotów leczniczych na temat realizacji ustawy pod kątem wysokości wynagrodzeń w poszczególnych grupach zawodowych, tak aby ocenić na ile kwoty podwyżek są realistyczne. Zdaniem resortu zebranie danych o wynagrodzeniach pokaże również, których grup zawodów w ustawie brakuje i które nie uregulowane.

Dyskusja dotycząca kwestii płacowych w czasie posiedzenia zbiegła się z ustaleniem, że podczas styczniowej debaty zdrowotnej w ramach cyklu ,,Wspólnie dla Zdrowia” odbędzie się specjalne seminarium na temat kadr medycznych w ochronie zdrowia, pod patronatem i z udziałem ekspertów Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Podczas paneli dyskusyjnych wypracowane mają być rekomendacje dotyczące kształcenia przed i podyplomowego pracowników medycznych, wynagrodzeń w ochronie zdrowia oraz nowych zawodów medycznych. Przedstawiciele strony społecznej Trójstronnego Zespołu jako paneliści mają wypracować rekomendacje, które mogą być podstawą do dalszych prac legislacyjnych. Minister Szumowski podkreślił, że jego oczekiwaniem jest, by w ramach dialogu społecznego wypracować takie rozwiązania, by były one ,,spójne z rzeczywistością” i satysfakcjonujące wszystkie grupy pracowników.

Strona społeczna – pracowników i pracodawców Trójstronnego Zespołu podjęła także stanowisko w kwestiach płacowych.
Wskazaliśmy, że stojąc w obliczu wyzwania, jakim będzie zrealizowanie zawartych porozumień płacowych i jednoczesne nieograniczenie dostępności świadczeń zdrowotnych dla pacjentów, za konieczne uznajemy wygospodarowanie środków w budżecie państwa na doraźną dotację do Narodowego Funduszu Zdrowia, co pozwoli także uniknąć dalszego zadłużania się placówek medycznych, które już dziś sięga 12 131 mln zł, w tym wymagalne – 1 615 mln zł. Jednogłośnie uznaliśmy za niezbędne pilne wypracowanie rozwiązań systemowych regulujących wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia, akcentując zwiększenie dynamiki wzrostu wynagrodzenia zasadniczego zwłaszcza dla pracowników najniżej uposażonych.

Tematyka zarówno nakładów na ochronę zdrowia, wynagrodzeń i wyzwań wobec nowych zawodów – będzie kontynuowana.
Dyskusja na zespole raz kolejny pokazała, że argumenty strony społecznej w kwestiach płacowych i finansowych przedstawiane od miesięcy, były zasadne i gdyby strona rządowa od początku prac nad ,,ustawą podwyżkową” prowadziła konstruktywny dialog – nie byłoby dziś problemów z jej realizacją. Kolejne posiedzenie zespołu, które odbędzie się jeszcze w tym roku, poświęcone będzie przeglądowi i ocenie taryfikatora stanowisk pracy i kwalifikacji pracowników zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach, w kontekście nowych wyzwań i zawodów.

źródło: opzz.org.pl

Zobacz także aktualności według działów:

Pielęgniarkom źle wypłacają 1100

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek


Zobacz INFORMATORY:

  

Komentarze użytkowników

#1  2018.11.29 17:45:13 ~Iva

Nowa siatka płac. Mam 57 lat przepracowałam w szpitalu tyle lat za gówniane pieniądze i teraz ważne są magistry i licencjat ki a my poLM nikomu nie potrzebne. Co teraz mam na 3 lata przed emeryturą iść na studia . Szaleju się ktoś najadł. I tak już na szacunek nie liczę tylko obrażać każy umie. Przykro jak cholera

#2  2018.11.29 18:00:39 ~B

Zgadzam się z panią,też jestem po LM.pracuje przeszło 30lat na dwa etaty i moje wykształcenie i doświadczenie było ok.a teraz te młode chciały by dużo zarabiać i mało pracować.tego nie zrobię bo nie.Uwazam że za wykształcenie wyższe dodatek do pensji.co my gorsze jesteśmy.podzieli nas to bardzo

#3  2018.11.29 18:04:49 ~Grazka

Zgadzam się z p.1jesli chodzi o te gowniane pensję. Ale też uważam że Pani trochę, przespala "ten czas kiedy można było studiować. Mam nie wiele mniej lat od Pani,też ukończyłam to LM. Ale jakoś zdążyłam przez 30 lat pracy również ze specjalizacją i magistrem. Tylko wówczas pewnie Pani śmiała się z takich, które się uczyły,że i tak nic nie dostaną.A teraz niestety czasy się zmieniły i trzeba przyjąć to na klatę niestety. Studia to naprawdę poświęcenie i coś kosztem czegoś. Nikomu to łatwo nie przychodzi.

#4  2018.11.29 18:37:18 ~Sabrina

Znam przypadki gdzie specjalizację mają, wątpliwe zdobytą, podstawowych zasad pracy pielegniarskiej nie znają, pytania które zadają aż bolą. Jest to możliwe dzięki temu że pewne rzeczy można, załatwić, dla kasy

#5  2018.11.29 18:44:31 ~Anna

Uważam że zrównanie mając licencjat ze szkoła średnia to lekka przesada możliwa tylko w naszym środowisku. Udało im się nas skłócić osiągnięto cel, a różnica w zarobkach 2 tysiące to już przegięcie między magistrem a licencjatem . Mnie już to nie dotyczy ale sytuacja nie do pozazdroszczenia na oddziale między pielegniarkami wykonującym to samo.

#6  2018.11.29 18:47:14 ~Zoz

Pracuję 35 lat , jestem po L M nikt nie przespał tego momentu jak twierdzisz. Niektórzy pracowali wszystkie vekendy grafiki układane pod koleżanki studiujące. Niektórzy wybrali pracę i jed nowoczesne wychowywanie i kształcenie dzieci . Różne były powody. Różnica w pensji musi być ,ale bez przesady . Dziwne że zakres obowiązków pozostaje taki sam dla wszystkich pielęgniarek. Pozdrawiam.

#7  2018.11.29 18:59:04 ~Ja do 4

Nie ublizaj ludziom wykształconym, bo mogę Cię pozwać. Zrób Specjalizację, Mgr wtedy będziesz mogła taki komentarz zastosować go tylko i wyłącznie do siebie!

#8  2018.11.29 19:01:52 ~do 3

Po co taki gówniany bazarowy wpis

#9  2018.11.29 19:03:16 ~Maja

Ja też nie przespałem moje dzieci chodziły na studia które mi się zazębiły jak to się mówi po prostu inwestowałam w dzieci i to mi się opłaciło bo dzisiej mam wykształcone dzieci i jestem z tego dumna na moje studia nie było już kasy ale jakoś to przetrwam byle do emerytury już niedługo pozdrawiam.

#10  2018.11.29 19:05:05 ~do 7

A co będzie zawarte w takim pozwie?

#11  2018.11.29 19:21:31 ~Magda

Koleżanki, które pracowały w weekendy miały za to zapłacone

#12  2018.11.29 19:21:32 ~Magda

Koleżanki, które pracowały w weekendy miały za to zapłacone

#13  2018.11.29 19:34:53 ~Pielęgniar

Tylko nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze a gdzie rodziną i nadal uważam przestańcie się Panie licytować zobaczcie jak to idzie w eter bo tak naprawdę to niedługo zostaną same Panie z licencjata lub magistrem i co wtedy?

#14  2018.11.29 19:36:15 ~Do 6 zoz

Praktycznie ok 20 lat była możliwość uzupełnienia wykształcenia od dawna mówiono że będzie podział pamiętam jak stare piel się śmiały o pani mgr po co się uczysz po co ci specjalizacje teraz ja się śmieje bo mam 600 zł podstawy więcej i dlatego się UC, am

#15  2018.11.29 19:36:22 ~do Grazki

Popieram w całej rozciągłosci

#16  2018.11.29 19:39:19 ~do zoz

No też się dziwię

#17  2018.11.29 19:39:53 ~

Niektóre panie mają wyksztalcenie niezwiązane z wykomywanym zawodem. Licencjat z pielegniarstwa, a mgr. z innej branży. A wogole to głupota płacić za to,że ktoś skończył studia. Płaci się za wykonywaną pracę.A pielęgniarki nie lubią się przemeczac! Muszą mieć siły na kolejny etat!

#18  2018.11.29 19:41:11 ~do 7

Popieram

#19  2018.11.29 19:41:29 ~Ola

Tak się zastanawiam, czy niektóre z tych komentarzy są naprawdę napisane przez pielęgniarki. To chyba nie może być prawda, że tyle jest nienawiści w środowisku pielęgniarskim. Ja myślę, że najwyższa pora zjednoczyć się i mówić jednym głosem. Żadne inne środowisko nie pozwala sobie na wywlekanie brudów na forum publicznym. Zastanówcie się co, o kim i jak piszecie.

