"Pielęgniarki kradniemy sobie nawzajem".

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

KRADNIEMY SOBIE NAWZAJEM PIELĘGNIARKI!

Polecamy także do obejrzenia: 

Liczba pielęgniarek: "Ja rozumiem, że to państwa może śmieszyć" - mówi wiceminister zdrowia. 

Liczenie pielęgniarek to przykład radosnej urzędniczej twórczości. 

Podzielono liczbę pielęgniarek przez liczbę łóżek. Wyszedł wskaźnik 0,99 CUD?

Poniżej publikujemy wypowiedź jednego z dyrektorów szpitala, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku:

wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.22 16:05:52 ~nie

Nie chcemy ,żeby pielęgniarki po liceum zarabiały o wiele więcej od magistrów pielęgniarstwa z wieloma kursami

#2  2019.04.22 16:39:49 ~ip

do "nie"-po pierwsze - idiotka ,po drugie te LM odchodzą już na emerytury i możecie się nawet pozabijać o 1 zlotówkę zamiast razem walczyć tak jak nauczyciele i po trzecie -największym wrogiem pielęgniarki jest druga pielęgniarka

#3  2019.04.22 17:47:40 ~Do 1

Ty mgr może czas żebyś w końcu przestała pisać głupoty. Teraz każdy kto kończy szkołę robi mgr. Wokół tylko mgr. a w głowie pustka. Pracuję z mgr i widzę że niektóre z tych osób nie nadają się na plg. Są wyniosle i zbyt pewne siebie. Babole strzelają na okrągło i za bardzo nie rwą się do pracy. Istna katastrofa.

#4  2019.04.22 19:05:41 ~P

Pielęgniarki powinny być pewne siebie, znać swoją wartość, a nie ciągle zalęknione i na służbie. Pielęgniarstwo powinno stać się zawodem atrakcyjnym i dobrze wycenianym ! Wiele czynności które obecnie wykonują pielęgniarki powinien przejąć opiekun medyczny. Pielęgniarka nie powinna w pocie czoła wykonywać czynności przewidzianych dla 10 osób.

#5  2019.04.22 19:06:47 ~inga

I bardzo dobrze bo w końcu kształcone są pielęgniarki a nie służące lekarzy i pacjentów !

#6  2019.04.22 19:46:41 ~Do 1

Idiotka!

#7  2019.04.22 20:11:09 ~Moge

Jestem pielegniarka po LM wlasnie minelo mi 20 lat pracy drugie tyle przede mna wiec do emerytury jeszcze daleko przestancie pisac ze pielegniarek po LM juz nie ma bo to nieprawda beda jeszcze przez conajmniej 20 lat

#8  2019.04.22 20:22:45 ~Student

Jedynka nie jest żadną pielęgniarką tylko wrednym wyrachowanym trollem za 2 zeta od wpisiku, którego celem jest skłócenie pielęgniarek. Na razie, jak widzę skutecznie mu to wychodzi. Nie wiem tylko, co decydenci tym chcą ugrać. Pielęgniarki po LM do 10 lat odejdą na emeryturę a te z mgr wyemigrują z tego polskiego piekiełka.

#9  2019.04.22 20:26:19 ~Do 7

Jesteś po SM, bo ostatnie LM zlikwidowali w 1996 zastępując je SM, które ostatecznie zniknęły w 2004 roku. Szanowna 7 miałaby jako ostatni rocznik LM ponad 20 lat pracy.

#10  2019.04.22 20:54:15 ~Do 9

Masz niepelne informacje na temat tego kiedy zlikwidowano LM ukonczylam LM w 1998 roku i bylam ostatnim rocznikiem wiec na poczatku 2019 minelo mi 20 lat pracy a poza tym chyba ja lepiej wiem jaka szkole ukonczylam i nie bylo to z pewnoscia SM szanowna 9

#11  2019.04.22 22:58:52 ~do 10

I po co te złośliwości? Pytanie, ile z pielęgniarek po LM będzie procentowo na rynku pracy za 10 lat? Skoro najwięcej liczbowo pielęgniarek kształciło się w latach 70 i 80 i to one zaczynają odchodzić na emeryturę.

