Pielęgniarki - tragiczna wiadomość wiceministra zdrowia.

Nadciąga katastrofa brak pielęgniarek.


PIELĘGNIARKI - TRAGICZNA WIADOMOŚĆ

WICEMINISTRA ZDROWIA

Poniżej dziewiąty odcinek pielęgniarskiego vloga pt. "Tragiczna informacja".

"Na konferencji prasowej przedstawiciele Izby Pielęgniarskiej i Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przekazali naprawdę super wiadomość. (...)

(...) To tak samo jak byśmy powiedzieli, że bezdomny już nie jest bezdomny, bo spędził noc pod wiatą autobusową..."
 

Zobacz, jaką wiadomość przekazały Związki... ⬇

 


Zobacz także inny odcinek pielęgniarskiego vloga "Niespójne z rzeczywistością"

Zobacz także: Pielęgniarki specjalizują się na potęgę!

Zobacz także: MZ: 1100 zł dla pielęgniarek. Będzie kontrola tego szpitala.

Zobacz także: Pielęgniarka - najpierw wymagane kwalifikacji, potem nowy podział pielęgniarek.

Komentarze użytkowników

#1  2019.04.08 20:35:08 ~a_

Pańcie z izb i związków oraz w-ce ministra pewnie wbrew swoim zamiarom przekazują nam nast. info: mają nas w głębokim poważaniu. Najważniejsze aby się jakoś kulało, coś tam brzdąkną, coś tam bąkną i aby do jutra. Przeczekują aby do świąt, aby do urlopów i znowu do świąt, do nast. kadencji itd. Przecież pielęgniarki i tak dadzą radę ;d Dla mnie najśmieszniejsze jest to, że pańcie wiedzą, jak od nas pobierać składki- natomiast jak nas policzyć? AA to już wyższa matematyka ;d Znikające i pojawiające się pielęgniarki / jak zebra na pasach/ świadczy o wyjątkowej ignorancji naszej grupy zawodowej. Pańcie pobudka!

#2  2019.04.08 20:53:36 ~śmieszka

A to ci nowina hahahahaha

#3  2019.04.08 21:17:57 ~Anna

Zapamiętajcie, że nie macie obowiązku płacenia na Izby Pielęgniarskie, jeśli nadal chcecie utrzymywać darmozjadów działajacych na Waszą niekorzyść, szczęścia, zdrowia życzę!

#4  2019.04.08 21:17:57 ~Anna

Zapamiętajcie, że nie macie obowiązku płacenia na Izby Pielęgniarskie, jeśli nadal chcecie utrzymywać darmozjadów działajacych na Waszą niekorzyść, szczęścia, zdrowia życzę!

#5  2019.04.08 22:49:05 ~aga

Pytanie.Po co do licha nam tyle izb pielęgniarskich.Jest ich dużo więcej niż województw.

#6  2019.04.08 23:14:19 ~piel .

" Pielęgniarki to kobiety które walczą i dźwigają w samotności . . . Walczą z systemem ,z lekarzami, z pacjentami ,ze sobą nawzajem , z poczuciem niesprawiedliwości i braku szacunku. Walczą o ludzkie zdrowie i życie. . . Dźwigają niesprawnych pacjentów, traumatyczne obrazy wywleczonych flaków i umierających dzieci.Dźwigają odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie. . . Obie te czynności wykonują w samotności, bez społecznego zrozumienia". M.Fijewska "Tajemnice pielegniarek ".

#7  2019.04.09 05:59:37 ~Wor

I nie najgorsze jest to źe cięźko pracujesz. Najgorsze to kiedy przychodzisz na następny dyźur i zastajesz puste łóźko. Oddział urazowy Wchodzi uśmiechnięta Niesie leków pełną tacę I nikt nie pozna Źe zanim wejdzie Pod drzwiami się wypłacze Dla Was koleźanki ta namiastka poezji

#8  2019.04.09 06:56:09 ~Do#3

Zanim zaczniesz pisać nieprawdę zapoznaj się z obowiązującymi aktami prawnymi .

