Zapowiedź rezygnacji ze stanowiska przewodniczącej (od 2005) związków pip to dobra wiadomość. Myślę, że odejście pani Gardias to nadzieja na nowy jakościowo związek zawodowy. Z panią Gardias powinien odejść cały Zarząd Krajowy. Czy wśród tego gremium nikt, nie zadał sobie pytania o sens awantury sejmowej o kontrakty? Nie potrafił powstrzymać pań w czepkach? Awantury całkowicie niezrozumiałej dla opinii publicznej oraz części naszego środowiska zawodowego?

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

 

 

.

Zobacz depeszę PAP

Zobacz bieżące informacje z protestu związku pip

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2011.03.22 21:30:01 ~kontr.

Kto mieczem wojuje Ten.Nie powiem ,że aż tak bardzo cieszę się z tej rezygnacji. Człowiek zdesperowany , zdenerwowany traci właściwą argumentację.Każdy ma swoje racje,ale powinien umiejetnie umieć ich bronić.Po Białym Miateczku, to druga większa porażka Pani Gardias, ale właściwie to Nie Ona sama podejmuje decyzje.Impulsywność Zarządu w tym przypadku nie pomogła. Panie zapomniały kogo reprezentują.Nie powinno się uderzać we własne środowisko, powinno się umiejętnie zróżnicować jego problemy ,doradzić, wysłuchać.Ma Pan rację, czas na zmiany.Mam nadzieję ,że doczekam się momentu, kiedy Stowarzyszenie Pielegniarek Kontraktowych i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielegniarek i Położnych zacznie rozmawiać o Nas jednym językiem.

#2  2011.03.22 21:34:31 ~gość

Ze stowarzyszeniem to ja za bardzo rozmawiać nie chcę

#3  2011.03.22 21:58:27 ~staruszka

Ta wiadomość dla kogo jest taka dobra ? Dla pań pokroju P.Wrona ze Stowarzyszenia, które chodzą na krótkiej smyczy Minister Skopacz i pouczają etatowe ze szpitali o godności czepka i fartucha ,o cywilizowanych metodach i innych duperelach. PANI PRZEWODNICZĄCA GARDIAS DZIĘKUJĘ I PRZEPRASZAM ,że nie nadążamy za Panią. BYŁAM JESTEM I BĘDĘ ZAWSZE DUMNA,że miałam zaszczyt doświadczać naszych tzw" wielkich porażek".Kontraktowe macie głos i pole do popisu walczcie o nasz zawód, tylko trochę w innym stylu niż ostatnio prezentowałyście przed kamerami,bo "cóż to za ptak co we własne gniado ?

#4  2011.03.22 22:22:38 ~///

No to Mielcarka na stanowisko zobaczymy co zdziała.Umie ostro pouczać niech teraz ostro powalczy w imieniu naszego środowiska.

#5  2011.03.22 22:53:47 ~gaga

Jeśli Dorota Gardias odejdzie, to nie mamy co tu szukać! Ja wyjeżdżam z unijnym licencjatem do pracy za granicę!

#6  2011.03.22 22:54:11 ~p Mariuszu

Właśnie skończyła się rozmowa Rafała Ziemkiewicza z byłym posłem p. Janowskim ( 10 lat temu protestował przeciwko sprzedaży polskich cukrowni-wyłączano mikrofony) na temat obecnych podwyżek cukru ( niższe ceny w Niemczech i w Czechach) w TV Dziennik info! Czy pani Wrona założyła już związek czy bawi się w Pocahontas- ta co dla ratowania z ciemnoty swój naród zrobiła to co zrobiła!

#7  2011.03.22 23:36:37 ~hM

Tak te pieniądze i tylko w niektórych regionach powyżej 20 zł, będą się utrzymywały do wejścia przepisów o możliwości kontraktowania, i dobrowolnego(interpretować w praktyce pod przymusem)przejścia już większej grupy na tego typu działalność, obniżą się znacznie staweczki-i będzie jeszcze większy kłopot z kredytem-patrz historia samodzielnych praktyk piel środowiskowych, one też wierzyły, wiele nawet zainwestowało i KICHA! A te normy zatrudnienia nie spełniające nawet poprawności rozumianej w XIX w.-sukces intelektualny na miarę epoki i co najmnie telemedycyny.WIARYGODNOŚĆ JAK Z CUKREM, PIELĘGNIARSTWEM ŚRODOWISKOWO-RODZINNYM ITD.

#8  2011.03.23 07:38:10 ~ewa

Szanowny Panie Mariuszu Z Pana słów wynika,że nie lubi Pan, Pań w czepkach. Jak mamy porozumieć się z Rządem, skoro w Nas taka nienawiść i jad. Kompleksy, politykierstwo i zabawa w popularność. Może zacznijmy najpierw rozmawiać w Naszym środowisku, bo już się zaczynam gubić o co w tym wszystkim chodzi.

#9  2011.03.23 07:54:00 ~Inez

jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o kasę. Zauważyłyście,że Izby milczą jak zaklęte przygotowują już batalie o nasze duszyczki. P.Mielcarek realizuje tylko swój plan rozpieprzenia środowiska czy Wy nie czujecie jak bardzo kolega nie lubi Pań pielęgniarek szczególnie tych ,które mają własne zdanie.Mielcarek ma byc naszym jedynym trybunem i wszystkie Panie Wrony na kontraktach. Tylko co w zamian -ostatnia propozycja Dyrektora nie ma kasy z nadwykonań, remont ważniejszy przecież spółka musi prosperowac

#10  2011.03.23 08:38:59 ~Do kontr.

Stowarzyszenie nie będzie miało już z kim rozmawiać, nie będzie związku. Związki zawodowe miały możliwości kontroli finansowej szpitala, wpływ na bezpieczeństwo i ochronę pracy, występowały w sądzie w obronie pracowników, współpracowały z PIP. Czy stowarzyszenie może mieć porównywalne możliwości? Jeżeli nie to jakie ma znaczenie i jakim chce być partnerem do rozmów?

#11  2011.03.23 08:58:02 ~pielęg.

