"Ta pielęgniarka ma mniejszą pensje niż ta co pracuje kilkadziesiąt lat".

W sejmie o pielęgniarkach.

"TA PIELĘGNIARKA MA MNIEJSZĄ PENSJĘ

NIŻ TA CO PRACUJE KILKADZIESIĄT LAT" 

Rząd zamiast wydawać pieniądze na program absolwent + (20 tys. na absolwenta przez dwa lata, plus 24 tys. na "cykl szkoleń zawodowych"), powinien podjąć pilne działania w celu zatrzymania w zawodzie pielęgniarek absolwentów Liceum Medycznego, którzy masowo będą przechodzić na emeryturę. Tak pisaliśmy na portalu - więcej w sprawie (ponad 70 komentarzy) czytaj tutaj w artykule pt.: Rząd zamiast wydawać pieniądze na program absolwent

Posłuchaj poniżej co o sprawie mówiła wiceminister zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko w dniu 14 marca 2019 roku na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.14 19:56:52 ~L

Tak jedyna metoda to "związać pielęgniarkę, żeby chciała zostać w tym szpitalu" BRAWO za pomysłowość Pani Józefo Sz.

#2  2019.04.14 19:59:22 ~l

Ciekawe co panią "związało", że nadal pracuje pani na stanowisku? Może atrakcyjna praca i wysokie zarobki ?

#3  2019.04.14 20:41:32 ~a_

Koniecznie związać! :d inaczej ucieknie! ;d

#4  2019.04.14 21:28:22 ~Rebeka

Związać, zamurować w ścianie i bankowo zostanie na wieki wieków. A wtedy to już wszelkie normy zatrudnienia będą spełnione.

#5  2019.04.15 07:54:05 ~Go

"Żeby chciała zostać z różnych innych powodów"- tak,ku chwale polityków,ktorzy kosza nieprzeciętną kasę i prawie wszystko mają za darmo -od papu,po wycieczki lotnicze-na to też zrzuci się ciemna masa, pracująca za miche ryżu.

#6  2019.04.15 08:44:30 ~Bea

Może dla "idei"?

#7  2019.04.15 09:08:18 ~Go

Praca dla idei jest ostatnio dosyć popularna-zalecający pracuje za gruby szmal.Szkoda słów.

#8  2019.04.15 11:34:50 ~strach

Nawet psa do budy się nie przywiązuje . ale żeby pielęgniarkę no naprawdę wstyd . Już i tak są powiązane bo pracować nie ma .

#9  2019.04.16 13:51:45 ~Plg

Z tym że nowa pielegniarka ma mniej nie zgodzę się. Nowe ktore przyszly do pracy mają nawet więcej niż te ktore pracują długi czas. Ta Szczurek nie zna realiów życia. Najlepiej gadać glupoty i otumaniac ludzi. Wredna kobieta!

#10  2019.04.17 09:34:58 ~stara

Po 34 latach pracy mój dyżur nocny lub świąteczny jest tańszy niż osoby, która zaczyna po licencjacie lub właśnie odnowiła dyplom.

#11  2019.04.18 08:06:07 ~KasiaMi

Dlaczego pani minister kłamie? Pracuje 20lat w jednym szpitalu, mam mniejszą zasadniczą niż nowe,werbowane do nas pielęgniarki w czasie kryzysu.Ale co tam, grunt że pani minister otrzymuje godne wynagrodzenie za swoją ciężką pracę