Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek.

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.


Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek


Zobacz także:

Szefowa pań w czepkach: "pielęgniarki nie są przypisane do

oddziałów. Ogólnie szpitale zatrudniają pielęgniarkę na szpital.

Jest więc możliwość przesuwania pomiędzy oddziałami".

Posłuchaj audycji radiowej:

Jest sprawa: normy zatrudnienia pielęgniarek

W szpitalach likwidują łóżka, by sprostać nowych normom zatrudnienia pielęgniarek. Ale czy rachunki matematyczne sprawią, że w placówkach personel medyczny będzie bardziej liczny? Czy możemy być spokojni, że w przyszłości nie zabraknie pielęgniarek?

W audycji „Jest sprawa” gośćmi byli Jarosław Rosłon – dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Krystyna Ptok – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Posłuchaj o czym opowiada pani Ptok szefowa związku pielęgniarek - słuchaj tutaj


Wywiad z dyrektorem szpitala. Normy zatrudnienia pielęgniarek?

Zmieniamy organizacje pracy na okulistyce. Pacjenci nie będą

leżeć na łóżkach tylko na fotelach. GENIALNY POMYSŁ!


Zmiana współczynników pracy.

Pielęgniarko! Czy w twój  pracodawca zmienił współczynniki pracy w grupie zawodowej pielęgniarek i położnych.

Czy pielęgniarko zyskałaś finansowo? Ile?

Prezydent w dniu 3 października podpisał ustawę  z dnia 13 września 2018 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Podpisana ustawa zawiera nowy podział pielęgniarek i położnych na grupy.

Poprzedni podział pielęgniarek i położnych był następujący:

Podział pielęgniarek i położnych w podpisanej przez prezydenta ustawie jest następujący:

Kiedy powyższy podział pielęgniarek i położnych wszedł w życie?

Ustawa podpisana przez prezydenta, została ogłoszona w Dzienniku Ustaw w dniu 10 październia 2018 r.

Zobacz ustawę w Dzienniku Ustaw.

Wejście jej w życie "nastąpiło po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia".

Wobec powyższego nowy podział pielęgniarek i położnych wszedł w życie 25 października 2018 r.

Co musieli zrobić pracodawcy, kiedy ustawa weszła w życie? 

Pracodawcy musieli zawrzeć ze związkiem zawodowym pielęgniarek i położnych porozumienie uwzględniające nowy podział pielęgniarek na grupy oraz nowe współczynniki pracy, w terminie jednego miesiąca od wejścia w życie przedmiotowej ustawy, czyli do 24 listopada 2018 r.

Poniżej cytuję ustawę w części omawianej kwestii: 

Art. 3. 1. Pierwsze porozumienie, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, w zakresie pracowników działalności podstawowej, innych niż pracownicy wykonujący zawód medyczny, oraz pielęgniarek i położnych w zakresie zmiany ich współczynników pracy, zawiera się w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Jak pracodawcy oraz związki zawodowe pielęgniarek wywiązały się z powyższego obowiązku? 

Mariusz Mielcarek   

Więcej informacji w sprawie:

INFORMATOR - nowa siatka płac pielęgniarek i położnych 2018


Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek (aby spełnić nowe normy zatrudnienia) kosztowałoby szpital 6 mln rocznie.

Nasza dyrekcja zmniejszyła liczbę pielęgniarek na zmianie. Gdy wspomniono o nowych normach to powiedzieli, że zobaczą co powie kontrola!

Pielęgniarka pyta: A jak mają się te nowe normy zatrudnienia do oddziału zabiegowego 16 łóżkowego, gdzie na etacie pracuje tylko 5 pielęgniarek, a reszta na umowach zlecenie?

Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek.

Wideo wywiad z dyrektorem szpitala. Normy zatrudnienia pielęgniarek? Zmieniamy organizacje pracy na okulistyce. Pacjenci nie będą leżeć na łóżkach tylko na fotelach. GENIALNY POMYSŁ!