Cieszy mnie zapowiedź odejścia Gardias.Pani ta przestała stąpać po życiu. Mamy wolny zawód- nie można niczego zakazywać,pieszczoszki związkowe o tym zapomniały! Niestety więcej jest takich działaczek z pensją za nic nie robienie.Wstyd starsze Panie w Czepkach!

#12  2011.03.23 08:59:36 ~do etat.

MAM PROPOZYCJĘ DLA WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK PRACUJĄCYCH NA UMOWĘ O PRACĘ ZREZYGNUJCIE Z DODATKOWEJ FORMY ZAROBKOWANIA, PRZESTAŃCE POKAZYWAC JAK SIĘ ZAPRACOWYWUJECIE O POTEM MNIE KRYTYKUJCIE ZA TO ŻE MAM KONTRAKT I PRACUJĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE W JEDNYM MIEJSCU. POZA TYM NIE UWAŻAM SIĘ ZA GORSZĄ PIELĘGNIARKĘ BO MAM TAKĄ A NIE INNĄ UMOWĘ. PIELĘGNIARKĄ JEST SIĘ DOBRĄ LUB ZŁĄ BEZ BEZ WZGLĘDU NA FORMĘ ZATRUDNIENIA. MYŚLĘ JEDNAK ŻE NIE ZRYZYGNUJECIE GDYŻ 1 PENSJA NIE POZWOLI PRZEYŻYC DO 1.

#13  2011.03.23 09:16:29 ~płaca

3400 brutto to jakieś 2200 na rękę i tyle zarabiam po 30 latach pracy w szpitalu na Śląsku i w to wliczone jest wszystko tzn praca na noc, święta i wysługa

#14  2011.03.23 09:28:50 ~piel.

Witam, Mielczarek się cieszy , że niecałe 5% pod wodzą Kopaczowej i wykonaniem wrony dyktuje warunki całej grupie zawodowej,popierają to nieprawdziwymi przekazami prasowymi oraz Portalem mielczarka, wczoraj 3 tys. pielęgniarek wyrażało swoją wolę w Warszawie a reszta je popierała 95 % grupy zawodowej, demokracja ? Za parę miesięcy będziemy mieli wyniki tej demokracji, zawsze trudno było mi uwierzyć ,że takie osoby, jak wrona czy mielczarek funkcjonują dzisiaj są realnym zagrożeniem. Uważam ,że zdecydowanie NIP i P powinna zastosować w stosunku do tych osób Kodeks Etyki Zawodowej, bo inaczej uznam ,że to kolejna fikcja.

#15  2011.03.23 09:31:30 ~piel-arz

Aż przykro czytać jak wiele osób w ogóle nie rozumie o co idzie cały spór w sejmie! Bardzo proszę najpierw trochę poczytać, a potem dopiero siać nienawiść do związku, bo potem będzie płacz. Jeśli ktoś nie rozumie faktu, że na kontrakcie dochód brutto za godzinę jest niższy o około 1\3 i do tego tracimy wszystkie przywileje pracownicze, to jest nienormalny!

#16  2011.03.23 09:42:58 ~zaskoczona

Panie Mariuszu co Pan bredzi? Czasem wydaje mi się, że Pan to tylko szuka sensacji i gdyby nie Pana chore spekulacje na temat tego co się dzieje w naszym środowisku i podjudzanie do ataku pielęgniarek na pielęgniarki byłoby o wiele spokojniej. Tak, tak właśnie myślę i mam wrażenie (raczej dobre), że to nie tylko moja opinia.

#17  2011.03.23 09:44:09 ~ zaskoczon

Czy Pan to wogóle z czegokolwiek potrafi być zadowolony i coś się PAnu kiedyś podobało? Jeszcze nie przeczytałam tutaj jakiejkolwiek pozytywnej pańskiej wypowiedzi. No, ale cóż ja to potrafię poniekąd zrozumieć, bo gdyby Pan nie podjudzał naszego środowiska i nie szukał sensacji to nie istniałby pański portal. Byłaby nuda i jeszcze raz nuda i kto by to czytał? Drażni mnie Pan tymi swoimi, godnymi pożałowania komentarzami, tylko P{anu współczuć! Odnoszę wrażenie, nie ja stwirdzam FAKT, że działa PAn na SZKODĘ naszego środowiska w przeciwieństwie do PANI GARDIAS _ dla niej pełen SZACUNEK i PODZIW, że potrafi prowadzić nasze środowisko i otwiera nam oczy na wszelkie nieprawidłowości prawne i nie tylko w naszym zawodzie!

#18  2011.03.23 09:44:45 ~zaskoczona

Krytykować to każdy potrafi, jak daleko PYSKOWAĆ tak jak PAN też. Trzeba dużo dużo, bardzo dużo cywilnej odwagi, aby stanąć na forum i powiedzieć prawdę, tak jak to robią zwane przez Pana "Panie w czepkach". PAn nie potrafi nic dla nas zrobić pożytacznego więc niech Pan w końcu zamilknie i nie pisze głupot. A może KUBEŁEK zimnej wody na pańską, pełną poronionych pomysłów głowe by się przdał, to może wtedy się PAn opamięta. BEZ URAZY _ Pan bardzo PRZEGIĄŁ i to mnie wkurzyło (sory za to słowo, ale ono i tak jest delikatne).

#19  2011.03.23 09:46:04 ~Domi

Ja bardzo chętnie zobaczę kogoś innego niż pani Gardias na stanowisku. Najchętniej zmieniłabym cały zarząd. Czas na dziewczyny (i chłopaków), których nie interesuje jak zostać kolejną kadencje na kierowniczym stanowisku, tylko jak naprawdę można poprawić nasz wizerunek w oczach opinii publicznej, jak nas zintegrować.

#20  2011.03.23 09:49:49 ~piel

Zaskoczył mnie Pan Mielcarek Czy Pan pracuje obecnie w szpitalu i czy zna Pan realia pracy pielęgniarki? W tej chwili zachowuje się Pan jak pieniacz. Może warto by było posłuchać argumentów drugiej strony.