#20  2018.11.29 19:42:24 ~Do 13 Pi

Jak to co dalej będą pracować równie dobrze bo są świetnie przygotowane do pracy. Zawsze mówiłam wszystkie stare piel powinny odejść na zasłużona emeryturę bo to one nie uczyły się a teraz najwięcej sieją zamętu pogardy dla młodych po studiach a nie uwierzę 20 lat była możliwość uzupełnienia wyksztcenia jak ktoś b mądry to skorzystał głupie teraz ponizają te wykształcone

#21  2018.11.29 19:43:11 ~do 13

A co ma byc?

#22  2018.11.29 19:50:57 ~Piel.

Do #7.stuknij się w swoją małą główkę! Kogo i za co chcesz pozywać!

#23  2018.11.29 19:57:41 ~Do 20

Jestem zażenowana Pani poziomem. Dziękuję za informacje dla całego środowiska pielęgniarskiego i mam nadzieję, że jest Pani w mniejszości.

#24  2018.11.29 19:58:28 ~gość

Zastanawiam się czy wszystkie komentarze pisane sa przez pielęgniarki skąd tyle nienawiści,jedno wiem że szkoła dla pań pielegniarek w weekendy to jest absurd. Panie które kończą tę szkołę mają wiedze prawie zerową strach się bać gdy będziemy potrzebować opieki od takiej Pani a tu jeszcze takie wymagania dotyczące zarobków .Tutaj powinien ktoś sie zastanowić czyżby nastały czasy ze uczymy pielęgniarki aby miały papier.

#25  2018.11.29 20:17:08 ~mgr spec

Do 6. Pracowały wszystkie weekendy? No co pani powie? Po pierwsze nikt za mnie nie pracował, tylko za siebie, bo ja i tak musiałam wyrobić swoje godziny, a po drugie dwa weekendy spędzałam w pracy, a dwa na wykładach, więc proszę głupot nie wypisywać. Dlaczego mam się przejmować takimi jak pani, skoro jeszcze nie tak dawno kpiły z mojej nauki, a teraz są wielce pokrzywdzone, bo w końcu to się opłaciło i ktoś to docenił? Mam za to przepraszać? Czy mam się tego zrzec? Pani zrobiłaby to będąc na moim miejscu? Zaznaczam, że nie jestem jakąś szarą gąską po magisterium, ale mam 25 lat stażu pracy i też kończyłam LM. Też mam dzieci i udało mi się ukończyć studia i specjalizację, zanim one zaczęły studiować. Robiłam to ich kosztem, ale teraz jestem zadowolona, bo mam czas dla rodziny i na jednym etacie wyrabiam tyle, co moje zawistne koleżanki na dwóch. I jeszcze jedno- też jestem za zmianą zakresu obowiązków.

#26  2018.11.29 20:30:29 ~do 25

Popieram . ja zrobilam jeszcze 2 specki i doktorat

#27  2018.11.29 20:44:35 ~mgr ze spe

Komentarz 25 jest trafiony w sedno, nikt za nikogo nie pracował każdy musiał wyrobić swoje godziny a nikt nie pracował poza normą. Też słyszałam drwiny i widziałam głupie uśmieszki a jesteśmy górą. Na jednym etacie godziwa płaca.

#28  2018.11.29 20:46:03 ~Młoda piel

A mnie zadziwia jedno. Portal pielegniarski, a jedna drugiej wydtapalaby oczy gdyby mogła. Tyle tu jadu, zawiści. artykul w artykuł to samo, komentarze sprowadzaja sie do przepychanek słownych w temacie wyksztalcenia i kasy. WSTYD PANIE PIELEGNIARKI - Starsze Kolezanki!

#29  2018.11.29 21:00:21 ~Bulll

Nie jestem pielęgniarką, ale pracuję z pielęgniarkami na codzień i tak zawistnej grupy zawodowej chyba nie ma. Tylko liczy się kasa kasa kasa. Uważają się za kogoś lepszego od innego personelu

#30  2018.11.29 21:12:19 ~Pigula

Do Pani Bulll co tez pani opowiada a ja jestem pielegniarka i nie jestem zawistna i nie uwazam sie za kogos lepszego .Prosze mnie nie obrazac .

#31  2018.11.29 21:17:41 ~Bulll

Ja nikogo nie obrażam tylko mówię to co widzę u siebie w pracy. My jako fizjoterapeuci jesteśmy uważane za niepotrzebne nasza praca się nie liczy

#32  2018.11.29 21:21:47 ~Facet z do

Boże co za żenada. Żeby dupy myć i zastrzyki robić to trzeba mieć doświadczenie i empatię a nie studia. Wszystkie to samo robicie to i pensję takie same powinny być. Taksówkarz czy jest dr filozofii czy górnikiem po zawodowce to jednakowoż wozi pijakow . I wy też robicie to samo. Ogarnijcie się z moją. Hihi

#33  2018.11.29 21:21:48 ~Facet z do

Boże co za żenada. Żeby dupy myć i zastrzyki robić to trzeba mieć doświadczenie i empatię a nie studia. Wszystkie to samo robicie to i pensję takie same powinny być. Taksówkarz czy jest dr filozofii czy górnikiem po zawodowce to jednakowoż wozi pijakow . I wy też robicie to samo. Ogarnijcie się z moją. Hihi

#34  2018.11.29 21:22:14 ~do #4

Jeżeli wiesz o przestępstwie jakim jest "wątpliwie " zdobyta specjalizacja to powinnaś to zgłosić do prokuratury i izb pielęgniarskich , w przeciwnym razie może to być uznane za współudział. Choć z drugiej strony jezeli wiesz jak łatwo zdobyć ten" nic nie znaczący "papier to czemu sobie tego nie zorganizujesz?

#35  2018.11.29 21:24:04 ~Bull

Do facet i tu cię popieram.

#36  2018.11.29 21:28:40 ~Piel 34

Drogie kolażanki myślę że nieważne wykształcenie ale człowiek. Jak wiele osób zauważyło takiej zawiści jak wśród nas nie ma w żadnym innym zawodzie. Jestem doświadczoną pielęgniarką anestezjologiczną ze specjalizacją. Bardzo lubię swoje młode koleżanki są w śród nich dziewczyny, które będą kiedyś bardzo dobrymi anestyczkami ale są też dziewczyny, które po paru miesiącach pracy uważają się za najlepsze i ich wykształcenie magisterskie nie ma tu nic do rzeczy. Jedne są porostu mądre a drugie głupie i to tyczy się również tych tak zwanych starych dlatego mamy jak mamy. Pozdrawiam

#37  2018.11.29 21:36:06 ~Piel

Liczy się jak każda.kto powiedział że nie.w końcu gdzieś te nasze chore kręgosłupy trzeba leczyć nie.rzuć ten zawód fizjoterapeuty i bądź pielęgniarką lub pielęgniarzem.zapraszamy.

#38  2018.11.29 21:41:51 ~hehe

Już tych siatek z kasą tyle było ze ho ho

#39  2018.11.29 21:46:23 ~Do 25

Jak to dwa weekendy w pracy,a dwa na wykladach,przeciez w systemie rownowaznym pracy,a w takim najczesciej pracuja pielegniarki wolny przypada jeden weekend na m-c,czyli ktos kto ukladal grafik ci pomagal lub faworyzowal, nalezy to docenic i proponuje wiecej pokory wobec ludzi w pracy pani mgr ze specjalizacja

