Związek pielęgniarek: Zasadnicze wynagrodzenia pielęgniarek wahają się od 2600 do 6600 zł.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

ZWIĄZEK PIELĘGNIAREK: ZASADNICZE WYNAGRODZENIA

PIELĘGNIAREK WAHAJĄ SIĘ OD 2600 DO 6600 ZŁ

www.dziennikwschodni.pl

Po podwyżkach mamy lepszą sytuację finansową, korzystamy też z coraz nowocześniejszego sprzętu, ale to nie wszystko. Nasz zawód nie jest doceniany i szanowany, co zniechęca młodych ludzi do tej pracy. Na naszym oddziale za 10 lat zostanie nas tylko cztery, bo reszta przejdzie na emeryturę - przyznaje położna ze szpitala w Łukowie.

– Mamy też do czynienia z pewnym paradoksem. Mimo luki pokoleniowej nie wszystkie młode pielęgniarki znajdują zatrudnienie. Szpitale posiłkują się emerytkami, a chodzi o to, żeby do zawodu wchodziło jak najwięcej młodych osób – zaznacza Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Zasadnicze wynagrodzenia pielęgniarek w województwie lubelskim poprawiły się i wahają się od 2600 zł brutto do 6600 zł brutto. Naszym zdaniem są to jednak zbyt duże dysproporcje, które trzeba zniwelować.

autor: Katarzyna Prus  

Czytaj cały artykuł prasowy: Pielęgniarki: Więcej pieniędzy, mniej szacunku

źródło: www.dziennikwschodni.pl


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.19 18:14:46 ~iga

Nic dziwnego kto chciałby być "siostrą" albo jeszcze gorzej "Panią w czepku" ?

#2  2019.05.19 18:17:34 ~P

A te wynagrodzenia to chyba się wahają ze skłonnością w dół w tym przedziale .

#3  2019.05.19 19:24:47 ~Hahaha

6600? Nawet brutto hahaha.No chyba że faktycznie koleżanki tyle zarabiają, a nas tu ktoś zwyczajnie dyma :(

#4  2019.05.19 19:47:13 ~Alma

Mam już 35 lat pracy zawodowej i nie widzialam na oczy 6.600 podstawy. Kto tyle zarabia?

#5  2019.05.19 19:51:05 ~Ech

A czy te młode osoby z tytułem 'pielęgniarka' są przygotowane do czynności, których nikt nie może wykonywać bez prawa wykonywania zawodu pielęgniarki wszędzie gdzie jest pacjent, ani zlecać tych zadań osobom nie posiadającym takiego uprawnienia? Czy obecnie pracujące pielęgniarki lub pielęgniarze mają zakresy obowiązków na zadania, których nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa ani zlecać tych zadań osobom nie posiadającym takich uprawnień wszędzie tam gdzie jest pacjent?

#6  2019.05.19 23:06:11 ~Oi

Znam przynajmniej 1 przypadek gdzie wynagrodzenie zasadnicze wynosi 2100 zł.

#7  2019.05.19 23:11:57 ~ona

2600 zł żaden Dps nie dał nawet pielęgniarkom, więc o czym mowa? Składki planują wyższe a o nas się zapomniało. To haracz! Jak tak można ludzi traktować! Za kilka lat nie będzie tu miał kto pracować. A ci ludzie naprawdę potrzebują naszej pomocy.Czy ktoś się zastanawiał nad tym problemem? Zapomniany problem-a wcześniej obiecaly panie z gory ,ze zajma się sprawami Dps-ow.Oj nieładnie nas tak traktować. Może niech panie z góry wybiorą się na 1 cały dyżur do DPS A szczególnie dla chorych psychicznie .Moze zaczną myśleć jak nam pomóc.Bo póki co to tylko ściągają składki.

#8  2019.05.20 02:20:20 ~Ech

A no właśnie, jest to jedno z miejsc, w którym przebywają pacjenci ( to ich dom! ), w którym pielęgniarki udzielają świadczeń zdrowotnych takich samych jak w szpitalu i ich zadań nie może nikt wykonywać bez prawa wykonywania zawodu pielęgniarki ani zlecać osobie nie posiadającej takich uprawnień. Dlaczego pomija się pielęgniarki i pielęgniarzy pracujących np. DPS-ie ? Która ustawa rozróżnia domy pacjenta, w których NFZ finansuje świadczenia zdrowotne wykonywanie przez pielęgniarkę, a w których nie?

#9  2019.05.20 05:16:51 ~ja

Dps kochcicka lubliniec podstawa 2 120 zł

#10  2019.05.20 06:05:13 ~Ja

2900 netto magister specjalizacja podyplomowka kupa niepotrzebnych kursów audytor wewnętrzny i 29 lat pracy

#11  2019.05.20 07:51:07 ~do 1

A ta dalej w swoim świecie z "paniami w czepkach".

#12  2019.05.20 08:19:57 ~Jan

Proszę sprawdzić szpitale psychiatryczne. Tam podwyżek oprócz zembalowego nie było od kilku lat, średnia na dyżurze to jedna pielęgniarka na 20 czy 25 pacjentów.

#13  2019.05.20 10:54:53 ~P

Pod wojsko podczepią i za miskę ryżu.