#21  2011.03.23 09:52:52 malutka2

Jak przykro czytać ta wszystkie, pełne nienawiści komentarze, zarówno Pana Mielcarka, jak i pozostałych co niektórych koleżanek. Czy wy nie widzicie,że tu chodzi o to, że jak legalne będą kontrakty w szpitalach to i tak będziemy pracowały w ten sam sposób co do tej pory! Grafiki, nadzór ordynatorski i oddziałowych. Wtedy już nie będziemy mogły się skarżyć, jak nas będą zmuszać do przejścia na kontrakty. Organizacja dokładnie taka sama, ale bez urlopów, zabezpieczenia socjalnego, płatnego zwolnienia w razie choroby do 30 dni, bo do tego czasu płaci pracodawca za zwolnienie, a wtedy co same sobie zapłacicie? CIekawe z czego, jak nie będziecie w trakcie zwolnienia prowadzić swojej działalności i dyżurować?

#22  2011.03.23 10:00:41 malutka2

A tak naprawdę wprowadzenie kontraktów to pozbycie się przez pracodawców kosztów związanych z pracownikami etatowymi, bo one dla każdego zkładu pracy są największe. Kolejna spraw to to, że kontrakty dla pielęgniarek to owarcie furtki dla Rządu do najpierw komercjalizacji szpitali, a potem do ich prywatyzacji. Swoją drogą ciekawa jestem, PAnie Mariuszu, czy PAn stanie wtedy na czela grupy zawodowej pielęgniarek i położnych o będzie walczył o prawa dla nich? Ja PANU odpowiem, napewni NIE, bo Pan umie tylko zamęt siać i nic więcej! Zadaję PAnu pytanie: CZy tak naprawde to PAn jest jeszcze pielegniarzem, czy może już dawno PAna prawo wykonywania zawodu straciło ważność? Jeżeli nie straciło, to gdzie Pan pracuje i na jakim stanowisku? CZymoże ktoś z tu piszących posiada takie informacje, bo te pytania nie raz już były tu zadawane i nigdy nie był na forumna nie odpowiedzi! Kogo PAn brni, bo z całą pewnościa nie naszego środowiska!

#23  2011.03.23 10:08:57 ~pielegn..

żenada,co ja tutaj robię?

#24  2011.03.23 10:16:26 ~Do Domi

Jeżeli myślisz, że łatwo będzie znaleźć kogoś na jej miejsce, to zwróć uwagę jak aktywnie koleżanki występują w interesie środowiska. Ponad 90% jest przeciw kontraktom, a ile było wczoraj w Warszawie? Kto narazi się na takie szkalowanie, ocenianie wyglądu, dochodów, stanu posiadania i wyciąganie prywatnych spraw? Gardias to "twardy zawodnik" a odpuszcza bo są granice wytrzymałości. Koleżanki w Sejmie zostawiły wszystkie swoje sprawy, narażają zdrowie na takiej poniewierce, Jesteś chętna, ja nie.

#25  2011.03.23 10:30:43 ~piel.

Tylko bidulo nie możesz, bo musiałabyś być pracownikiem, a później mieć wolę przystąpienia do organizacji związkowej , no i musiałabyś zapłacić składkę bardzo niewielką ale jednak i tu dla takich jak ty najczęściej 7 zł jest problemem by się nie jednoczyć z grupą.Uważam,że każdy kto ma rozum i trochę wiedzy to wie o co chodzi w tym sporze, jak również zauważa do czego zmierza Kopacz oraz niektóre osoby. Dla nas najbardziej przykre jest ,że za parę grosików sprzedaje się koleżanki, to jest obrzydliwe i zawsze tak zostanie, bo to wynika z zasad współżycia społecznego.

#26  2011.03.23 10:38:27 alicja

Panie Mariuszu, dlaczego pozwala Pan aby ten portal był coraz niższej jakości.Czy tak trudno jest zrozumieć że źle się dzieje w naszym zawodzie i nie ma jedności, a Pan jeszcze dodaje oliwy do ognia. Zrozumcie że Pani Gardias stara się, a my siedzimy przed komputerami, łatwo jest krytykować, ale trudniej działać, niestety.

#27  2011.03.23 10:51:22 ~aga

Jeśli mają być kontrakty ,to dla wszystkich pielęgniarek:Oddziałowe i Naczelne do roboty ,dosć tego waszego nieudolnego nadzoru!

#28  2011.03.23 10:52:05 ~piel.

Popieram p. Alicę.Współczuję i dziękuję p.Gardias oraz pozostałym tam pielęgniarkom. W tym konkretnym przypadku są wyrazicielkami dużej części pielęgniarek. Czy lepiej byłoby abyśmy cicho siedziały i przyjmowały wszystko co każdy chciałby z nami zrobić ? Może zróbmy z zawodu pielęgniarskiego wolontariat,jak to kiedyś było, chorymi będą się zajmować bogate znudzone kobiety bezinteresownie,a my damy spokój wszystkim i zajmiemy się czymś innym.

#29  2011.03.23 10:55:28 ~gosć

Zgadzam się z agą:do roboty paniusie

#30  2011.03.23 11:05:27 ~Aga

DZIĘKUJĘ PANI DOROCIE GARDIAS I WSZYSTKIM KOLEŻANKOM PROTESTUJĄCYM W SEJMIE. TYLKO HISTORIA NAS ROZLICZY.WIELKI SZACUN!

#31  2011.03.23 11:06:25 ~piel.

Za granicą nie ma kogoś takiego jak naczelne ,przełożone,Jest oddziałowa czy oddziałowy - jeden na 2,3 oddziały,grafiki przygotowuje administracja,więc tu też nie musi ich być.Bez uszczerbku dla pacjenta.

#32  2011.03.23 11:09:13 ~Aga

PODAJ MI NAZWĘ KRAJU UNII EUROPEJSKIEJ GDZIE PIELĘGNIARKI PRACUJĄ NA KONTRAKTACH W SZPITALU. TEŻ NIE MA! TAM JEST CYWILIZACJA I PRAWA PRACOWNICZE.

#33  2011.03.23 11:19:03 ~katia

Kontrakty niosą za sobą ryzyko zwalniania tylko dlatego,że niektóre pielęgniarki są np.'' za wolne ''jak usłyszałam od lekarza o innej koleżance,to oni decydują o naszej pracy,a nie oddziałowe,które trzymają prosto palec,a pan Mariusz byłby chyba w owej grupie

#34  2011.03.23 11:31:03 ~piel.

