Info dnia: MZ informuje o NAGŁYM deficycie pielęgniarek. Pielęgniarki komentują!

NAGŁY deficyt pielęgniarek.


Zobacz także poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga


IZBA PIELĘGNIAREK O NORMACH ZATRUDNIENIA.

PIELĘGNIARKI KOMENTUJĄ!

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Zobacz także: Pielęgniarki - opiekun medyczny pobierze badania. Rozszerzą jego kompetencje.

Nie nagle. Złe słowo. Od dawna lepiej brzmi. Młodzież woli prace trenera personalnego niż pielęgniarki. Kasa bardzo ważna. Pielęgniarka na etacie musiałaby zarabiać 5000 netto by było atrakcyjnie i normy przestrzegane i dźwiganie pacjentów nie przez pielęgniarki. Macie co prawda nie tłumy ale zawsze.

Stek bzdur i klamstw! Śmieszne te panie pewnie z alzhaimerem ;) A i owszem młodzież wybiera inne służby gdzie kupią mundur, buty, wyślą na wcześniejszą emeryturę, dadzą dobrze zarobić włącznie z trzynastą pensją i z obchodzeniem ich święta na wysokim rządowym poziomie. Rok minął od szumnie zapowiadanej przez Szczurek promocji zawodu pielęgniarki i nadal cisza. A może te kłamstwa jak wyżej są w promocji? Nawet pracownicy sieciówek mają bogaty system zachęt i już nowe zapowiedzi podwyżek. Jak wam nie wstyd co chcecie z nas robić głupie pielęgniarki co wszystko przyjmą? Nie ośmieszajcie się i nie prowokujcie nas!

"Szok, niedowierzanie, totalne zdziwienie, okazało się że jak się człowieka zabija to on umiera"

A ja mam wrażenie ze decydenci mają rozdwojenie jaźni ponieważ raz mówi się o nadmiarze raz a brakach i tak w kółko, ale chyba nadchodzi już czas ze tych braków nie da się ukryć i wydaje mi się ze nie da się już tego zahamować, bo aby studenci masowo szli na studia musiałyby dość szybko pójść place ostro w górę, poprawić warunki pracy i jeszcze dołożyć jakieś przywileje a to nierealne. Moim zdaniem jedynym ratunkiem doraźnie maksymalizacja zatrudnienia opiekunów i ustalenie.systemowo zakresu ich obowiązków przez co siły pielęgniarskie które są dadzą radę inaczej katastrofa.

Było nas za dużo, za chwilę wystarczająco aż tu nagle brak. A wszystko to zadziało się, tak na moje oko , przez rok czasu. Przecieram oczy ze zdumienia i zastanawiam się kto tam siedzi i opowiada takie bzdury. A jeszcze bierze za to kupę kasy. Wiem jedno, ja, za moją pracę jestem oceniana i rozliczana, a tam jest wolna amerykanka. Kiedy te Paniusie poniosą jakiekolwiek konsekwencje?

Nie jest źle zauważyli w rządzie, szczególnie pani minister że są deficyty pielęgniarek. Może następnym odkryciem będzie to że nie ma nas kim zastąpić i, że krach nastąpi.

Minister zaskoczona jak drogowcy zimą!

Gadają bzdury w zależności od kontekstu jaki w danym momencie jest wygodny.

Nagle? To cóż to się stało? Wyparowały?

Naprawdę pojawiły się nagle te problemy, nie ładnie tak kłamać.

Zaskoczenie staje się normą w naszym kraju.

Zobacz także: Pielęgniarki - opiekun medyczny pobierze badania. Rozszerzą jego kompetencje.

Wybrał: Mariusz Mielcarek
 

Zobacz także: Pielęgniarki - wiceminister w sejmie o Liceach Medycznych. 

Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.03.18 18:31:10 ~Iva

Mam dość oszczerstw ile to pielęgniarką zarabia. Powinny tyle zarabiać żeby nie zgłupieć pracując w tym zawodzie. Dziewczęta jesteście młode nie dajcie się ogłupić szukajcie sobie innego zawodu a nie pracy co was nikt nie uszanuje

#2  2019.03.18 18:59:48 ~Iza

Cyrk

#3  2019.03.18 19:03:16 ~Jolka99

Witam Pani minister to że brak pielęgniarek wiadomo od b dawna a pani teraz się obudziła , wcale się nie dziwię bo dla pielęgniarek pani nic nie zrobila . Pani minister obiecanki cacanki a głupiemu radość . Pani jest z pielęgniarkami czy przeciwko nim A tak w ogóle to życzę żeby tych pielęgniarek było coraz mniej sami sobie będziecie przy pacjencie siedzieć

