Skłócenie pielęgniarek: podwyżki tylko dla oddziałowych i zabiegowych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


kobieta.onet.pl

Pan dyrektor zbagatelizował spór zbiorowy i zamiast negocjować, ujawnia treść negocjacji. Proponował podwyżki dla pielęgniarek oddziałowych i zabiegowych. Związki proponowały zwiększenie uposażenia dla pielęgniarek pracujących powyżej 30 lat - żeby je zatrzymać. Dyrektor upublicznił szczegóły, a to spowodowało skłócenie środowiska, bo zabiegowe i oddziałowe mają do nas żal. To nowy obyczaj. Wcześniej poszczególne etapy negocjacji nie były ujawniane - wyjaśniła "Gazecie Wyborczej" Miszkiewicz.

Czytaj całość w artykule prasowym pt:. Konflikt w szpitalu Matki Polki trwa. Szefowa związku zawodowego jest wezwana do prokuratury

Karolina Rogaska

źródło: kobieta.onet.pl


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.09 10:40:45 ~pielęg. A

W POZ-etach też nie ma sprawiedliwości ,jest nas 2 pielęgniarki ,środowiskowa i praktyki, która zajmuje się rejestracją, gab zabiegowym ,punktem szczepień zgłaszaniem chorób zakażnych oraz całą dokumentacją i sprawozdawczością miesięczną ,kwartalną i roczną,czasami jestem informatykiem,konserwatorem. Podwyżka ,która była nigdy mnie ponoć nie obejmowała tak mówił mój pracodawca,nie dość ,że nie otrzymałam tego co Fundusz przekazał to jeszcze z kilkumiesięcznymi opóznieniami do dnia dzisiejszego nie otrzymałam 1100 zł podwyżki ,które nam zagwarantowano nie mówiąc o pochodnych.Wiem z pewnego żródła ,że pracodawca otrzymał na każdą z nas ponad 2000 zł i co mam zrobić? Odkąd pracujemy razem zawsze miałyśmy jednakowe pobory ,mamy tyle samo lat pracy a od kiedy pracodawca jednej podwyżki przyznawał bo Fundusz wymagał zaświadczeń o przyznaniu a drugiej jak się wykłóciła to na otarcie łez parę groszy dostała z kilkumiesięcznym opóżnieniem tak też doprowadziło to do nieporozumień i niezgody między personelem.

#2  2019.05.09 11:10:13 ~maja

Bałagan w POZ zawsze był i jest bo nie ma kontroli. A gdzie są normy zatrudnienia w POZ przestrzegane? Niech się wreszcie przyjrzą ilu pacjentów mamy na jedną pielęgniarkę ,bo nam nie chcą udzielić informacji , o starej normie 2750 dawno zapomniałyśmy.

#3  2019.05.09 14:20:48 ~Gośka

Aha to w Tarnowie pielęgniarki oddziałowe które osiągnęły wiek emerytalny czekają jeszcze na podwyżkę

#4  2019.05.09 15:14:25 ~Anita

A dlaczego tylko zabiegowe i oddzialowe. A cóż one takiego robią że muszą mieć podwyżkę. Łażą po oddziale przemadrzale i nie dotykają nogami podłogi co niektóre, bo nie można wszystkie oceniać jednakowo. Niejednokrotnie ta zwykła pielęgniarka robi więcej niż zabiegowa, która nie potrafi zabezpieczyć gabinetu zabiegowego w potrzebne leki itp, a potem bieg i pożyczanie z innych oddziałów. Wstyd

#5  2019.05.09 16:09:03 [email protected]

Niech dyrektor raz weźmie pojedynczy dyżur i przestanie głupio zazadzac

#6  2019.05.09 16:22:34 ~Ja

Jakie to wszystko nie sprawiedliwe

#7  2019.05.09 18:27:35 ~piel

Brak pojęcia o pracy pielęgniarek , brak wyobraźni i kontaktu z rzeczywistością którą się zarządza dotyczy większości decydentów.

#8  2019.05.09 19:42:25 ~Plg

Czy dyrektor wie co robi? Pielęgniarka zabiegowa czysta praca,wszystko robią odcinkowe.Zabiegowa wykonuje kilka zabiegów i jest bliżej oddziałowej. Nawet to co należy do zabiegowej robią plg odcinkowe.Zanim dyrektor popełni głupstwo ,niech przyjrzy się pracy na oddziale.Czy to celowa zagrywka,żeby bardziej skłócić środowisko?