#12  2019.04.22 22:58:52 ~do 10

I po co te złośliwości? Pytanie, ile z pielęgniarek po LM będzie procentowo na rynku pracy za 10 lat? Skoro najwięcej liczbowo pielęgniarek kształciło się w latach 70 i 80 i to one zaczynają odchodzić na emeryturę.

#13  2019.04.22 22:58:54 ~do 10

I po co te złośliwości? Pytanie, ile z pielęgniarek po LM będzie procentowo na rynku pracy za 10 lat? Skoro najwięcej liczbowo pielęgniarek kształciło się w latach 70 i 80 i to one zaczynają odchodzić na emeryturę.

#14  2019.04.22 22:58:54 ~do 10

I po co te złośliwości? Pytanie, ile z pielęgniarek po LM będzie procentowo na rynku pracy za 10 lat? Skoro najwięcej liczbowo pielęgniarek kształciło się w latach 70 i 80 i to one zaczynają odchodzić na emeryturę.

#15  2019.04.22 22:58:54 ~do 10

I po co te złośliwości? Pytanie, ile z pielęgniarek po LM będzie procentowo na rynku pracy za 10 lat? Skoro najwięcej liczbowo pielęgniarek kształciło się w latach 70 i 80 i to one zaczynają odchodzić na emeryturę.

#16  2019.04.22 23:03:01 ~piel

Do 3 .Praca nie powinna być lepsza od warunków pracy ale adekwatna do nich.Wiemy jakie warunki pracy w szpitalach mają pielęgniarki więc wyrywanie się do pracy jest głupotą oraz istną katastrofą .

#17  2019.04.22 23:32:41 ~Do 15

Jakie zlosliwosci wyjasnienie nieprawidlowo podanych informacji to mie zlosliwosc i po co ten sam wpis kilka razy

#18  2019.04.23 10:04:30 ~?

Pielęgniarki po LM i SM też kończą dużo kursów specjalizacji .Mają licencjaty i mgr.Jaką pensję proponujesz koleżanko 1 pielęgniarce po L.M ktora ma tytuł mgr po 5 letnich studiach .5 lat LM + 5lat studia + 2 lata specjalizacji i liczne kursy .Rozumując twoim torem myślenia to powinna mieć 2× więcej niż Ty. Tak dla twojej informacji sz. koleżanko Nie ma takich pielęgniarek po LM i SM które by nic nie zrobiły od ukonczenia szkół Mają albo specjalizacje albo kilka kursów albo licencjat .Pozdrawiam pielęgniarka po SM ze specjalizacją i z 5 kursami

#19  2019.04.23 10:33:21 ~Gabi

Do plg.1jesteś durna.taka sama praca taka sama płaca.a te po Lm.odchodzą z rynku pracy a to ich wina że takie szkoły wtedy były?

#20  2019.04.23 10:54:42 ~Misiek

Moje panie nie ważne stopień tytuł. Umiejętności wcześniej nie było tytułów magistra i co te panie mają mniej zarabiać dlaczego dalej idąc może ten magister to dawne studium . Połączenie razem siły to więcej zyskać nie dzielnie się na tytuły, wszystkim należy się godna zapłaty za wasz ciężki trud, wywalczyli minimum 4000zł netto i tego wam życzę

#21  2019.04.23 12:35:35 ~Lola

Magister od siedmiu boleści,teraz wyjcia nie macie, takie czasy, szkoda tylko, ze o pracy pojecia nie macie, nygustwo i wiedza nienajlepsza, zadnego sprytu. Tylko teoria

#22  2019.04.23 14:54:12 ~Do 21

Panie mające wykształcenie magisterskie niekiedy są tak tępe że szkoda gadać ale przeważnie mają władzę i trzymają się stołków .Jakby miały robić pielęgnację pacjenta nie wiedziały by chyba od czego zacząć .

#23  2019.04.23 16:11:17 ~klara

Czy państwo wiecie jaki temat komentujecie? Czy jesteście trollami za złotówkę?

