MZ o pielęgniarkach - pojawiły się NAGLE duże deficyty kadry pielęgniarskiej.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek


Zobacz także poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga

 


MZ O PIELĘGNIARKACH: POJAWIŁY SIĘ NAGLE

DUŻE DEFICYTY KADRY PIELĘGNIARSKIEJ

Zobacz także: Pielęgniarki - opiekun medyczny pobierze badania. Rozszerzą jego kompetencje.

Zobacz także: Info dnia: MZ informuje o NAGŁYM deficycie pielęgniarek. Pielęgniarki komentują!

Zobacz także: Pielęgniarki - wiceminister w sejmie o Liceach Medycznych.  

Polskie pielęgniarki w szoku, po wypowiedzi wiceminister zdrowia pani Józefiny Szczurek-Żelazko, która w dniu 14 marca 2019 roku, powiedziała w sejmie:

 "pojawiły się NAGLE duże deficyty kadry pielęgniarskiej".

O punktowych brakach pielęgniarek, coś tam pani wiceminister mówiła w poprzednich latach...

Pani prezes izby pielęgniarskiej na wspólnej konferencji prasowej z ministerstwem zdrowia mówiła, że jeśli chodzi o liczbę pielęgniarek to "odbijamy się od dna". 

Pani przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek, na tej konferencji mówiła, że nie wierzy, żeby w jakimś szpitalu brakowało 60 pielęgniarek, aby wprowadzić nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.  

Zapewniano (ministerstwo i izba oraz związek pip), że w systemie jest odpowiednia liczba pielęgniarek do wdrożenia nowych norm zatrudnienia.

Teraz ta wypowiedź wiceministra zdrowia... Zobacz co mówi poniżej pani Józefina Szczurek-Żelazko w sejmie...

Zobacz także: Pielęgniarki - opiekun medyczny pobierze badania. Rozszerzą jego kompetencje.

Zobacz także: Info dnia: MZ informuje o NAGŁYM deficycie pielęgniarek. Pielęgniarki komentują!

wybrał: Mariusz Mielcarek
 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 

Komentarze użytkowników

#1  2019.03.17 16:15:46 ~Agata

Nie nagle.Złe słowo.Od dawna lepiej brzmi.Młodzież woli prace trenera personalnego niż pielęgniarki.Kasa bardzo ważna.Pielęgniarka na etacie musiałaby zarabiać 5000 netto by było atrakcyjnie.i normy przestrzegane i dźwiganie pacjentów nie przez pielęgniarki.i macie co prawda nie tłumy ale zawsze.

#2  2019.03.17 16:20:51 ~Jan

Zupełnie jakby się Szwejka słyszało

#3  2019.03.17 17:57:48 ~piel

" Szok, niedowierzanie, totalne zdziwienie, okazało się że jak się człowieka zabija to on umiera"

#4  2019.03.17 18:03:12 ~do 2

Wcale nie, Szwejk był inteligentny .

#5  2019.03.17 18:15:39 ~Szwejk

Skoro tak, to melduję nieposłusznie,iż uważam ,że w MZ siedzą dzbany, puste jak dzwony.

#6  2019.03.17 19:58:54 ~Artur

A ja mam wrażenie ze decydenci mają rozdwojenie jaźni ponieważ raz mówi się o nadmiarze raz a brakach i tak w kółko, ale chyba nadchodzi juz czas ze tych braków nie da się ukryć i wydaje mi się ze nie da się już tego zahamować, bo aby studenci masowo szli na studia musiałyby dość szybko pójść place ostro w górę, poprawić warunki pracy i jeszcze dołożyć jakieś przywileje a to nierealne. Moim zdaniem jedynym ratunkiem doraźnie maksymalizacja zatrudnienia opiekunów i ustalenie.systemowo zakresu ich obowiązków przez co siły pielęgniarskie które są dadzą radę inaczej katastrofa.

#7  2019.03.17 20:30:18 ~Rebeka

Było nas za dużo, za chwilę wystarczająco aż tu nagle brak. A wszystko to zadziało się, tak na moje oko , przez rok czasu. Przecieram oczy ze zdumienia i zastanawiam się kto tam siedzi i opowiada takie bzdury. A jeszcze bierze za to kupę kasy. Wiem jedno, ja, za moją pracę jestem oceniana i rozliczana ,a tam jest wolna amerykanka. Kiedy te Paniusie poniosą jakiekolwiek konsekwencje?

#8  2019.03.17 20:30:39 ~44

Opiekunowie sie nie sprawdzaja w oddziałach zabiegowych

#9  2019.03.17 20:32:17 ~888

Jak pielegniarki dostana kase 7 tys netto to nie umrzemy

#10  2019.03.17 20:35:44 ~do 6

Opiekunowie to często więcej zamieszania niż pomocy.Wymyśl coś mądrzejszego,albo zajmij się pracą u podstaw,a nie zarządzaniem.

#11  2019.03.17 20:45:13 ~55

Do 6 inwestujcie w pielegniarki a nie opiekunow

#12  2019.03.17 20:56:31 ~Medyk

Większe pensje dla pielegniarek a wówczas 2/3 absolwentów będzie pracować w zawodzie.póki co 1/3 podejmuje pracę jako pielegniarka.opiekunowie tak ale ich zakres obowiązków jest nieduży. Bez pielegniarek będzie kaplica.serio.

#13  2019.03.17 20:59:03 ~Bolek

Ooooo. Pani wiceminister obudziła się z ręką w nocniku. Nie ma pielęgniarek? a to pech.

