Pielęgniarka: gdybym w przeciągu swoich 40 lat pracy chociaż na jednej nocy w roku miała samopoczucie niespójne z rzeczywistością to tyle samo ofiar miałabym na koncie!

Pielęgniarstwo 2018.

Poniżej publikujemy projekt okładki grudniowego wydania miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych, który jest kolportowany do 600 szpitali w całej Polsce.

Jakieś sugestie, opinie?

Mariusz Mielcarek  

Komentarz na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także: Kolejna niespójność z rzeczywistością! Zapowiadano, że odciążą pielęgniarki a tylko 10-15% wykształconych opiekunów medycznych podjęło pracę w zawodzie.

Tak się kończą obrady i porozumienia podpisywane w środku nocy, gdybym w przeciągu swoich 40 lat pracy chociaż na jednej nocy w roku miała samopoczucie niespójne z rzeczywistością to tyle samo ofiar miałabym na koncie!!!!!! Ta mała tabelka to lustrzany obraz szacunku do zawodu, do wykonywanej przez nas pracy przez kolejne rządy i nieskazitelne utytułowane przedstawicielki izb i związków!!!!! Szkoda tylko że przez głupotę i niechlujstwo z czasem dojdzie do zamknięcia szpitali z braku pielęgniarek, cała masa kolejnych roczników po LM i SM odejdzie bo zaczyna mieć dość dokopywania na każdym kroku!!!! Stypendia, licencjaty dla Ukrainek, dofinansowania 2 pierwszych lat pracy itd a reszta pomimo doświadczenia i Dyplomu z którego jestem całe życie dumna okazuje się niepotrzebna, pamiętam w pierwszych latach pracy jak dbano o najstarsze - finansowo!!!! Świat zwariował, pielęgniarka z sercem nazywana jest służalczą, mówi się o partnerstwie z lekarzem w procesie leczenia tej z mgr i specjalizacją!!!! Jestem przekonana że partnerstwo było kiedyś, zaufanie i słuchanie drugiej strony!!!! Teraz tylko panie żyjące między innymi z kształcenia żyją w bajce niemożliwej w rzeczywistośc !!!! Szukają pomysłów jak przekonać młodsze do pozostania w kraju - strzelając jedocześnie sobie w kolano - podwyżki nie dając ciężarnym na długich L-4, jak po porodach mają wrócić jeśli już czują się tak jak my po latach!!!!! Nie ujęcie koleżanek chorujących długo z dużym bagażem lat pracy to barbarzyństwo!!!!! Ale wierzę, karma wraca i boli .....

Dane autorki komentarza do wiadomości redakcji portalu

Zobacz także: Kolejna niespójność z rzeczywistością! Zapowiadano, że odciążą pielęgniarki a tylko 10-15% wykształconych opiekunów medycznych podjęło pracę w zawodzie.

Zobacz więcej komentarzy na fanpage Portalu Pielęgniarek i Położnych


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


Zobacz INFORMATORY:

  

Komentarze użytkowników

#1  2018.12.05 06:37:30 ~Piel

Brawo

#2  2018.12.05 08:47:26 ~Ja

Pracuje w dps. Opiekunki wykonuja cala najgorsza robote(pampersy,kapiele,lozka, pranie,sprzatanie pokoi pensjonariuszy, wychodzenie z nimi na dwor,animacja czasu wolnego dla podopiecznych itd). Ale nie wyobrazam sobie zeby ich nie bylo. Nie piszcie bzdur ze nie maja obowiazkowPielegniarka wykonuje wszystkie swoje obowiazki:leki, kroplowki,opatrunki itd.ale i tak ma czas usiasc tylko w czasie swojego posilku bo mamy go zagwarantowany i szef pilnuje zebysmy go zjadly.

#3  2018.12.05 08:52:27 ~Iga

Jeszcze ze 2-3 lata i z zawodu odejdzie 56000 albo wiecej pielegniarek po LP i SM,odejdziemy na emerytury. Zostana same magisterki ze speckami i beda musialy zakasac rekawy i wziac sie do pracy. Nas nie bedzie wiec beda zalewaly swoim jadem licencjatki,ktore jeszcze nie popedzily (z roznych powodow zyciowych) na magisterki i specki. Na Ukrainkach sie nie wyzyja bo one sobie nie pozwola na to. Oczywiscie jesli w ogole zechca sie u nas ksztalcic. Bo bez problemu nostryfikuja swoje rodzime dyplomy na Zachodzie,nie musza konczyc tamtejszych szkol.

#4  2018.12.05 13:26:11 ~piel

DPS a szpital to zupełnie inna sprawa. Opiekun medyczny to podstawowy personel w pierwszym a pielęgniarka w drugim. W szpitalu piel. nie wykonują np antybiotyków w odpowiednim czasie bo muszą zmieniać pampersy i transportować chorych na badania. Generalnie jest tak ,że pielęgniarki harują bardziej w szpitalach a opiekunki w dps- ach . Jeśli w szpitalu na zmianie są 2 piel. i 1 opiekunka to sama żadnej toalety nie zrobi bo albo nie chce albo nie jest w stanie więc czeka na pielęgniarki i ma czas na odpoczynek. Lepiej więc zeby były 3 pielęgniaki szczególnie gdy praca pielęgniarki i opiekunki ma tę samą wartość/cenę.

#5  2018.12.05 13:33:19 ~Do Igi

Niech pani już przestanie, bo takim komentarzem też pani sączy jad. To działa w obie strony. Proszę nie robić świętych z pielęgniarek po LM i SM, bo wśród nich również są lenie i rutyniary, które pomiatają młodszymi od siebie i wyśmiewają koleżanki w swoim wieku, tylko dlatego, że w wieku 45-55 lat chciało sie im zrobić i magistra i specjalizację. Sama tego doświadczyłam, więc proszę nie pisać bzdur. Pracuję i z młodymi koleżankami i z tymi starszymi. Zarówno wśród jednych, jak i wśród drugich są te dobre i te gorsze. W każdym zawodzie są ludzie i ludziska i nie ma to nic wspólnego z wiekiem.

#6  2018.12.05 19:23:06 ~Ello

Bogu dziękuje ze nie pracuję w sxpitalu czytajac wasze komentarze.Mam swoją działalność swój kontrakt z NFZ.Nie muszę nikogo słuchać.jestem Panią sana dla sibie

#7  2018.12.06 06:30:24 ~Do#6

Pozdrawiam , gratuluję drogi zawodowej. Też jestem od kilku lat "indywidualną specjalistyczną" z kontraktem z NFZ. A kiedyś byłam oddziałową w wojewódzkim szpitalu . Teraz jestem pracodawcą i pracownikiem - dwa w jednym. Jestem też księgową, prawnikiem, informatykiem, zaopatrzeniowcem, kierowcą i sprzątaczką w mojej firmie. "Sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Polecam odważnym koleżankom,choć nie mogę obiecać, że początki takiej działalności będą łatwe.

#8  2018.12.06 14:32:27 ~KTO DOPUSZ

Do Zarządzania biednymi spracowanymi pielęgniarkami przez swoje całe życie zawodowe.Oddziałowe mają żle jak mogą rządzić w jednym szpitalu 30 lat plus w wieku już emerytalnym.Halo panie ,halo co się dzieje.

Dodaj komentarz