#40  2018.11.29 21:53:38 ~Pigula

Popieram Panią #25. Pacząc na to co się dzieje w naszym kręgu to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Całe szczęście, że większość z was idzie już na emerytury bo jesteście tak zgoszkniale i przesiakniete cynizmem że aż boli. Pracuje w zawodzie od 10 lat i cały czas obserwuje jak to źle nam piel. Się dzieje. Ale jakoś nie widać byśmy stały za sobą murem jak inne grupy zawodowe (tylko jedna zazdrość i zawiść o pieniądze i o to która więcej się narobić musi). Taki hejt na młode że nie chcą za grosze pracować. No i dobrze bo niech wkoncu ludzie docenia że zrobienie zastrzyku kosztuje, że pomiar RR. Ekg, zdjęcie szwów czy cewnikiwonie też. A nie za dziękuję i za czekoladę pod stołem. To też jest odpowiedzialność. Której uczylysmy się przez 5 lat. I mając kursy i praktyki i staże. Jakoś lekarz za poświęcenie nawet nie 5min.swojej uwagi pacjentowi w gabinecie prywatnym kasuje standardowo kasuje 150zl a niech spróbuje mniej że względu na skrupuly przed chorym to go zaraz naprostuja Aaaale my się klucmy dalej między sobą której ile się należy i która co kończyła. Jestem młodą pielęgniarka i wybierając zawód pielęgniarki szłam na studia bo nie było innego systemu kształcenia a kończąc i starając się o pracę w jednym z publicznych zawodów usłyszałam od koleżanek, które pracowały już w tym zawodzie z 20 lat.przepraszam za wyrażenie ." I na sranie było Ci robić te studia. Przecież tak samo podcierasz dupy jak my i to za te same pieniądze. ". Na dodatek rok byłam bez pracy booo młoda, w wieku reprodukcyjnym iii bez doświadczenia. Na własną prośbę starałam się o staż by po pierwsze mieć doświadczenie a po drugie robić kursy (gdzie to była tylko formalność_ papier bo miałam to na studiach), traciłam czas i wlasna kasę. A teraz mi ktoś powie że mam się nie wyklucac o podwyżkę i stawiać warunki ? JESTEŚMY JESTEŚCIE PIEL. KTÓRE ZAPYTANE MIĘDZY SOBĄ NAWET SZCZERZE NIE POTRAFICIE POWIEDZIEĆ ILE KTÓRA ZARABIA. Bo Stach że ci może ta 2 coś zabierze a chcecie zmieniać świat. Dobrze ze jesteśmy na wymarciu bo tu trzeba młodych ze świeżym spojrzeniem i nie zepsutych systemem PRLu i praktyk z 30 lat wstecz. I pozdrawiam wszystkie te koleżanki którym chciało się uczyć na pomostowych studiach z młodymi boo one miały jaja. I uzmyslowily nam siuskom jakie możemy się stać jak sobie pozwolimy tak jak niestety one.

#41  2018.11.29 22:07:53 ~Jola do 10

Będziesz miała w pozwie (Łapówki), o których piszesz w komentarzu 4

#42  2018.11.29 22:14:38 ~P.B.

Jak konkretnie ma wyglądać nowa siatka płac?

#43  2018.11.29 22:15:01 ~Gosc

Do#40 Pani mgr co za ortografia a stylistyka-żenada.

#44  2018.11.29 22:19:14 ~Pigula

Przepraszam za błędy. "Patrząc" itd. Pisałam ten post z tel. O małej klawiaturze gdzie system automatycznego pisania sam widzę przekłamał mi słowana dodatek pod wpływem emocji. Jeszcze raz pozdrawiam

#45  2018.11.29 22:41:07 ~Majka

Ludzie opamiętajcie się, jeszcze nie ma tej nowej siatki, a będzie jeszcze niejedna , a wy się kłócicie jak przekupki na targu.

#46  2018.11.29 22:55:51 ~Ala

Jakie będą zmiany w nowej siatce. Umie ktoś powiedzieć?

#47  2018.11.29 23:06:20 ~ala

Boże drogi pielęgniarki.zawiść i głupoty.jakoś niektóre z Pan były w stanie uzupełnić to wykształcenie a inne nie i choć życie pisze różne scenariusze i nie wszystkim jest łatwo to niestety coś za cos.a jeśli paniom po LM jest tak ciężko zrozumieć że młodzież walczy o godne place i szacunek robiąc studia to proszeni powiedzieć gdzie Panie były przez osttnic 30 lat ? Wasze poświęcenie w bialym miasteczku politycy tylko wysmiali a społeczeństwo dalej miało nas gdzieś.ile lat trzeba było pracować za grosze żeby Panie starego systemu zrozumiały jak ciężko pracuja i że nie są szacowane a poza tym że nic tego nie zmieni kiedy szpital nie stanie .lepiej późno niż wcale ale dziewczyny błagam Was szanujcie się wzajemnie !

#48  2018.11.29 23:21:26 ~Olo

Tarnów pielęgniarki oddziałowe robiły studia na 50+ a teraz robią karierę wiek emerytalny co tam posady do śmierci stołka nie puszczą

#49  2018.11.30 00:40:13 ~Plg.

O Boże jak my sobie ubliżamy.Nie biorę tego do serca.Bo takich Pań co to potrafią tak poniżać ,ubliżać gnoić,brudzić swoje gniazdo jest niewiele.W rzeczywistości pielęgniarki mają dobre serducho.Te młode i stare.Niedobre te ,które wypisują te pierdoły.No pośmiać się można i pogadać.

#50  2018.11.30 00:55:32 ~ja

Głupie gęsi (wyjątek 49)!

#51  2018.11.30 04:12:46 ~Starsza

Więcej wzajemnego szacunku to i dla nas będzie szacunek. Czasy się zmieniają i trzeba z duchem czasu iść. Dla koleżanek długo pracujących polecam sięgnięcie pamięcią do pierwszych lat swojej pracy i różnice w płacy między pielęgniarkami jedno i wielozmianowymi. Czy to było normalne że oddziałowa czasem zarabiała mniej od zmianowej? Ale siatka płac nie pozwała na inne zaszeregowanie. Dzisiaj należy dążyć do podniesienia prestiżu zawodu ale nie kosztem innych współpracujących z nami zawodów, bądźmy jednym zespołem dla dobra pacjenta. A jeśli mowa o wykształceniu to zakresy obowiązków muszą się różnić i to przecież my je tworzymy, róbmy to uczciwie. Piszę to ta co ma za sobą studium medyczne, specjalizację, studia magisterskie w swojej dziedzinie, studia podyplomowe i za parę dni emeryturę. Pogodzić wszystko można było ale nie należało słuchać tekstów "i tak będziesz tylko pielęgniarką". Dzisiaj jestem pielęgniarką mającą satysfakcję ze swojej pracy.

#52  2018.11.30 04:32:02 ~piel

Jedna coś palnie może w wolnym czasie po lampce wina,a druga już straszy.Chętnie przeczytałabym jakąś ciętą ripostę,a nie odwoływanie się do wyższych instancji.

#53  2018.11.30 04:33:24 ~piel

#52 do #41

#54  2018.11.30 06:12:26 ~Ola

Żenada

#55  2018.11.30 06:35:38 ~pelka

Moje pytanie:JAKIE stanowisko podjęła strona spoleczna w kwestiach płacowych? W calym artykule nie ma o tym ani slowa, a sam tytuł jest bardzo sugestywny? .

#56  2018.11.30 06:48:25 ~Asz

Wy mi lepiej powiedzcie jak mają się oficjalne siatki plac do realnych zarobków?

#57  2018.11.30 08:04:17 ~Piel.

Do 1 zanim pani cokolwiek napisze to proszę najpierw sprawdzić. Licencjat/ka pielęgniarstwa traktowany jest na równi z LM. A np. lcencjat/tka fizjoterapii ma korzystniejszą grupę. A tak w ogóle prymitywne agresywnej dyskusji ciąg dalszy.Jak wam nie wstyd stawać przeciwko sobie ? Nawet sprzątaczki się tak nie zachowują. Zerowy poziom !

#58  2018.11.30 08:14:53 ~do 13

I po co te podziały? Wykształcenie to każdego osobista sprawa ! Jak wam nie wstyd ? A ponadto po co te nicki "piguła" ? Zero szacunku, glupota. I dziwic się że tak sie o nas inni wyrażają bez należnego szacunku !

#59  2018.11.30 08:24:01 ~do 28

Proszę nie dzielić bo dają tu popalić i młode pielęgniarki.Wstyd mi powiedzieć że jestem pielęgniarką Kiedyś tego nie było i też były pielęgniarki w różnym wieku.Skąd wy przychodzicie do tego zawodu? A pewnie i z przypadku i dla pazerstwa - 500 godz. czy urzadzenia sie w miescie.Praca non-stop to jest chore podejście i kto to robi ? Młodość do czasu zresztą jaka to młodość jak pielegniarek w przedziale 22-35 jak na lekarstwo!

#60  2018.11.30 08:35:40 ~do 58

Proste dlaczego taki nick, bo tego nie napisała pielęgniarka. Tutaj cała masa wpisów pisana jest przez trole o mózgu "ameby", wpisy pełne błędów ortograficznych. Wszystko ma na celu pokazanie pielęgniarek jako prymitywnych, niedouczonych osób, które nie powinny domagać się godnych wynagrodzeń.

#61  2018.11.30 09:15:45 ~bela

Głupie, głupie baby

#62  2018.11.30 09:22:56 ~Elik

Oczywiście najlepiej narzekać, śmiać się. Popieram Gazke nr 3. Mam 50 lat pracy po LM, mgr ,specjalizację, studia podyplomowe dwa kierunki. Da się? Da trzeba tylko chcieć.

