Działy aktualności

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja od 30 lat pracuję jako pielęgniarka i od tylu lat słyszę, że będzie lepiej, że trzeba zacisnąć pasa, że to powołanie, a jak mi się nie podoba to mogę zmienić zawód.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Smutne to wszystko, ale niestety taka jest cała prawda o tym ciężkim i niedocenianym zawodzie. Ciągłe obcowanie ze śmiercią, chorobami, stres, zarwane noce - żadnej pomocy psychologicznej, nikomu to nawet do głowy nie przyjdzie!

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pracuję w Anglii. Mam magistra, wiele dziewczyn ma. Nikt o to nie pyta. Tutaj oddziałowa ma swoich pacjentów, których myje i nosi im baseny.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ten zawód zabrał mi radość życia, którą kiedyś miałam. I jeszcze pytanie córki, mamo - jak można było zrobić coś takiego, skoro tak dobrze się uczyłaś w liceum? Przykre.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Chodzi o to, że doświadczone, pracujące długo pielęgniarki, wiele czynności należących do obowiązków lekarzy, wykonują niejako z przyzwyczajenia (no bo zawsze to robiły).

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Jestem za studiami podyplomowymi dla pielęgniarek w kierunku asystenta lekarza. Dziewczyny kończą studia, a muszą z basenami biegać. Do tego nie są potrzebne studia. To rodzi frustracje.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Żenada - pielęgniarka tak zmęczona, że nie umie sobie policzyć godzin pracy. Tak latacie z jednej pracy do drugiej, żeby pokazać jakie to jesteście niezastąpione, że już tracicie logikę myślenia. Tylko, że "niezastąpionymi są cmentarze wypełnione".

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: To nie pielęgniarki i położne nawzajem się niszczycie, ale - zawód ten zniszczyli ci - co decydują tam na górze (naczelna rada, związki zawodowe, te z izb co jeżdżą na spotkania decydujące o tym zawodzie). To Ci ludzie zniszczyli i pozwolili na to aby DEPTANO TEN ZAWÓD, HAŃBIONO, DOPROWADZONO DO NĘDZY i UBÓSTWA.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Wina leży po obu stronach. Przychodzicie państwo magistrowie, z głową nabitą teorią i niczym więcej, a wydaje się Wam, że my, tzw. stare wygi, nic nie wiemy, bo nie mamy trzech literek przed nazwiskiem.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Uważam, że każda pielęgniarka i położna, która podniesie kwalifikacje powinna otrzymać gratyfikację finansową.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: I znów się zacznie paplanina i na tym się skończy, choć wszyscy wiedzą, że jest to jedyny sposób, aby wyegzekwować wszystko, dosłownie wszystko. Dlaczego nikt nie poszedł za ciosem po strajku w CZD? Ograniczyłyście się tylko do wpisów typu "brawo dziewczyny".

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Nam na oddziale onkologicznym wypełnianie dokumentacji zajmuje na każdym dyżurze ok. 3 godzin. Nie ma wystarczająco dużo czasu dla chorych...

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Drogie pielęgniarki i położne, wystarczy, że na jeden miesiąc nikt w całej Polsce nie weźmie dodatkowych dyżurów. Na efekt nie trzeba będzie długo czekać.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Drogie Pielęgniarki i Położne! Od wielu lat powtarzam - wystarczy, że wszyscy jak jeden "mąż" staniemy murem za pracą w jednym miejscu. Nie pracować na dwóch, trzech etatach.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Największy problem pielęgniarek i położnych - to brak lidera!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ostatnio dostałam opieprz za to, że dzwonię zgłosić brak wózków inwalidzkich na oddziale (a były 3), oddziałowa na to: "a co ja mam Twoim zdaniem zrobić?"

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Drogie Panie Pielęgniarki, dopiero odkryłyście roszczeniowość Waszego środowiska? Taka sytuacja się niestety nigdy nie zmieni i nie ma co tu gdybać i dalej obrzucać się i winić.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: "To prawda, nigdy nic nie wywalczymy, bo zawsze znajdą się pielęgniarki na zlecenie, które nadrobią braki. Solidarność? To słowo w naszym zawodzie jest zupełnie nieznane.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ale o czym tu mówić skoro grupa zawodowa pielęgniarek rywalizuje o kontrakt czy zlecenie OBNIŻAJĄC stawkę, a nie dążąc do jej podniesienia!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Uważam, że to żenada, nawet na umowę zlecenie proszę nie brać poniżej 20 zł. Szanujmy się. Brakuje pielęgniarek, a praca jest ciężka i odpowiedzialna.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Musimy się cenić! 12 lat temu znajoma pielęgniarka oddziałowa poprosiła mnie abym namówiła inne pielęgniarki do wzięcia u niej dyżurów zleconych, bo są w podbramkowej sytuacji i dostaniemy 17 zł /godz. Z dyrektorką umówione byłyśmy o różnych porach. Byłam pierwsza...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Czy tak ma właśnie wyglądać nasze życie? Zacznijmy się szanować, jeśli nie będziemy się na to zgadzać zobaczą, że brakuje pielęgniarek i zaczną godziwie płacić. Życie jest krótkie, spędzajmy ten czas z rodziną. Nam też się coś należy. Przestaniemy mówić po dyżurze: "Idziemy trochę pomieszkać".