A lekarze , zawsze po zgłoszeniu chorego przez pielęgniarkę, pędzą do pacjenta,a w nocy jak strzała. - koń by się uśmiał. Niewygodne są te ,które im nie usługują. I te będą wyrzucać. Pamiętacie dyskusje przy okazji ,osocza, opisay kim potrafią być lekarze. Wiele pielęgniarek tam dyskutujących na pewno jest znienawidzonych przez lekarzy,bo ujawniły ich błędy- takie kontraktu nie dostaną , lub 10,-zł

#35  2011.03.23 11:32:38 ~Aga

W UNII EUROPEJSKIEJ NIE MA KONTRAKTÓW DLA PIELĘGNIAREK W SZPITALACH I NIE JEST TO DYSKRYMINACJA, I NIE JEST TO OGRANICZANIE WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ! (a świstak na to - niemożliwe? ) Tam można, a nas mamona przysłania oczy i zdrowy rozsądek!

#36  2011.03.23 11:49:43 ~aga

Straszne zamieszanie z tymi kontraktami,a najgorsze jest to,że i tak zrobią z nami to co zostało zaplanowane.DROGIE KOLEŻANKI! To okropne ale nikt naprawdę nikt nie traktuje nas poważnie,nie dociera że nasza praca jest wyjątkowa i nie mówmy tylko o zmęczeniu fizycznym,dużo gorsze jest zmęczenie psychiczne,i żeby nie zwariować musimy odpocząć po godzinach pracy przy ciężko chorych,umierających ludziach.PIELĘGNIARKA TO TEŻ CZŁOWIEK! 250-300 godzin w miesiącu to jakaś abstrakcja!

#37  2011.03.23 12:05:02 ~piel.

A kto wie,czy celowo nie wprowadzono kontraktów , na dzień dzisiejszy ustala się lepsze warunki,aby ofiara złapała przynętę,a jak się ją złapie, to zrobi się z nią wszystko.Na pewno obniży stawki,pełna manipulacja pielęgniarką przez wszystkich. Każdy będzie się chciał wysłużyć pielęgniarką,nie- to na zieloną trawkę,kontrakt przejmie inna.

#38  2011.03.23 12:20:11 ~do etat.

A ja nadal apeluje przestańce dorobiac i biegac z dyżuru na dyżur i połowa szpitali padnie i się okaże ile jest wolnych etatów.

#39  2011.03.23 12:46:47 ~sara

Żegnamy Gardias już czas odejśc tyle kompromitacji i działanie przeciw nam nie uchodzi oj nie uchodzi. Zapraszam do naszego szpitala na etat za 1800 zł. No chyba chce pani na kontrakt za 60000 zł

#40  2011.03.23 13:09:27 ~etatowa

Panie Mariuszu-a pan jest panem bez czepka-niech pan w końcu przestanie pogardliwie powtarzać,jak mantrę-panie w czepkach-trochę szacunku dla naszych koleżanek-nie może pan zaakceptować,że mamy inne zdanie?

#41  2011.03.23 13:14:12 ~bb

Gardias musi odejsc po tym zachowaniu w sejmie bez wczesniejszego ustalania tego z pielegniarkami zignorowala nas i nasza grupe zawodowa.stare komuchy musza odejsc bo inczej ciagle bedzie jak jest bo niby co tyle zrobily dla naszej grupy zawodowej? robi szum przed wyborami jak dla mnie juz czas tej pani sie dawno skonczyl.bedziemy naciskac zeby zrezygnowala tego jestem pewna.

#42  2011.03.23 13:20:03 ~gaj

Dorota ma ogromne poparcie, ja Ją między innymi wybierałam i mam nadzieję, że zostanie! Ta Kobieta-Pielęgniarka ma ogromną charyzmę i wiarę w obronę praw pracowniczych, jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie!

#43  2011.03.23 14:20:32 ~piel.

Zgadzam się zrezygnujmy na m-c lub dwa z dodatkowych etatów,umów.Teraz jest dobry moment.Ale musiałyby to zrobić wszystkie równocześnie,tak jak kiedyś lekarze,-wypowiedzenia.Kontraktowe po 400 godz,-ale kasa.

#44  2011.03.23 14:42:55 ~Do #25

Ja byłam pod sejmem, urmem, MZ,na Mysiej, w Kasach, byłam zawsze, ale tego co spotyka Dorotę nikomu nie życzę.#24

#45  2011.03.23 16:30:49 ~...

Sara a ja zapraszam do leczenia psychiatrycznego

#46  2011.03.23 16:52:56 ~Rad

NARESZCIE! NARESZCIE! NARESZCIE!

#47  2011.03.23 16:54:45 ~sata

Do. jak mnie zapraszasz to może napisz w którym psychiatryku się leczysz. Więcej NIE BĘDĘ KOMENTOWAŁA twoich wpisów ,osoby niestabilne emocjonalnie nie są dla mnie partnerem do dyskusji.OWOCNEGO LECZENIA .

#48  2011.03.23 16:55:34 ~sara

Do. jak mnie zapraszasz to może napisz w którym psychiatryku się leczysz. Więcej NIE BĘDĘ KOMENTOWAŁA twoich wpisów ,osoby niestabilne emocjonalnie nie są dla mnie partnerem do dyskusji.OWOCNEGO LECZENIA .

#49  2011.03.23 16:56:24 ~sara

Żegnamy Gardias już czas odejśc tyle kompromitacji i działanie przeciw nam nie uchodzi oj nie uchodzi. Zapraszam do naszego szpitala na etat za 1800 zł. No chyba chce pani na kontrakt za 60000 zł

#50  2011.03.23 16:56:33 ~Hm

W akademickim stylu, tylko czekać jak wejdą p. Gardias buciorami w życie prywatne,szepty,wypytywanie sąsiadów, wyreżyserowane "scenki rodzajowe", krok krok za nią, cichy obieg informacji, itd.jak nie zmięknie, nie zwariuje no to media!