Komentarze użytkowników

#1  2019.01.07 22:10:05 ~piel

Likwidacja łóżek to tylko "malowanie trawy na zielono" gdyż na ich miejsca będą tzw. dostawki w dwóch wymiarach ostro dyżurowe i planowe. Zrobi się miejsce i będzie tak jak było. Bo to nie będzie podlegało żadnej kontroli. TO JEST NAPRWADĘ WIELKIE< WIELKIE OSZUSTWO! I jak zwykle nic z tym nie będzie można zrobić.

#2  2019.01.07 22:47:30 ~ Norma

Poszła propaganda. I z norm wyszła granda.

#3  2019.01.07 23:17:17 ~piel

Krótki film o dobijaniu. Czyli normy po polsku !

#4  2019.01.08 12:18:16 ~mgr ze spe

Bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem USK z Opola cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) (wtedy personel będzie się zgadzał) na rzec foteli czyli chirurgii dnia jednego i wówczas będzie można obsłużyć 2-3 razy więcej pacjentów. Mam pytanie do pana dyrektora a ta dwukrotna czy nawet trzykrotna liczba pacjentów więcej to się sama obsłuży? Do Nich nie jest potrzebny personel pielęgniarski? Pytam, bo sama pracuję na okulistyce w innym mieście i mamy też chirurgię dnia jednego i przy takim pacjencje nie ma mniej pracy niż przy takim co już leży w oddziale a wręcz więcej.

#5  2019.01.08 14:50:24 ~Anka

U mnie już w grudniu oddziałowa się cieszyła ze zlikwiduje łóżka na polecenie dyrektora a w zamian tego będą dostawki. I wszystko będzie po staremu. Przecież mniejsza liczba łóżek to ZWOLNIENIE LEKARZY! A tego dyrektor i jego przydupasy nie zrobią ! I kierat mamy bez zmian.

#6  2019.01.08 15:32:32 ~Iza

Ale to wszystko porąbane a tymi fotelami to najfajniejsze. Fotele będą obsługiwane przez lekarza albo samoobsługa super. Tak to rozumiem bo pielęgniarce nie zapłacą oczywiście.

#7  2019.01.08 16:00:19 ~pielęgniar

A stanowiska kierownicze dalej ,będą piastować stałe oddziałowe od 20 lub więcej lat.Beznadzieja goni beznadzieję.Do puki nie będzie dwóch kadencyjności ,to lepiej nie będzie.Ambitne i mądre pielęgniarki nie mają żadnych szans ,żeby się wybić! Oddziałowe to temat rzeka! Działają w związkach zawodowych -działają w Izbach,a przede wszystkim bardzo się dobrze znają z odpowiednimi ludżmi. Szary ,skromny człowiek chcący coś zmienić nic nie zrobi na lepsze,bo nikt go nie dopuści.Stanowczo za długo pozwolono oddziałowym rządzić-za długo,dlatego mamy tak jak mamy.

#8  2019.01.08 16:03:39 ~jaka jest

Droga do sukcesu w pielęgniarstwie,oczywiście żadna ,bo spokojna mądra nie ma nadziei na stanowisko.

#9  2019.01.08 18:57:24 ~Piel

Oddział dwuodcinkowy , na jednym odcinku dwie pielęgniarki a na drugim jedną. Wszyscyowia nie jesteś sama jesteście we trzy ! U Was też tak robią wodę z mózgu, raport podpisuje sama i sama zdaję koleżanka jak chce to pomoże a jak nie to nie, sama biorę odpowiedzialnośc za pacjentów. Wprowadzili normy i nadal pojedyncze dyżury!

#10  2019.01.08 20:12:40 ~Iwona C

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i całkowicie dobrowolna. Zostanie ona użyta do celów naukowych. https://docs.google.com/forms/d/1n27OAjhodZ9-GeVOjPRAiRgIRPDOYmHghFX45Q4lhsI/viewform? edit_requested=true

#11  2019.01.09 22:12:00 ~Kapral

500+ a może 1500+ i naprawdę będzie kasa na wszystko. Igrzyska dla narodu by tylko utrzymać się przy korycie. Paranoja z rozdawaniem kasy nieswojej. Bardzo dobrze że strajkują pielęgniarki a za nimi pójdą inne grupy zawodowe. Tak trzymać.

Dodaj komentarz