Przebadano 120 tys. pielęgniarek - praca zmianowa a powstawanie chorób!

Warunki pracy pielęgniarek.

PIELĘGNIARKI - WPŁYW PRACY ZMIANOWEJ 

NA POWSTAWANIE CHORÓB

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


wprost.pl

Szacuje się, że kobiety stanowią 1/3 osób pracujących w trybie zmianowym. Brak odpoczynku w nocy oraz nieregularne spożywanie posiłków sprzyja wzrostowi ciśnienia i rozwinięciu nadciśnienia, a także zwiększeniu stężenia cholesterolu we krwi oraz tyciu. Wszystkie te zaburzenia prowadzą do wystąpienia zespołu metabolicznego, który znacznie zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Nurse's Health Study I i II to długoletnia amerykańska obserwacja pielęgniarek. 

Czytaj więcej w artykule prasowym pt:. Im dłużej pracujemy w trybie zmianowym, tym większe ryzyko wystąpienia jednej z poważnych chorób

źródło: wprost.pl


Zobacz także: Pielęgniarki specjalizują się na potęgę!

Zobacz także: MZ: 1100 zł dla pielęgniarek. Będzie kontrola tego szpitala.

Zobacz także: Pielęgniarka - najpierw wymagane kwalifikacji, potem nowy podział pielęgniarek.

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.04 10:19:13 ~Yxuz9

Wniosek pielęgniarek i połorznych o roczne urlopy na poratowanie zdrowia zostały odrzucone jako niesprawiedliwe wobec innych grup zawodowych.Jak ma się do tego utrzymanie takich urlopów dla nauczycieli .

#2  2019.05.04 11:17:51 ~Jan

I co z tych badań wynika dla polskich pielęgniarek? Nic. Dalej będą harowac w minimalnej obsadzie, żadnych przywilejów emerytalnych, urlopów zdrowotnych

#3  2019.05.04 14:12:43 ~Anna

A czy tylko pielęgniarki pracują w systemie zmianowym w szpitalu? Są też inni pracownicy ale wiad o nich cisza

#4  2019.05.04 14:15:40 ~Bea

Pewnie dlatego, że to portal pielęgniarki, a obiektem badań były pielęgniarki.

#5  2019.05.04 14:27:22 ~Karola

No i właśnie u mnie juz to dzieje sie ze stanem zdrowia po 38 latach harowy . ale jako choroby zawodowej ani renty nam nie przyznaja . tylko robcie az padniecie

#6  2019.05.04 14:27:38 ~Do3

Jak ktoś ma jakieś żale niech w pisze na swoim portalu a nie wpierza się do pielęgniarek ok?

#7  2019.05.04 14:27:40 ~Do3

Jak ktoś ma jakieś żale niech w pisze na swoim portalu a nie wpierza się do pielęgniarek ok?

#8  2019.05.04 14:31:21 ~Do

Tylko głupie p.y potrafią tylko narzekać a nie potrafią walczyć o swoje,co za głupia grupa zawodowa

#9  2019.05.04 14:41:44 ~Karola

Do 8 a po co walczyc jak czy walczymy czy nie to i tak maja nas w d.e. my teraz czekamy cierpliwie i zobaczysz madralo jeszcze bedziesz blagac o pielegniarke jeszcze troche. pogadamy wtedy

#10  2019.05.04 16:54:37 ~Oooo!

Do nr 1 Naprzód skończ kurs ortografii na poziomie podstawowym.

#11  2019.05.04 18:33:07 ~#

Nauczycielom przysługuje w sumie 3 lata urlopu na poratowanie zdrowia. O roczny urlop zdrowtony mogli ubiegać sie po 10 latach pracy,obecnie , po znowelizowaniu karty nauczyciela już po 7 latach . Skandalem i wyrazem szczególnej pogardy jest brak urlopów zdrowotnych dla pielęgniarek- wyzyskiwanych szpitalnych górników pracujących w systemie zmianowym,niezabezpieczonych przez pracodawców w odpowiednie narzędzia i sprzęt /pozbawionych ochrony ,ciągle narażanych na urazy - mających przewlekłe bóle układu mięśniowo-stawowego . Najwyższy czas przestać liczyć ,że pracodawcy będą szanować zdrowie pielęgniarek i zacząć egzekwować prawo.

#12  2019.05.04 18:46:32 ~Gabi

Do 10_tej plg.na przodzie nie kończy się kursu ortografi? może najpierw?

#13  2019.05.04 19:23:03 ~piel

Po ch-j te opracowania?

#14  2019.05.04 21:17:23 ~do 11

Popieram