Związek pielęgniarek: pielęgniarki nie mają prawa tego robić!

Pielęgniarki a przepisy BHP.


ZWIĄZEK PIELĘGNIAREK: PIELĘGNIARKI NIE MAJĄ

PRAWA TEGO ROBIĆ!

Zobacz także: 

Pielęgniarek dodatki: za studia i specjalizację po 200 zł, 500 za powyżej 30 lat pracy. 

(1) Pielęgniarka odkręciła butlę z tlenem. Nastąpił wybuch. Pielęgniarki doznały obrażeń.

Kontrola odkryła, że pielęgniarka zarabiała o 1 276 zł za mało!

Wypowiedź przewodniczącej związku pielęgniarek w dniu 14 marca 2019 roku na posiedzeniu sejmowego zespołu ds. szpitali powiatowych.

W kontekście powyższej wypowiedzi warto przypomnieć odpowiedź ministerstwa zdrowia na interpelację poselską w sprawie podnoszenia ciężarów przez kobiety. 

Przedmiotową odpowiedź czytaj tutaj

KOMENTARZ REDAKCYJNY PORTALU PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Jakimś dziwnym trafem w powyższej odpowiedzi ministerstwa zdrowia pominięto informację o tym jakie  ciężary może  podnosić i przenosić kobieta w pracy stałej. Odpowiadam za rozporządzeniem:

12 kg

Mariusz Mielcarek

Zobacz także: 

Pielęgniarek dodatki: za studia i specjalizację po 200 zł, 500 za powyżej 30 lat pracy. 

(1) Pielęgniarka odkręciła butlę z tlenem. Nastąpił wybuch. Pielęgniarki doznały obrażeń.

Kontrola odkryła, że pielęgniarka zarabiała o 1 276 zł za mało!


Zobacz także:



Poznaj szczegóły prenumeraty Gazety Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.03.23 21:35:29 ~ja

Co pieprzysz!

#2  2019.03.23 22:11:15 ~Gosc

To dobrze, że kawa z ciasteczkiem jest dużo lżejsza. I proponuję pracę na kasie, tam w ogóle się nie dźwiga. Dobrze, że są opiekunki medyczne oni mogą po 70 kg targac za 1700 zł. Pielęgniarka za 5800 zł nie będzie, ani pampersa przebierać ani targac ani bla.bla.bla.

#3  2019.03.23 22:17:29 ~Gosc

Co za brednie wypisujesz! Chyba dawno nie odwiedziles szpitala

#4  2019.03.23 22:19:23 ~Rebeka

Gościu, trzeba było się uczyć na pielęgniarkę, też być chrupał ciasteczka.

#5  2019.03.23 22:52:49 ~Gość

Co za brednie jakie 5800 gdzie tyle pielegniarka zarabia w którym szpitalu. Od kiedy to nie dźwiga,

#6  2019.03.24 06:06:44 ~Do 2

Zadowolona/y,ze siejesz chora propagande? Lecz sie. Albo zostan pielegniarka

#7  2019.03.24 07:30:38 ~Do 2

Masz zupełną rację

#8  2019.03.24 08:26:46 ~#8 do 2

Tak,są szpitale gdzie pielegniarki tyle zarabiają, a nawet wiecej.To prawda.Przejrzyjcie ogloszenia o pracę Warszawa.A od zmiany pampersow i targania pacj są opiekunowie medyczni,po to ten zawod powstał,żeby odciążyć pielęgniarkę.

#9  2019.03.24 08:45:08 ~gość

Pielęgniarka nigdy nie musiała dźwigać np 70 kg.Głupota i nieodpowiedzialność,że to robiła. Nadgorliwość do niczego dobrego nie prowadzi nigdy.

#10  2019.03.24 09:04:02 ~Piel.dyp.

Jak pacjent waży 130 kg I takiemu wykonać toaletę w łóżku to faktycznie wychodzi 12 kg.To jakieś kpiny Nie jesteś piel.czy opiekunem to zamilcz i się nie wypowiadaj.

#11  2019.03.24 09:09:20 ~do 10

To dźwigać! i nie biadolić,że kręgosłupy chore!

#12  2019.03.24 09:12:19 ~Piel.dyp.

Kontrakty tyle zarabiają ale po 300 godzin są niewolnikami na życzenie własnej głupoty , bo zdrowia i radości życia nikt im nie zwróci.Pazerne istoty zawsze zmęczone i ciągle niezadowolone z życia i migajace się od pracy bo już po jednym dyżurze a tu kolejna noc itd.Kontraktom STANOWCZE NIE!