#51  2011.03.23 16:57:37 ~sara

Oczywiście 6000 zł :)))))

#52  2011.03.23 17:07:43 ~iwa2

Panie Mariuszu może Pan zostanie przewodniczącym Inspektor Wojewódzki Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki z o.o. Usługi Komunalne w Środzie Wlkp. znajdzie chyba jeszcze troszkę czasu. TYLKO TEN KTO NIE OPERUJE NIE MA POWIKŁAŃ.

#53  2011.03.23 17:08:38 ~Gość

Jestem zszokowany judaszowym zachowaniem Pana Mariusza w stosunku do srodowiska pielegniarek i . te czeste podteksty POlityczne .Prawe ramie Pani Łopacz

#54  2011.03.23 17:33:24 ~pielęgn.

Ja też, jak większośc uważam, że poziom prezentowany przez P. MM jest dla nas poniżajacy, ale ten portal to pewien potencjał, gdyż gromadzi masę osób ze środowiska zawodowego. Mam pytanie. Co sądzicie na temat negocjowania stawek godzinowych? jeżeli dojdzie do przekształceń (a dojdzie na bank), to celem będzie maksymalizacja zysku, konsekwencją tego będzie cięcie kosztów (odrzucenie etatów, obsady minimalne). Pojawią się obok ubezpieczonych pacjenci prywatni, którzy będą miec wymagania "ponadstandardowe". Może podyskutujemy o tym, co mozna przewidziec i jak temu zapobiec, zamiast cieszyc się, ze ktoś personalnie został pogrzebany.

#55  2011.03.23 17:33:25 ~xyz

Typowi polacy - znacie powiedzenie SAM NIE WEŹMIE A DRUGIEMU NIE DA. Jeżeli macie kogoś lepszego to dajcie, lecz wy potraficie tylko narzekać. Uważam że Zarząd Krajowy i niektóre Regiony pracują,a reszta siedzi przed TV i czeka co zrobili.Zastanówcie czy jesteście telewidzami? Byłam na proteście będę popierać Dorotę Gardias.

#56  2011.03.23 17:45:50 ~Gaja

Malutka2 - "panie Mariuszu, czy pan czela grupy zawodowej pielęgniarek i położnych o będzie walczył o prawa dla nich? " // Staaanieee! O taki stołek właśnie mu chodzi! Zapamiętajcie tego człowieka! Dzięki niemu idziemy na dno! Kupujecie jago manipulacje a on obrasta w tłuszcz!

#57  2011.03.23 17:48:16 ~pytanie

Czy ktoś zna jakiś inny ciekawy portal, bo ten to z pielęgniarkami wiele już do czynienia nie ma. Chętnie się wyniosę żeby nie nabijać odwiedzin tej kloace.

#58  2011.03.23 17:48:17 ~pielegn.

Panie Mariuszu, apeluję do Pana o zachowanie podstawowych zasad przyzwoitości. Stworzył Pan portal, który moze byc przydatny dla naszego środowiska. środowisko potrzebuje wsparcia i zjednoczenia w momencie przeobrazeń, które na najblizsze lata zdeterminuja naszą sytuację zawodową. To, co Pan teraz robi owszem przysparza Panu zysków, ale sposób w jaki Pan to robi jest dla nas nie do przyjęcia. PAN DZIELI! Pan źle robi! CZas na opamiętanie!

#59  2011.03.23 17:50:21 ~Gaja

Zjednoczenie według Mielcarka to pod wodzą Mielcarka.

#60  2011.03.23 17:51:52 ~xyz

Dziękuję koleżankom protestującym pod Sejmem, że nie rozmawiały z dziennikarzami. Osobiście odmówiłam trzech wywiadów. Pani z TVN powiedziała do kolegi ,co im się stało,że nie chcą nic mówić'', odpowiem więc dlaczego : BO POKAZUJECIE TO CO CHCECIE.Najlepiej jakby ktoś tam zasłabł, umarł albo zrobił rozrubę,to by był mateiał dla was, co ? A było spokojnie, więc materiału dla was nie ma.Puście więc reklamy.A gdzie zgubiliście PALIKOTA ?

#61  2011.03.23 18:18:08 ~pielegn.

Panie Mariuszu, za swoja działalnośc moze Pan poniesc odpowiedzialnośc zawodową, smiało mozna to nazwac przewinieniem zawodowym. 11. Pielęgniarka/położna powinna cenić i szanować swój zawód, chronić jego godność, a w pracy zawodowej powinna postępować tak, aby budzić szacunek i zaufanie. 12. Pielęgniarka/położna powinna powstrzymać się od jakiegokolwiek działania, które mogłoby spowodować złą opinię o zawodzie. Wystarczy, ze jedna z nas poczuje sie osoba poszkodowaną i złoży wniosek do właściwego rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

#62  2011.03.23 18:48:39 ~kas...

Uważam ,że to żenada żeby tak się kotłować we własnym środowisku,ale tak potrafimy tylko my! Nigdy żadne środowisko zawodowe nie kłóciło się tak jak my. Kontrakty i tak wejdą, a wy się tylko ośmieszacie. Te co protestują muszą mieć na to czas, ja nie mam bo muszę pracować w dwóch miejscach. Zanm przeciwniczki kontarktów ale za to ich mężowie zarabiają mnóstwo kasy i one są szczęśliwe na etacie za 2 tyś.Pewnie,że fajnie byłoby dobrze zarobić w jednym miejscu i O TO POWINNYŚMY WALCZYĆ! A tymczasem podzieliłyśmy się i jesteśmy w tej walce beznadziejne. Ja chcę mieć prawo wyboru!

#63  2011.03.23 18:50:29 ~ewa26krk

Panie Mariuszu, wstyd mi za pana, za pana glupote! jak mozna tak płytko myslec i walczyc o te kontrakty dla wszystkich pielegniarek! dzis na str ozzpip ukazalo sie poparcie lekarzy dla protestujacych piel.Kolego Mariuszu-poczytaj to moze zrozumiesz choc troche dlaczego powszechne kontrakty to zagrozenie dla nas

#64  2011.03.23 19:27:12 ~gość

Dzisiaj masz dobry kontrakt, ale POMYŚL jaki będziesz miał jutro. bo nich ci nie zagwarantuje że nie będzie gorszy od tego co dziś masz.