#9  2019.04.09 07:03:59 ~Wojciech

Już Was podszczuła platforma?

#10  2019.04.09 07:54:47 ~do 9

Nie udawaj głupa pielegniarek jak na lekarstwo haruja na kilku etatach z powodu braku ludzi do tej bardzo odpowiedzialnej, niewdziecznej, śmierdzące pracy a wymagającej dużej wiedzy i kompetencji.Średnia wieku powyżej 50-lat.

#11  2019.04.09 08:00:14 ~Piel.

Do 10 brawo super

#12  2019.04.09 08:05:38 ~Piel.

Brawo super za kom 6, 11 i podobne!

#13  2019.04.09 08:06:40 ~od 12

Miało być 10

#14  2019.04.09 08:34:16 ~ziomek

Ale sie obudzili ,po 17 -stej . Do godziny zero malo czasu .To tonący tytan.

#15  2019.04.09 08:38:10 ~Piel

To sa skutki wielu lat zaniedban . Albo ktoś kompletnie się na tym nie znal albo tak miało być .

#16  2019.04.09 08:42:46 ~Go

Do 15-Nie-wszyscy wyzej mieli to w d.pie.Przecież dotychczas zawsze znajdowały się jakieś naiwne.Nie przewidzieli tylko tego,że braknie naiwnych.

#17  2019.04.09 09:13:20 ~plg

Do #4. Niestety płacenie składek panie zapisały w ustawie i jest obowiązkowe. Upsssss

#18  2019.04.09 09:33:35 ~P

Rośnie liczba pielęgniarek w systemie bo jedna pielęgniarka pracuje na kilku etatach. ale to tylko do czasu bo długo się tak nie da !

#19  2019.04.09 09:37:41 ~Plg

Jeżeli chodzi o braki pielęgniarek i lekarzy ,to cel zamierzony.Nie łudźmy się ,że coś się zmieni.Sami wiemy jak MZ chce usprawnić SOR-y.Nie zwiększając liczbę personelu,lecz wysłać na szkolenia.Naszym kosztem ,dać komuś zarobić.Personel już dziś jest znakomicie przygotowany.Tylko nie ma rąk do pracy.

#20  2019.04.09 09:38:27 ~Piel

Ten krach który ma nastąpić za 5 -10 lat wg. ministra mógłby nastąpić już jutro gdyby każda pielęgniarka postanowiła pracować tylko na JEDEN ETAT! Po co czekać to może się wydarzyć już teraz i bez żadnych strajków! Wtedy będą podwyżki pomyślcie czy aby nie warto spróbować?

#21  2019.04.09 09:43:32 ~P

Pielęgniarki czują misję ratowania systemu, choćby za darmo, własnym kosztem na kilku etatach, w biegu, z pracy do pracy i jednocześnie chcą podwyżek. dopóki wszystko funkcjonuje to nie będzie zmian, napiszą że: LICZBA PIELĘGNIAREK ROŚNIE- JEST DOBRZE, A NAWET LEPIEJ. Przestańcie pomagać, służyć, a zmiany nastąpią w bardzo krótkim czasie !

#22  2019.04.09 10:01:41 ~Pigułka

Pracuję w zawodzie od 30 lat. W między czasie przez 15 na dwa pełne etaty. I jak otrzymałam z ZUS moją prognozowaną emeryturę to już wiem ,że mam perspektywę pracy do śmierci by nie umrzeć z głodu.A .zapomniałam dodać ,że cały czas z własnych pieniędzy opłacałam studia,specjalizację i kursy specjalizacyjne. A z Izb dostałam jakieś ochłapy po wypełnieniu stosu papierów.Izby mają reprezentować ,tylko kogo? I o czyje interesy dbają? O ministerstwie nie wspomnę.

