Zapowiedź poniedziałkowego artykułu. Norma 1:20. Ministerstwo Zdrowia strzela focha . . .

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

 

. . . zabiera zabawki z piaskownicy. Najpierw samo rzucało piaskiem po oczach. Teraz tłumaczy się wychowawcy, że źle odebrano rzucanie innych piaskiem w oczy a przecież miało takie dobre intencje. I jeszcze jedno. Panie w czepkach, jak najszybciej wyjdźcie z tej pisakownicy.

.

Artykuł o powyższym tytule w najbliższy poniedziałek.

.

Życzę wszystkim dobrego weekendu.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

1:20

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

Komentarze użytkowników

#1  2010.08.21 09:18:38 ~xyz

Tak, tak wyjdźcie jak najszybciej z tej "pisakownicy", bo się jeszcze pobrudzicie pisakami.

#2  2010.08.21 09:46:54 ~gość

"PISakownicy" dobre.

#3  2010.08.21 13:26:36 ~innygość

Panie "w czopkach" nigdy nie były w PISakownicy. Najpierw były na dopalaczu - czciły LSD, teraz wolą się POdlizywać /taka odmiana POdmywania/. Z jakim efektem - nawet ślepy widzi.

#4  2010.08.21 20:51:44 ~ewa

Podoba mi się pisakownica- odzwierciedla całą resztę

#5  2010.08.22 03:04:44 ~gosia

Sory ja z innej beczki ale muszę to skomentować, bo się wkurzyłam, na ofertach pracy piszą-młoda pielegniarka ( niekonieczny staż) dupersrańcy już młodych nie ma może staż w burdelu wystarczy, wiedza aut, po co sie uczymy skoro potrzebują sikse z młodą buźką.

#6  2010.08.22 10:55:08 ~radomianka

Do gosi - słuszne spostrzeżenie i wcale nie na temat. Jest to niestety konsekwencja właśnie takich zapisów prawa, które w swej treści dopuszczają realizowanie świadczeń przez NIEWIADOMO JAKIE pielęgniarki i NIEWIADOMO ILE tych pielęgniarek/położnych! Według naszych możnowładców o jakości i poziomie świadczeń decydują przecież lekarze! NFZ kontraktuje Zakładom usługi - i nadal będzie mógł to robić- bez weryfikacji zabezpieczenia ich w określonej jakości zespoły piel/poł? Dla spełnienia warunków kontraktów wystarczy wykazać ilu i jakich specjalistów - lekarzy zatrudnia zakład w poszczególnych specjalnościach! Pielęgniarki - ich tak na prawdę mogłoby nawet nie być!

#7  2010.08.22 10:56:38 ~radomianka

C.d. I druga sprawa - nie kto inny, jak tylko my same akceptujemy przyjęte kryteria. Zwróć uwagę na szereg komentarzy w swoim miejscu pracy lub nawet na tym forum – czy nasze koleżanki/koledzy nie wykrzykują – PO CO NAM TA NAUKA? PRZECIEŻ OD LAT PRACUJEMY TO WSZYSTKO JUŻ WIEMY! , JAKIEŚ STAŻE WYMYŚLAJĄ! DLACZEGO MAMY KONTROLOWAĆ, NADZOROWAĆ PRACĘ OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH? , DO CZEGO NAM JAKAŚ PSYCHOLOGIA .(? ) .itd. Skoro nawet w naszej opinii umiejętność myślenia w naszym zawodzie jest zbyteczna, SKORO NIE POTRZEBNA NOWA, STALE AKTUALIZOWANA WIEDZA - to nie dziwmy się osobom postronnym, że tak nas oceniają. Przecież do rzemiosła – czyli WYKONYWANIA TYLKO czynności INSTRUMENTALNYCH - można o wiele łatwiej ,PRZYSPOSOBIĆ” młodą, szybciej uczącą się osóbkę niż ,starą” – i jak wiele wpisów już czytałam – której nauka na ,starość” już szkodzi?

#8  2010.08.22 11:07:21 ~radomianka

Wracając do tematu obsady pielęgniarskiej - wystarczy, by w przedmiotowej Ustawie o świadczeniach gwarantowanych. był zapis, że NFZ zawiera umowę tylko z takim zakładem, w którym opracowano, wdrożono i respektuje się minimalne normy zatrudnienia opracowane zgodnie z obowiązującym od 1999 roku Rozporządzeniem. Gdybyśmy zadbały/li o rzetelne ich przeprowadzenie to gwarantują one nam taką obsadę, która zabezpieczy obsadę na poziomie wystarczającym do zrealizowania wszystkich zadań, jakie w katalogu świadczeń umieścimy. Tylko od nas zależy, czy poważnie potraktujemy zapisy już istniejącego Rozporządzenia dotyczącego sposobu obliczania rzeczowych norm!