#63  2018.11.30 09:33:48 ~Mer

Do 4 super ja tez robilam mgr Majac 51 lat spec tez robie.I wszystko jest ok inni maja beke smiechu zobaczymy kto sie bedzie smial

#64  2018.11.30 09:33:56 ~Elukrecja

Czytam te wpisy i jestem załamana ,koleżanki to swiadczy o Was

#65  2018.11.30 09:52:24 ~do 64

Czy Ty naprawdę sądzisz, że wpisy np. 62, 63 napisała osoba mająca mgr pielęgniarstwa lub położnictwa? Przecież wyraźnie widać, że to jakiś półanalfabeta próbujący ośmieszyć wykształcone osoby wśród pielęgniarek i położnych, by umniejszyć ich znaczenia.

#66  2018.11.30 10:12:49 ~Pielęgniar

Nigdy nie dorównacie lekarzom bo oto wam chodzi szare myszki.

#67  2018.11.30 10:23:17 ~do 66

Do 66 jak tam z ciebie pielęgniarka żmijka na pewno. Jeśli ktoś ma chore ego to tak myśli i zapewne ty.Na szczęście znam to środowisko i nie dostrzegam żadnego bezpodstawnego wyścigu w relacji pielęniarka-lekarz. A ile tych niedouczonych jeszcze młodych lekarzy czerpie z doświadczenia i wiedzy pielęgniarskieJ.

#68  2018.11.30 10:24:25 ~:)))

Do 66 główka chora czy co ?

#69  2018.11.30 10:25:53 ~do 66

A wam płatne trole o to, by pielęgniarki nie chciały zarabiać kwot zbliżonych do lekarzy.

#70  2018.11.30 10:33:06 ~Ja

Popieram 46, 57, 58, 59,60, 67 i podobne. A do 65 zgadzam się jak najbardziej bezmózgowcy na pewno ale i też opiekunowie którzy by chcieli nam dorównać. I jeszcze do wpisu 1 "magistry" prostactwo do kwadratu.Kobieto zamilcz bo przez takie jak ty wstyd przyznać się, że jest się pielęgniarką.

#71  2018.11.30 10:34:29 ~Plg

Jak nie uważać nas za analfabetki skoro Panie po licencjacie piszą,że są lepsze od plg ,które są po studium.Mają drugie tyle,jak nie więcej w kursach specjalistycznych,kwalifikacyjnych ,ciągłych szkoleniach,czy specjalizacjach.Na dodatek 20 albo 35 letni staż pracy.

#72  2018.11.30 10:41:42 ~do 71

Marny z ciebie manipulator.

#73  2018.11.30 10:41:50 ~?!?

Do 40 jaka pigula? No chyba dobrze że, jesteś na wymarciu za tą pigułę i za to, że dzielisz środowisko a potem wywód - popis długi i po co? A gdzie mądry i na poziomie komentarz ? Nie obrażaj starszych koleżanek młode siebie nie obrażają !

#74  2018.11.30 10:49:46 ~Obserwator

Do 71 i dookoła Macieju - dookoła to samo ! Tyle raz powtarzane, nawet nie wszyscy to czytają bo wyswiechtane do granic możliwości ! Dlaczego nie dyskutujcie o pielęgniarskiej szkodliwości zawodowej, normach zatrudnienia, warunkach socjalnych itp.itd.

#75  2018.11.30 10:50:27 ~Pavulon

Niech zstąpi duch Twój !

#76  2018.11.30 10:50:52 ~Mon

Ten portal nie powinien istnieć, to co tutaj się pisze jest straszne

#77  2018.11.30 10:52:28 ~Plg

Walczymy między sobą, a zapomniałyśmy,że w grupie 8 są ratownicy czy technicy ze średnim wykształceniem nie mający żadnych kursów ,ale jako starsi z 5 letnim stażem.Plg będąc w tej grupie muszą mieć specjalizację albo mgr pielęgniarstwa.Dla pielęgniarki starszej nawet z 40 letnim stażem jest zaszeregowanie w grupie 9.Tu nasze miejsce .Mimo tego bardziej dołujemy swoją grupę zawodową.Tak trzmać koleżanki.

#78  2018.11.30 11:48:11 ~Ab

Przykro mi czytać takie komentarze. Zamiast trzymać się razem to jest wielka nienawiść między Wami. Jestem ciekawy jak my to odczujemy jako pacjenci kiedy miedzy Wami jest taka nienawiść no i oczywiscie kazda bedzie inaczej zarabiac wiec wiadomo, ze bedzie też spór o wykonywanie czynności.

#79  2018.11.30 12:07:46 ~Pln

Za jednakową pracę ta sama pensja natomiast za mgr i spec dodatek .

#80  2018.11.30 13:03:32 ~inna

Każda widzi tylko czubek swojego nosa,usiłuje być lepsza od drugiej.Takie licytacje prowadzą w ślepy zaułek.Cieszą sie tylko ci do których należy ostatnie zdanie,w zasadzie to nic nie muszą robić tylko rzucają temat sposobu wynagradzania i całe tłumy w uniwersytetach niedzielnych. Oni zarabiają krocie a jednocześnie skłócają środowisko zawodowe pielęgniarek. Znajdzcie dyrektora,który wam podniesie pensje jak to wam obiecują.

#81  2018.11.30 13:07:13 ~Do 39

Wiesz, gdzie możesz sobie wsadzić pokorę siostro miłosierdzia?

#82  2018.11.30 13:12:29 ~Piel

Do 14, 25, 40, 47, 51 Brawa dla pań

#83  2018.11.30 13:15:54 ~Hanka

A cóż pielęgniarkami z DPSu pracują same bez pomocy lekarza jak się wezwie karetkę to jest wielki problem nie mają dodatków nawet czas pracy inny obowiązuje i jakoś nikt nie pomyśli o tej grupie osób.

#84  2018.11.30 13:37:43 ~Aga

Skoro pensje tak zróżnicowane to zakres obowiązków również.

#85  2018.11.30 13:47:34 ~do 84

Pewnie każda z Pań mgr również za tym jest.

#86  2018.11.30 15:44:23 ~nurse

Ale wy wszystkie jesteście jakieś nawiedzone, róbcie doktoraty a nawet profesury ale pacjenta to nie interesuje kto mu pampersa zmienia, płaci się za wykonywaną pracę a nie za wykształcenie , ta ustawa ze współczynnikami pracy to jakieś nieporozumienie, TO JEST NIEZGODNE Z KODEKSEM PRACY: a na tym forum jak zwykle kłótnie o wykształcenie.

#87  2018.11.30 15:45:16 ~Gr

Tak powinien być podział obowiązków. Mgr nie powinien zajmować się pampersami

#88  2018.11.30 15:56:07 ~Elukrecja

Do 65 .Mialam na mysli wiele zamieszczonych tu wpisów .Wstyd aż żal serce ściska tyle jadu i głupoty.Nic dziwnego że lekarze mają nas za Czerwone Kapturki.

#89  2018.11.30 19:40:39 ~Abc

Magister zarabiajac wiecej będzie więcej zmieniał pampersy chyba jest to logiczne bo ja zarabiajac mniej bede pracowala mniej i lzej i chyba o to w tym wszystkim chodzi. Nareszcie odpoczne sobie i przestane się zacharowyeac bo ten kto zarabia wiecej na tym samym stanowisku bedzie pracował wiecej.

#90  2018.11.30 19:59:31 ~#89

Oj dziewczyny! Co wy robicie z naszego pięknego zawodu? Jest mi wstyd i bardzo przykro ! To co tutaj piszecie to jest zaprzeczenie ideiii pielęgniarstwa. Wszystkie juz chyba zapomniałyscie co przyrzekałyscie na dyplomie.Radzę sobie przypomnieć.

#91  2018.11.30 20:07:48 ~nurse

Jak już porobicie te specjalizacje i magistry to proponuję jeszcze doktoraty i profesury z pielęgniarstawa, ale uwaga! na odcinku i tak będziecie babrać się w pampersach i żeby skały srały i tak będziecie tylko "siostrami" a skoro porobili jakieś współczynniki pracy to logiczne że kto ma większy współczynnik zapier.więcej ,ta ustaw jest ok. ale niech zmienia na oddziałach zakresy obowiązków bo póki co wszystkie robimy to samo a różnice w pensji są znaczne .

