Wideo wywiad z dyrektorem szpitala. Normy zatrudnienia pielęgniarek? Zmieniamy organizacje pracy na okulistyce. Pacjenci nie będą leżeć na łóżkach tylko na fotelach. GENIALNY POMYSŁ!

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.


Wywiad z dyrektorem szpitala. Normy zatrudnienia pielęgniarek?

Zmieniamy organizacje pracy na okulistyce. Pacjenci nie będą

leżeć na łóżkach tylko na fotelach. GENIALNY POMYSŁ!


Pielęgniarka pyta: A jak mają się te nowe normy zatrudnienia do
oddziału zabiegowego 16 łóżkowego, gdzie na etacie pracuje

tylko 5 pielęgniarek, a reszta na umowach zlecenie?

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Zobacz także: Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek. 

- A jak mają się te nowe normy zatrudnienia do oddziału zabiegowego 16 łóżkowego, gdzie na etacie pracuje tylko 5 pielęgniarek, a reszta pielęgniarek pracuje na umowę zlecenie z innych szpitali. Czy w te nowe normy będą wliczane także pielęgniarki dochodzące z innych szpitali na umowę zlecenie?

- Norma jest liczona w pełnych etatach a nie " sztukach" że tak nieładnie powiem o pielęgniarkach. U mnie na oddziale 60 łóżkowym. 60x0,6 etatu wychodzi 36 pielęgniarek (pełnych etatów!) Po policzeniu nas etatowców + zleceniówki i kontraktowe (ich dyżury policzone "na sztuki") wychodzi nas w sumie 25 etatów. W tym oddziałowa, koordynująca, pomoc oddziałowej (sama nie wiem po co ta pielęgniarka jest zatrudniona ) +zabiegowa. Brakuje 10 pełnych etatów! Czasami jest 1 lub 2 łóżka wolne. Ale norma to 100 % obłożenia ! Harówka nieziemska.  
 
- Też jestem stara ale nie mam mentalności niewolnika i przekonania, że pielęgniarka w polskim szpitalu powinna harować. Sam charakter pracy, szkodliwość środowiska pracy, wszechobecne ręczne dźwiganie z powodu braku sprzętu, odpowiedzialność za ludzkie zdrowie / życie i jego ratowanie są wystarczająco obciążające a do tego jeszcze praca "za trzech", nieadekwatne do powyższego wynagrodzenia i brak jakichkolwiek przywilejów.To skandal, że w 21 wieku pielęgniarka w Polsce nie ma określonego limitu podopiecznych, co oznacza ze może mieć dowolną liczbę chorych i ich różny stan zdrowia/zapotrzebowania na opiekę. Takie postawy służących bardzo źle robią pielęgniarkom. Jeśli młode koleżanki nie chcą tyrać i szukają lepszych warunków pracy i płacy to jest to bardzo zdrowa postawa i absolutnie godna naśladowania.

Zobacz komentowany artykuł: Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy... likwidują szpitalne łóżka!


Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki
pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Zobacz także: Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek. 

- Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających. Mogę mieć i 9-10 pacjentów (niby to nie dużo ), jak przyjdzie do realizacji zleceń plus zapotrzebowanie pacjentów, nie starcza mi czasu do ich realizacji. Nigdy nie będzie lepiej, czy zmniejszą ilość łóżek, to będzie to samo, albo gorzej. Na zachowawczych wprowadzają sale intensywnej opieki dla kilku pacjentów. Tylko, że na OIT są 4 pielęgniarki na kilku pacjentów, na zachowawczych będzie sala reanimacyjna plus pozostali pacjenci. Oni nie milczą, nie śpią, oni żądają i to już. Czy nasze Panie i MZ pomyślało o tym, zapewne nie, natomiast dyrekcja tak.  

- U mnie na 60 łóżkowym oddziale brakuje 10 pielęgniarek (pełnych etatów) - po wprowadzeniu norm! Zapieprzamy na 12 godzinnych dyżurach we 3 plus w czarne dni opiekun. MASAKRA! A gdyby przyszła do pracy jakaś emerytka to byłby luksus! 90 % osoby leżące! GERIATRIA z lekarzem, który chce wdrożyć standardy interny z OIOM -em!  
 
- Nic innego nie pozostało tylko na gorąco wzywać Inspekcję pracy. Chyba sprawdzić będą musieli. Może to zadziała? Jestem przerażona.  
 
- Woj.śląskie - czekamy cierpliwie na wprowadzenie norm. Wg wskaźnika 0,6 na naszym oddziale brakuje 8 pielęgniarek. 

Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek (aby spełnić nowe normy zatrudnienia) kosztowałoby szpital 6 mln rocznie.

