Pielęgniarka: za kilkanaście godzin pracy 80 zł. Kpina?

Wynagradzanie pielęgniarek i położnych.

PIELĘGNIARKA: Z KILKANAŚCIE ZŁOTYCH PRACY 80 ZŁ. 

www.gazeta.pl

W artykule prasowym poruszono kwestie wynagrodzenia dla pielęgniarki instrumentariuszki, za pracę w wolny dzień. 

W artykule zapisano: 

Panie pielęgniarki brały udział w operacjach, a później w tygodniu odbierały sobie za to wolne godziny. Tyle że stwarzało to problem z zapewnieniem obsady w dni powszednie. Więc dyrekcja wpadła na pomysł, żeby dodatkowo im za to płacić – opowiada lekarz. Z jego relacji wynika jednak, że pielęgniarka, która przepracowała kilkanaście godzin, otrzymała około 80 zł.

Czytaj więcej informacji w artykule pt.: Operacje zagrożone. Dyrekcja nie może się dogadać z pielęgniarkami

źródło: www. gazeta.pl  


Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2019.04.08 17:33:46 ~klara

Ha, ha, dla instrumentariuszki, pielęgniarki wysoko wyspecjalizowanej ,80zł za kilkanaście godzin pracy'' (pracy 12 lub 16 godz.). To skandal! A robotnik bez żadnych kwalifikacji ile MUSI dostać /za 1godz pracy? Jestem oburzona.

#2  2019.04.08 18:04:51 ~P

To ile wyszło za godzinę pracy? 6 zł? Ktoś bierze takie dyżury? Położyć narzędzia na stole niech sami sobie biorą;

#3  2019.04.08 19:56:44 ~Położna

Ja zarabiałam pracując na ginekologii 16zl brutto a jak zrobiłam mgr to prezes chciał mi podnieść 50gr tylko. Zwolniłam się ;) to był najlepszy wybór. Nie będę pracować za takie pieniądze bo to poniżające.

#4  2019.04.08 22:31:19 ~Eliza

Nauczyciel za 45 min będzie miał 400zl bo 8 tys za 22 godzin pracy i wakacje a pielęgniarki głupie istoty cierpią tyle lat i poniżane opluwanie i obesrane hutnik mniej zarobi od nauczyciela chore niech się zwolnią zobaczymy kto ich obrobi za rok nie będzie pielęgniarki tylko doktor zarozumiały za 24 tys król pozdrawiam pielęgniarki z 30 letnim stażem pensja starcza do 15 na 2 tygodnie

#5  2019.04.09 06:42:43 ~Ja do 3

Uważasz że jak zrobiłaś magistra to lepiej wykonałeś swoją pracę? Aleś Ty głupia i dobrze Ci tak

#6  2019.04.09 06:49:13 ~Do 5

Popieram 5 to samo umie zrobić piel. Po LM i SM bo do tego zostałiśmy przyuczone i każdej pielęgniarcę należy się dobrze zarabiać a koleżanki po magistrach to mogą uczyć albo utrzeć sobie tyłek

#7  2019.04.09 07:37:02 ~Ja

Pielegniarka za 12 godzinny dyzur ma okolo 200-250 zl. Lekarz ma prawie tyle za godzine

#8  2019.04.09 09:03:12 ~do 5 i 6

Przeczytałyście o czym jest artykuł? Bo Wasze złośliwe i żenujące komentarze mają się nijak do tematu.Żal mi Was sfrustrowane koleżanki.

#9  2019.04.09 09:07:34 ~Joanna

Nie wierze. Taka stawka to powinna być na godzinę. Dobrze koleżanki, ceńmy się. Jeleni to niech dyrekcja w lesie szuka.

#10  2019.04.09 09:24:24 ~cris

Do #5 i #6 ! Drogie Panie Pielęgniarki ! Bardzo Was proszę przestańcie już, bo to żenada. Czym Wam przeszkadza młody magister w pracy przy pacjencie, tym ze ma wyższe wykształcenie od Was, większą wiedzę itp,itd .Też jestem waszą koleżanką po SM, skończyłam studia magisterskie w pielęgniarstwie , zrobiłam specjalizację, pracuję od 30 lat przy pacjencie, bo tak chcę i właśnie teraz mogę ocenić najlepiej, co reprezentują moje koleżanki, te które nie podnosiły kwalifikacji w ogóle, zostały na poziomie LM i SM, te które skończyły studia i te co weszły do zawodu z wykształceniem jakie obecnie istnieje. Jest mi po prostu za Was wstyd.bo z pewnością jest tak, że w miejscu gdzie powinnyście zabrać głos jest cisza, a w komentarzach na portalu dajecie sobie totalny upust wulgarnych wypowiedzi no chyba zgodny tylko z wykształceniem jakie posiadacie .

#11  2019.04.09 12:49:28 ~Gosc

Troche skromnosci panie nie wazne jakie kto ma wyksztalcenie walczyc trzeba o stawki i szacunek pracodawcow lekarzy i to wszystkie a nie sie zrec! Wazne jest jak wykonujesz swa prace i co potrafisz i nie wazne czy po studiach zreszta innej drogi do pielegniarstwa dzis nie ma! Trudno to pojac? Zreszta tez uwazam ze po studiach nie ma sie wiekszej wiedzy moje drogie panie szacunek lecz wieksza wiedze zdobywa sie pracujac i nabierajac doswiadczenia same studia malo daja jesli sie nie pracuje wiec nie nalezy mobbingowac mlode dziewczyny tylko im pomoc w zdobyciu wiedzy praktycznej bo to te mlode beda kiedys sie wami opiekowaly czego je nauczycie tak miec bedziecie i bedzie lepiej jak kazda zajmie sie swoja praca a wszystkie sie zjednocza i powalcza o lepsze czasy

#12  2019.04.09 14:55:49 ~Jaroslaw

Głupie krowy

#13  2019.04.09 17:35:06 ~klara

Do Gości i Crisa, jesteście trolami? Czy nie rozumiecie o czym dyskusja?

#14  2019.04.15 00:31:06 ~22

KROWY TO ISTOTY ZYWE PROSZE UDAC SIE NA ROLNICTWO DROGI INTRUZIE

#15  2019.04.15 20:22:33 ~Di

Pielęgniarka 3.500 średnio 40 godz. tygodniowo a nauczyciel 22 godz. za dwa lata ma mieć 8 tys. .To w takim razie mam pytanie to pielęgniarka 16 tyś?