W Dzienniku Ustaw nr 230 pod poz. 1507 opublikowano treść ustawy o podwyżkach dla pielęgniarek i położnych. Ustawa wejdzie w życie w dniu 21 grudnia br.

Podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

.

Zobacz treść ustawy . . .

 

Zobacz także:

29 listopada 2010 toku - Prezydent RP w dniu 26 listopada podpisał ustawę regulującą, że "kierownik SPZOZ jest obowiązany do przeznaczenia nie mniej niż 40% kwoty, o którą wzrosło zobowiązanie, na wzrost wynagrodzeń osób zatrudnionych w tym zakładzie, przy czym 3/4 tych środków kierownik SPZOZ przeznacza na wzrost wynagrodzeń osób wykonujących zawód pielęgniarki albo położnej w tym zakładzie". Zobacz 20 KOMENTARZY.

Aktualnosci według działów - Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.12.09 16:44:53 ~ola

Mam pytanie czy podwyżka obejmie NZOZ -bo o nas nic nie wspominają .Czyżby nam się nie należała może źle interpretuję ustawę

#2  2010.12.10 02:00:50 ~poz

A co jeśli chodzi o pielęgniarki pracujące w szpitalach klinicznych?

#3  2010.12.10 12:58:49 ~ola

Czy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć nam na pytania

#4  2010.12.10 14:18:23 ~kawa

Niestety olu, ustawa dotyczy jedynie zakładów publicznych.

#5  2010.12.10 15:54:42 ~baska

Pozostale pielegniarki sa z innej planety zaduzo by stracili lekarze a co nato pani nic robiaca naczelna lub zwiazki

#6  2010.12.10 21:54:25 ~Ganja

Ustawa dotyczy jedynie zakładów publicznych. W przyszłym roku wysokość kontraktów, w najbardziej optymistycznej wersji, nie ulegnie zmniejszeniu. Do roku 2012 wszystkie ZOZy zostaną przekształcone w spółki prawa handlowego. Zatem, żadnego z zakładów opieki społecznej nie ta ustawa nie obejmie! Ot twórcza księgowość. To jak zmniejszenie długu publicznego, przez nieliczenie długu (ZUS/OFE) do długu. To ostatnie mega osiągnięcie Tuseka w UE. Ha ha ha! POdwyżki. i POzamiatene! By żyło się lepiej! Nieźleśmy się siostry urządziły!

#7  2010.12.11 21:45:36 ~kura

Szpitale kliniczne to publiczne zakłady opiek zdrowotnej więc obejmie je nowa ustawa . A swoją droga tylko kwoka Dorotka mogła nas sprzedac za taki zapis.

#8  2010.12.12 23:05:21 ~piel.

Nie klucmy sie,tylko DZIALAJMY! kontraktowanie świadczeń pielęgniarskich powinno odbywac sie bezposrednio i wylacznie przez NFZ z pielegniarkami,czy poloznymi. BEZ POSREDNIKOW Zawod pielegniarki czy poloznej to samodzielne zawody i czynnosci ,ktore wykonywac moze tylko ta grupa zawodowa! Lekarze niech podpisuja kontrakty z NFZ na uslugi lekarskie,a pielegniarki na uslugi pielegniarskie.Nikt nikogo nie bedzie zatrudnial,pieniadze pojda za pacjentem do kieszeni lekarzy i pielegniarek,ale nie kosztem pielegniarek.Pielegniarki beda z satysfakcja i zaangazowaniem wykinywaly swoje czynnosci.

#9  2010.12.12 23:07:32 ~Alina

Kontraktowanie świadczeń pielęgniarskich powinno odbywac sie bezposrednio i wylacznie przez NFZ z pielegniarkami,czy poloznymi. BEZ POSREDNIKOW Zawod pielegniarki czy poloznej to samodzielne zawody i czynnosci ,ktore wykonywac moze tylko ta grupa zawodowa! Lekarze niech podpisuja kontrakty z NFZ na uslugi lekarskie,a pielegniarki na uslugi pielegniarskie.Nikt nikogo nie bedzie zatrudnial,pieniadze pojda za pacjentem do kieszeni lekarzy i pielegniarek,ale nie kosztem pielegniarek.Pielegniarki beda z satysfakcja i zaangazowaniem wykinywaly swoje czynnosci.

#10  2011.01.19 12:26:00 ~wera

Jestem pielęgniarką pracuję w RENOMOWANYM szpitalu w Łodzi nie mamy podwyżek bo niema dla PIELĘGNIAREK pieniędzy ,opieka w szpitalu jest Zła -z powodu braku personelu pielęgniarskiego.Pielęgniarka a jednocześnie salowa ma pod opieką od 15 - 25 pacjentów pod opieką.Jedna pielęgniarka nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa i opieki. I CO DALEJ? CZY MY PIELĘGNIARKI MUSIMY WYJEŻDŻAĆ ZAGRANICĘ ,BO TAM JAKO OPIEKUNKA WIĘCEJ ZAROBIMY NIŻ PRACUJĄC W POLSCE W ZAWODZIE .KIEDY NASZ KRAJ ZAINTERESUJE SIĘ NASZYMI OBYWATELAMI! .

#11  2011.04.16 17:24:53 ~ewita

Czy gdzieś w Polsce , w naszym cudownym kraju. w jakimś szpitalu. już ktoś dostał podwyżkę na podstawie najnowszej ustawy? Czy to tylko "pic na wodę fotomontaż." aby zamydlić oczy i zamknąć usta.

#12  2011.10.18 22:18:10 ~pieleg

O jakich wy podwyżkach mówicie, chyba dla 'starej' ekipy w izbach pielegniarskich co by mogly sobie wygodnie za biurkami siedziec i zastanawiac sie jak swoim kolezankom i kolegom po fachu czyli nam kolejne klody pod nogi klasc. Pracuje na dwoch etatach i nie mam czasu dla rodziny- wstyd mi przed zona i dziecmi ze jestem pielegniarzem-chociaz nie wyobrazam sobie innej pracy.Gdyby izby dzialaly dobrze i byly za nami a nie martwily sie tym ,ze wiekszosc przestanie placic skladki-characz to tego forum by nie bylo. Wiec nie szukajcie przyczyny w ministerstwie i dyrektorach placowek tylko u wielmoznych z izb!

#13  2015.09.28 17:56:48 ~janina

A co znami pracujacymi w szkolach bez lekarzy i musimy z dusza na ramieniu podejmowac decyzje za siebie lekarza ,nauczyciela i rodzicow