#92  2018.11.30 20:16:49 ~nurse

I jeszcze jedno: w każdym zawodzie i każdej pracy są ludzie starsi i młodsi a teraz taka jedna z drugą przychodzi do pracy i wali głupie teksty "ty to jesteś starsza od mojej matki" no i co z tego? teraz te wszystkie 50+ mają wypierd&hellip. się w kosmos bo przyszły pańcie co nawet wenflona nie umieją wkłuć ale łeb zadzierają jakby co najmniej medycynę skończyły. trochę więcej pokory bo od kogo będziecie się uczyć praktycznej strony zawodu jak nie od tych 50+?

#93  2018.11.30 20:26:17 ~a_

Durno tu i straszno. Wam się to nigdy nie znudzi.

#94  2018.11.30 20:32:44 ~do #87

Od ponad 80-lat w Polsce, bez ustawowej zgody państwa nikt nie może wykonywać czynności zakwalifikowanych do praktyki pielęgniarskiej ( zapis prawny) bez względu na poziom wykształcenia pielęgniarki. Do zapisów formalizujących praktykę przygotowuje szkoła czy uczelnia. Mam magistra pielęgniarstwa i wstyd mi by było zlecać koleżance z dyplomem pielęgniarki choć o niższym wykształceniu czynności, których państwo nie chroni. Zgadnij dlaczego?

#95  2018.11.30 20:36:36 ~Do 89

Ha, ha, ha! Pomarzyć zawsze możesz, ale to tylko twoje pobożne życzenie. Jak chcesz odpoczywać, to idź na urlop, zwolnienie albo na wcześniejszą emeryturę.

#96  2018.11.30 20:40:48 ~ja do 89

Zastanów się co piszesz! np:Profesor operując serce - dla przykładu ma zarabiać tyle samo co lekarz Rezydent i wykonywać zabieg po zabiegu w ciągu 8 godzin? - A nawet jak nie będzie miał co operować w tym dniu, to w/g Was nie powinien pobierać poborów, albo Jego wypłata ma by taka samą jak Rezydenta? ,Lekarz? Czy znasz słowo hierarchia? A może same uzyskacie tytuły - najpierw zawodowy, naukowy itd?

#97  2018.11.30 20:50:31 ~Piel

Do nurse. Następna zawistna baba, siostra miłosierdzia, która bez przerwy pitoli o pokorze, której żal ściska cztery litery, bo ktoś ma lepiej, a ona taka taka biedna, zaharowana, uniżona służka. Nic dziwnego, że pielęgniarstwo kojarzy ci się jedynie z pampersami i babraniem się w gównie. Z takim myśleniem i z takim podejściem do innych, to jedynie do tego się nadajesz. I żeby nie było, zmieniam pampersy, nie zadzieram nosa, umie wkłuć wenflon i też jestem w wieku 50+, tyle że z mgr i specjalizacją na wyższej stawce, a takich tępych i zawistnych jak ty współpracowników na szczęście mam niewielu wokół siebie.

#98  2018.11.30 20:52:56 ~Do 89

Wpisz sobie w Google słowo logika, bo chyba nie rozumiesz jego znaczenia.

#99  2018.11.30 21:11:45 ~An do 97

Myślę tak samo jak Ty. To co tu wypisują koleżanki . brak słów. Pozdrawiam!

#100  2018.11.30 22:25:47 ~Dan

Do 91 nawet jeśli robię przy pampersach to i tak już teraz za porządne pieniądze. Dużo dużo większe od innych. Ponad 5 tys. narazie wystarczy. Głupio ci? I pracuję tyle samo co ta niskie wynagrodzenie.

#101  2018.11.30 22:29:05 ~Dan

To dotyczy również 89

#102  2018.12.01 08:12:34 ~56lat

I poszłam na studia pielęgniarskie magisterskie i co nic za magistra nie dostałam,teraz w wieku 60 lat muszę iść na specjalizację bo chcę do 67 lat pracować ,więc mi się opłaci nawet na rok dostać więcej

#103  2018.12.01 08:15:43 ~do 62 lat

Opłaci się iść na studia pielęgniarskie ,nie przesadzajcie ,będziecie dłużej młode tylko nie macie matury i dlatego nie idziecie na studia ,ale specjalizacje możecie zrobić i będziecie mieli więcej niż magister !

#104  2018.12.01 08:17:44 ~matura pot

Aby iść na studia ,czemu się nie chciało podejść do matury ,matura ,matura i jeszcze raz matura drogie panie Wiedzy bez studiów też macie mniej ,nazewnictwo medyczne ,diagnoza pielęgniarska.

#105  2018.12.01 08:22:11 ~hierarhia

W zawodach jest od stopni zawodowych po naukowe ,zróbcie maturę nauczcie się matematyki ,j polskiego ,j obcego ,dodatkowego przedmiotu i matura ,potem licencjat ,potem magisterskie ,potem specjalizacja panie pielęgniarki ile wam brakuje wiedzy,jakie macie braki ,jednak wiedza uczelniana to coś daje

#106  2018.12.01 09:51:10 ~Do#105

Poczytaj sobie o warunkach koniecznych do uzyskania specjalizacji pielęgniarskich. Masz rację - ",jednak wiedza uczelniana to coś daje", to prawda. Jednak nie wszystkim - patrz swój przykład

#107  2018.12.01 10:28:24 ~Aga

Panie z magistrem i licencjat em skoro mają więcej zarabiać to powinny mieć większy i bardziej odpowiedzialny zakres obowiązków ni ż te po LM. To byłoby sprawiedliwe.

#108  2018.12.01 10:32:29 ~Ada

Też tak uważam skoro są takie mądre i wykształcone to powinny mieć zmieniony zakres obowiązków bardziej odpowiedzialny. Piel. Po LM będą im tylko pomagały jak sobie ie dadzą rady taki tylko do pomocy za te pieniądze pomniejszone

#109  2018.12.01 10:41:21 ~Iwa

No no pewnie są w takim wieku po LM maja po30i więcej lat pracy że sobie będą odpoczywać super by było będą pomagały jak będą miały siłe pomocnice takie byleby do umeryture. magisterki niech pokażą co potrafią przecież więcej będą zarabiać to i powinny więcej pracować sprawiedliwie ma być prawda

#110  2018.12.01 10:47:54 ~Ala

Do pani 102 planuje pani żyć i pracować do 100 lat gratuluję zdrowia ale nie wszystkie go mają oby się pani nie zdziwiła co panl los przeznaczył. Człowiek planuje a Pan Bóg się śmieje. Nie wie pani co spotka Panią dziś czy jutro.

#111  2018.12.01 11:57:01 ~Rak

109 ma rację mgr powinien mieć bardziej odpowiedzialną pracę. Pracę umysłową.Do pielęgnacji ma mieć pomoc jak również do karmienia itd itp

#112  2018.12.01 12:01:43 ~Ala

Pozostałe panie nie do pomocy tylko do innej pracy do tej którą do tej pory wykonały panie mgr, ale już nie będą zgodnie z życzeniami koleżanek

#113  2018.12.01 12:04:20 ~Do111,112

"Miał sługa lokaja" ?

#114  2018.12.01 12:42:53 ~Ala

To nie nasz pomysł, to koleżanki chcą podziału obowiązków

#115  2018.12.01 13:48:17 ~Wiecie co?

Jestem"stara", niedługo emerytura:), po wcieleniu "zembalowego" do podstawy jestem naprawdę zadowolona:). Nie będę się tłumaczyć, co ukończyłam, jakie kursy specjalizacje etc. Jestem zniesmaczona poziomem dyskusji na tym forum, którą sprowadzacie co najmniej do poziomu magla, jeśli nie niekiedy do poziomu rynsztoka. Jak nas widzą tak nas piszą. Zachowujecie się jak wściekłe hieny nad padliną. Wy, i młode i te stare macie tyle w sobie goryczy, złych emocji, złości, zawiści i pogardy, że sięga to już dna. Przez kilkadziesiąt lat pracy NIGDY nie spotkałam się z takim wzajemnym traktowanie w naszej grupie zawodowej. Powiem krótko i w stylu większości tu się udzielających: Jesteście chamskimi podłymi, zazdrosnymi idiotkami(przepraszam nieliczne koleżanki, które zachowują klasę, to nie do Was:)). Dziękuję za uwagę i żegnam ozięble, wtacam do swojego spokojnego i bezpiecznego świata.

#116  2018.12.01 13:49:37 ~Sorry

Miało być wracam:)

#117  2018.12.01 14:07:54 ~inna

Do 115,bardzo mądra i rzeczowa wypowiedz,nic dodać nic ująć.

#118  2018.12.01 15:18:25 ~Do 115

Komentarz, a zwłaszcza jego ostatnia część- godny autorki. Niczym się nie różnisz od pozostałych, więc zejdź z piedestału.