#4  2019.03.18 19:32:46 ~Siostra

Jeże chodzi o kształcenie pielęgniarek w UE,to np. w Niemczech są to szkoły zawodowe 3 letnie i zawód pielęgniarka, roczne pomoc pielęgniarska. Nie wszystkie Pielegniarki potrafią pobierać krew, założyć wenflon, wykonać EKG. Pracują w systemie 2 lub 3 zmianowym, same wybierają czy na pełny etat,czy jego część. Zarabiają wg nas Polaków dobrze,wg nich Niemców mało.Ja od jakiegoś czasu pracuję w klinice w Niemczech na część etatu i jestem bardzo szczęśliwa. Nikt na mnie nie krzyczy, lekarze szanują, nikt nie "Panuje, Paniuje".Wszyscy są równi.A wiecie co zrobiłam ze swoim tytułem mgr.Schowałam gdzieś i nawet nie wiem gdzie. A tak na marginesie po co kłótnie o tytuły skoro i tak wszystkie myjemy chorym dupy! Czy po LM, czy licencjacie czy po mgr i specjalizacji wszystkie robimy to samo i zarabiamy gówno.Lekarze nie robią w gównie i zarabiają dużo więcej od nas. Cz Pan doktor pobierze choremu krew, zmieni opatrunek, nakarmi i przebierze? Nie, a zarobi wiele. Po co te wywodu,po co chcecie robić więcej żeby odciążyć lekarzy? Czy oni się Wami koleżanki i koledzy przejmują? Nie mają nas gdzieś! Więcej po co skakać sobie do oczu. A jeżeli chodzi o pracę za granicą, to jest jej bardzo dużo i nie ma szans w zawodzie pielęgniarki, żeby skończyć na bezrobociu. Masz pieniądze i szacunek. Nie tylko od pacjenta, ale przede wszystkim od lekarza,szefa i koleżanek.A to chyba najważniejsze! A tytuły są Tobie tutaj do niczego nie potrzebne!

#5  2019.03.18 19:33:18 ~Arni

W dużych miastach i szpitalach być może były miejsca, gdzie było za dużo albo wystarczająco pielegniarek. Obciążenie pracą w takich szpitalach jest czasem też dość spore ale praca w małych choćby powiatowych szpitalach to nie to samo, tu jest o wiele nieraz cięższa praca w gorszych warunkach i za mniejsze pieniądze. A władza jest oderwana od rzeczywistości i patrzy na to może z perspektywy własnych rządowych klinik

#6  2019.03.18 20:57:59 ~do 4

W Niemczech tak jest. Tam jest typowa opieka pielęgniarska. Zgodnie z wykształceniem zawodowym. Dlatego polskie pielęgniarstwo bardziej identyfikuje się z angielskim czy francuskim, a nie niemieckim. Tam pielęgniarki maja więcej uprawnień, bo kończą studia. Mogą pobierać krew, podłączać wlewy dożylne, kontrolują pompy, respiratory, mogą wypisywać recepty, badać pacjenta. Tego w Niemczech nie ma. Dlatego nigdy bym do Niemiec nie wyjechała. Ale to oczywiście osobisty wybór każdego z osobna. Tak czy siak, polska pielęgniarka jest rozchwytywana na całym świcie. Tylko w Polsce tego nie potrafią zrozumieć, ani pacjenci, ani pracodawcy, którym się wydaje, że grosze będą mieć pielęgniarko-lekarza. Jeśli zarobki nie poszybują w górę czeka nas zapaść. Kto będzie kończył te licea? Nie mam pojęcia. Ale czas pokaże.

#7  2019.03.18 21:32:18 ~A ja

Wstyd ! Ministerstwo zdrowia ! Takiego b. jeszcze nie było. A pracuję 39 lat. Dzięki za te normy. Okazało się że brakuje 8 etatów pielegniarskich na oddziale! .A my całe lata harujemy za dwie ! Teraz zlikwidują łóżka. I dobrze ! Będzie miał lżej mój kręgosłup i moje nogi.A emerytura tuż, tuż. Te normy to powinny być wprowadzone 25 lat temu. W 1978 roku na 32 łóżka były 4 odcinkowe, zabiegowa i oddziałowa. Teraz 2 odcinkowe i oddziałowa. Papierologia na tony, procedury i inne pierdoły a pielęgniarstwa NIE MA ! i pielęgnacji też .

#8  2019.03.18 22:13:46 ~Klaudia

To prawda papiery są najważniejsze Mało personelu a wymagania wygórowane Bardzo często rodziny i pacjenci roszczeniowi wymagają nie wiadomo co Naoglądają się filmów typu Leśna Góra i nie wiem co sobie wyobrażają Nie szanują pielęgniarek zaś Pan doktor to Bóg Szkoda słów. Dobrze że nasz zawód się kurczy może zaczną nas wszyscy doceniać, szanować i wynagradzać finansowo.

#9  2019.03.18 22:27:31 ~do #4

No to u nas na pocz. XX w. był wyższy poziom w pielęgniarstwie, w stosunku do tego co piszesz o współczesnym niemieckim pielęgniarstwie.

#10  2019.03.18 22:47:46 ~Studentka

Jaka promocja pielegniarstwa? studiuje pielegniarstwo i z własnej kasy płace 5 tyś. na rok za studia. to ma byc zachęta?

