Młoda pielęgniarka szuka pracy. Bezskutecznie. Starsze pracują w kilku miejscach...

Pielęgniarstwo 2019.


MŁODA PIELĘGNIARKA SZUKA PRACY.

BEZSKUTECZNIE!?!

STARSZE PRACUJĄ W KILKU MIEJSCACH

dziennikwschodni.pl

W szpitalach w Lublinie nie ma pracy dla młodych absolwentek pielęgniarstwa. Według nich etaty blokują starsze stażem koleżanki pracujące w kilku miejscach naraz. Tymczasem szpitale w małych miastach mają problem ze skompletowaniem kadry, bo pielęgniarki nie są skłonne dojeżdżać tam do pracy.

– Ja i moje koleżanki pytałyśmy już we wszystkich lubelskich szpitalach – denerwuje się pielęgniarka, która w lutym obroniła licencjat, a teraz bez powodzenia szuka pracy – Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek, że jest coraz większa luka pokoleniowa w tym zawodzie, a jak przyjdzie co do czego, to nie ma miejsc. Jak to się ma do alarmujących doniesień o pielęgniarkach wyjeżdżających za granicę i konieczności zatrzymania ich w kraju?

Zobacz więcej w sprawie w artykule pt:. "Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek". Oto prawda o pracy dla absolwentek w Lublinie

źródło: dziennikwschodni.pl


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.23 18:49:03 ~#1

Matka trójki dzieci skończyła dzienne pielęgniarstwo - szacun! Życzę Pani powodzenia w szukaniu pracy i sukcesów zawodowych :-)

#2  2019.04.23 19:23:42 ~Ja

Tez mam 3 dzieci i skończyłam dzienne studia pielegniarskie mgr.cholernie ciężko pogodzić dom prace i dzienne studia tylko my wiemy ile trzeba zaplanować rzeczy żeby się wszystko zgralo szkoła przedszkole zajęcia pozalekcyjne dzieci moja praca na zmiany noce w pracy i 3,4 razy w tygodniu na zajęciach.

#3  2019.04.23 20:04:07 ~do 2

Podziwiam i gratuluję, jesteśmy bardzo silnymi kobietami!

#4  2019.04.23 20:14:48 ~hmm

Zapraszam do innych miast, w Łódzkim jest pełno braków.

#5  2019.04.23 20:24:14 ~Danuta

Zapraszam do Katowic-praca od zaraz w POZ

#6  2019.04.23 20:40:25 ~44

Zapraszamy do ŁODZI

#7  2019.04.24 07:42:09 ~do 3

I co z tego wynika, wkrótce ograniczenia w studiach magisterskich. Deprecjacja zawodowa w rozwoju a nie promocja zawodu pielegniarki.

#8  2019.04.24 07:48:22 ~Piel.

Z zatrudnianiem pielegniarek zawsze bylo kiepsko bo nie funkcjonowaly i nie funkcjonują normy zatrudnienia w czym wina pielegniarek ogromna! U mnie sytuacja odwrotna.Starsze pielegniarki mają problem z podjeciem pracy. Też lubelskie.Ano za tym w innych województwach podobnie.To oszustwo z normami.

#9  2019.04.24 07:49:36 ~piel.

Czy tu zawsze będą podziały?

#10  2019.04.24 07:53:19 ~do 9

Oczywiście że tak. Pielęgniarki inaczej nie umieją.

#11  2019.04.24 07:55:38 ~Ja

KTO NAS ZNOWU BEZCZELNIE DZIELI ? I JAKIM PRAWEM ? WSZĘDZIE SĄ BRAKI PIELĘGNIAREK ! SPRAWDZAJCIE KAZDEGO DNIA NORMY I RAPORTUJCIE !

#12  2019.04.24 07:58:17 ~do 9

Prawda

#13  2019.04.24 08:03:05 ~Piel.

Do 10 zgadza się no cóż sa te czepkowe pielęgniarki co rządzą strachem po pisowsku. PRORZĄDOWKI !

#14  2019.04.24 08:07:55 ~od 8

Miało być : w innych województwach jest podobnie.A ponadto celowa robota odgórna żeby nas zastraszyć bo walczymy o normy.

#15  2019.04.24 08:08:14 ~piel

Niedługo będą takie oszczędności,że jedna będzie zmuszona obskoczyć dwa piętra.A kandydatkom powie się,że jest komplet pielęgniarek,jak u mnie w szpitalu.