#9  2019.05.10 06:14:53 ~plg

U nas oddziałowe i koordynujące dostały dodatkową kasę, bo są poszkodowane gdyż nie mają dyżurów i świąt. A tym, które pracują na noce i święta nie. Ha ha ha tu jest sprawiedliwe

#10  2019.05.10 12:14:57 ~do 9

Nie pracują na noce i sa poszkodowane ? . To niech wrócą na noce albo zaczną pracować to nie będa poszkodowane. Moze część zapomniała z jakiego powodu pracują na dniówkach i chciałyby sobie odświeżyć pamięć i się zamienić ? . Jestem przekonana ze byłoby dużo chętnych. Poszkodowane to sa zmianowe robotnice od czarnej roboty i żadne FINANSOWE dodatki świąteczne i nocne NIE ZREKOMPENSUJĄ tej SZKODY którą ponoszą pracując w systemie zmianowym. Odziałowe i koordynujące mają dodatek funkcyjny a praca w świeta i noce jest dodatkowo płatna. Jeśli one dostały to jest to głęboko niesprawiedliwe i niezgodne z prawem.

#11  2019.05.10 19:54:40 ~tak

Nie tylko pielęgniarki 1 zmianowe mają pretensje,że nie mają równowżnika za noce,święta,ale wszyscy inni pracownicy,salowe,sanitariuszki,terapeuci itd. itp.domagają się wyższych własnych pensji,motywując to w ten sposób,że "pielęgniarki mają więcej,bo mają dodatki za święta i noce",a pozostali nie,więc uważają,że powinni taką kwotę otrzymać,/chyba za nic/Śpią spokjnie,w święta,niedziele cieszą się rodziną.Szkoda słow.

#12  2019.05.11 09:22:54 ~Plg

Pielęgmiarki ,które pracują na rankach,nie radziły sobie z dyżurami nocnymi,albo zostały przeniesione z powodu choroby.U każdej pielęgniarki coś by się wynalazło .Dlatego mają być faworyzowane? Wszystko idzie w złym kierunku.

#13  2019.05.11 19:31:30 ~,,,,,

Jedna,dwie z problemem ,przechodzą na ranne zmiany,a pozostałe z podobnymi lub większymi problemami zdrowotnymi harują nadal na zmianach.Jeżeli w obu przypadkach będzie takie samo wynagrodzenie,będzie dochodziło do nadużyć,kombinacji kolesiostwa,niesprawiedliwości ,bo kto chce pracować ciężko na zmianach.

#14  2019.05.12 01:05:51 ~plg

Po 30 latach pracy na zmianach, z chęcią przeszłabym na ranną zmianę. Jestem już bardzo zmęczona.

#15  2019.05.12 11:29:00 ~Małgorzata

Bardzo to jest przykre że pielęgniarki nadają ma pielęgniarki jestem pielęgniarką oddziałową ale żadnej pracy się nie boję i jak mam czas to nie siedzę za biurkiem tylko pomagam pielęgniarkom i zawsze staram się być z nimi i wspierać je w ciężkiej pracy dla dobra drugiego człowieka.

#16  2019.05.12 15:32:41 ~piel

Za pracę w nocy i święta należą się dodatkowe pieniadze, więc jakim prawem maja dostać pieniadze osoby ,które w noce i świeta nie pracuja ? Byłoby to głęboko niesprawiedliwe i krzywdzące wobec osób tracących zdrowie na 12 godzinnych dziennych i nocnych zmianach , tyrających w minimalnych obsadach - "za trzech".

#17  2019.05.12 15:54:19 ~do 13

U mnie na oddiale chca ciezko pracowac na zmiany, chodza z holterami, z wenflonam w godzinach pracy, z grupami inwalidzkimi pracuja na noce a co chca udowodnic i komu to nie wiem chyba zeby nikt nie powiedzial ze juz czas na emeryture

#18  2019.05.12 17:18:11 ~do 17

To też osobny problem,obecna emerytura pielęgniarki to ok.1700-1900 zł Albo taka osoba umrze na stojąco,albo z głodu i bez leczenia,bo jej na to nie stać.Więc dobrowolny przymus.

#19  2019.05.13 15:23:07 ~Piel.

Tu chodzi przede wszystkim o podziały miedzy nami a rządzące dofinansowane jeszcze lepiej będą nami zamiatać!

#20  2019.05.14 00:21:12 ~Plg

Do Pani Małgorzaty.Pani oddziałowo,ma Pani rację.Oddział oddziałowi nie jest równy.Na niektórych oddziałach wszyscy pracują ciężko ,z oddziałową na czele.Są oddziały ,nie oszukujmy się lekkie.Dlaczego tam plg zabiegowe mają mieć dodatek ? Zawsze pisałam,że należy przyjrzeć się pracy na każdym oddziale.Tylko teoretykom byłoby to nie na rękę.Pozdrawiam.