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja sama od 12 lat ciągnę pracę w szpitalu i w poradni na umowę zlecenie. Dostałam niedawno propozycję kolejnej umowy zlecenie w innym szpitalu, bo mają braki kadrowe. Zaproponowali mi jako pielęgniarce 17 zł/h (brutto oczywiście).

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dramat, dramat, dramat. Środowisko pielęgniarek i położnych pełne zawiści, złośliwości i zgorzknienia. Szkoda, bo potencjał olbrzymi, a brak jedności całkowity.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Porównujemy zawód pielęgniarki do innych nie po to, żeby obrażać osoby pracujące w innych zawodach, ale żeby pokazać, że z całym szacunkiem, w niewielu innych zawodach jest się tak często i bezpośrednio odpowiedzialnym za ludzkie zdrowie i życie.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Witam wszystkie Panie. Nie mam nic wspólnego zawodowo z pielęgniarstwem. Jestem budowlańcem. Z ciekawości wszedłem na waszą stronę i nie ukrywam że trochę mnie wnerwiłyście...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Mamy wiceminister pielęgniarkę, ale mi wielka sensacja i to jeszcze pani premier się nad tym długo zastanawiała, co niektórzy się śmieją pewnie pazerni i zadufani w sobie lekarze i piszą....

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: A tymczasem pielęgniarka potrafi po 12 h dyżurze na etacie (intensywna), cudownie zjawiać się na innego typu oddziale w miejscowości oddalonej o 30-40 km na 24 h i potem pędzić w drugą stronę na kolejne 12 h.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie każda pielęgniarka pracuje na 2 etatach. Ja pracuje na jednym, jest mi przykro, że zarabiam jako pielęgniarka tyle, co moja szwagierka na kasie w spożywczym. Muszę żyć skromnie, ale wolę to, niż niewolnictwo. Nie dam zrobić z siebie murzyna i parobka!

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Zakaz kontraktów dla pielęgniarek i położnych lub limity pracy, czyli etat + max 20% nadgodzin. Wiem, będzie ciężko przez chwilę...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: 8 lat temu ja także - pogotowie i 3 różne miejsca pracy. Ale dlatego, że trzeba było rodzinę utrzymać. A nie dla kaprysu i kolekcjonowania pieniędzy. Stawki dla pielęgniarek były małe, więc tych godzin na jakąś solidną pensję trzeba było wypracować naprawdę sporo i podatek i ZUS, bo wszystko na własnej działalności.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja też pracuję na 2 pełnych etatach, plus dyżury na umowę zlecenie. Wszystkie pielęgniarki i położne z mojego oddziału AiIT mają drugi etat.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Znam pielęgniarkę rekordzistkę - 384 godziny w miesiącu!

Pielęgniarstwo 2017

Komentarze na pielegniarki.info.pl: Sorry, ale dlaczego mówimy tylko o pielęgniarkach kontraktowych, a nie mówimy o koleżankach, które pracują na umowę o pracę, ale na dwóch pełnych etatach. Dlaczego ktoś ocenia moją pracę na podstawie własnego uznania.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: jak przekonać te koleżanki, które pracują ponad siły po 260 godzin i więcej, by w końcu zrozumiały, że nie tędy droga? Pozdrawiam wszystkich i nie miejcie mi za złe tych ostrych słów, ale musiałam to napisać.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pielęgniarek nie zabraknie bo pracują na 3 etatach a te co maja iść na emeryturę mówią że będą pracować dopóki sił starczy, bo emerytury są niskie...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kiedy wybierałam zawód PIELĘGNIARKI byłam pełna radości, marzeń i pasji, miałam ogromny potencjał i siłę, dla potrzebujących i chorych byłam ANIOŁEM - tak o mnie mówili. Dzisiaj po latach pracy ponad siły...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dziewczyny walczymy o godne warunki pracy! Koleżanki walczymy o bezpieczną pracę. Bezpieczną tzn. taką aby ilość pracy jaką nakładają na nas pracodawcy nie zagrażała nam (by chroniła nas przed popełnieniem błędów, a co za tym idzie była bezpieczna dla pacjenta).

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja mam 54 chorych w większości z zaburzeniami psychicznymi na 2 pielęgniarki i ostatnio 40 z nich...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Korzystając z okazji chciałbym, aby na poważnie rozważono możliwość zmiany organizacji izb pielęgniarskich. Idealnym wzorcem byłoby finansowanie tylko ze składek członków, ale z możliwością nieprzymusowych składek.

Pielęgniarstwo 2017.