#119  2018.12.01 16:11:26 ~Do118

Czytać ze zrozumieniem potrafisz? Przecież napisała, że nie tyczy się to wszystkich, nawet przeprosiła, te normalne. Widocznie na złodzieju czapka gore:).

#120  2018.12.01 16:23:54 ~Do118

Na piedestał nigdy się nie pchałam i nie chwaliłam, jaka to jestem wykształcona (mimo że jestem:)) mądra i naj. Nie obrażałam koleżanek, nie dyskryminowałam z jakiegokolwiek powodu. Perswazje i prośby o szacunek i godność na tym forum, to wołanie na puszczy. Chyba ktoś inny pcha się tu na piedestał, rozpychając się łokciam i tratując kogo się da. Pozdrawiam:).

#121  2018.12.01 17:27:13 ~Piel

Do 119 Dobrze, że ty potrafisz. I oczywiście zarówno ty, jak i osoba, której bronisz, należycie do tej mniejszej grupy "normalnych" pielęgniarek? Cokolwiek to znaczy:-) Jedna warta drugiej.

#122  2018.12.01 17:31:15 ~Do121

Wyluzuj kobieto! Nie zaklinaj rzeczywistości. Prawdę napisała i widać, że prawda boli.

#123  2018.12.01 18:55:32 ~Piel

Do 122. A o którą prawdę ci chodzi, bo na tym portalu każdy ma swoją i zajadle jej broni? A może o jedną z tych trzech- swiento prowda, tys prowda i gówno prowda? Którąś wybierasz? :-)

#124  2018.12.01 18:57:26 ~Julka

Idiotki! Tylko lic mgr a głupie jak nie wiem! Za robotę się weźcie a nie tylko przeliczacie kasę .pacjenta PAnie PIELĘGNIARKI opisują w procesach który już dawno do domu wyszedł! Zenada !

#125  2018.12.01 18:59:30 ~Julka

Idiotki! Tylko lic mgr a głupie jak nie wiem! Za robotę się weźcie a nie tylko przeliczacie kasę .pacjenta PAnie PIELĘGNIARKI opisują w procesach który już dawno do domu wyszedł! Zenada !

#126  2018.12.01 19:12:28 ~Do123

Uuuuu, zabolało. Prawda w oczy kole:) :) :)

#127  2018.12.01 19:17:52 ~Do 126

Ciebie w każdym razie bardzo boli. Szkoda czasu na jałową dyskusję. Są ciekawsze rzeczy do zrobienia w sobotni wieczór, a ty ciesz się swoją prawdą.

#128  2018.12.01 19:21:33 ~Do Julki

Nie wiem, czy jesteś salową czy opiekunką, ale na pewno jesteś bardzo sfrustrowaną kobietą. Proponuję ziółka przed snem.

#129  2018.12.01 19:59:21 ~klara

Pan Mielczarek powinien dokonywac eliminacji wypowiedzi obrażliwych, żenujących, deprecjacyjnych nasz zwód. Sądzę , iż takich wypowiedzi dokonują zw. trole, które nie znają zawodu lub znają zawód ,ze słyszenia'', które mają na celu odwrócenia uwagi od meritum tzn. od dyskusii na temat dyskryminacji zawodu pielęgniarki w ustawie o podwyżkach płac pracowników medycznych. Moim zdaniem, ustawa ta kwalifikuje do skargi w UE.

#130  2018.12.01 20:02:13 ~Do 126

:(:( Ból d. py po usłyszeniu kilku słów prawdy. :(:(. Wiesz jaką prawdę wybieram? Świętą prawdę o większości osób na tym forum Cieszyć się nie mam czym, mogę czuć się zażenowana i zła. Nie bronię zajadle niczego, stwierdzam fakt, wstydzę się,kiedy czytam większość komentarzy. Tyle. Aleeee w myśl zasady: uderz w stół.Masz rację, szkoda czasu na dyskusję i tak nic nie zrozumiałaś, zabrakło polotu i finezji:). Lepiej dalej bezowocnie bić pianę, i wypisywać bzdury, które pogrążają nasze środowisko. Skoro są ciekawsze rzeczy, co w takim razie tutaj robisz?

#131  2018.12.01 20:36:52 ~Julka

Faktycznie lekarzom chciałyby dorównać:-)Trzeba było iść na medycynę .

#132  2018.12.01 20:43:28 ~Julka do K

Ee Pani Pielegniarko taka Ty niby wykształcona jesteś nie pisze się „ ze słyszenia „Tylko zza słyszenia” .A prawda Was boli ze to opiekunowie wszystko za Was robią a Wy tylko zasługi sobie przypisujecie.Jeszcze trochę i pielęgniarki nie będą potrzebne i tak przy pacjentach nic nie robią „PISARKI

#133  2018.12.01 20:43:55 ~Do 130

Zabawne, że odpowiadasz sama sobie:-)Pozdrawiam

#134  2018.12.01 20:53:42 ~Do Juleczk

Baju, baju, baju, baju, baju, baju nocą. Znasz to? Żałosna opiekunko, wytykasz komuś błędy w wypowiedzi, a jednocześnie zaczynasz swoją od "Ee" niczym żul spod budki z piwem? Na swój sposób zabawna jesteś:-)

#135  2018.12.01 21:21:49 ~do#131

Czy mogłabyś być tak uprzejma i zapoznać Czytelników tego portalu :1)z art.2 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej; 2) z definicją 'medycyny'?

#136  2018.12.01 23:00:13 ~Julka do 1

Właśnie taki jest Twój poziom inteligencji czyli zerowy:-)Jesteście niedowartościowane w domu jak i w pracy dlatego szukasz tu zrozumienia:-)Jakim trzeba być tępym :-))Jakie Wy szkoły pokonczylyscie? .Po podstawówkach są mądrzejsi ludzie.Powinnyscie pracować za darmo bo i tak za dużo Wam płaca za to nieróbstwo jakie reprezentujecie w pracy:-)Wstyd dla Szpitali:-))

#137  2018.12.01 23:36:35 ~Julka

Komentarz powyżej do Pani 134:-)

#138  2018.12.01 23:38:16 ~Edyta

Ha ha ale ktoś Wam pocisnął :-)Brawo

#139  2018.12.02 08:17:49 ~Hahaha

No, dalej! Gong! Runda druga! Boksujcie się dalej! Okładajcie inwekrywami, lżyjcie poniżajcie! To jest właśnie dyskusja w/g pielęgniarek. Droga Redakcjo! Może warto by usuwać wulgarne niemerytoryczne komentarze, albo pisać je po zalogowaniu? Wypowiedzi niektórych są poniżej krytyki i zakrawają na kpinę. Pozdrawiam.

#140  2018.12.02 12:31:35 ~Do Julki

Sfrustrowana babo. Twój ostatni komentarz doskonale obrazuje nie pielęgniarki, tylko takich jak ty.

#141  2018.12.02 16:42:19 ~Julka

Zabolała prawda? Niedowartosciowane baby:-)

#142  2018.12.02 18:16:06 ~Plg

Do Pani Julki.Nie widzę tu nic żeby miało coś boleć.Miała Pani prawo wypowiedzieć swoją opinię ,jak równiesz pokazać swoją klasę ,i w jakim szeregu znajduje się.Życzę Pani dobrego stanowiska pracy,za które nie będzie Pani otrzymywała wynagrodzenia.Powodzenia i wytrwałości.

#143  2018.12.03 16:59:22 ~Do40

"Pacz" kobieto , jakie sadzisz byki! Z tego co "paczę", to cienko to wygląda,Za moich czasów z taką pisownią miałabym maturę z głowy. Na twoim miejscu siedziałabym cichutko i nie chwaliła się, jakie to szkoły pokończyłam, bo widać, że nie do końca się wyedukowałaś:) Każda pielęgniarka powinna umieć pisać bezbłędnie. Jak masz zamiar prowadzić dokumentację z taką pisownią? "Pacz" :) na siebie i najpierw reprezentuj coś sobą.

#144  2018.12.03 19:35:34 ~Do 111

A jaką pracę umysłową chciałybyscie wykonywać w oddziale jeśli większość to magistry? Nie zmieniacie pampersow, nie karmicie, nie lewatywy, nie opatrunki, nie stomia, nie iniekcje i kroplowki, nie jazda na badania, nie sondy TO CO? ?

#145  2018.12.03 19:47:12 ~Do 111

Każda pielęgniarka posiadająca prawo wykonywania zawodu jest pracownikiem umysłowym czy po LM z maturą, czy po studiach.

#146  2018.12.03 20:54:28 ~Do111

Biedna istotko, jeśli marzy ci się noszenie dupy wyżej głowy, to nie ten adres. Szybko zostaniesz sprowadzona na ziemię. Gdzie kształcą takie tępe dzidy, kto im wpaja takie poglądy!