#65  2011.03.23 19:31:34 ~położna

Musimy walczyć o etaty, kontrakty- to niewolnictwo,dyrektor podsunie kontrakt na jego warunkach -podpiszesz bo jesteś bez kasy, w potrzebie to masz prace , nie podpiszesz to znajdzie się inna w potrzebie.

#66  2011.03.23 19:33:58 ~położna

Kontrakt na rok - możliwość zaniżania płac za prace żadnych urlopów ,żadnego chorowania, dziecko chore - to płacz i idź do pracy.

#67  2011.03.23 19:38:47 ~połóżna

DZIĘKUJE pani GARDIAS za odwagę,prezętowaną godność.babcia powtarzała -bądź godna.

#68  2011.03.23 19:43:09 ~etatowa

Pani Doroto! Dziękuję,że jest Pani z nami.

#69  2011.03.23 19:49:47 ~piel

Dosyć mam już tego pisania i tego całego polskiego pielegniarstwa i tego głupawego portalu !

#70  2011.03.23 20:19:09 ~cyNIK

Kas pisze: "Te co protestują MUSZĄ MIEĆ NA TO CZAS, JA NIE MAM BO MUSZĘ PRACOWAĆ W DWÓCH MIEJSCACH." Ot kwintesencja problemu. Kas tobie się jeszcze wydaje że masz jeszcze wybór? Już jesteś niewolnikiem. Dlatego muszą być bariery żeby człowiek nie wrócił zpowrotem na drzewo.

#71  2011.03.23 20:20:50 ~sara

Piel .Sama jesteś głupawa .A Gardias na etat do szpitala

#72  2011.03.23 20:25:31 ~do sary

Ty sara ! Ty to jakaś ułomna na głowę jesteś czy co?

#73  2011.03.23 20:27:29 ~cuda

A gdzie ten szpital co to 6000 można zarobić?

#74  2011.03.23 20:29:39 ~gość

JAK kontrakty takie dobre to czemu wszystkie nie dostajemy uczciwych wynagrodzeń . no pytam się czemu .bo też po upowszechnieniu tej formy zatrudniania nie będzie nas bronił KODEKS PRACY , bo dobrowolnie się go zrzekniemy nikt i nic nie będzie nas już BRONIŁO.

#75  2011.03.23 20:32:56 ~maja

Mariusz pocałuj PANIE W CZEPKACH W D, a szczególnie PANIĄ GARDIAS. Sam nic nie robisz oprócz skłócania środowiska. Wynajęto cię do tej roli i chcesz szybko dorobić się kosztem innych.Gdzie u ciebie etyka zawodowa? Jesteś zwykłym śmierdzącym gnojem. Atakujesz Panie w czepkach, ale nie mniej jest wypowiedzi w moim stylu, może wreszcie zamkniesz ten portal i nie zarobisz na swoich plugawych oskarżeniach. Nikt nie ma monopolu na mądrość szczególnie ty w swoich zajawkach. Wstydź się.

#76  2011.03.23 20:37:34 ~etat

Państwo biedne,NFZ nie ma pieniędzy,nas chce się wysyłac na kontrakty byśmy lepiej zarabiały.Rząd chyba ma jakieś nadwyżki budżetowe a my o tym nie wiemy i się tak opieramy przed tym eldorado.Już w niektórych szpitalach płacą po 6000 tysiaków.

#77  2011.03.23 20:40:07 ~gość

DPS- to na początek dobry etat dla niego, tego niech popróbuje i pomarzy o kontrakcie jeśli w ogóle ktoś mu zaproponuje a on będzie negocjował, negocjował.

#78  2011.03.23 20:47:00 ~majka

Pani Dorocie i Zarządowi Związku serdeczne dziękuję.

#79  2011.03.23 20:51:32 ~cuda

No gdzie ten szpital co można zarobić 6000, no gdzie?

#80  2011.03.23 20:54:32 ~położna

PANI DOROTO - proszę trwać, koleżanki proszę wspierajmy JĄ.

#81  2011.03.23 22:14:36 ~płaca

Myślę jednak że związki miały przeprowadzić głosowania w szpitalach w całym kraju co o tym myślą pielęgniarki,a nie występować w sejmie bez konsultacji z grupą której to dotyczy

#82  2011.03.23 22:25:44 ~płaca

W naszym szpitalu jest związek zawodowy PiP do którego należy większość załogi , niestety nikt nas nie zapytał o zdanie co my na ten temat sądzimy,zarząd występuje w naszym imieniu nie pytając czy jesteśmy za czy przeciw,a potem się dziwi że ktoś ma inne zdanie

#83  2011.03.23 22:38:27 ~lidia

Popieram wypowiedz PLACA w moim zakladzie sa zwiazki i nikt z tej organizacji nie pytal nikogo o zdanie. O ile sie orientuje to w zadnym szpitalu w zachodniopomorskiem nie bylo zadnych ankiet czy temu podobne formy zasiegniecia informacji

#84  2011.03.23 22:53:36 ~do 50

Wspierajcie ją, że też takie s.two pałęta się po tym kraju, zalATUJE DZIAŁANIAMI UBECJI!

#85  2011.03.23 23:40:07 ~CEZAR

DO OSOBY #50-TO NIE UBECJA NIE SZUKAJ SPISKÓW, TO NOWOCZESTNA NAUKOŚĆ WYKSZTAŁCONA W POLSKIM SYSTEMIE SZKOLNICTA-PRZYKRE PRAWDA!

#86  2011.03.24 07:05:01 ~nie cuda

Tam są silne związki.

#87  2011.03.24 08:48:07 ~Hm

Do#do 50- to nie ubecja, tylko obyczaje niektórych ludzi-charakterków,do których człowiek trafia jako pracownik, do Cezara to też nie spiski, ale i nie nowoczesna naukowość-przydarzyło to się 2 moim znajomym silnym psychicznie chłopakom, jednemu w pierwszej połowie lat 90 tych, drugiemu w drugiej połowie lat 90-tych, obaj mieli kłopoty z sobą, pierwszy wyjechał na zachód i tam pracuje, drugi zachorował psychicznie i się leczy.

