Pielęgniarki - "Hańba, Dyrektorze!"


"HAŃBA, DYREKTORZE!"

Poniżej szósty odcinek pielęgniarskiego vloga pt. "Hańba, Dyrektorze!".

"Jak to jest możliwe? W XXI wieku, w środku Europy. (...) Jedna pielęgniarka na 30 pacjentów. Robi wszystko. Wszechobecny stres i myśl, że nie zdążę, że braknie czasu. Są dyżury, że nie ma czasu napić się herbaty, zjeść posiłku (...)"



Zobacz także inny odcinek pielęgniarskiego vloga "Niespójne z rzeczywistością"

Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 

Komentarze użytkowników

#1  2019.04.04 07:29:01 ~mimo

No właśnie to gdzie te normy zatrudnienia, chyba na papierze . I gdzie tu jakość europejską ISO itd itp . Wszystko do czasu .

#2  2019.04.04 08:23:03 ~Go

Najbardziej to śmieszą mnie certyfikaty CMJ w ośrodkach, gdzie są takie sytuacje na porzadku dziennym.No,ale cóż- dziś wszystko można kupić- kwestia ceny.Uczciwość ma dziś wartość zerową.

#3  2019.04.04 09:08:55 ~plg

Papier wszystko przyjmuje, każdą normę.

#4  2019.04.04 09:32:02 ~mol

Przy 30 pacjentach to już nie ma co starać się bo to niewykonalne . Tylko pozostaje stres który niszczy . I kto będzie chciał pracować w takim systemie , jak długo .

#5  2019.04.04 11:08:33 ~Inka

Dlaczego nie zatrudnią opiekunów medycznych jeśli brakuje pielęgniarek.Tylko za najniższą krajową nikt nie przyjdzie.

#6  2019.04.04 11:33:02 ~MałaMi

Kończę pielęgniarstwo i zastanawiam się czy zacznę pracować w zawodzie. Niskie zarobki, coraz większe wymagania, zero szacunku.

#7  2019.04.04 13:08:24 ~Art

Napiszę tak. Po co przyjmujecie dyżur w obstawie jednoosobowej? Same się podkładacie w razie jakiegoś zderzenia niepożądanego, a prokurator mieć litości na pewno nie będzie. Wiem, że to moje pisanie nic nie da, bo pielęgniarska maksyma DAMY RADĘ ma się wciąż rewelacyjnie. HAŃBA PIELĘGNIARKO.

#8  2019.04.04 13:21:52 ~hmm

Pracownik który prosi , nie jest szanowany i poważnie traktowany. Większość pielęgniarek wpisuje się w tę klasykę gatunku . W relacjach z przełożonymi,lekarzami itp nie ustawiamy się w roli partnera do rozmów ale poddanego, bo tak nas formowano -wychowywano i uczono w LM i SM. Dlatego niestety, jest jak jest.

#9  2019.04.04 13:42:15 ~L

Jaka opieka dla pacjentów na jednoosobowym dyżurze? chyba tylko na zasadzie aby przeżyli do rana.

#10  2019.04.04 13:43:14 ~Iza

Koleżanki macje rację w 100%

#11  2019.04.04 15:21:33 ~Pacjet

To podle ze kolejny rzad poza opowiadaniem bajek o dobrobycie w Polsce niewiele robil i robi w tym kierunku.To podle ze czlonkowie rad nadzorczych spolek skarbu panstwa zarabiaja miliony.To podle ze ten rzad sprowadza kontrachentow inwestorow z zachodu a polacy zatrudnieni w tych firmach zarabiaja grosze.A oni zyski wyprowadzaja na zachod.Ludzie zatrudnieni np. W AMAZON w Anglii pracuja za konkretna kase a w Polsce placa za miske ryzu.A ten rzad uwaza ze raj na ziemi w Polsce zrobili.No tak wystarczy zobaczyc tak naprawde kto rzadzi Polska.ludzie o nazwiskach zydowskich.Czy my polacy nie mamy prawa do polskich rzadow.Kiedy w koncu zostawia nas polakow w spokoju ile jeszcze takie typy beda rzadzic Polska? Kapitalistyczny wyzysk w apolsce i nadal rzady cwaniakow.Emeryci trzeba im dac bo kolejne wybory wygraja i koryto nadal bedzie a polak bedzie nadal wyzyskiwany.Kiedy w koncu polacy rodowici obejma rzady w Polsce a nie ludzie zydowkiego wyzysku pochodzenia? Jak dlugo bedziemy cierpiec jeszcze? Kiedy przyjdzie Mojrzesz ktory nas wyprowadzi z niewoli zydowskiej?

#12  2019.04.05 21:07:21 ~Tak

A DPSach też zapiepsza 1 pielęgniarka i 1 opiekunka na 50 chorych są to domy opieki które są prywatne ale mają teź umowę podpisaną z NFZ no przecież muszą na nas zaoszczędzić a my głupie pielęgniarki na to się godzimy bo to przeważnie nasza druga praca z której powinny te głupie pielęgniarki zrezygnować dla dobra naszego wspólnego ale jak do tych głupich koleżanek przemówić do rozsądku?

#13  2019.04.06 05:37:07 ~Do#12