#147  2018.12.03 22:50:18 ~Ff

Aaass

#148  2018.12.04 17:12:15 ~Tomek

Pracowałem prywatnie każdy robiąc to samo miał tyle samo pozdrawiam po co wyrażać opinie nic nie warte

#149  2018.12.06 10:44:24 ~kasia

Do#20.Za lat 20 ty też będziesz starą , pielęgniarką" i też przyjdą młode pielęgniarki z doktoratami , lepiej niż ty wykształcone , zdrowe. I one też powiedzą jak ty teraz babciu spierdalaj do domu bo nam jesteś niepotrzebna.I twój magister ci już nie pomoże. Więc uważaj na słowa . Takim jak Ty można podziękować zato , że jest tak jak jest w środowisku pielęgniarskim.Miałaś jakieś kompleksy z lat młodości czy co że tak stawiasz się z tym magistrem.Za magistra to się dostaje do podstawy co miesiąc więc ja nie rozumiem tego jak ktoś wyliczył taką dużą różnicę w zarobkach.Taka sama praca a taka wielka różnica w wynagrodzeniu.Paniom magisterkom zaxnaczam niektórym to się wogóle nie chce pracować.Szanujcie panie z mgr pielęgniarki bez studiów bo one więcej umieją niż Wy.Zrobić studia zaocznie może każdy idiota to nie sztuka ale nie zgłupieć póżniej po zrobieniu mgr to już wyższa szkoła jazdy.A tego to to już nie każdy potrafi

#150  2018.12.06 10:44:27 ~kasia

Do#20.Za lat 20 ty też będziesz starą , pielęgniarką" i też przyjdą młode pielęgniarki z doktoratami , lepiej niż ty wykształcone , zdrowe. I one też powiedzą jak ty teraz babciu spierdalaj do domu bo nam jesteś niepotrzebna.I twój magister ci już nie pomoże. Więc uważaj na słowa . Takim jak Ty można podziękować zato , że jest tak jak jest w środowisku pielęgniarskim.Miałaś jakieś kompleksy z lat młodości czy co że tak stawiasz się z tym magistrem.Za magistra to się dostaje do podstawy co miesiąc więc ja nie rozumiem tego jak ktoś wyliczył taką dużą różnicę w zarobkach.Taka sama praca a taka wielka różnica w wynagrodzeniu.Paniom magisterkom zaxnaczam niektórym to się wogóle nie chce pracować.Szanujcie panie z mgr pielęgniarki bez studiów bo one więcej umieją niż Wy.Zrobić studia zaocznie może każdy idiota to nie sztuka ale nie zgłupieć póżniej po zrobieniu mgr to już wyższa szkoła jazdy.A tego to to już nie każdy potrafi

#151  2018.12.06 17:27:05 ~Do 150

Powtórzę jeszcze raz :Wpuść prostaka do biura, to atrament wypije:). Może podczas rekrutacji na studia powinno się wprowadzić badania psychologiczne? :) Nie wszyscy są w stanie udźwignąć te trzy literki przed nazwiskiem:).

#152  2018.12.06 20:04:24 ~kasia

Do 151 A czy Tobie zrobili te badania .Chybaby się przydało.

#153  2018.12.06 20:23:31 ~Do 151

Ajjj, zabolało cię:). Czyli jest coś na rzeczy:)

#154  2018.12.06 22:39:03 ~Andzia

Drogie kolezanki te z wiekszym i mniejszym stazem, z wyzszym i srednim wyksztalceniem wszystkie otrzymalysmy prawa wykonywania zawodu i otrzymalysmy angaz do pracy z tym samym zakresem obowiazkow. Wg mojej oceny powinnysmy otrzymywac stawke za prace taka sama. Przeciez procedura wykonana przez pielegniarke z mgr czy bez mgr-a jest wyceniona przez NFZ tak samo. Nowe widelki placowe sa niesprawiedliwe, za duza przepasc. Chce jeszcze dodac, ze niebawem my starsze odejdziemy na emerytury. Wydaje mi sie, ze rzad zamiast obecnie tak bardzo poroznic pielegniarki powinien zaoferowac mlodym ludziom bezplatne ksztalcenie pielegniarek. Jesli do tego nie dojdzie to pozostanie malo personelu, ale wysoko wykwalifikowanego. Ciekawe jakimi kryteriami bedziecie chcialy zeby Was, obecnie mlode pielegniarki wynagradzano za 10-15 lat. Sadze,ze wtedy bedziecie krzyczec zeby Wam wiecej placono, poniewaz jestescie doswiadczone. Wymagania rosna, wiec moze wowczas wymagany bedzie doktorat by miec lepsze pieniadze.

#155  2018.12.07 09:08:02 ~Do Andzi

Nie zrozumieją:) Jak grochem o ścianę.

#156  2018.12.07 13:04:45 ~Andzia

Zrozumieja za kilka lat, kiedy Pielegniarki zejda na zasluzona emeryture, a jest nas naprawde duzo. Sadze, ze obsada dyzuru w ilosci 1 pielegniarka + 2 opiekunki bedzie norma.Wtedy moze dostana nawet dwukrotnosc obecnej pensji. Tylko jedno pytanie na jak dlugo wystarczy im sily by zniesc obciazenie fizyczne i psychiczne majac na swych barkach odpowiedzialnosc za ludzkie zycie. Podsumowujac chce powiedziec mlodym kolezankom z mgr by nie wyczerpywaly tak duzo energii na konkurencje z pielegniarkami ze srednim wyksztalceniem. Szkoda zdrowia, a przeciez musicie pozostac silne i zdrowe, bo czeka Was duzo wyzwan na pojedynczych dyzurach.

#157  2018.12.08 06:07:14 ~Położna

Prawda jest taka , że dawny system kształcenia ( Medyczne Studium ) był o wiele lepszy niż obecny akademicki. Wnioski wyciągam obserwując jak są prowadzone praktyki, widząc pracę młodych Pań po studiach. One same rozmawiając z nami potwierdzają nasze obserwacje. Cieszę się, że się kształcą i otrzymają kiedyś lepszą płacę. O podwyżki płac i godne warunki pracy walczyłyśmy całe życie na ulicach - nie tylko dla siebie ale i dla młodszych koleżanek . Szkoda tylko, że tak nas poróżniono tą niesprawiedliwą siatką. Szkoda , że nie doceniono doświadczonych pielęgniarek i położnych , na których barkach spoczywało i spoczywa kształcenie młodzieży, bo dzisiaj instruktorki zawodu na oddziałach bywają za rzadko a ich pewne obowiązki zcedowano na pielęgniarki czy położne dyżurne. Niegdyś jak się odbywało praktyki, to z instruktorką i pod jej okiem wykonywało się wszystkie zabiegi na danym oddziale . Instruktorka była obecna przez cały okres praktyki. Obecnie się wiele zmieniło na niekorzyść. Teraz prawo zabrania wielu rzeczy więc praktyczna nauka zawodu to już nie to samo co kiedyś niestety.

#158  2018.12.08 08:51:05 ~Do polozne

Zgadzam sie z Toba calkowicie. Rzeczywiscie system nauczania byl profesjonalny. Instruktorka na zajeciach i praktykach szpitalnych byla dla nas dyspozycyjna, miala placone tylko i wylacznie za nauczanie nas. Praktyke zaczynalysmy po podziale obowiazkow na funkcje lekowa, zabiegowa i odcinkowa. Pod opieka uczennica miala pacjentow z jednej sali, na ktorej przebywala przez wiekszosc zmiany, a wiec byla zawsze gotowa do pomocy. Rozmawiala z nimi, mozna powiedziec, ze to byl prawdziwy wywiad pielegniarski. Chorzy byli przez nas myci, poprzebierani. Lozka scielane przez nas wygladaly jak w wojsku. W tamtym czasie autorytetem pielegniarskim byla przeciez F. Naitingel, a my pracowalysmy na jej modelu pielegnowania. Na koniec zmiany zdawalo sie raport w formie ustnej i pisemnej. Bylysmy na biezaco odpytywane co do dzialania lekow jakie pobiera pacjent. Kiedys rozpoznanie choroby pisano w j. lacinskim, wiec nie bylo tak latwo jak dzis. Oczywiscie musialysmy znac istote choroby u kazdego podopiecznego. W szkole zas nauczano nas przedmiotow zawodowych b. sktupulatnie. Przykladem moze byc Interna i pielegniarstwo internistyczne. Na biezaco omawiane byly jednoski chorobowe z ukladow. Zakonczony dzial uwienczony byl klasowka. To byla szkola zycia, a odbywala sie w zakresie naszego wieku 15-20 lat zycia. Wiadomo, ze Polozne zdobywaly nauke w Studium pomaturalnym. Potem podczas naszej sciezki zawodowej uzupelnialysmy wyksztalcenie poprzez licencjaty pomostowe, niektore mgr-y, kursy i specjalizacje. Gdy obserwuje obecny sposob nauczania pielegniarstwa to nie zamienilabym go na ten, ktory odbylam w LM.