#88  2011.03.24 10:30:39 malutka2

Do Sary. Ty dziewczyna chyba śnisz, a może z jakiejś bajki jesteś. Ciekawe z jakiej? Zacytuję twoją wypowiedź dwukrotną zresztą: "Żegnamy Gardias już czas odejśc tyle kompromitacji i działanie przeciw nam nie uchodzi oj nie uchodzi. Zapraszam do naszego szpitala na etat za 1800 zł. No chyba chce pani na kontrakt za 60000 zł". CZy ty wogóle wiesz co piszesz, może CI przetłumaczę twój wpis słownie SZEŚĆDZIESIĘT TYSIĘCY KONTRAKT DLA PIELĘGNIARKI. Bez urazy ale ty masz jakieś urojenia. Gdzie takie kontrakty dają, nawet lekarz - profesor nie wiem czy tyle ma, a co dopiero mówić o pielęgnarkach, których nikt nie szanuje nawet my same siebie nie sznujemy, bo gdyby tak było zadna za te i tak marne grosze nie pracowałaby na kontrakcie w takim wydaniu jak są one nam proponowane!

#89  2011.03.24 10:37:09 malutka2

Jastem pełna szcunku i podziwu dla PANI DORTY GARDIAS, która nie szczędzi sił i narażana jest na cięgła, w moim mniemaniu NIESŁSZNĄ krytykę i oczernianie. Bardzo żałuję, że podjęła taką decyzję, bo jednak co by kto o NIEJ nie mówił to czy sie to komuś podoba, czy nie PANI DOROTA GARDIAS ma ogromny autorytet wśród wiekszości naszego środowiska, a iu polityków także. PANI DOROTO niech PAni nie rygnuje! To jak niektórzy sie wypowiadaja na temat Doroty Gardias świadczy tylko o tym, że mówi prawdę i ma rację, a te ataki na Nię są wyrazem bezsilności przeciwników i brakiem kontrargumentów do argumentów strony związkowej.

#90  2011.03.24 10:51:32 malutka2

Tak krytykujecie zakładowe organizacje związkowe? To odpowiedzcie mi na pytanie: ile osób przychhodzi jak są zebrania związkowe czy wybory? Można je na palcach policyć! krytykować jest łatwo, ale coś samemu zrobić to już nie, tylko mamy od tego zarząd, tak? Zapominacie jednak, że nieoficjalnie większość z pielęgniarek popiera działania Zarządu Krajowego. A wy raz mówicie, że po to jest zarząd żeby was reprezentował, innym zaś razem, że was nikt nie pyta! To się wreszcie zdecydujcie, bo nie można za wami nadążyć i mam wrażenie, że same nie wiecie co chcecie. W moim szpitalu były indywidualne rozmowy z pielegniarkami na temat kontraktów, nie na zebraniu związkowym, bo na te nie przychodzicie. Żadna z pielęgniarek nie była za kontraktami. A powiem tak ja też jestem z zachodniopomorskiego i wiem jakich w naszych szpitalach mamy dyrektorów -dyktatorów, a i Panie oddziałowe robią wiele złego, bo na zlecenie dyrektora podają w oddziałach pielęgniarkom przekłamane informacje. A tak na marginesie to zarządy zkładowe są zawsze do dyspozycji Członków Związku i zawsze można się do nich zgłosić z problemem i prośbą o przybliżenie i wyjaśnienie sytuacji. Przekazujcie sobie na wzajem informacje, tylko róbcie to rzetelnie.

#91  2011.03.24 11:22:30 ~do 90

To jest plaga z tą kierowniczą kadrą pielęgniarska, wybieraną przez Izdebki PiP,które pogrzebały praktykę, zamiast je tworzą, ale z skąd te wzorce, postawy, gdzie kuźnie tych talentów?

#92  2011.03.24 11:25:22 ~Marta

Uczyć i czytać ze zrozumieniem, co do tej pory osiągnęłyśmy? Czy mamy godne minimalne normy zatrudnienia? Czy mamy godne zarobki? Czy nasza grupa zawodowa ma szacunek, czy jesteśmy uznane jako pełnoprawni członkowie zespołów terapetycznych, czy uznane jesteśmy w środowisku lekarskim jako partnerzy? Narazie to "barachło" przepraszam, wiem , że jest część światłych mądrych dziewczyn PRZEPRASZAM jeszcze raz właśnie te.

#93  2011.03.24 11:26:02 ~Marta

I te czepki w sejmie.co to jest? Przecież walczyłyśmy żeby ich nie nosić nawet znaczków nie wpinać. bo się włosy przetłuszczają, a może bo wstyd? A może mamy kompleksy.( ja lubiłam nosić czepek). Bądźmy konsekwentne i miejmy jakiś poziom. Zacznijmy mieć klasę . Dlaczego nie reagujecie jak piszą, czy mówią siostry, dlaczego nie reagujecie jak mówią sredni personel. jaki średni. co to jest? większość pielęgniarek ma wyższe wykształcenie, a co to krowie spod ogona wypadłyśmy? waszym powołaniem jest herbatka, czy kawa dla doktora.i szczytem marzeń przejcie na "ty". Jeszcze raz przepraszam te koleżanki, których to nie dotyczy, ale nie mogę wytrzymać. Skupiamy się na prostackich sprawach nie widząc jakie jesteśmy żałosne.

#94  2011.03.24 12:21:07 ~Hm

Te czepki i ich symbolika to prawdziwe nieszczęście dla nas, i one właśnie spontanicznie pojawiają się gdy walczymy o godne warunki płacy i pracy, ale idee z nimi związane tak wiele nam odebrały.

#95  2011.03.24 19:44:54 beatuslednem

PUK-PUK! Panie Mariuszu! Awanturę sejmową rozpętały media podając zmanipulowane strzępki nierzetelnych informacji. Pana portal dolał oliwy do ognia! Jest Pan ślepy czy przekupiony?