#14  2019.05.20 13:31:23 ~Iza

6600 to panie w Izbach bo u pielęgniarki w szpitalu na zmiany to Marzenie może mają kilka etatów. To nie jest możliwe we nie wierzę proszę udowodnić gdzie tyle zarabiają rzucę dom i rodzinę i jadę tam pracować cha cha

#15  2019.05.20 14:21:03 ~J

Oj szpitale psychiatryczne to pojedyncze dyżury dzienne i nocne z jednym pr.ochrony na 30 pacjentow. Czy to zgodne z prawem. A co chodzi o taka różnice w podstawie, tak byc nie może. Odpowiedzialność za zycie jest taka sama.

#16  2019.05.20 17:04:52 ~Mgr

A podwykonawcy dalej wielkie g mają a wystarczy zmienić tylko zapis tyle głupot się zmienia w rozporządzeniach a tego do dzisiaj nikt nie zrobił kogoś się poświęca a dlaczego nas ? jest tak mało pielegniatek pracodawcy mają nas w d.poszanowaniu podwyzki 0 zembalowe 0 socjalne zabrany 0 i co kto tak dłużej wytrzyma

#17  2019.05.20 17:45:40 ~Doria

Wszystkie tak narzekacie na zarobki to ciekawe skąd macie na domy , wycieczki ,wakacje za granicą. Wszystkie macie bogatych mężów? Pracuje w służbie zdrowia i wasze przechwalanki która co ma i ktora gdzie nie jedzie są po prostu żenujące . Niby takie niskie pensję a jedna przez drugą rewalizuje .Koleżanka pielęgniarka powiedziała mi , że na rękę z dyżurami ma 4000 .To mało ?

#18  2019.05.20 19:03:08 ~Do 17

Ale ty głupia jestes

#19  2019.05.20 19:20:12 ~Do 17

Ale cię pokręciło

#20  2019.05.20 19:20:12 ~Do 17

Ale cię pokręciło

#21  2019.05.20 21:45:48 ~do17

Idź do DPS-u i poinformuj o tym pielęgniarki tam pracujące.

#22  2019.05.20 21:59:46 ~lic.piel.

S0S DLA PIELĘGNIAREK W DPS-ach-czekamy,czekamy,czekamy i prawdopodobnie nic dla nas.

#23  2019.05.20 22:04:26 ~Ala

To wszystko przez zenska zazdrosc.Ponoc jak kobieta nie zobaczy ile co wazy to wszystko poradzi.Moje kolezanki po fachu pracuja ponad sily .na ile sie da etatow.Bo maja dzieci .nieudolnych mezow i ambicje tak wielka .ze zwykla kobieta nie moze sobie tego wyobrazic jak mozna kosztem swojego zdrowia.zaniedbania swojej wlasnej rodziny ciagnac jak wol tak ciezki woz.Jak nikt na swiecie pragna docenienia i odpoczynku.by w koncu odpoczac w domowym zaciszu.Gdyby nie empatia do swojej pracy i do pacjentow nikt by tego nie zniosl.Jeszcze napisze ze wiekszosc poswieca swoje rodziny dla wlasnie empatii bo pragna byc profesjonalne w pracy a niestety rodzina pozostaje na2 planie.Drogie kolezanki nie dajmy sie zwariowac i zachowajmy najwieksza empatie wobec siebie- APEL

#24  2019.05.20 22:11:40 ~lic.piel.

Jaki błąd popełniłam w formularz?

#25  2019.05.20 22:15:38 ~lic.piel.

NIESTETY-WSZYSCY JESTEŚMY POTENCJALNYMI MIESZKAŃCAMI DPS-ów.

#26  2019.05.20 22:34:51 ~lic.piel.

Pięć pielęgniarek,98 podopiecznych-przewlekle somatycznie chorych,zespoły otępienne,zaburzenia psychiczne itp.

#27  2019.05.20 22:40:36 ~lic.piel.

Jesteśmy u kresu wytrzymałości psycho-fizycznej.

#28  2019.05.20 22:46:01 ~lic.piel.

NIE DLA WZROSTU SKŁADEK DLA IZB PIELĘGNIARSKICH.

#29  2019.05.21 22:20:44 ~Do 17

Moja znajoma ma około 6 tys na rękę z jednego etatu a jeszcze się rozgląda, czy by coś nie dorobić, a wiecznie płacze że mało, szlag człowieka bierze

#30  2019.05.22 13:32:39 ~Piel

Chciałabym mieć 6 tyś na rękę, bez nocy i świąt pracujących - wtedy praca byłaby dla mnie satysfakcjonująca !

#31  2019.05.30 21:36:55 ~miśka

Panie koordynujące i oddziałowe mają taką pensję zasadnicza plus wysługa plus dodatek fukncyjny 30% tj podstawa 4000 tys do tego wysługa i 1200 funkcyjny = 5200 i wysługa w zalezności od lat pracy= 6000 tys do tego po cichu premie roczne za oszczędności itd, itd a ty pielęgniarko zapier.aj za minimum bo na podwyżki nie ma rozkosz od przyszłego roku minimalna 2450 a nasze Panie chwala sie ile to wywalczyły nam podwyżek niech przestaną porównywać nam pensjie z lekarzami ten z dyżurami zarabia min 30 tys /m-c a ty pielęgniarko 3000 tys i to Ciebie opluwają pacjenci bo Pan lekarz to ,bóg''