#159  2018.12.08 15:21:54 ~Do157 i 15

Koleżanki witam Was! Też jestem z Waszego pokolenia i też mam takie spostrzeżenia. Jest takie przysłowie:"Lepsze jest wrogiem dobrego", jak ulał pasuje do wprowadzonego ostatnio systemu kształcenia na wszystkich poziomach. Pozdrawiam serdecznie.

#160  2018.12.09 00:00:57 ~Do 159

Dziękuję za pozdrowienia. Wszyscy razem miejmy nadzieję, że będzie lepiej. Tylko dlaczego ukarano finansowo doświadczone pielęgniarki czy położne , które nie mają mgr ze specjalizacją, które są bliżej emerytury, które w młodości nie mogły sięgać po wykształcenie akademickie z różnych powodów - zdrowotnych , życiowych, lub takich, że np przez wiele lat w Polsce nie było nauki zawodu położnej w ramach studiów akademickich a jedynie w ramach odbycia prawie trzyletniego tzw Studium Medycznego (oczywiście po maturze) ? Czyż taka długoletnia praktyka w zawodzie nic nie znaczy ? A powinna znaczyć najwięcej bo to istota zawodu. Praktyka jest istotą zawodu , nie teoria. Poza tym taki jest system dokształcania ,że jesteśmy na bieżąco z wiedzą dzięki systematycznemu jej poszerzaniu w formie szkoleń, kursów dokształcających, specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Czerpiemy wiedzę z fachowych czasopism , fachowych portali medycznych itp. Duża ilość z nas zrobiła licencjat , specjalizację. Ale to też się zbytnio nie liczy wg siatki bo nie mają mgr. Czy to sprawiedliwe ? Już nie wspomnę , że mając przez większość lat gówniane pensje robiliśmy te kursy czy spec za własne pieniądze. Rzadko można było zdobyć dofinansowanie. Mnie osobiście w ciągu 30 ponad lat pracy wśród bardzo wielu kursów itp zrefundowano dwa i to z jakim wielkim bólem. Kolejna historia. Musiałam o to wręcz walczyć. Teraz już mi się nie chce. Żadnych innych nie zamierzam robić. Szkoda kasy. Nasze zawody dostały w dupe wiele razy od ekip rządzących. Przed wyborami pielęgniarki były na sztandarach. Po wyborach zapomnienie. I znowu trzeba było na ulice wychodzić. Jedynie PIS w latach 2005-2007 po wyborach wywiązał się z obietnicy i pozwolił pielęgniarkom odbić się od finansowego dna ustanawiając podwyżkę płac 30%. Niektórzy nie pamiętają, inni nie chcą pamiętać , inni nie mogą pamiętać bo nie pracowali wówczas w tzw służbie zdrowia. Ale tak było. Pieniądze od Zembali pomogły również ale były okupione ogromnymi protestami i marszem 100 tysięcy pielęgniarek i położnych w Warszawie oraz uświadomieniem, że pielęgniarek i położnych zaczyna brakować a średnia wieku to 50 lat! Jednak kombinacje z tymi pieniędzmi też rozsnuły niemały ferment i uczucie porażki. A czy nasze samorządy strzegą nasz interes tak jakbyśmy tego chciały? Możnaby wymieniać.

#161  2018.12.09 00:02:10 ~Do 158

Zgadzam się - jako żywo stanęły mi przed oczami tamte czasy :)

#162  2018.12.09 11:56:31 ~Aga

Pozdrawiam wszystkie kolezanki. Efekt koncowy poprzedzony ,walka o podwyzke" zostal zakonczony przez rzad takim niesmakiem wsrod pielegniarek. Jak czytam niektore obrazliwe wpisy i riposty osob na tym forum, to az trudno uwierzyc, ze pisza to pielegniarki. I tutaj nasuwaja mi sie slowa kiedys zaslyszane cyt. , W zyciu mozna zdobyc wiele: wyksztalcenie, wladze, pieniadze, ale z TYM CZYMS TRZEBA SIE PO PROSTU URODZIC"

#163  2018.12.09 20:13:01 ~Do 162

Zgadzam się w 100%. Przypomina mi się takie powiedzenie: Jeśli ma się wiedzę to warto mieć klasę bo wykształconych chamów mamy całą masę.

#164  2018.12.11 17:00:41 ~Do 162 i 1

W tym sęk, że wiedzę można przyswoić, wykształcenie zdobyć. , Natomiast klasy i kultury nie wykładają na żadnej uczelni, z tym się rodzi i wynosi się z domu. Jak widać nie wszystkim jest to dane. Pozdrawiam.

#165  2018.12.13 08:01:54 ~Piel.

Panie Mielcarek proszę ale to bardzo proszę nie prowokować wątków na temat wykształcenie pielegniarek. To jest poniżej pasa ! Wstyd, żenada.To Pan przyczynia się m.in. fo deprecjacji zawodowej pielegniarek.Prosze usuwać obrażające nas wypowiedzi opiekunów medycznych.Pracują za pielęgniarki a oni to co - wykonują zadania pielegniarek co do nich należą ? A czego się uczyli i w jakiej niedzielnej szkółce !

#166  2018.12.13 11:07:24 ~Piel.

Rozmawiałam dziś z gimnazjalistą.Gdy spytałam czy koleżanki z klasy zainteresowane są zawodem pielęgniarki to odpowiedział" "nie - co pani " To jakie zawody wybierają - zapytałam? To odpowiedział mi: " dużo dziewczyn chce być nauczycielkami " Nie zdziwiła mnie taka odpowiedź. Do 165 dobrze napisane !

#167  2018.12.28 19:45:37 ~Do 40

"Zgoszknieć" można czytając twoje wypociny, i to pisze "wykształcona" pielęgniarka! Jeżeli posiadłaś wiedzę z pielęgniarstwa na takim poziomie, jak twoja umiejętność pisania, to strach "paczeć" co będzie dalej.

#168  2018.12.30 19:44:03 ~Do 167

Masz rację - nie można "paczeć" na te byki w tekście Pani " 40" ani interpunkcji , ani ortografii , ani składni, ani stylistyki. Tak to teraz wyglądają owoce dzisiejszej oświeconej nauki? O kulturze nie wspomnę.

#169  2019.01.06 10:31:02 ~ujawnić

Uposażenie Zarządu związków zawodowych i pielęgniarek oddziałowych .

#170  2019.01.06 10:34:05 ~do 160

Państwo i Unia pomagała ,bezpłatne specjalizacje i bezpłatne studia pomostowe i studia dzienne magisterskie ,gdzie niektóre w wieku 50 lat robiły! Dlaczego pani z wieloletnim stażem nie poszła na studia pomostowe.

#171  2019.01.09 12:14:02 ~kaja

Licencjat, mgr, specjalizację robi się tylko po to żeby lepiej zarobić bo po nic innego.Panie z mgr muszą się docenić.Jak ich ,gnębili" to teraz one muszą pokazać na co je stać,musza być górą najlepiej na równo z lekarzami.To nie te studia i magister jakie były ze 20 lat temu.Teraz to połowa tych ,studentek" nie zdałaby tamtych egzaminów.Panie magr piersi do przodu teraz nastał wasz czas.korzystajcie z tego póki czas bo za niedługo przyjdą panie piel. z doktoratem i Was wyrolują. Ciekawe na jakiej podstawie ktoś określił ile powinna zarabiać piel z mgr czy bez .Rozumiem 500 zł ale 2000 to już przesada.Przeciesz wszystkie piel. robią to samo.

#172  2019.01.09 12:45:56 ~kaja

Do #40 ujawnij ile zarabiasz mądralo.Pogadamy za lat 10 czy będziesz mówić tak samo.Jak się jest młodym to by się z góry zdobywało.Popracuj trochę niech Cię dopadnie ,wypalenie zawodowe" ,choroby,dzieci w domu,codzienne kłopoty,stresy.Zapiejesz inaczej.Życzę Ci tego optymizmu za lat 20.Wtedy Ty będziesz reliktem na wymarciu.Traktuj starsze pielęgniarki dobrze i z szacunkiem bo tak Ciebie potraktje młodzież na starość.

#173  2019.01.14 09:02:47 ~Aga

Za 20 lat wszystkie będą miały mgr i spec i kłótnie się skończą.