#96  2011.03.24 21:25:06 ~piwka

P.Mariuszu nie pomaga pan pielegniarkom

#97  2011.03.24 22:27:42 ~max

Naszą grupą zawodową rządzą panie o wątpliwych przymiotach intelektualnych i moralnych. Stanowiska obejmują po śmiesznych , ustawionych konkursach, na których panie naczelne promują swoje niedouczone ale za to bardzo lojalne pupilki. Izby pielęgniarskie to instytucje szukające sposobów na gnębienie nas - oczywiście za nasze pieniądze. CZY TEGO NIKT NIE WIDZI? DLACZEGO WŁADZE KRAJOWE POPIERAJĄ TAKIE PRAKTYKI? DLACZEGO WSZYSCY UWAŻAJĄ NAS ZA NIEWOLNIKÓW? CZY TO KIEDYŚ SIĘ ZMIENI? Zdecydowanie popieram p. Mariusza!

#98  2011.03.25 01:05:46 ~pielęg.

Prawie 6000 można zarabiać

#99  2011.03.25 01:19:39 ~pielęg

Jestem na kontrakcie od ok.2000roku.godziny pracy i stawkę tak wynegocjowałam. obecnie ok.50zł/godz

#100  2011.03.25 01:44:44 ~KURA

Wiadomośc bardzo radosna mam juz dośc tej przekupy w czepku , która nie ma pojecia o pielegniarstwie. Wczoraj w programie PUNKT Widzenia ogłosiła , że pielegniarka pracuje pod nadzorem lekarza,oddziałowej , ordynatora i naczelnej pielegniarki ! Uffff a ja myslałam , że pielegniarka to zawód samodzielny ||||||||| KOMPROMITACJA PANI GARDIAS SIEGNĘŁA ZENITU.

#101  2011.03.25 01:49:14 ~KURA

Http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/punkt-widzenia/wideo/24032011-2320/4085441 OTO PROGRAM

#102  2011.03.25 12:03:22 ~male_nurse

Jako wolny człowiek, powiem co myślę. Ten portal, to forum, media etc. sa dla ludzi wolnych, z pewnością tak. Oczywiście nie można również zapominać o własnym rozumie. no i zasadach, tych dobrych. Nie kłóćcie się pielęgniarki:) Już wystarczy, że niektóre osoby pokłóciły środowisko i delikatnie mówiąc swoim zacietrzewieniem i brakiem merytoryki wypowiedzi obniżyły poparcie społeczne dla tego zawodu, nie poraz pierwszy zresztą. Niełatwo je będzie odbudować:/ Ja apeluję: dogadujmy się we własnym gronie. Ustalmy wspólną drogę, wspólne stanowisko, wypracujmy kompromis. cokolwiek. Po to obdarzono nas rozumem i zdolnością do komunikacji werbalnej, aby zrobić coś więcej dla tego świata. Szkoda czasu na kłótnie i spory. A wybory do samorządów już blisko:) Pozdrawiam.

#103  2011.03.25 21:04:30 ~gość

Popieram panią GARDIAS

#104  2011.03.25 21:59:43 ~lll

Kontrakt 1 zł za godzine

#105  2011.03.25 22:19:23 ~xxx

Nie wazne wyształcenie.Wazne zeby oielegniarka była TANIA! TANIA! Kapujecie?

#106  2011.03.26 13:46:29 ~piel.

Czy ktoś słucha dyskusji p.premiera z panami Hołdysem i Kukizem.P.Hołdys i p. Kukiz wspaniali ,popieram! .Rządzący zabijają kulturę,naukę,zdrowie, co będzie za kilka lat? ,cyborgi, bez moralności, zabijający się dla pieniędzy.

#107  2011.03.27 12:42:55 ~piel R

KURA pozdrawiam i zgadzam się w pełni Ponadto dla Gardias ważne były gruszki-czy pielęgniarka je kupi jak będzie na kontrakcie.No cóż zero inteligencji i zmarnowany czas antenowy ,który dla pielęgniarek jest i tak skąpy a zazwyczaj żaden. Chyba,że jakaś głupia reklama plus pielęgniarka !

#108  2011.03.27 12:47:32 ~mgr

Tak o gruszkach Gardias mówiła 25 marca 2011 o g.18 w: PUNKT WIDZENIA W TELEWIZJI TVN 24.PROSZĘ GRUSZKI GARDIAS TO PUNKT WIDZENIA.WSTYD I ŻENADA. !

#109  2011.03.27 17:20:03 ~piel.

______ Se sei triste e vorresti morire, pensa a chi è triste e vorrebbe vivere, ma sa di dover morire. Tłumaczenie ,Jeżeli jesteś smutny i chciałbyś umrzeć,pomyśl o kimś kto jest smutny bo chciałby żyć ,ale wie że musi umrzeć.

#110  2011.03.27 21:41:56 ~siema

To dobra sentencja obrazujaca polskie pielegniarstwo!

#111  2011.05.30 08:32:00 ~mgr p-arz

Do~ sara , ~malutka2 . Jak najbardziej stawki 6000 / mc są powszechne w Trójmieście , ale za 240 godz . Dobowe dyżury . Czyli półtora etatu . 2 pielęgniarki pracują za 3 pielęg . Ale w jednym szpitalu . Nie skacze się jak małpa po okolicznych szpitalach / przychodniach /pogotowiach na dodatkowe dyżury ! magister pielęgniarz .

#112  2011.05.31 00:15:20 ~DO 111

WYSTARCZY MIEĆ WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE I MOŻESZ PRACOWAĆ NA ETACIE I PEŁNIĆ DYŻURY MEDYCZNE ( TAK BYŁO W USTAWIE O Z.O.Z-ACH) I TO W TYM SAMYM SZPITALU.CO TY PLECIESZ CZŁOWIEKU W CO LUDZI WKRĘCASZ!

#113  2011.05.31 00:18:57 ~DO111

A SKĄD TY WIESZ CZY NIE PRACUJĄ NP ZA 5 PIELĘGNIAREK I SĄ PRODUCENTKAMI BŁĘDÓW NIEŚWIADOMYCH, KTÓRY CIESZY PRZEMYSŁ ZORIENTOWANY NA CHOROBĘ!

#114  2011.06.02 21:45:04 ~do 111

Wolę skakać jak małpa niż być niewolnikiem-robolem