#13  2019.03.24 09:50:37 ~Do 2

Szczekać jeszcze głośniej, a jak przyjdzie sie położyć w szpitalu to tyko czeskim, niemieckim lub ukraińskim, bo polskich z braku personelu pielęgniarskiego nie będzie. Radzę szczekać jeszcze głośniej, bezczelnie ujadać na pielęgniarki, to studenci pielęgniarstwa jeszcze szybciej od tego chamstwa uciekną. Na opiekunów medycznych nie liczcie, oni się kształcą, aby pracować w niemieckiej opiece nad ludźmi starszymi za 1500 euro z wyżywieniem i mieszkaniem, a nie za tę polską jałmużnę.

#14  2019.03.24 11:40:37 ~do 2

Oj, coś nie tak w twojej wypowiedzi? Od 1979 r. formalnie czynności dnia codziennego pacjenta i tych, których organy wykonawcze nie mogą realizować zgodnie z opisem prawnym pielęgniarki, wykonuje inny zawód.

#15  2019.03.24 12:44:33 ~basia.

Gościu nie wiem czy wiesz co to znieczulenie dolędźwiowe stosuje się je przy operacjach a szczególnie cięciach cesarskich,potem przenosi się pacjenta na łóżko ze stołu operacyjnego .Gdyby miało być 12 kg na osobę to ile osób musiałoby to robić gdy pacjent waży np.150 kg to nie mów ,że nie dźwgamy jak nie wiesz.Wszystkie mamy uszkodzone kręgosłupy nie od leżenia a ciężkiej pracy!

#16  2019.03.24 13:38:46 ~do 15

Na budowie są do dźwigania trochę cięższe klocki niż 150 kg i żaden chłop się nie wyrywa do szarpania.Gdyby się wyrywał to byłoby jak z pielęgniarkami.Dlatego nikt was nie szanuje,kumasz?

#17  2019.03.24 13:49:46 ~Do 16

Kiedyś Ty bedzięsz leżał jak ten klocek i nikt się nie będzie wyrywał do podnoszenia. Kumasz?

#18  2019.03.24 16:32:50 ~do 17

A ciebie dźwig nie da rady podnieść.

#19  2019.03.24 16:54:02 ~piel

Nikt nie ma prawa narażać własnego zdrowia,ratując drugiego człowieka,bo należy przestrzegać obowiązujące przepisy i zachować rozsądek.Nie jest żadnym bohaterstwem,tylko głupotą i bezmyślnością podnoszenie we dwie pacjenta ważącego 150 kg.

#20  2019.03.24 17:42:13 ~Do 18

Krytykować kogoś przychodzi łatwo ale samemu ją przyjąć to wielkie wyzwanie. Ps. Dżwig nie będzie konieczny, zaręczam.

#21  2019.03.24 17:52:10 ~Do 5

Gdzie pielęgniarki zarabiają krocie ? Otóż w Tarnowie nowy szpital

#22  2019.03.24 17:54:10 ~Do 21

Tylko pozazdrościć. Wszędzie tak nie jest.

#23  2019.03.24 20:36:42 ~hmm

Na 22 piszących -dwie rozsądne i mądre( 16, 19 ). Trochę mało. Dlatego nikt nas nie szanuje.

#24  2019.03.24 20:38:59 ~Plg

Ja wypowiedź 16 odebrałam pozytywnie.To była podpowiedź jak należy postępować.Nie odebrałam tego jako złośliwości.

#25  2019.03.24 23:20:38 ~ad 16.

Na budowie żaden chłop nie wyrywa się do dźwigania i szarpania. Bardzo inteligentnie ujęta istota głupoty pielęgniarek i dowód na to,że chłop z budowy mądrzejszy jest od pielęgniarki ,dlatego jest szanowany a pielęgniarka nie jest. . . .

#26  2019.03.24 23:43:14 ~Ale

Klocki nie krzycza i nie prosza, nie maja rodziny, nie ma sie wobec nich odczuc by zrobic cos kosztem siebie i swojego zdrowia by poczyly sie lepiej, to tylko klocki nie ludzie.

#27  2019.03.25 01:25:52 ~do26

Przeczytaj uważnie , słowo po słowie ,post nr 19. I ucz się od mądrego .

#28  2019.03.25 07:20:07 ~a_

Parafrazując # 25 pielęgniarki to tylko pielęgniarki-nie ludzie? Pacjentowi pomagam tyle, ile mi pomoże /wyjątek pacjenci nieprzytomni/. Po to są poręcze w łóżku i pozycje ułożenia pacjenta, aby było łatwiej. Takie postępowanie nie uchroniło jednak ani mojego kręgosłupa ani rąk. Pielęgniarka to nie atleta i ma obowiązek dbania o własne zdrowie. Ratownicy mają swoje motto: najpierw moje bezpieczeństwo- dobry ratownik to żywy ratownik.