Nasza dyrekcja zmniejszyła liczbę pielęgniarek na zmianie. Gdy wspomniono o nowych normach to powiedzieli, że zobaczą co powie kontrola!

Pielęgniarka pyta: A jak mają się te nowe normy zatrudnienia do oddziału zabiegowego 16 łóżkowego, gdzie na etacie pracuje tylko 5 pielęgniarek, a reszta na umowach zlecenie?

Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek.


Komentarze użytkowników

#1  2019.01.08 08:26:38 ~Bea

A może łóżka wymienić na hamaki? Co ja gadam. Niech pacjenci lewitują, wtedy problem łóżek zniknie raz na zawsze!

#2  2019.01.08 12:19:50 ~mgr ze spe

Bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem USK z Opola cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) (wtedy personel będzie się zgadzał) na rzec foteli czyli chirurgii dnia jednego i wówczas będzie można obsłużyć 2-3 razy więcej pacjentów. Mam pytanie do pana dyrektora a ta dwukrotna czy nawet trzykrotna liczba pacjentów więcej to się sama obsłuży? Do Nich nie jest potrzebny personel pielęgniarski? Pytam, bo sama pracuję na okulistyce w innym mieście i mamy też chirurgię dnia jednego i przy takim pacjencje nie ma mniej pracy niż przy takim co już leży w oddziale a wręcz więcej.

#3  2019.01.08 12:26:01 ~piel.

Chory kraj ! Zlikwidują łóżka i tym sposobem dostosują normy zatrudnienia. A dowalą dwu-trzy krotnie więcej pracy? CUDOWNE ROZWIĄZANIE BRAWO

#4  2019.01.08 13:07:59 ~a_

Brakuje 80 pielęgniarek- pytanie : kto wykonuje na bieżąco ich pracę? Oczywiście że pielęgniarki, które są tam zatrudnione. Dyrektorzy próbowali się umówić między sobą, jak nie podbierać sobie pielęgniarek. Nie udało się ;d też pięknie. Fotele są po prostu hitem ;d;d Rozumiem, że chirurgia jednego dnia, ale przyjęcie 2, 3 x więcej pacjentów powoduje, że tych ludzi trzeba zaopiekować, ale wcześniej wydrukować stertę papierów, pobrać jakieś tam badania itp. To wszystko będzie zrobione -oczywiście kosztem pielęgniarek. Lekarz jeżeli jest na kontrakcie ma płacone od ilości zabiegów, natomiast pielęgniarka będzie miała 2, 3 x więcej pracy ciągle za taką samą pensję. Tak to się robi! Dokładnie tak, jak robią to lekarze.

#5  2019.01.08 13:41:26 ~piel.

To jest robienie pielęgniarek w jeszcze większe "bambuko" Podwyżki dali trzy razy z tej samej kasy to teraz chciałyście normy "będziecie miały" a zapiernicz 2 lub 3 krotnie większy bo tyle się zwiększy pacjentów. To przecież jest niewolnictwo nie praca!

#6  2019.01.08 13:52:39 ~Piel

Pytam ,czy pacjent siedzący na fotelu będzie mniej wymagający? A może sam się obsłuży , przecież to jakiś cyrk ,jak można brać pod uwagę liczbę łóżek na oddziale a nie faktyczną liczbę pacjentów? Koleżanki nie dajmy się ,kolejny raz chcą nam dokopać ! A co na to Izby ,związki ? Brakuje mi wręcz słów na określenie tej sytuacji ,to jeden wielki skandal ,zepsuty kraj ,jakimi ludźmi są dyrektorzy poszczególnych placówek ,gdzie honor ,gdzie człowieczeństwo ? My pielęgniarki jesteśmy LUDŹMI ! .

#7  2019.01.08 14:02:51 ~Toja

A może wszystkie łóżka szpitalne zastąpić fotelami i po sprawie !

#8  2019.01.08 14:11:02 ~!

To zmowa między dyrektorami placówek , takie rozwiązania będą powszechne, oczywiście kosztem pielęgniarek . Śmieją się nam w twarz ! Mam tego dość ! Znienawidziłem swój zawód !

#9  2019.01.08 14:24:47 ~!

Niech się zastanowią ci wszyscy , którzy dziś decydują się na wybór tego zawodu.Tak sobie myślę , że kto wie czy w przyszłości nie będą do pomocy pielęgniarkom kierowane np więźniarki ,czyli za karę , już ktoś kiedyś za karę pracował w tym zawodzie.

#10  2019.01.08 16:30:06 ~Jan

Czyli pacjentem leżącym w fotelu pielęgniarka w myśl decyzji dyrektora nie będzie się zajmować? To kto będzie się opiekować takimi pacjentami?

