Oto, dlaczego trzeba na nowo napisać siatkę płac w ochronie zdrowia, w tym pielęgniarek.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych



Oto, dlaczego trzeba na nowo napisać siatkę płac w ochronie zdrowia, w tym pielęgniarek.

Poniżej publikujemy projekt okładki grudniowego wydania miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych, który jest kolportowany do 600 szpitali w całej Polsce.

Jakieś sugestie, opinie?

Zobacz także: Pielęgniarka: gdybym w przeciągu swoich 40 lat pracy chociaż na jednej nocy w roku miała samopoczucie niespójne z rzeczywistością to tyle samo ofiar miałabym na koncie!

Mariusz Mielcarek  

Zobacz także: Pielęgniarka: gdybym w przeciągu swoich 40 lat pracy chociaż na jednej nocy w roku miała samopoczucie niespójne z rzeczywistością to tyle samo ofiar miałabym na koncie!

Zobacz także: 

 

Zobacz także aktualności według działów:

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek

Pielęgniarkom źle wypłacają 1100

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


Komentarze użytkowników

#1  2018.12.04 14:59:15 ~Iza

Wszystko jest popiep. Uciekać z daleka od tego zawodu. Za taką odpowiedzialność za cudze życie za takie pieniądze to tylko samoobsługa i lekarze. Pielęgniarki są niepotrzebne.

#2  2018.12.04 15:26:29 ~Bartek

Zawsze można za granicę jechać są oferty 3200 euro na etacie

#3  2018.12.04 15:34:50 ~Jan

Przestańcie dorabiac na kilku etatach a problem sam się rozwiąże. Albo zamkną szpitale, albo zaczną płacić lepiej.

#4  2018.12.04 15:38:28 ~Jan

Jeśli nie ma pieniędzy na podwyżki to wprowadza się temat zastępczy. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie myślał że dyrekcja podniesie pielegniarki pensję o 100 procent.

#5  2018.12.04 16:10:37 ~Piel.dyp.

Czyli teraz lepiej przejść na opiekunkę ,pracy połowa odejdzie szczególnie tej odpowiedzialnej i papierowej czy komputerowej Baaaajka a kasa taka sama Dobra perspektywa pół etatu na emeryturze

#6  2018.12.04 17:57:15 ~Piel

I Wy w to uwierzyłyście ? Nigdy nie było i nie będzie podziału. Robią wszystko aby nas podbyrzyć.

#7  2018.12.04 18:00:16 ~Piel

Szkoły tylko nabijają sobie kasę i nic wiecej. Ciekawie co wymyślą jak już wszystkie będziemy mgr i specjalistkami. Nie obejdzie się za kilka lat bez doktoratu. Siatki płac to tylko papierek i nic więcej.

#8  2018.12.04 19:51:53 ~Iipa

Drogie Panie, gdyby wasze specjalizacje były coś warte tzn. robione po uzyskaniu tytułu mgr i odpowiedniego stażu i miały krytetia rekrutacji jak lekarze, farmaceuci i diagności, mogłybyście mieć pretensje.Jednak powtarzam to do znudzenia- wasze specki to jedynie papierki.Proszę porównać godziny kształcenia, sposób rekrutacji, zdawanie egzaminu może zrozumiecie o czym mówię.To pić na wodę fotomontaż

#9  2018.12.04 23:43:55 ~Do 8 lips

Wydaje mnie się że piszesz tak z zazdrości mam studia i dwie specjalizację na wiosnę bronię doktorat pracuje w szpitalu i prowadzę wykłady na uczelni. Nauka ciężko było dużo zajęć badań więc jest przykro jak ktoś kto się nie zna nie przeżył tego i wszystkich stresów z tym związanych pisze takie głupoty.

#10  2018.12.04 23:47:23 ~Do 8 lipa

Ty podla zazdrośnico nie piszbzdur wynika z tego że się nie uczyłam dlatego piszesz bzdury umiejszajac koleżankom które zdecydowały się na naukę i podnoszenie kwalifikacji

#11  2018.12.05 02:01:53 ~Mgr inż.

Drogie Panie gratulacje! Ale nie tylko Wy posiadacie wyższe wykształcenie, takich ludzi są na pęczki, ale jakoś tylko pielęgniarki każdy problem sprowadzają do tego tematu i upajają się tym do zemdlenia. Klasy i inteligencji nie można "zrobić" na żadnych studiach.

#12  2018.12.05 05:39:02 ~Do#9

O jakości uczelni i poziomie absolwentów świadczą kwalifikacje pracowników naukowych. Magister wykładowcą ? Na "prawdziwej" uczelni byłabyś asystentką prowadzącą ćwiczenia.

#13  2018.12.05 06:40:11 ~Do 10

Nie "umiejszaj" sobie do woli:) :). Ja niestety muszę ci UMNIEJSZYĆ, bo jak na osobę "wykształconą" pisząc, robisz błędy. Sorry, wykształcenie zobowiązuje:) :) Podnieś jeszcze kwalifikacje z pisowni:)

#14  2018.12.05 09:47:25 ~Ania

Sekretarka medyczna więcej kasy niż pielęgniarka .ale numer

#15  2018.12.05 10:45:19 ~Rebeka

Myślę,że co niektóre panie , gdyby tak się spotkały to mogłyby nawzajem pozabijać się tymi dyplomami. Która ma więcej kursów i szkół miałaby większe szanse. Potem zostałyby te "najmądrzejsze" i dalej by szkoły robiły aby mieć garście pełniejsze. ŻENADA. Wszystkie siedzimy w tym nieszczęsny pielęgniarstwie. Zamiast pomagać sobie na to my na siebie z garściami. I co udowadniamy. GŁUPOTĘ. Po to było robić te papiery i kusry?

#16  2018.12.05 11:58:19 ~mila

Trzy grupy dla pielęgniarek: pielęgniarka z wyższym ze specjalizacją, ze specjalizacją lub wyższym i pielęgniarka. Jak można było dopuścić do takich głupot w zapisach tabeli. Tylko pielęgniarki mają rozdzielone wyższe: na mgr i lic. Pozostałe grupy zawodowe mają wyższe i liczą się im obydwa stopnie studiów i mgr i lic. jako po prostu wyższe. Ludzie gdzie nasze związki zawodowe a o Izbach nie wspomnę. Gdyby innym dzielono tak jak pielęgniarkom to nie byłoby podstaw do oburzenia a tak to SKANDAL!

#17  2018.12.05 12:05:58 ~jeszcze ra

Taka wysoka grupa dla sekretarek to robota niezorientowanej w niczym lekarki Chybickiej. Oglądałam kiedyś jakąś relację z komisji sejmowej. No ręce opadły mi jak się wypowiadają politycy nie mając pojęcia o czym mówią i działają punktowo. No to dajmy tym więcej bo nie przyjdą do pracy. Pani Chybicka sekretarki w oddziałach już dawno są i będą zarabiały więcej niż pielęgniarki bez magistra i specjalizacji.

#18  2018.12.05 18:17:43 ~Do 11

Doktoranci moga prowadzic wyklady i czesto robia to w ramach dydaktyki lub przyslugi. tez jestem po studiach panstowywch w duzym miescie i rowniez technicznych i wcale nie ma tam wielu tytulow naukowych. Głownie mgr i doktorzy.

#19  2018.12.05 18:29:19 ~piel

My pracujemy lekarze zarabiają.