#14  2019.03.17 21:00:36 ~do#11

Popieram, mniejszy koszt w uzyskaniu profesjonalistów w dziedzinie opieki. Są też dostępne na rynku podręczniki z opieki pielęgniarskiej. Czy ta okoliczność sama nie prosi o działanie?

#15  2019.03.17 21:33:15 ~Do 11

Opiekun nie poda leków, nie karmi przez peg czy zgłębnik. .nie założył wklucia.nie założy cewnika.nie stanie do zabiegu.nie moze dotknąć respiratora. .ale może odciążyć pielegniarki .ale ich nie zastapi.

#16  2019.03.18 07:30:00 ~Czytelnik

Precz z tymi leniami pielęgniarkami!

#17  2019.03.18 07:30:08 ~piel dypl

No właśnie, czy można pielęgniarki obciążyć czynnościami, które są niezgodne z wolą Ustawodawcy?

#18  2019.03.18 07:53:45 ~Pielęg-ka

Stek bzdur i klamstw! Śmieszne te panie pewnie z alzhaimerem ;) A i owszem młodzież wybiera inne służby gdzie kupią mundur,buty,wyślą na wcześniejszą emeryturę, dadzą dobrze zarobić włącznie z trzynastą pensją i z obchodzeniem ich święta na wysokim rządowym poziomie. Rok minął od szumnie zapowiadanej przez Szczurek promocji zawodu pielęgniarki i nadal cisza. A może te kłamstwa jak wyżej są w promocji? Nawet pracownicy sieciówek mają bogaty system zachęt i już nowe zapowiedzi podwyżek. Jak wam nie wstyd co chcecie z nas robić głupie pielęgniarki co wszystko przyjmą? Nie ośmieszajcie się i nie prowokujcie nas !

#19  2019.03.18 07:59:03 ~Ania

P.Mielcarek proszę usuwać posty obrażające pielęgniarki. To nie jest portal dla prostaków. Dotyczy kom. nr 16. Pozdrawiam serdecznie 18 super napisane :)

#20  2019.03.18 08:07:49 ~Ja

DO 6 nie takie proste z opiekunami też prowadziłam zajęcia mało chętnych bo wiedzą czym to pachnie i nie za takie pieniądze! Też głupi nie są i dlatego zastrzyczki dla nich dla zachęty.Głupota.

#21  2019.03.18 08:10:54 ~do 15

Zmienia ustawę i wszystkiego nauczą dziś wszystko możliwe!

#22  2019.03.18 08:15:46 ~Plg do 16

Może masz rację.Czas najwyższy żeby rodzinki też dały coś od siebie.Tylko podrzucają,a odebrać ze szpitala nie chcą.Wymagania za to mają królewskie.Zapewne do tej rodzinki też należysz.

#23  2019.03.18 09:08:30 ~Ja

To może zaczną doceniać brakujących specjalistów. Bardzo dobrze ze brak. Niech się o nas bija.

#24  2019.03.18 09:49:13 ~P

Może pani Szczurek- Żelazko wróci do zawodu i zatrudni się na kilku etatach w celu ratowania szpitali?

#25  2019.03.18 11:02:31 ~Plg do 24

Dobry pomysł.Pani Szczurek nie wpadłaby na takie rozwiązanie.Nooo ,od czego my jesteśmy?

#26  2019.03.18 11:25:12 ~1

Chyba dobijamy do dna bo średnia wieku pielęgniarek to 50 lat i zaraz połowa pójdzie na emeryturę

#27  2019.03.18 15:27:12 ~Ja

A co porabia opiekun medyczny u Was na oddziale? Pyt do wszystkich.

#28  2019.03.18 18:55:42 ~a_

U mnie na oddz. opiekun jak yeti-wszyscy słyszeli, nikt nie widział.

#29  2019.03.18 20:58:29 ~Wi

Pielęgniarka to chyba najpiękniejszy zawód, ale nie dla wszystkich z pewnością.I nie jest to żadne powołanie ani służba, to jest zawód! Skoro zawód to za jego wykonywanie należy się zapłata, nie 500+, nie kłamliwa podwyżka 1600zł brutto brutto, bo mało kto wie co to jest, tylko poważne traktowanie ,bo to jest klasa tzw. średnia wykształcona i inteligentna. Z tego też powodu bardzo szanowana za granicami, czy doczekamy się normalnego rządu, który będzie szanował normalnych dobrze wykonujących swoją pracę ludzi.

#30  2019.03.19 09:33:43 ~Corka

Od 15! Lat slysze Od mamy ze braknie pielegniarek. Uczylam sie ale zrezygnowalam. Nie tylko pensja przeraza za te grosze za taka odpowiedzialnosc, prace w stresie, ciezka fizyczna harowe ale rowniez czas pracy do 60 LAT powinna byc wczesniejsza emerytura tak jak policja

#31  2019.03.19 10:52:27 ~do 26

Dna prędko nie będzie.U nas połowa po 60-tce i nikt nie mówi o emeryturze.Dodam tylko,że każda z nich dodatkowo pracuje.

#32  2019.03.19 14:06:31 ~do 30

Twoja mądrość uratowała ci życie.

#33  2019.03.19 14:08:41 ~DO 29

Tyranie w gównie to najpiękniejszy zawód ?

#34  2019.03.20 19:42:24 ~Do 33

Jak można takie głupoty pisać ? świat zmienił się halo halo w tej chwili od pampersow są opiekunowie.a pielegniarki od czynności zabiegowych leków recept i innyh skomplikowanych procedur.po to są studia i specki.ale mentalność Polaków nadal taka sama.czyli ciemnota chamstwo i ubóstwo intelektualne. Dlatego ja po studiach- emigracja.pa!