#16  2019.04.24 10:44:34 ~Ja

Kłamią

#17  2019.04.24 10:48:12 ~promocja

Za nieprzestrzeganie norm powinny być dotkliwe kary dla pracodawcy jeśli nie będzie konsekwencji za nie przestrzeganie prawa to będzie jak jest .Nie wystarczy wymyślić normy musi jeszcze być jakiś organ który to kontroluje . Czy ktoś wie kto kontroluje przestrzeganie norm w szpitalach ,kto jest za to odpowiedzialny . Przecież dla pracodawcy to lepiej nie zatrudnić i nie płacić mimo że pracować nie ma kto

#18  2019.04.24 11:05:05 ~do 17

Zapytaj prawnika to dowiesz się czy pracodawcy łamią prawo.Od twojego krzyku prawo się nie zmieni.

#19  2019.04.24 12:52:11 ~Goska

Bo tak jest młody nie ma pracy a zasłużone emerytki siedzą przyklute do stołków na oddziałach i w izbach . Tarnów się kłania i pozdrawia

#20  2019.04.24 17:29:04 ~Do 18

A co się zlego stalo, ze zapytała kto kontroluje te normy,po to jest forum zeby pytać.

#21  2019.04.24 17:36:10 ~Hmm

Tyrają na kilku etatach do czasu. To wszystko odpłaca się własnym zdrowiem. Przychodzą z etatu na etat i nie ma się siły i co liczą na koleżanki?

#22  2019.04.25 08:26:03 ~Ja

To prawda. Miałam iść do pracy w kwietniu, na wieść że ma przyjść nowa poobstawiały dyżury pielęgniarkami z całego szpitala i wykazały że im nikt nie jest potrzebny. Pracują po 24 albo 36 godzin biorąc jeden własny i dwa medyczne i dla młodych miejsca brak. Chciwe baby.

#23  2019.04.25 11:33:43 ~klinika

Miejsce w zlobku na terenie kliniki, praca dostosowana np. od 8:00 do 16:00 - u nas jest to zoorganizowane a oddzialy na to przygotowane

#24  2019.04.25 15:56:26 ~do 22

Co to znaczy chciwe baby? Nie mam dodatkowej pracy.Jeden etat.Ale naprawdę etatów dla pielęgniarek jest multum.Młoda pielęgniarko ja zaczynałam na ciężkich oddziałach sor itd.Polecam.Tam zawsze jest wolny etat.Gwarantuję.

#25  2019.04.25 16:30:00 ~Ewa

Chciwe baby. Jedyne co w tobie piękne to młodość. Ona przeminie a wtedy pozostanie tylko arogancka , butna nieokrzesana stara baba.

#26  2019.04.25 22:23:17 ~Olka

Gdyby płaca była godna to każda, by pracowała na jeden etat, ale rząd o to nie zadba, bo wiedzą , że wtedy byłyby straszne braki kadrowe,dlatego pielęgniarki pracują na 2 lub 3 etaty.

#27  2019.04.26 00:28:57 ~PIEL

Nigdy nie zrozumiem pracy na 2 etatach i nauki mając małe dzieci i jeszcze braku wolnego czasu. Ja mam czas i pieniądze , ale cóż , preferuję minimalizm. Tak, bo szczęście jest w nas.

#28  2019.04.26 08:11:58 ~do 24

Chciwe baby. Bo zamiast przyjąć nową na oddział same pozabierały dyżury. Będą jęczeć ze ciężko, że nie ma kto pracować a jak przychodzi chętny to się go nie dopuszcza bo to konkurencja do dyżurów. Przykre. Kiedyś się zestarzejecie i dzięki takiemu postępowaniu nie będzie się miał kto Wami zająć. Pracę znalazłam w przychodni w chciwym babom życzę aby kiedyś czkawką ta chciwość do nich wróciła.

#29  2019.04.26 08:14:17 ~do 26

Pielęgniarki tym bardziej poszłyby na kolejne etaty gdyby podwyższyli zarobki. Z chciwości i przyzwyczajenia że należy tyrać jak wół pociągowy.

#30  2019.04.26 22:12:13 ~do 28

Nie rozumiem. Szpitale czekają na młody narybek. U nas od razu miałabyś pracę - woj.śląskie. Nie rozumiem tego. Po ile godzin pracują pielęgniarki w Twoim regionie, że nie zostałaś przyjęta do szpitala? Co tam się wyprawia!

#31  2019.04.27 13:10:11 ~Do 24

Nie zestarzeją się, bo choroby ich dopadną i szybko umrą. Nikt ich nie pożałuje, tylko jeszcze będą obgadywać, że z chciwości umarły. Straszne.

#32  2019.04.29 01:14:38 ~plg

Koleżanki jakie jesteście złośliwe . Nikt Wam pracy nie zabiera . Żeby nie te emerytki, nie byłoby komu pracować w moim oddziale . Gorzej jest z normami.

#33  2019.04.29 01:16:46 ~plg

Dokończenie wpisu 32.Te młode nie wiążą przyszłości z tym oddziałem.