Radny (PiS): w szpitalu pielęgniarki muszą chować medaliki i krzyżyki...

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.

RADNY (PIS): W SZPITALU PIELĘGNIARKI

MUSZĄ CHOWAĆ MEDALIKI I KRZYŻYKI...

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


zielonagora.wyborcza.pl

Różne były przemowy pod zielonogórskim obeliskiem Konstytucji 3 Maja. Marszałek Elżbieta Polak przypominała o obywatelskim przesłaniu konstytucji sprzed ponad 200 laty, a Piotr Barczak, szef rady miejskiej w zielonogórskim szpitalu, odkrył dyskryminację na tle religijnym. - Pielęgniarki muszą ukrywać medaliki i krzyżyki - przemawiał.

Nieco zaskoczonym słuchaczom dowodził, że w Zielonej Górze dochodzi do dyskryminacji na tle religijnym. – W zielonogórskim szpitalu pielęgniarki muszą chować i ukrywać medaliki i krzyżyk – mówił i sugerował, że za chrześcijańskie symbole spotykają je nieprzyjemności ze strony przełożonych.

Zobacz całość artykułu prasowego pt:. Barczak na rocznicę Konstytucji 3 maja: Pielęgniarki muszą ukrywać medaliki i krzyżyki

źródło: zielonagora.wyborcza.pl


Zobacz także: Pielęgniarki specjalizują się na potęgę!

Zobacz także: MZ: 1100 zł dla pielęgniarek. Będzie kontrola tego szpitala.

Zobacz także: Pielęgniarka - najpierw wymagane kwalifikacji, potem nowy podział pielęgniarek.

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.04 19:31:08 ~P

Pielęgniarki w pracy nieprzyjemności spotykają na każdym kroku.

#2  2019.05.04 19:32:26 ~Piel

Od wysokości pensji począwszy, poprzez nieuprzejmość pacjentów a skończywszy na złych warunkach pracy.

#3  2019.05.04 20:07:30 ~a_

Poseł musi zmienić lekarza ;d co za bzdury! ;d

#4  2019.05.04 20:16:28 ~Radny

Radny z pis. I wszystko jasne!

#5  2019.05.04 22:46:25 ~piel.

Nie noszę medalików i krzyżykow ale chyba zacznę nosić.

#6  2019.05.05 07:27:45 ~Go

Ludzie! Tu nie chodzi pewno o medaliki i krzyżyki,tylko biżuterię-w tym koniczynki,sloniki,delfinki-która,jak wszystkie wiemy,nie jest wskazana w szpitalnej pracy ze wzgl.epidemiologicznych.Ale jak mozna pomanipulowac i napuścić - to czemu nie? Ciemny lud wszystko kupi.Dlatego tak ważna jest niezależność umysłowa każdego człowieka,a nie bezmyslny owczy pęd.

#7  2019.05.05 09:40:41 ~P

Akurat noszenie na szyi biżuterii nie jest przeciwwskazane ze względów epidemiologicznych, raczej zagrożeniem są pierścionki, bransoletki oraz pomalowane paznokcie, no i bezwzględnie musi być krótki rękaw. Więc kolczyki i łańcuszki można nosić - czepek też nie był zagrożeniem epidemiologicznym - z innych względów się już go nie nosi :)

#8  2019.05.05 11:15:43 ~Go

Kwestia indywidualnego bezpieczenstwa-w szpitalu,zwlaszcza w dobie dzisiejszych bakterii szpitalnych uważam,że lepiej mieć na sobie minimum:żadnej biżuterii,kokardek we włosach,wiszących kolczykow itp.Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy,jak często, nieświadomie, dotyka twarzy,bawi się pierscionkami,kręci łańcuszkami czy kolczykami.Poza tym-w szpitalu jest aerozol mikrobiologiczny w powietrzu.I z doswiadczenia powiem tak-wnika wszędzie(w materiale na posiew z płuc miałam wszystkie bakterie typowe dla mojego oddziału-wrażliwe tylko na stary,zapomniany Syntarpen).A problemy ze zdiagnozowaniem co mi jest trwały pól roku.Chodzi o świadomość realnych zagrożeń.

#9  2019.05.05 11:21:34 ~do 7

A co z zakażeniami kropelkowymi i ilością łózek na sali chorych, "dostawkami"?

