Pielęgniarki z Ukrainy – szansa czy ślepa uliczka? Czytajcie "siostry" felieton.

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi.

PIELĘGNIARKI Z UKRAINY

– SZANSA CZY ŚLEPA ULICZKA?

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


www.salon24.pl

„Ministerstwo Zdrowia jest otwarte na uznawanie kwalifikacji pielęgniarek pochodzących z innych krajów, jednak w ramach aktualnie obowiązującego prawa, polskiego i unijnego. Aktualnie analizujemy sytuację dotyczącą skali zainteresowania podejmowaniem nauki oraz pracy w naszym kraju przez pielęgniarki z zagranicy, w tym pielęgniarki ukraińskie” – poinformowała służba prasowa resortu. 

(...)

I co stanie się, gdy raz wpuszczone na obszar europejski siostry ze Wschodu, szlakiem polskich koleżanek trafią do Niemiec, wybierając jeszcze lepsze zarobki i warunki? Cóż, wtedy resortowi zdrowia zostanie sprawdzać czy zamiast dawać podwyżki Polkom - nie dałoby się ściągnąć ostatnich rezerw na przykład z Bangladeszu…

Czytaj całość felietonu pt:. Niebiesko-żółty pasek

źródło: www.salon24.pl


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.08 07:26:05 ~Jasiczek

Ten pociąg jedzie dalej .Panie za takie pieniądze w naszym kraju nie będą pracowały

#2  2019.05.08 11:19:07 ~Student

Decydenci z MZ to frajerzy a ukraińskie studentki to cwaniary, maja 1 tyś stypendium za sam fakt studiowania, akademik i ubezpieczenie zdrowotne oraz plany pracy w krajach UE zaraz po dyplomie ( nie podpisały cyrografu na odrabianie pańszczyzny po studiach). Oczami wyobraźni już widzę jak ukraińskie pielęgniarki mają darmowe studia, 2, 5 tyś na start pierwszej pensji, opłacone przez pracodawcę służbowe mieszkanie i obiady w szpitalu, czyli wszystko to czego n ie maja polscy pielęgniarze/pielęgniarki na start. One i tak wyjadą z Polszy a młodzi Polacy nawet tu nie podejmą pracy.

Dodaj komentarz