Strona główna
Mapa strony
Pielęgniarki i Położne
Fakty Komentarze Codziennie
  OZZPiP oburzony wypowiedzią Prezesa NIPiP. "Czy to prywatne stanowisko Pani Prezes, czy oficjalne organu samorządu zawodowego?"
  Veto prezydenta odrzucone - wcześniejsze emerytury (pomostowe) stan prawny w odniesieniu do zawodu pielęgniarki i położnej.
Mp_web_banner

Normy zatrudnienia. Kto będzie je określał?

Data ostatniej aktualizacji: 2008-09-08 05:04

PAP - Przygotowany przez resort Ewy Kopacz program reformy służby zdrowia przewiduje, że po przekształceniu szpitali w spółki prawa handlowego przestanie obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia, które określa minimalną liczbę pielęgniarek, zatrudnionych w placówkach medycznych. O tym, ile ich będzie pracowało na danym oddziale, decydowałby prezes spółki.


Przeczytaj:  Fakty i mity – normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Zobacz również:

Aktualności według działów: Normy zatrudnienia 

Obowiązujące regulacje prawne: Normy zatrudnienia

 

 

Komentarze użytkowników

~gość Data: 2008-09-09 22:17:00

dyrektor buskiego szpitala już dzisiaj zostawiłby z 10 pielęgniarek, a opiekę nad chorymi powierzył działowi technicznemu