Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia

będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek

między oddziałami".

Zobacz także: Pielęgniarz zapytał NFZ ile szpital na niego dostaje zembalowego. Dostał odpowiedź...

Od stycznia 2019 roku w szpitalach obowiązują nowe normy dotyczące minimalnej liczby pielęgniarek na oddziałach. To kolejny punkt wynegocjowanego latem pakietu ministra Szumowskiego. Zgodnie z rozporządzeniem, na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki, a na oddziałach o profilu zabiegowym - 0,7. Wiele szpitali w tej sytuacji nosi się z zamiarem likwidacji części łózek aby sprostać obowiązującym wymogom. A jak jest w świnoujskim szpitalu?

Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: W większości spełniamy wymogi...

Zobacz także: Pielęgniarz zapytał NFZ ile szpital na niego dostaje zembalowego. Dostał odpowiedź...

Zobacz także:

Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy... likwidują szpitalne łóżka!

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Komentarze użytkowników

#1  2019.01.06 01:01:42 ~Iva

Jak zaczną przenośić to pójdziemy do innej pracy dość tego poniewierania nami. Nikt nigdy dość

#2  2019.01.06 01:04:58 ~Iza

Poczytajcie ile płacą w Arabii to tu będą nas przenosić wolne żarty

#3  2019.01.06 01:06:31 ~Maja

Jest nabór do Arabi kupę kasy płacą super

#4  2019.01.06 01:09:51 ~Aga

W Rossmanie więcej się zarobi to się przeniosę mniej stresu

#5  2019.01.06 03:07:38 ~PIEL

Ciekawe jak będzie ze specjalizacją. Anestezjologiczne na internę ? Zresztą dyrektor może oddelegować na 3 mc. , ale nie może przenieść na stałe, jeżeli w umowie masz zatrudnienie na konkretnym oddziale. Może warto się przewietrzyć. Kołdra jest za krótka. Czas na opiekunki i solidne pensje. Po co kończą różne zdrowia publiczne, zarządzania i inne menadżerskie jak miotają się bez sensu. Co jeszcze chcą ugrać ? Czy nie rozumiecie, że my odchodzimy na emerytury ? Cuda, cuda ogłaszają, bo zamkną kilkaset łóżek i wtedy będzie więcej pielegniarek. I dawaj dalej nimi poniewierać , przesuwać, mniej płacić. Obudźcie się geniusze. Może MZ wkroczy w tę radosną twórczość, bo ludzie zaczną w domach umierać z braku pomocy.

#6  2019.01.06 08:09:18 ~Aga

Pielęgniarki zarabiają bardzo dużo kasy, biorą robotę w dwòch szpitalach,pracują na dwa etaty zarobki na rękę ponad 4 tyś. Dlaczego kłamią ,że mają mało!

#7  2019.01.06 08:15:45 ~Sylwia

Tak to prawda, zarobki mają ponad 4 tysiące i mają zdrowie pracować w drugiej pracy bez wolnego praktycznie. Jeśli znasz język to można wyjechać i zarabiać 10 tysięcy.Dostają premie dodatek nocny i dyżury świąteczne.I ciągle im mało są pazerne i tyle w tym temacie kropka

#8  2019.01.06 10:13:23 ~związki za

Należność do związków zawodowych daje poczucie bezpieczeństwa ,Zarządowi związków ,ale nie zwykłym pracownikom.Zarząd ma stanowiska i są nie do ruszenia! Po co my płacimy składki .

#9  2019.01.06 10:15:32 ~ile szpita

Przeznaczają na utrzymanie związków zawodowych ? Dlaczego najczęściej należą do nich ,po liceum które działają i z tego mają same korzyści.Kto odpowie ?

#10  2019.01.06 10:48:17 ~do 6

4000 zł to dużo? Z dwóch miejsc pracy? Chyba kpisz. W takim razie nie warto pracować jako pielęgniarka.

#11  2019.01.06 11:28:13 ~Ja

W naszym szpitalu już się zaczęło łączenie oddziałów z np. pracowniami wykonującymi specjalistyczne badania, tylko po to by normy się zgadzały

#12  2019.01.06 11:55:31 ~Piel

Do 6 i 7- proszę wykształcić się i pracować w zawodzie pielęgniarki i otrzymywać tak "wysoką " pensję. A żeby otrzymać wynagrodzenie za noce, święta to chyba trzeba stawić się do pracy, bo za darmo nie płacą tych ochłapów. Myślę, że wolicie noce i święta spędzać w bardziej przyjemnym miejscu z rodziną, a nie w szpitalu zasuwać

#13  2019.01.06 13:56:52 ~Iwona C

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i całkowicie dobrowolna. Zostanie ona użyta do celów naukowych. https://docs.google.com/forms/d/1n27OAjhodZ9-GeVOjPRAiRgIRPDOYmHghFX45Q4lhsI/viewform? edit_requested=true

#14  2019.01.06 14:44:38 ~do 5

Pomartw się o siebie,a nie martwisz się jak większość starszego pokolenia pielęgniarek o dyrektorów,pacjentów i zyski firm szkoleniowych.

#15  2019.01.06 15:57:18 ~do 6

Zarobki na rękę ponad 4 tys. za dwa etaty czyli ZA JEDEN ETAT PRACY PIELĘGNIARKI NA RĘKĘ PONAD DWA TO JEST " DUŻO KASY " ? . Puknij się w pusty łeb .

#16  2019.01.06 21:05:57 ~Piel

W Tarnowie w nowym szpitalu jest ogrom piekegmiarek które ukończyły 60 mogą spokojnie odejść na emeryturę i nie będzie żadnych rotacji , niech ustąpią od stołków panie oddziałowe przecież nie musza do śmierci rządzić.

#17  2019.01.06 22:23:39 ~Piel

Niech naczelne też trochę pracują , a nie tylko układają się z dyrekcją, izbami