#24  2019.04.23 20:48:40 ~55

POMYŁKA TO NIE RYNEK TROCHE SZACUNKU PANIE WOBEC SIEBIE

#25  2019.04.24 00:21:40 ~plg

Kochane koleżanki pielęgniarki z mgr nie poniżajcie koleżanek po LM,SM.Te koleżanki oprócz bagażu doświadczeń posiadają wiele kursów kwalifikacyjnych,specjalistycznych,specjalizacje i studia magisterskie w kierunkach pokrewnych,oraz przez okres pracy dokształcają się bez wytchnienia.Wy młode na samo dzień dobry macie wyższe zasadnicze od tej z 30 letnim stażem.Czego jeszcze chcecie pensji dyrektora?

#26  2019.04.24 00:31:53 ~plg

Czy dążycie do tego żeby pielęgniarkom zabrać wysługę.Jeżeli te bzdury pisane są przez pielęgniarki,to faktycznie z czasem nie będzie stażowego.Opamiętajcie się młode,bo będziecie miały2x gorzej niż nauczyciele.Walczcie teraz o szkodliwe i te inne przywileje,które mają inne zawody.Nie wydzierajcie z gardeł stażowego swoim starszym koleżankom.Więcej szacunku dla innych,a inni Was poszanują.Czy wyzywając Nas starsze od służących zyskacie szacunek dla samych siebie? Chyba nie.Nie w tym kierunku podążacie.

#27  2019.04.24 00:48:42 ~plg

Nie mam mgr pielęgniarstwa,mam wyższe pokrewne.Z przykrością mi się czyta jak ktoś ubliża moim młodszym koleżankom z mgr pielęgniarstwa.Ktoś kto wyśmiewa się z wykształconych pielęgniarek, nie ma zielonego pojęcia o studiach.Nie wie jaką drogę musi przejść pielęgniarka, i co jeszcze ją czeka.Odnośnie pracy młodych ,bardzo dobrze są przygotowane do zawodu.Jestem starą pielęgniarą i świetnie mi się pracuje z tymi młodymi. Nieproszeni goście uciekać z tego portalu.

#28  2019.04.24 01:18:56 ~Pielmen

Pracuję w tym zawodzie już jakiś czas. Po drodze nie powiem, zdobyłem tytuł magistra i mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę. Staram się wszystko przekładać na praktykę. Najwięcej nauczyłem się od koleżanek, które właśnie przeszły na emeryturę lub są tuż przed nią. Zamiast nadawać jedną na drugą powinniśmy uczyć się od siebie nawzajem. Na dyżurze tytuł nic nie znaczy, ani to czy jesteś po SM, LM, Licencjacie czy jaki tam masz przedrostek lub nie. Dobre połączenie teorii i praktyki to szacunek. Warto mieć wiedzę, bo warto wiedzieć po co konkretnie się coś robi. Nie tylko "bo lekarz tak powiedział". Myślę, że odrobina wzajemnego zrozumienia w zupełności wystarczy. Uważam, że wiedza to szacunek, pewność siebie, a pewność sobie wzbudza zaradność. Gdy reanimujesz to ważne jest dla Ciebie to, że druga wie co robi tak jak i ty, a nie siedzi w kącie i płacze (to po prostu nie droga dla każdego). Komunikacja i słuchanie siebie nawzajem. To na prawdę nie jest dużo. Już wystarczy, że sam obecny system nas różni. Czarne owce niestety są i będą w każdej grupie zawodowej. No i każdy dyżur jest zawsze inny. Pozdrawiam.

#29  2019.04.28 12:10:11 ~piel

Studia, specjalizacje, kursy, kończy się głównie po to żeby więcej zarabiać, a nie po to żeby być lepszym od kogoś ! Taki jest cel, a jak to wygląda w praktyce to bywa różnie.

#30  2019.04.30 15:45:59 ~Pieleg

Moj staz 28lat,jestem po LM.Pracuje od poczatku na tym samym oddziale.Po drodze przez moj oddzial przeszla nie jedna pielegniarka,i po SM i po LM.Z pelna swiadomoscia moge powiedziec ze pielegniarki po LM jest bardziej wartosciowym pracownikiem,nie unizajac pielegniarka po studiach ,bo tez nie mozna wszystkich do jednego worka wkladac.LM bardziej przygotowywala do zawodu zawodu,bez wchodzenia w szczegóły,to nie jest tylko moje zdanie