GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

GUS - ŚREDNIO PIELĘGNIARKI

ZARABIAJĄ 4,6 TYS. ZŁOTYCH. 

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.


wgospodarce.pl

Instytucja, którą pani reprezentuje włączyła się w kampanię społeczną, którą organizuje kilka branżowych organizacji pielęgniarskich. Jakie są główne powody tej akcji?

Mariola Łozińska wiceprezes NIPiP: Głównym powodem są pogłębiające się braki kadrowe w zawodach pielęgniarskich i zwrócenie uwagi młodych kobiet, ale szczególnie zależy nam na mężczyznach, których jest zbyt mało w zawodzie.

(...)

A jakie są obecnie średnie zarobki pielęgniarek i położnych w Polsce?

Teraz średnia dla zawodu pielęgniarek to według GUS 4,6 tysiąca złotych brutto, ale oczywiście różnice w wielu regionach Polski są spore, wiele też zależy miejsca pracy i od rodzaju podmiotu leczniczego . Najwięcej zarabia się w dużych miastach i ośrodkach specjalistycznych choć to nie jest regułą i zależy też od kondycji finansowej podmiotu leczniczego.

Zobacz cały wywiad z wiceprezesem izby pielęgniarskiej

źródło: wgospodarce.pl


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.02 06:47:14 ~#1

Ja i moje dzieci mamy średnio po 12 lat. Prosiłabym raczej o medianę i to w przeliczeniu na stawkę godzinową.

#2  2019.05.02 10:32:08 ~Piel

Co za brednie!

#3  2019.05.02 13:58:03 ~#3

Po trzydziestu latach pracy jeszcze takiej pensji nie mam. BZDURA.

#4  2019.05.02 15:05:56 ~Kk

Bzdura mam 2440 netto po20 latach pracy

#5  2019.05.02 15:56:06 ~dypl piel

A gdzie jest dodatek funkcyjny dla wszystkich pielęgniarzy?

#6  2019.05.02 19:45:36 ~Ola

Co za głupoty piszecie mam 37 lat pracy i w życiu takich pieniędzy nie widziałam

#7  2019.05.02 20:42:43 ~Lola

Gdzie tak płacą to sie przeniosę:D

#8  2019.05.02 21:43:46 ~Co?

Kłamią ,a co z dodatkami za pracę na SORach ,gdzie są te pieniądze ,a za szkodliwość

#9  2019.05.02 21:45:49 ~Ala

Jak was nie wstyd tak kłamać

#10  2019.05.03 14:33:00 ~P

Jeszcze daleko do tej kwoty

#11  2019.05.03 19:44:12 ~Doktor

Jeszcze bezczelne krowy strajkują.

#12  2019.05.03 21:03:59 ~Plg do 11

Z Ciebie doktor jak z koziej d.y trąba.

#13  2019.05.03 21:16:23 ~Bobolobo

Tak, to prawda. Tylko ktoś zapomniał dodać, że średnio pracują 300 godz/m-c.

#14  2019.05.03 22:00:11 ~Just

Doktorku jak my krowy to wy świnie. Czemu nie napiszesz prawdy ile wy zarabiacie? Bo różnica jest 10 krotna. My musimy cały miesiąc pracować a wy tyle samo macie za jeden dyżur. Tak samo kończymy studia, robimy specjalizację. I gdzie sprawiedliwość. Po prostu chcemy godnie żyć.

#15  2019.05.04 15:06:40 ~a_

Doktorek to zwykły troll. Wypad z portalu !

#16  2019.05.04 18:48:57 ~Kinga

4600 brotto to dużo? To wychodzi ok 3000 na rękę. Uważam, że to żenujące pieniądze za odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzkie. Mój syn w pracy dorywczej, bez wykształcenia tyle zarobi. Aha i nie pracuje w nocy.

#17  2019.05.04 18:52:10 ~Aurelia

Minimalna stawka dla pielęgniarek powinna wynosić 4600 zasadniczej, a nie brutto. Wtedy byłaby szansa, że młode osoby wybiorą ten zawód.

#18  2019.05.04 23:20:01 ~Trew

Do 11 oczywiście troll.Spierd.aj z tego portalu świnio

#19  2019.05.23 04:56:24 ~Asz

A za ile godzin pracy?