#23  2019.04.09 10:17:05 ~Gabi

Szkoda że tych mądrych i rozsądnych babek jest mało,dlatego tak trudno coś wywalczyc,wśród tych poslugaczek doktorskich.

#24  2019.04.09 10:25:02 ~dypl piel

Od 85 lat czynności zakwalifikowanych do praktyki pielęgniarzy, nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa, ani zlecać jej osobom nie posiadającym takich uprawnień. Jak instytucje kształcące w zawodach medycznych i te egzekwujące realizują ten obowiązek?

#25  2019.04.09 10:30:49 ~do 24

Posługacz to inaczej pracownik( słownik języka polskiego).

#26  2019.04.09 10:31:09 ~do 23

Posługacz to inaczej pracownik( słownik języka polskiego).

#27  2019.04.09 10:36:30 ~do 23

Ponieważ TYLKO " nadludzkie poświęcanie się Panien Miłosierdzia, służy wam za przykład do naśladowania"

#28  2019.04.09 10:38:33 ~do 1

Dobry komentarz, ale pańć nie trzeba budzić. One tylko udają, że śpią i niech bzdur nie opowiadają że, tyle zrobiły dla pielegniarek - 4x400 było od PO od min.Zembali nie łaska była więc by kontynuować. Wg wskaźników wg Szczurek licencjat i promocja zdrowia w ramach innych uczelni nie uznana. Zrównanie pensji z opiekunem dla pielegniarek po LM i licencjacie a sekretarce medycznej czy fizjoterapeucie nawet więcej Brak urlopów szkoleniowych, zdrowotnych, 13-tych pensji itp. Nauczyciele bardzo dużo dodatków do pensji (2 paski w miesiacu) Karta Nauczyciela z przywilejami w tym prawo do rocznego płatnego urlopu, a z jakiej to racji mamy płacić nauczycielom z naszych podatków? A praca pielęgniarki na czym polega? i zero przywilejów. I proszę dalej walczą o swoje solidarnie z bardzo dużym poparciem społecznym i politycznym a ponadto P.Broniarz wieloletni przywódca nauczycieli z charyzmą! Mamy przykład kogo wybierać!

#29  2019.04.09 10:40:56 ~do 9

A ciebie PIS?

#30  2019.04.09 10:44:41 ~od 28

W uzup. oczywiście chodzi o licencjat z pielęgniarstwa ;)

#31  2019.04.09 11:24:53 ~Doris

Do#22 nie dałaś rady jeszcze chociaż pół etatu gdzieś podlapac w międzyczasie? To właśnie o takich jak ty tu piszą :(

#32  2019.04.09 11:29:28 ~Ola

Uczymy się strajkowac od nauczycieli

#33  2019.04.09 11:48:43 ~do 22

Haruj dalej może na 3 etaty? Utrata zdrowia, godności i skrócone życie.Po co używacie określenia piguła, pigułka? I później dla innych jesteśmy pigułami, siostrami, kobietami.

#34  2019.04.09 12:14:15 ~Mag

Na oddziałach zmniejszono liczbę łóżek , a SOR-y mają leczyć tych pacjentów ,którzy nie zostali przyjęci na oddziały .

#35  2019.04.09 12:20:48 ~JA

Walka pielęgniarek, skierowanie na pobranie materiału- krwi, na skierowaniu dopisane dodatkowo - magnez, poczekalnia pusta, Panie pielęgniarki niezadowolone, oczywiście w proteście cierpię ja, pacjent bo magnez nie zbadany, trzeba dodatkowo kuć pacjenta, bo jaśnie panie protestują, za niskie zarobki. Tylko iść do dyrekcji i wysłać jedną z drugą na budowę, wtedy poznają co to praca.