#11  2019.03.19 06:08:02 ~do 10

Sama tego chciałaś

#12  2019.03.19 06:12:12 ~Piel

Zacznijcie pracować na jednym etacie to się w końcu wszystko zmieni

#13  2019.03.19 07:29:47 ~JA

Komentarze to stek bzdur, córka kuzynki mogła pracować w małej miejscowości wolała wyjechać do pracy do Warszawy i niby tak haruje a ciągnie dwa etaty, to skąd czerpie siły aby pomagać pacjentom,

#14  2019.03.19 07:32:22 ~JA

Do 10, oczywiście studiujesz z myślą, że w później będziesz konkretnie zarabiała, bo na pewno nie z powołania, bez komedii

#15  2019.03.19 07:37:15 ~Uk

Co ciekawe tylko pielęgniarki i pozostali z resortu służby zdrowia mogą pozwolić sobie legalnie aby ciągnąć kilka etatów, więc kiepsko z tą służbą dla pacjenta, no i dbałością o jego dobro,

#16  2019.03.19 09:32:37 ~Nikt

Bede powtarzac jak mantre.JEDEN ETAT.i wszystko bedzie jasne.a zarobki same sie podniosa.nie harujcie na kilka etatach bo szkoda zdrowia .

#17  2019.03.19 09:42:00 ~do 16

Daj sobie spokój to do nikogo nie dotrze,wieloetatówki poczuły wiatr w żagle i jeszcze sobie dobierają.

#18  2019.03.19 11:41:12 ~Marta

Cześć, ja z kolei wyjechałam do UK. Jako pielęgniarka nie myje pacjentów, nie przewraca, nie dzwigam. Tutaj jeżeli jestem zajeta, a lekarz zleci badania, to idzie sam je pobrać. EKG robię w sytuacjach nagłych po godzinie 17stej, jak teamy od kardiologii kończą pracę. Tak samo z krwią, gdy lekarz jest zajęty, a tu nagle trzeba pobrać pacjentowi krew. W UK od dawna są Shca one też mierzą cukry i ciśnienie. Wiecie co robię w pracy? Leki i papiery. Rozmawiam z pacjentami i rodzinami i tłumem różnych innych pielęgniarek o różnej specjalizacji za śmiesznie małe pieniądze 2400£ bez dyżurów nocnych. Tyle w temacie, zapraszam na zachód.

#19  2019.03.19 15:42:35 ~Bo

Do 18- co to za instytucja Shca? U siebie na intensywnej robię wszystko-od toalet po pompy,testy respiratorow i gazometrie tętnicza.

#20  2019.03.19 16:14:19 ~M. R

Nie dziwie się dlaczego młode pielęgniarki nie chcą pracować. Sama pracuje na kardiologii dziecięcej, gdzie od pół roku nie mogę wziąć igły do rąk żeby ukluc dziecko. Nie wiem czy wszędzie tak jest, że starsze pielęgniarki obnaszą się swoim wielkim doświadczeniem i tym jak one miały ciężko jak zaczynały. Na moje kulturalne pytanie czy mogę zakluc odpowiadają, nie ja kłuję. W takim razie sobie kluj.- mysle. Tylko pamiętaj że wieczna nie jesteś. Najciekawszy jest fakt że przetaczanie krwi bez kursu jest według nich czymś normalnym mimo iż większość z nas młodych nie ma jeszcze odpowiedniego kursu ale klucie, które jest w kompetencjach po studiach jest czymś zabronionym. Sama się zniechęcam. Nie przez zarobki ale przez zapyzialosc i wielkie mniemanie o sobie pielęgniarek. Nie mam pojęcia czy wszędzie tak jest ale jeśli tak to nie dziwmy się brakiem personelu pielęgniarskiego.

#21  2019.03.19 16:22:05 ~M. R

Dla sprostowania. Ja akurat jestem po kursie przetaczania, ale na samym początku pracy nie raz byłam namawiam. Jaki wilekie zdziwienie i oburzenie było jak się nie zgodzilam przeoczyć

#22  2019.03.19 17:39:21 ~Do 20

Piszcie dokładnie gdzie tak jest.U nas równość.

#23  2019.03.19 19:07:40 ~Aaaa

Dobrze ze macie czas latać po kadrach i płacach biedaki tylko wam mało gnoje i nieroby was szanować nie ma za co ! Dobrze ze się w punkcie pomieścicie na salach chorych was niewidać ciasteczka kawa ale nie trzeba dary dla ubogich

#24  2019.03.19 19:36:33 ~do 23

Widzę,że szanowny rozmówca ocenia innych podłóg siebie. Radzę zmienić lekarza albo zmniejszyć dawkę leku, ewidentnie szkodzi.

#25  2019.03.19 22:20:24 ~do 24

Hahahaha BRAWO

#26  2019.03.20 11:01:51 ~do 23

Po dopalaczach i narkotykach nie bierz udziału w dyskusji.

#27  2019.03.21 14:40:01 ~Do 23

Dobra rada.Nie używaj za dużo gnoju bo kiedyś się w nim utopisz.Przejedzona ciasteczkami i opita kawusią stara pielęgniara.