15 czerwca - DZIEŃ OPIEKI EKSPERYMENTALNEJ. Taka propozycja NAZWY DNIA zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez redakcję Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych. To w dniu 15 czerwca 2010 roku minister Ewa Kopacz ogłosiła swój autorski pomysł, zgodnie z którym: "Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany".

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

.

Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2010 roku ogłosiła konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym ministerstwo zdrowia opublikowało swój autorski pomysł, zgodnie z którym:

.

"Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany".

.

Ten DZIEŃ,  15 czerwca 2010 roku, zapewne zapisze się  złotymi zgłoskami w historii polskiego pielegniarstwa. Nie tylko polskiego ale także współczesnego, europejskiego pielęgniarstwa!

.

Uznaliśmy, że Ten DZIEŃ  powinien mieć swoją NAZWĘ!

.

Wobec powyższego ogłosiliśmy konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym polskie ministerstwo zdrowia opublikowało normę 1:20

Użytkownicy Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych zgłosili do konkursu 61 propozycji na NAZWĘ DNIA.

Spośród nich redakcja wytypowała 5. Z tych propozycji w sondzie zamieszczonej na głównej stronie Portalu użytkownicy wybrali jedną zwycięską propozycję. Poniżej prezentuję wyniki sondy.

 

Co ciekawe zwycięska propozycja - Dzień Opieki Eksperymentalnej została zgłoszona w pierwszym dniu ogłoszenia konkursu na Nazwę Dnia!

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

15 czerwca - Dzień opieki eksperymentalnej

Jakie są dalsze losy propozycji normy 1:20? Szczegółowe info w linku poniżej.

22 sierpnia 2010 roku - Ministerstwo Zdrowia strzela focha! Zabiera zabawki z piaskownicy. Najpierw samo rzucało piaskiem po oczach. Teraz tłumaczy się wychowawcy, że źle odebrano rzucanie innych piaskiem w oczy a przecież miało takie dobre intencje. I jeszcze jedno. Panie w czepkach, jak najszybciej wyjdźcie z tej pisakownicy.

10 czerwca 2011 roku - Ministerstwo zdrowia przedstawia do konsultacji projekt rozporządzenia zawierajacy zapisy dotyczące obsady pielęgniarskiej np. w oddziałach IOM, kardiologii, neonatologii, szpitalnego oddziału ratunkowego oraz izby przyjęć. Termin składania uwag do 21 czerwca.

 

Komentarze użytkowników

#1  2011.06.15 08:38:56 ~Ada

Panie Mariuszu, proszę się nie powtarzać, zapis "Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany" już nie będzie istniał. Teraz może Dyrektor ustali sam 30:1 i sobie pokrzyczymy. Ponadto na stronie www.ozzpip.com.pl znalazłam ciekawą lekturę "Wyniki kontroli placówek ochrony zdrowia w zakresie przestrzegania przepisów o wynagrodzeniu i innych świadczeniach ze stosunku pracy." - poczytajcie.

#2  2011.06.15 11:51:11 ~obry44

Http://www.ozzpip.com.pl/upload/file/Aktualnosci/2011/czerwiec/kontrola_pip_art59a.pdf co na to świetna minister Kopacz?

#3  2011.06.15 12:38:26 ~do obry44

To nic innego jak opis któregoś wątku polskiej logiki lekarskiej oraz wychowanej w tym duchu- innych odmian- np:pewnej polskiej logiki pielęgniarskiej wspierających działanie tych pierwszych.

#4  2011.06.15 16:39:32 ~młoda

Panie Mariuszu - z całym szacunkiem dla Pańskiej wiedzy, umiejętności pielęgniarskich - daj Pan już spokój. I naturalnie, może Pan ten post od razu w głowie odhaczyć "krytyka - nie czytamy", ale może kto inny przeczyta. Na portalu są odgrzewane same, stare kotlety, a z nowych, rzadkich wiadomości robi się.no właśnie, co? Nawoływanie, któremu brakuje jeszcze tylko "kto ma inne zdanie niż redakcja portalu - NA SZUBIENICĘ! "

#5  2011.06.15 17:20:23 ~@!@!@!

Do młoda, masz rację, że p.Mariusz potrafi kręcić w koło jednego tematu.Niebywała sprawą w przypadku ustalenia norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, jest milczenie,a może aprobata części uczonego środowiska(lekarzy, pielęgniarek)w pominięciu jednej z danych dotyczących właściwości/możliwości-jest nią podmiot działania-PIELĘGNIARKA.Lekarze i pielęgniarki, pewne informacje obejmujące wiedzę o poznaniu (psychologia) i fizjologii człowieka, uzyskali w trakcie kształcenia akademickiego.Uprawnia to do twierdzenia, że świadomość gdzie szukać wiedzy, czy pomocy, dotyczącej pracy mózgu ludzkiego, możliwości jego poznania funkcjonuje w środowisku medyków.Wiedza ta jest ważna, gdyż zabezpiecza przed błędami wynikającymi z samej konstrukcji człowieka.Pomysł 1: do 20 nie został poparty informacja naukową.

#6  2011.06.15 17:21:45 ~@!@!@!

Medycy są świadomi, że G. Miller w 1956r,przedstawił swój model pamięci krótkotrwałej 7±2, cyfry oznaczają liczbę elementów, które człowiek jest w stanie pomieścić naraz( i nic z tego nie wynika! ).POMIJANIE DANYCH W GŁÓWNYCH KATEGORIACH TYLKO ŚWIADCZY O WIARYGODNOŚCI W OGÓLE BADAŃ PRZEPROWADZANYCH PRZEZ 'MeeeDYKÓW' (medyków),ponieważ poruszany problem ma skale masową. Po nieudanym wprowadzeniu wiedzy o człowieku przez prawo, brak argumentacji merytorycznej MZ, i ta sprawa/problem, należy powierzyć osobom kompetentnym.

#7  2011.06.15 17:31:05 ~@!@!@!

Zakradła się pomyłka, zabrakło słowa- BRAKU, w zdaniu: POMIJANIE DANYCH W GŁÓWNYCH KATEGORIACH, TYLKO ŚWIADCZY O BRAKU WIARYGODNOŚCI, W OGÓLE BADANIACH PRZEPROWADZANYCH PRZEZ MEDYKÓW.

#8  2011.06.16 22:28:26 ~guga

Czy pielegniarki są na tyle głupie zeby musiały co kilka miesięcy czytac te same artykuły? panie mariuszu prosze o aktualnosci a nie srarocie i to jeszcze jakie nudne.Dno.dotknął pan dna.

#9  2011.06.17 08:57:01 ~mam dość

Czy ktoś może polecić inne strony internetowe dla pielęgniarek?

#10  2011.06.19 09:59:12 ~piel

To samo pytanie ! Bardzo proszę o adres meilowy pilne !

#11  2011.06.19 10:02:49 ~ja

Nie tracie czasu na ble,ble,ble Mielcarka polecam : www.ozzpip.com.pl

#12  2011.06.19 12:27:44 ~do gugi

Czy problem obsady stanowisk pielęgniarek w Polsce został załatwiony, czy nadal jest to problem nierozwiązany, przez niektórych wręcz ukrywany?

#13  2011.07.09 10:17:57 ~piel

Wbrew pozorom jest to zawsze aktualny temat bo pracujemy za 3 KOLEŻANKI CO NAJMNIEJ ! NIE GÓDŻMY SIĘ NA TAKIE NORMY ZATRUDNIENIA !