#10  2019.05.05 12:35:28 ~Krystyna

Pracuję w zielonogórski szpitalu. Jeżeli ktoś musiał zdjąć kiedyś jakiś krzyżyk to tylko ze względów epidemiologicznych! Co za bzdury politycy gadają! A na dodatek współpraca z oboma kapelanami jest bardzo dobra, wątpię że to ich opinia dotarła do Pana z PiS.

#11  2019.05.06 06:05:22 ~Ruda

Oczywiście dyskryminacja religijna w stosunku do katolików ale jak mialam w szkole dziewczynę z wiary Jehowy to była tepiona przez całą klasę katolików i jakoś wtedy nie było mowy o dyskryminacji a po drugie państwo jest swieckie przestańcie mieszać do wszystkiego religię kościół chciał by przejąć władzę i radni z PiS jak są tacy religijni to niech siedzą w kościołach a nie sieją zamieszanie bo nie długo wprowadzą inkwizycje a przypominam że Polska to nie sami katolicy

#12  2019.05.06 06:36:22 ~Go

Do 11-masz rację, ale nasz kraj jest taki zaściankowy od wieków. W Polsce nie ma dyskryminacji katolików,tylko ludzi innych wyznań. U mnie przez lata protestantki przez lata bały się poprosić oddzialowa o wolne na ich święta,gdy ta je na nie rozpisywala.Co do reszty-naprawdę nie interesuje mnie jakie wyznanie mają moi współpracownicy czy chorzy,byle się dobrze pracowało. A tak z zupełnie innej strony-jako pacjentka poczulam się bardzo źle, kiedy to o 6.00 rano na moją salę wpadł ksiądz katolicki i zaczął mnie szarpać za ramię, zeby mnie OBUDZIĆ, bo komunie nosi(mocno usnelam nad ranem dopiero).Jak otworzylam oczy to się tak zestresowalam (budzi mnie bezpardonowo człowiek spoza szpitala,caly na czarno w ciemny poranek,w dodatku obcy chłop),że cisnienie zbijali mi 3 godziny.No-jakbym diabła ujrzała.Czy naprawdę w naszym popapranym kraju nikt z zarzadzajacych szpitalami nie pomysli,że te wizyty duszpasterskie dla osób, ktore tego chcą, powinny odbywać się w cywilizowany sposób? A tych,ktorzy tego nie chcą- nie zaczepiać. Np.jakis nr telefonu na oddziale do księdza-kto chce,ten skorzysta.I powiem Wam,za te opisane sytuacje to mi wstyd,jako człowiekowi.

#13  2019.05.06 17:05:17 ~do 12

W czasach kapitalistycznych przed wojną, to duchowni służący w szpitalach to obowiązkowo uczyli się RKO.

#14  2019.05.06 19:15:46 ~Go

A co mnie obchodzi czego sie uczyli - glupoty kompletne wypisujesz! Przez debilnego kapelana pogorszył się mój stan zdrowia w szpitalu i nie życzę sobie takich sytuacji w przestrzeni publicznej! Ja się tam poszłam leczyć, a nie modlić. Szpital to nie kościół! Ale jak ktoś tak chce-proszę bardzo-chcę tylko swobody wyboru dla każdego.

#15  2019.05.06 20:43:22 ~do 14

Spytał Cię o twój wybór, czy tylko sprawdził, czy nie potrzebujesz zaawansowanej pomocy medycznej?

#16  2019.05.06 20:43:22 ~do 14

Spytał Cię o twój wybór, czy tylko sprawdził, czy nie potrzebujesz zaawansowanej pomocy medycznej?

#17  2019.05.06 21:19:22 ~Go

Do 16-szczerze Ci życzę, żeby ktoś tak chamsko Cię wystraszył podczas snu,zwłaszcza gdy się źle czujesz i wcześniej pół nocy nie śpisz z bólu. Nie powierzylabym Ci opieki nawet nad chomikiem.Co do kapelanka,on się o nic nie pytał, bo po co-przecież wszyscy chorzy z rana muszą przyjąć komunie-do głowy mu nie przyszło inne rozwiązanie. Ale chips dobry był,tylko mały. I pomruczał przy tym coś zabobonnie.Dla mnie to śmieszne rytuały-do których chora i półprzytomna zostałam zmuszona.Ale jeszcze mam prawo do takiej oceny tego zdarzenia i nikt nie musi się ze mną zgadzac-mam to wiecie gdzie.