#11  2019.01.08 16:33:41 ~PIEL>

Proponuje zamienić wszystkie łóżka na fotele i zwolnić wszystkie pielęgniarki. Nie będzie łóżek nie będzie potrzeba pielęgniarek czy to nie jest genialny pomysł?

#12  2019.01.08 17:04:48 ~pielęgniar

A dlaczego nie umożliwić pielęgniarkom dodatkowej pracy na umowę zlecenie na swoim oddziale , kto będzie chciał i czuł się na siłach zabezpieczy brakujące dyżury. Przecież obecnie i tak trwa wędrówka pielęgniarek do innych szpitali do pracy na umowę zlecenie. Zmniejszenie liczby łóżek do niczego ne prowadzi, to jest ze szkodą dla nas wszystkich, bo będzie jeszcze trudniej dostać sie na oddział szpitalny.

#13  2019.01.08 17:41:44 ~Miś

Bareja wiecznie żywy !

#14  2019.01.08 17:46:42 ~piel.

Zamiast łóżek będą fotele i okaże się ,że jest dużo za dużo pielęgniarek. A pielęgniarki nie opiekują się łóżkami ani fotelami tylko pacjentami. Ale mogę się mylić -jestem pielęgniarką a nie dyrektorem.

#15  2019.01.08 18:20:42 ~piel

Brakuje etatów pielęgniarskich bo dyrektorzy jak zawsze oszczędzają kosztem zdrowia zatrudnionych pielęgniarek. W każdym szpitalu, każda pielęgniarka pracująca w systemie zmianowym zapieprza minimum pół etatu gratis. Jak długo jeszcze, pielęgniarki zaprzęgnięte do kieratu, siłą własnych mięśni, kości i nerwów będą ciągnąć szpitale ?

#16  2019.01.08 20:12:32 ~Iwona C

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i całkowicie dobrowolna. Zostanie ona użyta do celów naukowych. https://docs.google.com/forms/d/1n27OAjhodZ9-GeVOjPRAiRgIRPDOYmHghFX45Q4lhsI/viewform? edit_requested=true

#17  2019.01.08 20:22:59 ~plg.

Rozumiem, że te fotele będą liczone tak jak łóżka bo inaczej na tym oddziale dokonają się cuda nad cudami " 3x więcej zabiegów i mniej personelu ".

#18  2019.01.09 07:53:44 ~piel.

I wieźniarze dlaczego tylko więźniarki ? już byli w domach opieki i w innych placówkach.Praca brudna ciężka odpowiedzialna nie doceniona praca za karę przestrzegam przed wyborem pielegniarstwa!

#19  2019.01.09 07:57:53 ~obserwator

Do 12 i tak pisze pielegniarka zarobki 5,000/ 1 etat rozwiążą sprawę a nie ciagle traktowanie pielegniarstwa poniżej wszelkich reguł i zasad sprzątanie lepiej traktowane

#20  2019.01.09 08:01:52 ~Piel.

To żadne normy a zmuszanie dyrektorow szpitali do oszczednosci i likwidacji łóżek i znowu wysłużyli się znowu pielegniarkami!

#21  2019.01.09 08:03:03 ~do 20

Zgadza się

#22  2019.01.09 14:56:43 ~Do#12

Dlatego - Umowa o pracę i umowa-zlecenie u tego samego pracodawcy to rozwiązanie zgodne z prawem, o ile nie stosuje się go np. po to, by obejść przepisy dotyczące limitu nadgodzin. Można ją zawrzeć wtedy, gdy uwzględnia zadania wykraczające poza zakres obowiązków wskazany w umowie o pracę. Wynika to np. z wyroku sądu apelacyjnego w Lublinie z 17 sierpnia 2006 r. (III APa 24/06, OSA 2007/7/12).

#23  2019.01.09 15:35:09 ~klara

Można wysunąć wniosek, iż pacjentami w fotelach pielęgniarki nie będą się zajmować? Tylko kto? Lekarze? Super!

#24  2019.01.09 20:07:09 ~Obserwator

Normy dla pielęgniarek - cuda. Rzeczywistość widziałem na oddziale chirurgii szpitala na Czarnowie w Kielcach. Łóżka poupychane na salach jak śledzie, dodatkowe wzdłuż całego korytarza a między nimi biegajace pielęgniarki, seswisantki, studenci i rodzina. KOSZMAR! Czasami pokazują się lekarze którym przeszkadza ten tłok ale dlaczego nie zrobią z tym porządku? Z rozmów personelu wynika, że po remoncie część łóżek powinna była być zlikwidowana ale została. Kto za to odpowiada? Współczuję wszystkim ale najbardziej pacjentowi bo potrzebuje ciszy i spokoju oraz przestrzeni aby dojść do zdrowia.