#29  2019.03.25 11:51:41 ~Pytam

Czy gddziekolwiek poza szpitalem i ktokolwiek poza pielęgniarkami i cięzarowcami wyrywa się lub czuje się zobowiązany do ręcznego podnoszenia 100 kg cięzarów ? . Czy dwóch pracowników Biedronki podnosi ręcznie towary o takiej masie? . Czy 150 kg cięzar( stabilny i nie stawiający oporów jak pacjent) podnosiliby RĘCZNIE pracownicy Biedronki nawet wówczas gdyby było ich na zmianie 20 ? . NIE ! . A 4 pielęgniarki uznałyby że to luksusowe warunki pracy i podniosłyby . Ile kg na łeb ?

#30  2019.03.25 15:16:33 ~Ja

Jak trzeba przełożyć pacjenta w ciężkim stanie szybko to nikt nie pyta czy mi wolno tylko jeszcze popedzają a rodzina patrzy, mało który lekarz pomoże

#31  2019.03.25 19:51:40 ~do 30

Kto POPĘDZA ? .RODZINA ,LEKARZ ? . ONI POPĘDZAJA CIEBIE A TOBIE JAK OSTATNIEMU NIEWOLNIKOWI NIE PRZEJDZIE NAWET PRZEZ MYŚL, ZE MASZ PRAWO A NAWET OBOWIĄZEK ZAANGAŻOWAĆ ICH DO PRZEŁOŻENIA ? . WŁASNIE DLATEGO ,ŻE PREZENTUJECIE TAKIE POSTAWY- PRZENOSICIE SAME. NAJBARDZIEJ TO PIELĘGNIARKI SAME SIEBIE POPEDZAJĄ. SŁUŻĄCE BEZROZUMNE.

#32  2019.03.25 20:18:26 ~Do 31

Kto tu jest bezrozumną? Nie chcesz nie unoś, nie podnoś, nie obracaj i nie obrażaj innych. Po tych wpisach wnioskuję, że pewne osoby gdzieś sìę muszą dowartościować. Wybrały portal Pip.

#33  2019.03.25 20:51:15 ~do 32

Nie szanujesz siebie,nie wiesz co to szacunek wobec innych.Pielęgniarka powinna reprezentować pewien poziom moralny,ale ty nie rozumiesz co to znaczy.Dla ciebie punkt honoru to garb na plecach jak u chłopki pańszczyźnianej.

#34  2019.03.25 21:35:48 ~Do 33

Przeczytaj swoje wpisy i potem pisz o szacunku do innych i poziomie moralnym. Nie będę odpisywać bo od 22-giej zaczynam "garb na plecach nosić" wg twojej koncepcji. A wg mojej idę pomagać potrzebującym. Pozdrawiam

#35  2019.03.26 00:49:15 ~post 33

100/100 !

#36  2019.03.26 05:36:34 ~do 26

Nikt na tym portalu nie neguje absolutnej konieczności dbania o człowieka chorego,zwłaszcza leżącego,ale na litość boską nie dajmy się powykańczać przy tej opiece.To my musimy walczyć o większą ilość personelu i sprzęt niezbędny do dźwigania.Przestańmy się w końcu bać i cierpieć razem z chorymi! Załapałaś,czy trzeba drukowanymi literami?

#37  2019.03.26 21:47:14 ~post 36

1000 / 1000 ! Obawiam sie jednak ,ze dla większości pielegniarek nawet drukowanymi literami nie pomoże. Szkoda również, że "my" to też nie one- odziałowe - nie pomagają i nie pomogą nam w tej walce.

#38  2019.03.26 22:40:58 ~piel

Wojna skończyła się w 1945. Ale nie dla pielęgniarek.Polskie pielęgniarki wciąż walczą, bez posiłków, osamotnione ,ostrzeliwane.Jak na froncie. Otoczone ciepieniem i śmiercią , z zespolem przewleklego stresu pourazowego ,bez wsparcia i pod ciągłą presją. Weterani wojny - wypaleni, okaleczeni bez prawa do urlopu na poratowanie zdrowia i kompensacyjnych emerytur. Z kwestionowanym prawem do chorowania i coraz czesciej ograniczanych zwolnieniach lekarskich. . . .Pytanie nie jest i kres tej walki. Pytanie jest o precedens , który położy kres łamaniu prawa przez przełożonych i zmuszaniu pracowników do pracy niezgodnej z przepisami BHP.

#39  2019.03.27 18:44:37 ~Do 38