#36  2019.04.09 12:38:21 ~do 23

'(.) ta klasa że tak powiem posługaczów dobroczynnych, koniecznie dla dobra ludzkości są potrzebne. Ścisłem bowiem wypełnieniem przepisów i troskliwem dozorem, wiele się robi pomocy, wiele bardzo ulgi choremu i lekarzowi (.)," (.) powinna bydź wprawną do posług felczerskich(.)''."Trzeba subordynacji wojskowej żeby posługa z mężczyzn była akuratną (.)".

#37  2019.04.09 12:38:23 ~Oj

Ałła bolało?

#38  2019.04.09 13:01:47 ~do 37

To się Waść kuruje?

#39  2019.04.09 13:10:41 ~Do35

Na budowie wódeczka jeden przy łopacie świeże powietrze a nie smród szpitalny ciężary podobne _ biorę tą robotę

#40  2019.04.09 14:13:55 ~Plg do 35

Dorabiam z mężem na budowie .Nie strasz mnie.Moja koleżanka plg od 5 lat zaiwania ma budowie w Niemczech.Jest zadowolona.Nie podsuwaj pomysłu ,bo zabraknieCI PRACY.

#41  2019.04.09 14:18:43 ~Plg do 35

Po co kłuć dodatkowo.Jeżeli miałeś pobrane badania,laboratorium dorobi z tej samej krwi.Wystarczy zgłosić Nie zmyślaj.

#42  2019.04.09 20:55:20 ~do 34

Zmniejszono liczbę łóżek ale w papierach.W rzeczywistości jest więcej chorych a pielegniarek coraz mniej, gdyż zamrożono przyjecia,czyli liczba etatów zostaje zmniejszana. A pracujące pielęgniarki przerzucane na oddziały gdzie są aktualnie największe braki , bo wiemy ,ze braki są wszędzie. Nie wiem jak długo będą tak orać bo widzę ze szkapy ledwie ciągną a ugór coraz większy.

#43  2019.04.09 23:10:54 ~piel

Od stycznia 2019 roku , liczba pielęgniarek na oddziałach szpitalnych w Polsce maleje.

#44  2019.04.10 07:18:40 ~Do pigułka

Ciekawy jestem który z pracodawców z tych dwóch etatów jest bardziej zadowolony z Twojej pracy, niedlugo wasza doba będzie miała 36 godzin jak u lekarzy

#45  2019.04.10 07:41:51 ~do 22

Spójrz na siebie wieloetatowko pomagasz izbom a garb nie urósł?

#46  2019.04.10 07:51:02 ~Piel.

Do 28 komentarz konkretny i tak proszę i podobnie pisać a nie o oraniu itp. to taka pisanina tylko! A co ma być zrobione pisać i co zrobić bo wyeliminować wieloetatatowosc zakazem prawnym i wprowadzic ważne zmiany w pielegniarstwie.

#47  2019.04.10 07:54:00 ~do 44

Już są takie rekordzistki i lepsze od nich.

#48  2019.04.10 09:01:36 ~i

Po co te siatki płac ,jak bez wyższego wykształcenia niektóre mają więcej o 700 ,800 zł na podstawie to układy

#49  2019.04.10 11:04:44 ~do 35

Spoko niedługo sam sobie pobierzesz krew w domku i wyślesz kurierem do lab.nie będzie pielęgniarek-to szybko pacjenci się naucza samopielęgnowania:)

#50  2019.04.10 11:20:28 ~a_

Wieloetatówki są tak zmęczone jak koń po westernie i zwyczajnie nie mają czasu tu zaglądać. Doba za krótka:d Pracuję z koleżanką, która obrabia 2 etaty. Wiem, że jest zmęczona, ale nie pozwalam, aby montowała się na dłużej w fotelu. Powiedziałam jej też, że nie zgadzam się na wcześniejsze wyjścia z oddziału. Nic moim kosztem. To proste.

#51  2019.04.19 14:16:46 ~a

Praca na 2 etaty to luksus dla tych,dają radę -ale jak