#9  2010.08.22 18:14:53 ~wkurzona

Panie Mariuszu proszę przestać wreszcie pisać -panie w czepkach- bo to jest już nudne i wk!

#10  2010.08.22 19:24:33 ~Zoorro

Praca i obsada powinna/musi być tak zorganizowana, aby nie była przyczyna błędów-też tych nieuświadomionych! No i co dały wam studiowanie psychologii,fizjologii czy filozofii jak przez kilkadziesiąt lat nie potrafiłyście potraktować pielęgniarki pracującej z chorym jak człowieka! Jego możliwości opisała psychologia, fizjologia, filozofia kilkadziesiąt a nawet więcej lat temu.Jest to odbicie pośredniego do pacjenta-i te wzorce-im dalej to leprze zabaweczki-obecny stan ludzi pracujących w pielęgniarstwie nie jest odbiciem waszego dorobku naukowego i wychowawczego?

#11  2010.08.23 10:29:26 ~Renata

Drogie Koleżanki. Analizujcie normy zatrudnienia z konkretnymi standardami,procedurami.Są już dostępne i obowiązujące w poszczególnych Klinikach czy Oddziałach Szpitalnych.To czasochłonne,precyzyjnie sporządzone procedury.My Pielęgniarki dokumenty powyższe podpisujemy, co równoznaczne jest z wdrożeniem tych do codziennej pracy.Zatem,jakiż brak logiki i refleksu autorów powyższego w kontekście podpisanej ustawy 1:20.No cóż autor znacznie głupszy od pielęgniarek.

#12  2010.08.23 10:30:37 ~Renata

Drogie Koleżanki. Analizujcie normy zatrudnienia z konkretnymi standardami,procedurami.Są już dostępne i obowiązujące w poszczególnych Klinikach czy Oddziałach Szpitalnych.To czasochłonne,precyzyjnie sporządzone procedury.My Pielęgniarki dokumenty powyższe podpisujemy, co równoznaczne jest z wdrożeniem tych do codziennej pracy.Zatem,jakiż brak logiki i refleksu autorów powyższego w kontekście podpisanej ustawy 1:20.No cóż autor znacznie głupszy od pielęgniarek.

#13  2010.08.23 10:36:43 ~Renata

Drogie Koleżanki. zachęcam do ODWAGI-zacznijmy się wymieniać adresami meilowymi,śmiało pisać w postach swoje imiona,organizować spotkania.Dyskusja w Portalu jest jak najbardziej cenna i jest potrzebna ale to za mało :) Pozdrawiam

#14  2010.08.24 15:09:54 ~z innej

Zakres obowiazkow dla poloznej z Lublina:pilnowanie porzadku w toalecie dla pacjentow,podaw kawy pacj. i lek. ! Co Wy na to?

#15  2010.08.24 15:43:23 ~Ania

Co to jest" z innej"? piszcie imiona- ODWAGI. Renata ma rację ! pozdrawiam :)

#16  2010.08.24 15:49:05 ~Renata

Do innej : zupełnie proste-jeśli obowiązki takowe są na piśmie to natychmiast do Państwowej Inspekcji Pracy a jeśli na słowo to zwyczajnie nie wykonywać ! PIELĘGNIARKI SZANUJCIE SIĘ POSTĘPUJĄC JAK WYŻEJ BY NIE OPISYWAĆ NA NECIE TAKICH SYTUACJI BO TO ZWYCZAJNIE WSTYD ! ODWAGIIIIIIIIIIIIIIIIIII!

#17  2010.08.25 15:41:45 ~z innej

WŁaśnie takie ogłoszenie jest w necie i wiecie co .ten zakres obowiazków któraś z nas przyjmie i to jest żenujące!

#18  2010.08.25 17:34:55 ~Hm

Tego typu ogłoszenie nie jest skierowane do położnej praktyki ( praktykującej), może do tych co zajmują się inną np: teoretyczną stroną zawodu, organizatorek, inicjatorek itd.

#19  2010.08.26 22:56:21 ~werba

Jestem oddzialowom i tez karze podawac kawe konowalom i sobie(bo stanowisko do czegos zobowiazuje,nie.

#20  2010.08.28 13:58:24 ~anka

I ja jestem oddziałową i parzę sobie kawę.Werba powinneś być szybko wyelminowany !

#21  2010.08.28 14:00:45 ~piel

Werba gdzie tam dla ciebie stanowisko nawet pisać nie umiesz! nic dziwnego,że pielęgniarstwo tak upada !

#22  2010.08.31 16:00:07 ~looo

Werba mysle ze to GŁUPI zart